haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

mrb arkadaslar sonucumu haber vereyim dedim maalesef regl oldum bugun daha test ble yapamadan :-((( hamile arkadaslar varmis hayirli ugurlu olsun allah sag salim kucaginiza almayda nasip etsin ins....

Canım sana progestan verilmedi mi.Regli geciktirmek için.Listede test tarihin 24 haziran görünüyor.Yerleşme kanaması olmasın.

kizlar bana 2.gun embriyosu transfer edildi iki tanw biri dort hucrelu biri dorde bolunmek uzere olan iki hucreli embriyo sansim var mi ne dersiniz

Tabi ki şansın var.Bana şubatta 2 tane blast transfer edildi.Tutmadı.Aynı dönemde 2. ve 3. gün transferi yapılan arkadaşların tuttu.Hiç belli olmuyor.Şans.Bazı doktorlar erken dönem transferin daha iyi olduğunu düşünüyor.Embriyonun doğal ortamında daha iyi geliştiğini söylüyorlar.Pozitif olmaya çalış.Zor biliyorum.Ama.Elimizden geleni yapalım.Bende yine tutmayacak diye korkuyorum.Elimden geleni yapıp bekliyorum.

mrb arkadaslar sonucumu haber vereyim dedim maalesef regl oldum bugun daha test ble yapamadan :-((( hamile arkadaslar varmis hayirli ugurlu olsun allah sag salim kucaginiza almayda nasip etsin ins....

kelebek canım negatif olmasına üzüldüm umarım bidahaki tedavinde pozitif olur :26::26::26:

kizlar bana 2.gun embriyosu transfer edildi iki tanw biri dort hucrelu biri dorde bolunmek uzere olan iki hucreli embriyo sansim var mi ne dersiniz

canım benimde 3. gün embriyosu başta söylemedim ama bende takılıyodum ama boşunaymış bebeklerim benimle çok şükür sende kendini sıkma boşuna :KK19::KK19::KK19::KK19:

aykız meraba bu hamileleik takvimini nası yapıyosun tarif edermisin ??????

canım benim takvimimin hemen altında hamilelik günlüğünü imza alanına ekle yazıyor orayı tıkla orada seni yönlendirecek transfer tarihinden de tahmini doğum yapacağın tarihi bulacaksın

Son düzenleme:
Kizlaaaaarrrr benim ağrım var ya adet olacak gibi şiddetli oluyor. Aşağı doğru kramp gibi oluyor bazen. Hamileler sizde var mi böyle şeyler korktum ben doktor korkma dedi telefondan önemli bisey olacağını düşünmüyorum dedii :KK43:(
canım bendede var aynısı adet sancısı gibi belim ağrıyo sıcak basıyom hamileliğin ilk aylarında normalmiş takma kafana (sağlam kaynaklardan öğrendim ):KK34::KK34::KK34:
çiçee burnunda hamişlerim benim :KK16::KK16: b unlar çoookkk normaaallll şeyler şimdi sizin içerdeki pıtırcıklar rahimde kendilerine yer açmak için çabalıyorlar :KK34: bolbol yatın dinlenin..yakında uykularınız olacak sonrasında koku hassasiyetinizle bulantılar başlayacak..Rabbim bu güzel tatlı duyguları herkese yaşatsın insallah.. :KK25::nazar::nazar:
maşallah cnm ya..ee madem tedaviside var inş hayırlı ve sağlıklı evlatlarına kucağına alırsın.. bizde böyle bişey varmı bilmiyoruz..
taşıyacaksın tabiki ve kucağında büyüteceksin tatlım. daha öncekilerde sizi yukarıdan izleyip mahşerde şefaatçiniz olacak inş..
evet canımcımmm Allahıma bin şükür tedavimiz var :nazar::nazar: canım bu karyotip için (genetik test için) tekrarlayan düşükler yada 4-5 tüp bebek demesininn sonucu negatif olduğunda hasta isterse öyle yapıluyor..bu labatuvar..biraz pahalı olduğu için yazdıklarım gibi şartları var..inşallah sen ve eşinde böyle şeyler çıkmaz canım.. eğer merak ediyorsanız devlette yukarda yazdığım şartları var ama özelden kişi başı 1000tl verip öğrenebilirsiniz.. devlette 45 günde çıkıyor ama özelde ne kadar sürede çıkıyor bilmiyorum..
bu tüp bebek öyle bişey ki..derdim var diye üzülmüyorumm derdimin dermanı var diye seviniyorum aksine
:KK34: bir teknoloji dergisinde okumuştum gelecekte tüp bebek normal yolla gebe kalmanın yerini alacakmış.. tüp bebeğin yerinede kök hücreyle gebe kalma alcakmış.. bu küresel ısınma ...hormonlar insanlık giderek kısırlaşıyor farkında olmadan :KK50:
insallah canım benimmm insallah..hepimizz 9 ay 10 günleri görelimm hayırlısıyla.. :KK25: ahh ahhh canımmm işte meleklerime olan özlemime bende şefaatçilerim beni bekliyorlar diye kendimi teselli ediyorum işte :KK43::KK43:

:13::KK19:

hayır genetik bir şey olduğundan değil bu yöntem de hücre bölünmeleri canlı yayınla izleniyomuş bölünme saatleri en düzenli olanları transfer ediyolarmış
işin aslı merkez embriyoskopi diye bir cihaz almış parasını çıkarmaya çalışıyo sanki
biz de keşke dememek için kabul ediyoruz gibime geliyo
hmm anladım sanırım pgtye gerek kalmayan bir yontemmiş hatta..yani pgtnin bir üst seviyesi.. dediğin gibi sonu güzel olsun ..keşke dememek için insan herşeye razı geliyor.. hayırlı olsun tedavin şimdiden :KK16::KK16: Allah kısmet ederse hayırlı haberlerini alcaz insallah burda:nazar:n :nazar::nazar:
kizlaaar malesef aranizdan ayriliyorum bugun transferim.odugunu aoylemistim sizlere 11 embriyomun da cok iyi gittigini soylediler nasil umutla gittim 2 litre suyumuda ictim doktor bey bu ay transferi uygun gormedi cunku son iki gunde embriyolar kotu gitmis yapmasak daha iyi dedi cunku bu embriyolar seni asla gebe birakmaz dedi aslinda 8e bolunmus ama blast asamasinda basarili olamaislar olsun hayirlisi boylesir baska ilcalr verdi lucrin falan embriyo kalitesini artirarak yapalim dedi sizleri yinede takipte olucam hepinizin guzel haberlerini bekliyorum banada bol dua edin haziran annesi bolumunden cikmak zorundyim artik hepinizi optuuuum
yazıp yazıp siliyorummm ne diyeceğimi bilemedim canım yaaa çok üzüldümmm :KK43::KK43: hayırlısı buymuş demekten başka çaremiz kalmıyor böyle zamanlardaa ::KK43:(( geç olsun da güç olmasın canım benim yaaaa :KK43::KK43: ne olursa olsun umudunu kaybetme.. incir yiyebilirsin çok faydası var..civanperçemi içebilirsin.. (ben normalde adet öncesi içerdim çok faydalıymış biz kadınlara ) ...

unuturmuyum hiç nedemek belki ismini burda yazmamışımdır amainan olmayan kızlarhep aklımda benim.....zatende az önce adetim başladı cumaya randevu alıcaz bakalım inşbu son tedavilerimiz olur......yeni slagonum kızlar........umuda yolculuk başlıyor...........:KK5::KK5::KK5:

canım 3 gün geçmişti normalde hiç geçmez ama bana umut olmuştu maalesef az önce geldi kırmızılar cuma gününe aldık randevuyu hakıkımızda hayırlı sı olsun:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
melekcimmm canımmm :KK43: üzülmee lütfeeeennn .:KK50::KK19:.. belkide stres yaptın kimbilir.:KK34::KK5:. ondan gecıktı bu ay :44: şimdi tedavin başlayacak moralini bozma canım pozitif olmalısın..Rabbim hakkında hayırlısını versin insallah .. ve insallah bu haziran ayı senin ayın olur ve bebişin göbüşüne konar canım benimm :KK16::KK16::nazar:

kelebekcim bende arjin gibi dusunuyorum hemen moralini bozmaaa belkid e yerleşme kanamasıdır.. emin misin regl olduğuna :26:

canım korkma bende 8. gün kan tahliliyle hamile olduğumu öğrendim sonra 11. gün kan testini tekrarladım birde 13. gün tekrarladım doktorum 13. gün aradığımda bana 15 gün sonra gel keseye bakalım dedi buraya kadar herşey güzel ama bir sancı başladı aman Allah'ım öleceğim sanki adet sancısından daha şiddetli sabahın köründe sancıyla uyanıyorum ölecem sanıyorum bir gün iki gün derken yok dedim bu böyle olmayacak galiba benimki dış gebelik oldu bebek yanlış yere yerleşti dedim nasıl moralim bozuk canım sıkkın önümüzde bayram eşime dedim kalk bayram tatilinde hiçbir doktoru bulamayız ben galiba dış gebelik yaşıyorum hemen ilçemizdeki kadın doğumcuya gittik 4 haftalık felandı (son adet tarihine göre) alttan muayene ile zor güç gördük keseyi doğru yerdeymiş yavrum dış gebelik felan değilmiş bende yaşadım o sancıları korma canım.

Çok sagolasin ya kafayı yiyecegim evde kendimi dinlemekten. Sürekli eyvah düşük yapıyorum diyorum. Sürekli kanama varmı diye kontrol halindeyim. Hiç evden çıkmıyorum evde dolaşmaya bile korkuyorum. Psikolojim zaten hormonlardan bozulmus bu sefer iyice dibe vuruyorum ağlıyorum. Daha hiç şöyle ohh deyip sevinemedim yani sürekli canım sıkkın her an kötü bişey olacak gibi ne zormus hep böyle mi gidecek bu iş :KK43:((

kızlar transferim oldu bugun. bebişleri göbüşüme koyup evde dinlenmeye çekildim.7 gün raporda aldım,doktor bugun dinlendikten sonra iş hayatınızada dönebilirsiniz dedi ama riske atmak istemedim.

destinacım, bebişlerini göbüşlerine alan arkadaşlarım bu aşamadan sonraki tavsiyelerinizi bekliyorum..

kızlar transferim oldu bugun. bebişleri göbüşüme koyup evde dinlenmeye çekildim.7 gün raporda aldım,doktor bugun dinlendikten sonra iş hayatınızada dönebilirsiniz dedi ama riske atmak istemedim.

destinacım, bebişlerini göbüşlerine alan arkadaşlarım bu aşamadan sonraki tavsiyelerinizi bekliyorum..

hayırlı olsun canım.ben bu sefer farklı olarak ananas tüketiyorum.çok iyi geliyor.kabızlığı onluyor.

sabah yumurta toplama olmuştu şimdi tuvalete gittim baya kanama olmuş
normal olduğu yazıyodu verilen kağıtta
sizin de oldu mu
bir de 6 yumurta az değil mi ya

Sagolasin ya Allah razı olsun. Kendimi çok yalnız hissediyorum zaten sizin gibi beni anlayan insanların desteği ıyi geliyor. Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah :KK31:

X