haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

Arkadaşlar benim dayımın gelini de ankarada tedavi gördü. Ankara Hacettepede tüp bebek denemesi yaptı ve hastaneye 350 tl yatırmış ilaçlar da 900 civarı tutmuş. Baktım kadroya doçent,yrd.doçen,prof falan. Oda hamile Allahın izniyle. Ben iki deneme için yaklaşık 10.000 tl harcarken ona tek denemede nasip oldu. Hem de çok cüz'i bir rakama. Bizim harcağımız rakamlara göre öyle düşünüyorum yani. Ankarada yaptırma olanağı olanlar bence denesin. Raporu da dedi 10 gün içinde çıkardılar ama bana bariz bir sebep söylemedi daha önceki söylediklerinden erkek infertilitesi olduğunu düşünüyorum belki de ondan dolayı kolay olmuştur rapor çıkartması.

Allah tamamına erdirsin
listedeki eksik bilgileri doldurtursanız olumlu haberlerin nelerin sonucu oldğunu daha iyi öğreniriz

yaa listeye bakmadım neleri yazmam lazım bilemiyorum ama şöyle söyliyim bizde kayda değer bir sorun yoktu. eşimin değerleri değişkendi ama son zamanlarda iyi seyrediyordu. yaşım 29 bu arada . izmirde kent hastanesinde yaptırdım iki denemeyi de ilki negatif 3. gündü.. ikinci pozitif olanlar 6. gün embriyosuydu dondurulmuş... yani sebepsiz gibi birşeydi bizimki...

kizlar herkese merhaaabaa ben bu sefer girmicem dedim ama dyanmadim 3. dnemem oldu pazartesitest yaptrcsm cok dua edin.. bi de bisi sorcam pozitif cikan arkadaslar ewde test yapti mi idrarda cikiomu acaaba 10 gunde

Kızlaarrrrr şükürler olsun artık rahat rahat hamileyim diyebiliyorum. Doktor değerlerin yükselmeye başladı herşey istediğimiz gibi gidiyor dedi. Haftaya cuma tekrar kan testi istedi.Ama herşey olabilir sevincini çok herkese söyleme bir açık kapı bırak kalp atışlarını duyana kadar dedi. Allahım çok mutluyummmmmmmmm :)
Ama şüphe yine de var... Kan değerim 32 çıktı. 3 günde 3 kat arttı ama yine de şöyle 200 leri 300 leri 1000 leri görene kadar rahat etmeyeceğim. Doktor haftaya cuma 200 lerde olması gerek dedi. İnşallah çok dua ediyorum.Sıcak sıcak duygularımı paylaşmak istedim.

maşallah canım ne güzel.benim de 145 değerim.dün test yptırdım.inanamıyorum:)
kalp atışları ne zaman duyuluyor canım?

Tekrar kan baktırmadım canım ya şimdi kanımız kıymetli mecbur kalmadıkça baktırmam artık..keselerimizi gördük çok şükür iki tane ama biri küçük,diğeri normal..küçük olan beni düşündürüyo şimdi inşallah ikisinin de kalbi atar bi sorun olmaz..10 gün sonra tekrar çağırdı bakalım hayırlısı..
?

esracım şu kese ne zaman gözüküyor tam olarak?transferden sonraki kaçıncı gün yani???

gzde87!!!
ben test günümden 2 gün önce yapım.negatif çıktı canım.en iisi günü beklemek..

maalesef kan sonucu testim negatif :KK43:

hayırlısı olsun canobebek.herşeyin vardır bir zamanı.kendini yıpratma ne olur arkadaşım.

maşallah canım ne güzel.benim de 145 değerim.dün test yptırdım.inanamıyorum:)
kalp atışları ne zaman duyuluyor canım?

esracım şu kese ne zaman gözüküyor tam olarak?transferden sonraki kaçıncı gün yani???

benim transfer tarihim 10 haziran yani 19. günde gördüm tam gününü ben de bilmiyorum..

Arkadaşlar benim dayımın gelini de ankarada tedavi gördü. Ankara Hacettepede tüp bebek denemesi yaptı ve hastaneye 350 tl yatırmış ilaçlar da 900 civarı tutmuş. Baktım kadroya doçent,yrd.doçen,prof falan. Oda hamile Allahın izniyle. Ben iki deneme için yaklaşık 10.000 tl harcarken ona tek denemede nasip oldu. Hem de çok cüz'i bir rakama. Bizim harcağımız rakamlara göre öyle düşünüyorum yani. Ankarada yaptırma olanağı olanlar bence denesin. Raporu da dedi 10 gün içinde çıkardılar ama bana bariz bir sebep söylemedi daha önceki söylediklerinden erkek infertilitesi olduğunu düşünüyorum belki de ondan dolayı kolay olmuştur rapor çıkartması.

sizin ilaçlar ne kadar tuttu acaba merkez çok mu para aldı?

ya zaten dr başka şehirde ve burda tüp bebek merkezi yok açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum nasıl tedavi gerekir ne olur hiçbir fikrim yok çaresiz bi durumdayım anlayacağın

merhaba bizim bulunduğumuz ilçede de merkez yok ben malatya da doğu fertili tavsiye ederim sanırım size yakın saat olarak.

sizin ilaçlar ne kadar tuttu acaba merkez çok mu para aldı?

Canım ben bursa pembe mavide yaptırdım. İlk denememde herşey dahil 4.000 tl aldılar taksit de yaptılar. İlaçlar falan herşey içinde fiyat sunuyorlar. Malesef ilkinde olmadı. İkinci denememde 3.500 dediler ama ayrıca histereskopi de yaptırdım 600 de onun için aldılar bu kez de 4100 tuttu onu da 7 taksit olarak ödüyorum şu anda. Çok şükür bu kez oldu ama. Doktorunun progestan vermemesine çok şaşırdım saçma bişey çünkü durum ne olursa olsun onu mutlaka veriyorlar ki ben daha önceki aşılamalarda bile kullandım yani.

ya mutlak öylede insan bi tuhaf oluyo sanki yüzde 100 tutucakmış gibi birde 4 yıl sonra biranda tüp bebek çok umutluyduk benden sonra evlenen arkadaşların hepsinin çocukları var bi ben böyle tek başıma kaldım akşama kadar evde tekim eşim sabah gidip akşam geliyo sıkılıyorum ailem bursada offf çok sıkıcı bi bebeğe o kadar çok ihtiyacım varki

Vakti geldiğinde hayırlısıyla o da olacak canım. Tez vakitte kendiliğinden hamile kalırsın inşallah. Kendini sakın strese sokma. Zaten çoğunlukla stresden olmuyor canım.Sen içini ferah tut. İnşallah 2014 de senin de kucağında sağlıklı bir bebeğin olacak. Sadece bir iki ay ertelendi. Sen içini ferah tut.
Ben de bütün arkadaşlarımı gaza getirdim hadi bebek yapalım hep beraber doğum iznine çıkar bakarız diye. Çoğu doğurup büyüttü doğum izinleri bitti bile. Ben de şimdilik onları seviyorum. Rabbim bizlere kendi çocuklarımızı sevmeyi nasip etsin.

Canım ben bursa pembe mavide yaptırdım. İlk denememde herşey dahil 4.000 tl aldılar taksit de yaptılar. İlaçlar falan herşey içinde fiyat sunuyorlar. Malesef ilkinde olmadı. İkinci denememde 3.500 dediler ama ayrıca histereskopi de yaptırdım 600 de onun için aldılar bu kez de 4100 tuttu onu da 7 taksit olarak ödüyorum şu anda. Çok şükür bu kez oldu ama. Doktorunun progestan vermemesine çok şaşırdım saçma bişey çünkü durum ne olursa olsun onu mutlaka veriyorlar ki ben daha önceki aşılamalarda bile kullandım yani.

hayırlı olsun sonucum bizim ilaçlar 900 tl tuttu merkez bizden 3600 tl aldı rabbim sonunu hayırla getirdi inşallah devam ederek sağlıkla da kuçagımıza alırız,bende altan progestoran ve cronel jel kullanıyorum bide esterfom adında hap alıyorum gerekli olursa ilaç sayısı artacakmış Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.

yaa listeye bakmadım neleri yazmam lazım bilemiyorum ama şöyle söyliyim bizde kayda değer bir sorun yoktu. eşimin değerleri değişkendi ama son zamanlarda iyi seyrediyordu. yaşım 29 bu arada . izmirde kent hastanesinde yaptırdım iki denemeyi de ilki negatif 3. gündü.. ikinci pozitif olanlar 6. gün embriyosuydu dondurulmuş... yani sebepsiz gibi birşeydi bizimki...

Kent hastanesinde doktorun kimdi canım?

merhaba benim kuzende pembe mavide iki kez aşılama yaptı ama tutmadı siz bursada mı oturuyorsunuz

merhaba benim kuzende pembe mavide iki kez aşılama yaptı ama tutmadı siz bursada mı oturuyorsunuz

Yok canım yalovada oturuyorum. Ben iki kez yalovada, bir kez istanbulda, bir kez de ankarada aşılama denedim ama olmadı. tabi daha öncesinde aylarca yumurta takibi. eşimi bu süreçlere hazırlamak zor oldu. birinci deneme negatif olunca ikinciye ikna etmem biraz zor oldu. Kızkardeşimin bebeğini görmeye gittikten sonra biz ne yapıcaz diye sorunca dayanamayıp kabul etti ikinciyi. Artık bu yöntemlerle olmayacağını düşünüyordu ve bu ilaçlardan dolayı çok etiklenmemden rahatsız oluyordu. Ama şükür bu zamana geldik. İnşallah bundan sonrasında kucağımıza sağ salim almak nasip olur.

Aşılama zaten yumurtlama takibi bir evre. Tüp bebeğin bile garantisi yokken aşılamadan çok şey bekliyoruz. Doktorlar vesile ama biz çok umut bağlıyoruz. Ben hep dua ederken allahım bunların hepsi vesile. vesileleri hayırlı kıl bizim için diye dua ettim. Zor bir süreç altı yıl oldu evleneli. 28 temmuzda 6 bitiyor kimse ne çektiğimi anlamadı etrafımda. Her gördüğünde bişey yok mu diyenlerden, görünce direkt karnıma bakanlar mı dersin. Kardeşimin bebeğini sevdikten sonra sen evleneli kaç yıl oldu deyip imalı soru soranlar. Sorsan hepsi çok iyi niyetli. Ama nasıl yaralar açtıklarının zerre kadar farkında değiller.

yok canım yalovada oturuyorum. Ben iki kez yalovada, bir kez istanbulda, bir kez de ankarada aşılama denedim ama olmadı. Tabi daha öncesinde aylarca yumurta takibi. Eşimi bu süreçlere hazırlamak zor oldu. Birinci deneme negatif olunca ikinciye ikna etmem biraz zor oldu. Kızkardeşimin bebeğini görmeye gittikten sonra biz ne yapıcaz diye sorunca dayanamayıp kabul etti ikinciyi. Artık bu yöntemlerle olmayacağını düşünüyordu ve bu ilaçlardan dolayı çok etiklenmemden rahatsız oluyordu. Ama şükür bu zamana geldik. Inşallah bundan sonrasında kucağımıza sağ salim almak nasip olur.

amin normal yollamı hamile kaldınız

X