HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Kızlar merhaba 22 aylık kızım var. İkinci çocuk düşünüyorduk ama seneye plan yapmıştık. Bende genel bir kontrole giymek istedim geçen hafta ve doktor bana amh değerimin 0.99 olduğunu eğer gebelik istiyorsam bu sene düşünmem gerektiğini söyledi. Bu değere bakmadan öncede yumurtalarımı kontrol etti ve azalma var dedi. Ayrıca eğer seneye düşünürsek tüp bebek diyor. Çok üzülüyorum. Hala doğum korkusunu atamadım ben. Bir de bu durum aşırı yıktı beni. Amh değeri düşük olup hamile kalan var mı?
Benim amh 0.996 çıkmıştı geçen sene ve kendiliğimden hamile kaldım.

Sıvı alımı peki ? 2 saat sıvı almamamız gerekiyor doğru sonuç için ovulasyon testlerinde
Öyle çok sıvı tüketen biri değilim zaten ben canım 2 saat almamıştım yaptığım da zaten. Ama hiç belirtim de olmadı ne batma ne vs hiç anlamadım bu işi ben bu aydan da ümidim kalmadı 2,3 gün öncesinde başlamam lazımdı😞

Çok moralim bozuldu ya hiç farketmedim ben ısı düştüğünü de o kadar odaklamışım ki kendimi haftaya falan sanıyordum yumurtlamayı. Geç kaldım bu aydan da ümidim kalmadı Freshmommy Freshmommy

Ya şimdi düşünüyorum da kızımda da 5+2 de kan tahlilinde öğrendim beta 2 binlerde çıkmıştı o zaman ben hep erken yumurtluyorum beta o zaman da yüksek çıkmış böyle yorumladım ama tabi sizce?

Kızlar aranızda sarı lekelenme yaşayan var mı gebelikte oluyor mu ilk günlerde filan
Evet benim ilk gebeliğimde sarı akıntı oluyordu başlarda. Ama 2 adet önce de böyle oldu kesin hamileyim filan diye düşündüm kasık ağrım vs de vardı. Hatta testim silik pozitif bile çıktı ama kan verdiğimde negatifti. Çok umutlanmıştım.

Ya şimdi düşünüyorum da kızımda da 5+2 de kan tahlilinde öğrendim beta 2 binlerde çıkmıştı o zaman ben hep erken yumurtluyorum beta o zaman da yüksek çıkmış böyle yorumladım ama tabi sizce?
Kuzcum sen stres yapma ateşte dalgalanmalar oluyor benim geçen ay 36.3 derecede yumurtlama olmuş ama öncesinde de 36.3’e düşmüş sonra geri 36.5’e çıkmış sonra bi daha düşmüş filan. İlk düştüğünde yumurtlama olmadı ama. Bu arada LH testin de pik değil gibi bence tam eşit koyulukta değil. Bak benimkileri atayım çıplak gözle daha net görünüyor ama sanki ayın 8’inde pik gibi görünüyor neredeyse dün silik çıktı buna baksam çatladı zannederim ama daha çatlama olmadı. Çıplak gözle bakınca iki koyuluk eşit değil. Yumurtlama belirtilerimin hiçbirini yaşamadım zaten. Sen test yapmaya ve ateş ölçümüne devam et. Ya da strese sokuyorsa seni sadece lh testine devam et. Canını sıkma gün aşırı değerlendirmeye devam et daha vakti var bence.
IMG_0524.jpeg

Son düzenleme:
Evet benim ilk gebeliğimde sarı akıntı oluyordu başlarda. Ama 2 adet önce de böyle oldu kesin hamileyim filan diye düşündüm kasık ağrım vs de vardı. Hatta testim silik pozitif bile çıktı ama kan verdiğimde negatifti. Çok umutlanmıştım.
Yaa neden böyle oluyor ki acaba 😟

Öyle çok sıvı tüketen biri değilim zaten ben canım 2 saat almamıştım yaptığım da zaten. Ama hiç belirtim de olmadı ne batma ne vs hiç anlamadım bu işi ben bu aydan da ümidim kalmadı 2,3 gün öncesinde başlamam lazımdı😞
Canım suanda yumurtlaman olmuş gibi teste ve ısıya göre bunda bir sorun yok bence üzülme bu gün de değerlendirmeye çalışın ısı yükselene dek şansın var bu sbah kac cıktı. Hem bızımkıler tahmını seyler sonucta gerçeği Allah bilir belki 2 gün yaşayacak yumurtan😍 yada 2 kez yumurtlama olacak belki de. Sen dil altı mı ölçüyosun.

Kuzcum sen stres yapma ateşte dalgalanmalar oluyor benim geçen ay 36.3 derecede yumurtlama olmuş ama öncesinde de 36.3’e düşmüş sonra geri 36.5’e çıkmış sonra bi daha düşmüş filan. İlk düştüğünde yumurtlama olmadı ama. Bu arada LH testin de pik değil gibi bence tam eşit koyulukta değil. Bak benimkileri atayım çıplak gözle daha net görünüyor ama sanki ayın 8’inde pik gibi görünüyordu neredeyse dün silik çıktı buna baksam çatladı zannederim ama daha çatlama olmadı. Sen test yapmaya ve ateş ölçümüne devam et. Ya da strese sokuyorsa seni sadece lh testine devam et. Canını sıkma gün aşırı değerlendirmeye devam et daha vakti var bence.Eki Görüntüle 3439361
Canım böyle olunca 2 kez yumurtlama olabilyor bildiğim kadarıyla benim. Arkadaşımın başına geldi bir kac kez Dr u da 2 yumurtan olgunlasmış biri erken catlamıs Demişti. halolita halolita nın atesı ck fazla düşmüş ben ısıya göre konustum. testle de gördüğümüz ıcın yumurtlamadıgını düşündük en dogru sonucu o bilir tabi cunku bende belirti yok demişti gecen hafta vucuduna dair anlamadıgını biliyorum yoksa ilk sordugum soru her zaman batma ve sancı ve akıntıdır benım de. Kaldı ki şuan yumurtlasa da geç degıl. Bence 2 yumurtası bu ay salınacak gibi geldi bana. Senin peak degıl dediğn test ben 1 kez yaptığımda benim de eşit ckkmıyodu hemen hemen aynıydı ıkısı bordo degıldı bıde buna nazaran atesle bulusunca ılıskıye kos dedik bu kdr belirti tesadüf olamaz ki🙊 enazından cepte 1 ilişki var olsun🤣

Yaa neden böyle oluyor ki acaba 😟
Hiç bilmiyorum kimyasal oldu desem en azından kan testinde 5-10 filan diye bir değer çıkardı herhalde🤷🏼‍♀️ Belki de kimyasal olmuştur hiç bilemiycem. İnşallah senin bebiş vardır ama normalin dışında bir şeyler varsa ihtimal vardır bence🙏🙏

Canım böyle olunca 2 kez yumurtlama olabilyor bildiğim kadarıyla benim. Arkadaşımın başına geldi bir kac kez Dr u da 2 yumurtan olgunlasmış biri erken catlamıs Demişti. halolita halolita nın atesı ck fazla düşmüş ben ısıya göre konustum. testle de gördüğümüz ıcın yumurtlamadıgını düşündük en dogru sonucu o bilir tabi cunku bende belirti yok demişti gecen hafta vucuduna dair anlamadıgını biliyorum yoksa ilk sordugum soru her zaman batma ve sancı ve akıntıdır benım de. Kaldı ki şuan yumurtlasa da geç degıl. Bence 2 yumurtası bu ay salınacak gibi geldi bana. Senin peak degıl dediğn test ben 1 kez yaptığımda benim de eşit ckkmıyodu hemen hemen aynıydı ıkısı bordo degıldı bıde buna nazaran atesle bulusunca ılıskıye kos dedik bu kdr belirti tesadüf olamaz ki🙊 enazından cepte 1 ilişki var olsun🤣
Canım dün çatladı diye stres oldu kız ama öyle olmama ihtimali de var. İlişki olsun tabi olmasın demiyorum ki :KK66: Bu kadar strese sokmasın kendini ya da oldu bitti tamam kaçırdım gibi düşünmesin.

Ya çok sevindim. Biraz araştırdım ama bu değer önemli değilmiş. Önemli olan yumurta sayısıymış. Doktor işte yumurta sayında azalma var diyince korktum. 😟
Amh pek anlamıyorum ama İncir kürü uygulamayı öneriyor Saraçoğlu. Ben geçen ay cok incir yedim ara öğün olarak 12. Gün yumurtladım 🥲🙈 gerçekten yumurtalara faydası cok

Canım dün çatladı diye stres oldu kız ama öyle olmama ihtimali de var. İlişki olsun tabi olmasın demiyorum ki :KK66: Bu kadar strese sokmasın kendini ya da oldu bitti tamam kaçırdım gibi düşünmesin.
Bunu ben de belirttim zaten ona gece msjları okumussundur diye düşünüyorum. hatta ilk msjlarımda da yazdım o testi yaptı sonra ısıyla birleşince çünkü hıc batma vs m olmuyor diyordu bence orada yumurtlama olmadı deseydık daha skıntydı kendi adıma gördüğümüzü yorumladık ama biz söz konusuyuz yazıstık orada ben de kendimi sorumlu hissediyorum suanda normal olarak açıklamak zorunda hissettim senin msjının ustune cunku sen de kesin konusmussun buna sebep veren de benmişim gibi algı olusmasın da

Bu arada 5+2’de 2000 normal canım, benim 3+6’da 2000 çıkmıştı. Çatlama döngümün 11.günü olmuştu o zaman. Bence erken yumurtlasan döngün o kadar uzun sürmez. Ya da belki de 2 kez filan yumurtluyorsun orasını bilemem ama imkanın varsa bir muayeneye gitsen aklında soru işareti de kalmaz. Türkiye’ye gelecek misiniz yakın zamanda?

Ya çok sevindim. Biraz araştırdım ama bu değer önemli değilmiş. Önemli olan yumurta sayısıymış. Doktor işte yumurta sayında azalma var diyince korktum. 😟
Ona takılma sağ taraf yumurtalık kisti olmuştum 12 sene önce. Sağ tarafında 3 4 yumurta var o da büyümüyor. Sol tarafta da 6 8 yumurta. Kendim hamile kaldığımda dış gebelik oldu. Sonrasında tüp bebek yaptirdim o kadar iynelerle sadece 9 yumurta toplandı sadece 2 iyi kalite oldu dollendi. Bende de az. Ama çok ta zaman kayb etme istiyorsan her reglda yumurta sayısı daha da azalıyor. Ama benim iki ay önce amh çok az da olsa yükselmiş zararlı gıdaları hayatımdan çıkardım sadece

Bilemedim canım ama her zaman demek yerine nadiren diye düşünebilirz. Benim de yılda 1,2 erken yumurtlama oluyordu suanda mevsim gecıslerı ve tıbben 8, 21 gün arası normalmiş ben demiyorum bunu belirteyim drlar diyor 🤗 yani 9. Gün yumurtlaman abes degıl bunu bil. Gec de degıl silik testi gördüğümde sana bence değerlendirme daha var deseydim bu seni önemsememek olurdu bana göre Ama sen ne yaptın önlemini aldın yumurtlama değilse de ilişkini cebine koydun yoluna devam ettin eğer yumurtlama ise de asla geç kalmadın kadlıki iki kere yumurtlamış olcak olabilirsin Çünkü ben hamile kaldığımı 2 kere yumurtladım bunu doktor bile anladı size diyordum 9 günde akıntı oldum diye hatırladın mı incir yüzünden resmen 9 ve 11 gün gecesi yumurtladım ve benim de ısım düştü dedim bak bunu hatırlayabilirsin neden ısım düşmüş 0.3 derece dedim Takvim'i atabilirim😌 tribe girme boşuna dediniz hatta ısı takibi yapıp yapmamak sana kalmış bir şey ama ısı takibi de %99 doğru sonuç veriyor hastalık yoksa ve doğru ölçümle Ben ovulasyon testlerinden daha çok ısıya güveniyorum Çünkü testler insan yapımı fakat vücudumuz bizim Allah vergisi 😏

Son düzenleme:
Canım suanda yumurtlaman olmuş gibi teste ve ısıya göre bunda bir sorun yok bence üzülme bu gün de değerlendirmeye çalışın ısı yükselene dek şansın var bu sbah kac cıktı. Hem bızımkıler tahmını seyler sonucta gerçeği Allah bilir belki 2 gün yaşayacak yumurtan😍 yada 2 kez yumurtlama olacak belki de. Sen dil altı mı ölçüyosun.
35,9 çıktı canım yani düşük çıktı. Isı yükselince ne oluyor

Eklentiler

• IMG_5834.png
    IMG_5834.png
    88,9 KB · Görüntüleme: 23
35,9 çıktı canım yani düşük çıktı. Isı yükselince ne oluyor
Daha da düşmüş canım bu yumurtanın çatladığı anlamına geliyor ısı ölçme yöntemine göre yani şu anda yumurta yeni çatlamış demek ısı yükselince yumurtlama bitmiş demek oluyor canım progesteron ani Yükseliş gösteriyor hala yaşadığını gösteriyor yumurta ısı ölçmeye göre hasta falan değilsin değil mi terleme falan yok eğer doğru yöntemlerle ölçüyorsan 0.5 derece düşmesi çok büyük bir işaret ısı ölçme yönteminde yani boşuna üzülme demek hani 36.1 görünce dedim ya yakın diye dün gece çatladıysa şu anda en dipte ısı 🤗

X