Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

hayır yasecım tumlab sperm testının yapıldıgı yer.ynı ozel hastane laboratuarı degıl.boyle testlerın ozellıkle yapıldıgı yer.kruger ıse morfolojının yıkanıp bakıldıgı bır yntem.kuralları cok katı bu yontemın.bırde who ya gore bakılıyor(dunya saglık orgutu)(world health organization )bunda kurallar katı degılmıs.bızım ozelde who ya gore morfolojı % 75 cıktı ki sınır % 50 idi.yuksektı yanı bızım sonra tumlabda krugere gore bakıldı % 2 cıktı ki alt sınır % 4 ama % 14 olmalıymıs aslında.bızımkı cok dusuk cıktı orda.aradakı farka bakarmısın.oyuzden bır yerle sınırlı kalmayın dıyorum.tabı sorunu lanlar.olmayanlarda cocuk olmuyorsa arad bır yaptrmalı.spermlerı kontrol etmelı dusmus mu dıye.

mıdyecım esım teoman cem kadıogluna amelıyat oldu.belkı duymussundur ondan pahalı yoksa hala en fazla 1.5 -2000 cıvarı.devlet hastanelerınde zaten bedava.ama bızde tekrarlama olasılıgını duydugumuz ıcın o dr. a gıttık.zaten varıkosel tekrarlamıyormus dr.un dedıgıne gore.eger ısın ehlı bır dr. tarafından yapılmazsa ve ozellıkle mıkrocerrahıyle olmazsa amelıyat masasından varıkoselı duzelmemıs bır sekılde kalkıyormus.sonrada tekrarladı denıyormus.ondan bır daha ugrasmayalım dedık.canım bız senle aynıyız.3 yıllık evlıyım ve 28 yasındayım.ve ben 3 yıl korundum.bırakıncada hemen olcak sandım.klava:

yasecım adetın 3. gunu testesteron testı yptrabılırsın.en gec 5. gunu de olur.cunku ben 5. gunumde yaptrdım

canım ınsallah tutunur bebegın sana ve saglıkla dunyaya getırırsın.tupbebekte 30 yasın altında % 60 ıhtımal varmıs tutması ıcın.yanı bayagı yuksek.normalde sansımız her ay % 25.ınsallah hamılesındr canım

düşündüm de evlendikten bi kaç ay sonra üreme ile ilgili problem olup olmadını kontrol ettirmeli herkes..
bebek düşünmese bile . sonra isteyince beklenmez ne olduğu bilinir en azından..

bu arada ben adet olmadım. olmim bari 1-2 gün daha sırf sperm testi içn 1 gün bile gecikmesi i i oldu. gecikmede saılmaz gerçi normalde. gün gün hesap yapıorum. dün olmadım ii oldu bugün de bitmesine az kaldı geceye yaklaşıoz.. yumurtlamaya denk getiirmek gerek. bu sefer ayaklarımı tavana uzatıcam denicem bakalım. yani .

hazel üni . hastanesin de hemen kan alırlar mı? gün öü verirler muayene die sıra alsam.. adetli olursam tabii. pazartesi salı bi oraya da gidicem inş..

bi de üniversitedeki doktora testesteron falan desem bakar mı kızar mı? özel deil sonuçta her istedimizi yapmazlar ki..

ya bi de eşimin sperm testinden sonra ilaç falan verirlerse bana testler ii çıkmazsa ya gene başladı stres.. vala erken ama korkuorum bazen çok beklicem daha da uğraşıcam sonuç alamıcam die..

sen gıt kadın dgumcuya durumnu anlat.baska dr. pco olabılırsın dedı de.o zaten hormon testlerı ıster senden.testesteronuda ozellıkle soyle.rıca et yaparlar heralde.unı hast daha arastrmacı yaaa

sana nıye ılac verceklerkı.canım ne yapalım kullanılcak ama dr. verrse sana dogum kontrl hapı vreır kıst ıcın.ama sen sogan suyu ıc bısıyın kalmaz.hapada gerek olmaz.esıne zaten ılac versede bebegı etkılemezkı.verse vıtamın falan verır zaten spermler ıcın

bira z daaha olmassa sperm testi olumsuz çıkarsa öle bişi olabiliomuş.. spermin işin koalyaştırmak için yumrtayı çatlatma falan hazel işte ben de tam bilmiorum. sperm testi olumlu da olsda yumurtaları olgun yapmak için gene verilebilir.. A ma asonra..

selam kızlar , iyi aksamlar , su an biraz agrım var yazmak istedim hiç bir bilginiz varmı acaba , belim ve kasıklarım da agrı var , adetime daha 4 gun var , benim adetten önc hiç agrım olmadıgı için merak ettim bu agrılar adete kjac gun kala olur , offf yada hamilelikten mi , hamile kalmadan önce bu sekilde olan varmı , yokda adetmi olucam :çok üzgünüm:

slm kızlar 6 yıllık evliyim bunlar benimde başımdan geçti sizinle paylaşmak istedim.bende kontrol hapı kullanıyordum ve bırakınca hemen hamile kalacam zannettim ama olmadı.eşimin varikosel ameliyatı olması gerekiyordu bizede aynı şekilde devlette değil özelde tavsiye edildi.bi tanıdığımın Ankara'da özel hastanesi vardı ve ona danıştım kesinlikle devlette olan aletlerin özelde olmadığını söyledi ve bizi özele teşvik etmeye çalışan doktoru baştabibe şikayet etti. neyse ameliyat oldu ilaç tedavisi uygulandı.sperm sayısında pek bir değişim olmadı ama zaman içinde nornal yolla çocuk olabilir dediler.oda ignelerle günlük doktora gitmen gerekiyo düzenli bir şeekilde doktor kontrolünde olmalı bazı şeyler yani uzun iş.aradan 3 sene geçti maddi yönden doktora gidemedik. şimdi aşılama yapıyoruz.bugün yumurta çatlatıcı iğnem vuruldu. pazartesi aşılama yapılacak umarım tutar.aşılama öncesi tedavi çok kolay geçti umarım sizinde bir an önce tedavileriniz sonuç verir.ve hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız.

ceremi esının amelıyt oncesı degerlerı nasıldı.duzelme olmadımı amelıyat sonrası...ınsallah tutar asılaman canım

ınsallah olumlu sonuc alırsın canım

canım cok telaslanma nolur senın hastalık cok yenı ve az bence bu kadar kurcalama derım cunku psıkolojık olarak hasta olmaya kendını hazırlarsın o da ılerler. bende oyle oldu dr gerek gorurse zaten gereklı olan testlerı yaptırıyo yanı ozellıkle ıstemedım ben sende kıllanma bıle yok kı testesteronda kıllanma oluyo haberın olsun kıllanmayı soruyo dr varsa ona baktırıyo rahat ol. esının ılaclarını tam bılmıyorum ama hatırladıgım kadarıyla sayıyı artıran ılaclar , e vıtamını(bundan emın degılım)verılıyo. zaten drler sızı yonlendırır sen telaslanma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…