Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

kaydirigubbakcemile3 yaa kıme sorsam 2-3 yumurtam olustu dıyor.kızlar benım 1 tane olustu normalmı azmı yoksa yaa.neden benım 1 tanebilmiyorumkismile

selam kızlarrr
hazelcim benimde 1 taneydi geçen ay yumurtam.doktorum ii demişti büyümede olmuştu çatlatma iğneside vurdurdum ama tutmadı malesef.
bizde bugün sperm testi yaptırdık eşime.ama acayip psikolojisi bozuktu üstelik evde yaptık rahattı yani ama genede kötü oldu erkek psikolojisi işte.yarın alıcaz sonuçlarımızı.
size bişi sorcam eşimden az sperm geldi bu sperm sayısının azlığınımı gösterir.kendisi acayip taktı bunu kafaya az geldi biliyorum az çıkıcak diyo rahatlatmaya çalıştım ama malesef takıldı bi kere.

Neden karıştı kafan tatlım anlamadım?

ilk hamileliğimde belirtilerim adetime 10 gün kala başlamıştıı...şimdide belirtilerim var ve adetime 8 gün kalaa her ne kadar ümitlenmesem de...var mı yok mu diye kafam karıştı cnmm fisfisfis

ilk bebeğin mi cnmmm??
valla canım öyle yaş hesaplasını falan boşver benim eşim şuan da 27 yaşında kayınvalidem turp gibi maşallah hemde 8 doğum yapmıss...eşim okuldayken kayınpederim gittiğinde deden geldi diyorlarmıs..ama allah uzun versin şuan maşallahları varr..sen bebişine hamile kal da bunları düşünme cnmm...

Canım yaşımı kafama pek takmıyorum aslında. Ama keşke daha genç olsaydım demiyor da değilim hani.

Canım bundan önce 2 düşüğüm oldu. Kan pıhtılaşma sorunu çıktı. Bakalım şimdi dr. kontrolü altında olacağım. Eğer gebelik oluşursa iğne ve asprin kullanmam gerekecekmiş.

edammm eşim 46 yaşında dedi sperm değerleri nasıl? bana da doktor eişnin yaşı önemli deil demişti..

Canım yaşımı kafama pek takmıyorum aslında. Ama keşke daha genç olsaydım demiyor da değilim hani.

Canım bundan önce 2 düşüğüm oldu. Kan pıhtılaşma sorunu çıktı. Bakalım şimdi dr. kontrolü altında olacağım. Eğer gebelik oluşursa iğne ve asprin kullanmam gerekecekmiş.

hiç birşey için geç değil en önemlisi de buu..
geçmiş olsun cnm...inşallah en kısa zaman da sağlıklı sonuclar alırsın canımm..

Neden karıştı kafan tatlım anlamadım?

ilk hamileliğimde belirtilerim adetime 10 gün kala başlamıştıı...şimdide belirtilerim var ve adetime 8 gün kalaa her ne kadar ümitlenmesem de...var mı yok mu diye kafam karıştı cnmm fisfisfis

Anladım canım. Bende senin gibiyim aslında. Ama fazla takmamaya çalış lütfen. Benimde şu anda karnımda ve sırtımda ağrı var. Adet olduğum zamanlardaki belirti bunlar. Ama öyle mi böyle mi diye düşünmüyorum açıkcası. Olursa da olmazsada Allahın takdiri.

selam kızlarrr
hazelcim benimde 1 taneydi geçen ay yumurtam.doktorum ii demişti büyümede olmuştu çatlatma iğneside vurdurdum ama tutmadı malesef.
bizde bugün sperm testi yaptırdık eşime.ama acayip psikolojisi bozuktu üstelik evde yaptık rahattı yani ama genede kötü oldu erkek psikolojisi işte.yarın alıcaz sonuçlarımızı.
size bişi sorcam eşimden az sperm geldi bu sperm sayısının azlığınımı gösterir.kendisi acayip taktı bunu kafaya az geldi biliyorum az çıkıcak diyo rahatlatmaya çalıştım ama malesef takıldı bi kere.

canım ne kadar mesela bır tatlı kasıgı kadar vardr heralde.hanı bır bardak verıyorlR ya onun alt yuzeyı kadardı ama oyle su gıbı bardagın yarısına kadar beklemyın.normaldr yaa bende ılk esım test verdıgınde ben gotrmustum laboratuara.esım o sırada doppler ultrasona gırcektı varıkosel ıcın.baktım az geldı banada yanı bır tatlı kasıgı kadar falandı belkı cok cok az daha fazladır.cok gelmez zaten.hem ne kadar geldıgı degıl 1cc de ne kadar sperm oldugu onemlı.esının verdıgı meni.o meninin ıcınde kac mılyon sperm var onemlı olan o yanı.benım esım 3 kere verdı bırtanesınde 3.5 ml bırtanesınde 2.7 ml bırtanesınde 3 ml cıkmıs.degısebılr yanı ama dedıgım gıbı onemlı olan sperm sayısı meninin mıktarı degıl takmasın hıc.gayet normal

Anladım canım. Bende senin gibiyim aslında. Ama fazla takmamaya çalış lütfen. Benimde şu anda karnımda ve sırtımda ağrı var. Adet olduğum zamanlardaki belirti bunlar. Ama öyle mi böyle mi diye düşünmüyorum açıkcası. Olursa da olmazsada Allahın takdiri.

canım takmıyorum zaten ama sabahtan beri yatıyorum gece hiç uyumadımm...ilk denemem oldugu için pek umursamıyorumm tatlımm..

edammm pardon canım yazarken de baktı da dikkat atmemişim i i .

ekin eşim 46 yaşında dedin sperm değerlerine bakıldı mı nasıl canım sonuçlar. doktorlar sanırım erkeklerin yaşının pek sorun teşkil etmedini sölüolar. benim gittim doktor eşinin yaşı önemli deil demişti senin yaşın önemli demişti de..

yase esın su sıralar versın ıste sperm testını sen zaten fılm cektrceksın.bırde fılmden 5 gun oncesıne kadar ılıskıye gırme yanı zaten reglın bıtıyot ılıskıye gırme bıtınce.fılmden 3 gun sonra olur artık.e sen boyle calısma yapamayınca esınde 4 gun perhız yapıp gıtsın teste ıste sonra yumurtlama zamanında devam edersınız son hız

anladım ekincim. doktor yaptırın demedi mi ben de kist gördü. eşinin de bi baktırın dedi. kist gebeliğe engel olmayabilirmmiş sadece şansı azaltır ama gebe kalabilirsin deneyin demişti
sanırım benim durum böle olunca da eşinin sperm değerlerine de baktırın dedi.
aslında erkeklerin de sperm değerlerine ve varikosel olp olmadıklarına baktırmaları gerekie die düşünürum. ne olmaz ne olur. baktırn bence.

hazelcim bilgin var mı bilmiorum da variksal gibi bir problemi olmayan erkeklerrin de sperm değerleri normalin altında gebe bırakma olasılığını en aza çeken değerleri çıko mudur?

ekin eşim 46 yaşında dedin sperm değerlerine bakıldı mı nasıl canım sonuçlar. doktorlar sanırım erkeklerin yaşının pek sorun teşkil etmedini sölüolar. benim gittim doktor eşinin yaşı önemli deil demişti senin yaşın önemli demişti de..

Doğru söylemişler tatlım. Malesef ki kadınların yaşı ilerledikçe doğurganlık azalıyor, menepozdan sonra da doğurganlık bitiyor. Ama erkeklerde 90 yaşında baba olanını duydum. Yani onların ömürleri yettiği sürece baba olma şansları var.

canım ne kadar mesela bır tatlı kasıgı kadar vardr heralde.hanı bır bardak verıyorlR ya onun alt yuzeyı kadardı ama oyle su gıbı bardagın yarısına kadar beklemyın.normaldr yaa bende ılk esım test verdıgınde ben gotrmustum laboratuara.esım o sırada doppler ultrasona gırcektı varıkosel ıcın.baktım az geldı banada yanı bır tatlı kasıgı kadar falandı belkı cok cok az daha fazladır.cok gelmez zaten.hem ne kadar geldıgı degıl 1cc de ne kadar sperm oldugu onemlı.esının verdıgı meni.o meninin ıcınde kac mılyon sperm var onemlı olan o yanı.benım esım 3 kere verdı bırtanesınde 3.5 ml bırtanesınde 2.7 ml bırtanesınde 3 ml cıkmıs.degısebılr yanı ama dedıgım gıbı onemlı olan sperm sayısı meninin mıktarı degıl takmasın hıc.gayet normal

çok saol hazelcim.tatlı kaşığından fazla bile olabilir ama daha önce hiç yaptırmadığımız için insan düşünüyo az mı acaba diye.kabın üstünde cc ler yazıyodu ama bakmadım kaç cc olduğuna yarın öğrencez artık.hayırlısı olsun dicek bişimiz yok.

bu arada ben şişlide bi muaynaneye gidiyorum ama başka bi doktorada gitmek istiyorum önerceğiniz doktorlar hastaneler varmı kızlar.istanbul avrupa yakasında oturuyorum.

çok saol hazelcim.tatlı kaşığından fazla bile olabilir ama daha önce hiç yaptırmadığımız için insan düşünüyo az mı acaba diye.kabın üstünde cc ler yazıyodu ama bakmadım kaç cc olduğuna yarın öğrencez artık.hayırlısı olsun dicek bişimiz yok.

bu arada ben şişlide bi muaynaneye gidiyorum ama başka bi doktorada gitmek istiyorum önerceğiniz doktorlar hastaneler varmı kızlar.istanbul avrupa yakasında oturuyorum.

Canım, ben 1,5 sene içersinde o kadar çok dr. değiştirdim ki anlatamam. İşte bu diyebileceğim bir tanesine bile rastlamadım. Eğer bana yakın olsaydı Beşiktaş'daki jinemed'e giderdim. Çok tavsiye duyuyorum bu hastane hakkında. Sana yakın mı bilemiyorum tabi.

önemli değil yasecim olur böyle şeylerr...

Slm kızlar nasılsınız? Herkes doktorlarla bu ara. Yarın bende gideceğim doktora yumurta vs. muayene olacağım vajinal ult. ile bakıyorlar değilmi ayy çok cahilce sordum ama :KK43:

Slm kızlar nasılsınız? Herkes doktorlarla bu ara. Yarın bende gideceğim doktora yumurta vs. muayene olacağım vajinal ult. ile bakıyorlar değilmi ayy çok cahilce sordum ama :KK43:

Slm canım, genelde vajinal bakıyorlar. En son gittiğim dr. hem karından hem vajinal bakmıştı.

evet hazel şimdi eşim randevu alacak daha belli deil ne zaman gitceği. ben ertelemesini istemiorum da.
ben bu adet döngümde yani adet başlangıcından itibaren 12. gün ilişkiye girebilcem en erken. rahim filmi çektirmeden temizlenmiş olcam ama ilişki yapmıcaz. film de bu etkil mi etkiler bilmiom . etkilesedi doktor sölerdi ama di mi? ama biz yapmadan gitcez işte!! dedim gibi ilk ilişki 12. gün olur anca..

aslında randevu geç alsa da olur ayarlama derdimiz de olmaz. düşündüm de benim o riski olan gebe kalmam için önemli olan günler yani en son ihtimal yapacağımız günden hesplayıp da dierkt o günün 3 gün sonrasına alması da mantıklı geldi. bakarız artık.. randevu var mı yok mu ayarlıcaz artık. şimdi belli olmıcak daha. hem 3 gün önce adamakıllı ilişki olur. kendi yapmak zorunda kalmaz. sanki böle daha mantıklı geldi bana.. 1 hafta ertelesek daha ii gibi çünkü haftaya benle yapamıcak. giderse kendi yapıp gitce. bildim kadarıyla öle de de olur ama ne se işte sonuçta 1 hafta boşalmadan gitmesi de sakıncalı..

X