Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Yazın lütfen, bilgimiz olsun.

Merhaba
Sizin araciliginiz ile herkese duyurmus olalim
Cunku bilgi yi saklamak gunah diye biliyorum paylasmak sunnet..
1. Arkadaslar bahsettigim ERSAG yeni nesil kozmetik ve temizlik urunleri ,bitkisel-organik-helal belgesine sahip-patenti Turk olan bir firma.mutlaka arastirin eger isterseniz firma yetkilileriyle bizzat gorusebilirsiniz.
2. Gida konusunda ise Gimdes'in Internet sitesine girip oradaki guvenilir urunlerden alabilirsiniz yetkilisine de ulasabilirsiniz.
umarim herkese yardimci olurumda cook sevaba erisirim.
Sevgiyle kalin...

Arkadaşlar paylaşımlarınızı gördükçe mutlu oluyorum ama lütfen copy paste yaparken kaynak belirtsek? O kadar çok uğraştım ki bu markaları öğrenebilmek, defalarca onaylamak için............ Listeyi de paylaşmaktan çok mutlu olurum, yeter ki birilerine yardımcı olsun. Ama böyle isimsiz ve kaynaksız direkt kopyalar görünce üzülüyorum. Zaten çok sık güncellediğim için ve aslında hepsinin bir açıklaması bulunduğu için insanları yanlış da yönlendirmiş oluyorsunuz. Şu anda Revlon deney yapmayanlar listesinde yok mesela. Burada da olmaması gerekiyor.

Bu arada bilinçliliğin arttığını görmek çok güzel bir şey. Deney yapan şirketlerin ve markaların çokluğu sizi yıldırmasın bir çok altenatifi var yeter ki araştırın.

Haklısınız , dikkat edememişim. Evet ne yazık ki güncellenmemiş bir listeymiş zaten. Affınıza sığınıyorum , normalde çok dikkat ederim kaynak belirtmeye , uyardığınız için teşekkürler. Bir de link paylaşmak yasakmış , bu yüzden çekinmiştim paylaşmaya , ancak kaynak belirtebilirmişim. Emeğiniz ve duyarlılığınız için de ayrıca teşekkürler.
Bu arada Beiersdorf grubu da Peta ' nın listesinden çıkarılmış. Keşke o mesajımı silmemin bir yolu olsa.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar , bugün Watsons ' a uğradım , sözünü ettiğim duş jelinin markası Superdrug ' mış. ( Watsons değil. ) Ambalajında 'Suitable for vegetarians. Superdrug is against animal testing.' yazıyor. 300 ml ' lik bir üründü , fiyatı da 2 liraydı. Gerçi duş jeli için Duru , Sebamed , Avene gibi alternatiflerimiz de var , ancak paylaşmış olmak istedim.
Bir de Softem marka sabunlar vardı ve üzerlerinde de mutlu tavşanlar. :) Ben bir tane arı sütlü ve ballı sabun aldım , kullandıktan sonra bilgi veririm.
Sevgiler.

Ben MAC ürünlerini yıllardır hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için tercih ediyordum fakat listelerde deney yaptığını görünce şok oldum yanlış mı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Ben MAC ürünlerini yıllardır hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için tercih ediyordum fakat listelerde deney yaptığını görünce şok oldum yanlış mı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Merhaba , bildiğim kadarıyla MAC , Estee Lauder grubuna bağlı bir marka ve Estee Lauder hayvanlar üzerinde deney yapmaya son veren ilk şirketlerden biriymiş. Ancak Çin ' de yasalar hayvanlar üzerinde deneyi zorunlu kıldığı için EL , 'Yasalar gerektirmediği sürece hayvanlar üzerinde deney yapmıyoruz.' şeklinde açıklama yapıyor. Uzun lafın kısası , Çin pazarına giren şirketler Peta ' nın 'Hayvalar üzerinde deney yapmayan şirketler' listesinden çıkarılıyor. Avon da aynı şekilde çıkarılmış.

Daily Mail gazetesinin 22 Şubat 2012 tarihli haberinden yararlandım.

Son düzenleme:

Nazik cevabınız için teşekkürler. İyi niyetli olduğunuzu çok iyi biliyorum, benzer şeyi yapan bir çok insan gördüğüm için belirtme ihtiyacı hissettim sadece. Üzerinize alınmayın bu yüzden. Benim de amacım paylaşım yapmak ve hayvan deneyleri konusunda duyarlılığı sağlamak sonuçta, sizin gibi. Bu konuda hepimiz hemfikiriz en azından.

Beiersdorf Peta'nın listesinde yok ama kendilerinin açıklamalarına göre deney yapmıyorlar ve aksini kanıtlayan bir kaynak da bulamadım. Bu yüzden kesin deney yapıyorlar da diyemiyorum ben. Şüpheleniyorum sadece. Kesin ve net bilgi ya da kaynak verip bizi aydınlabilecek var mıdır acaba?

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim anlayışınız için. Bu konuya dikkat çekebilmek gerçekten çok önemli ve bir parça da olsa fark yaratabilmek gerçekten çok rahatlatıcı olmalı.
Beiersdorf hakkında ben de net olmayan hatta yer yer çelişkili ifadelerle karşılaşıyorum internette. Mesela CNN ' in internet sitesindeki bir haberde hayvanlar üzerinde deney yapan başta gelen şirketler arasında gösterilmiş. Ama sizin bahsettiğiniz gibi gerçekler de var. Umarım bu konuya bir açıklık getirilebilir. Ben Cruelty Free International ' a bunu sordum , yanıt gelirse seve seve paylaşırım. Bu arada bu organizasyonun Facebook sayfasında The Body Shop açıkça destekleniyor. Herhalde tek başına bir marka olarak deney yapmadığı için , ancak bence bu da problematik bir durum.
Size tekrar teşekkürler ve mücadelemizde hepimize başarılar.

Son düzenleme:
Yaa ben en çok da şampuan konsunda sıkıntılıyım Elseve benim vazgeçilmezimmm... Ne yapacağım ben yaa off koskoca markalar bu kadar düşmeseler olmaz sanki..... Elseve in 5 etkilisini kullanıyordum şimdi önerilerinizi bekliyorum...

Goldwell kullanmaya karar verdim ben şampuanda.

Goldwell Rich Repair
Goldwell Rich Repair ürünleri boyalı saçların ihtiyacı olan yoğun renk koruma sağlar.İçeriğindeki nar özü ve UV ile hızlı mikro sıvı teknolojisinin bileşimi, hızlı ve eşit bir şekilde tüm saça dağılarak saça parlaklık ve yumuşaklık ekler.

Goldwell Ultra Volume
Görülür biçimde hacim artışı ve daha fazla saç hissi.
İnce ve normal saçlar için.

Goldwell Color
Goldwell Color Repair ürünleri saçların daha kolay taranmasını sağlar ve saç rengini korur.Saçı ağırlaştırmaz

Goldwell Color Extra Rich
Goldwell Color Extra Rich ürünleri saçın rengini koruyarak nazikçe temizler.Saçlarınıza ekstra bakım yapar

Dualsenses Sun Reflects

Çeşitleri bunlarmış.

PERWOLL SENSITIVE MAGIC markası 2002 yılında ilinden toplam 1 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi HENKEL KGAA'dir.
Ve malesef Henkel deney yapıyor....

Ben deterjanda tıkandım bulamıyorum arkadaşlar, kozmetiği bir şekilde hallediyoruz alternatifler var ama temizlikte önerisi olan?

Ben de şöyle bir şey buldum...

Hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar alfabetik sıra ile listelenmiş...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben deterjanda tıkandım bulamıyorum arkadaşlar, kozmetiği bir şekilde hallediyoruz alternatifler var ama temizlikte önerisi olan?

Şöyle bir liste var...

Hayvanlar Üzerinde Deney YAPAN Markalar:
Henkel Grubu:

• Clynol
  • Diadermine
  • Gliss
  • Igora
  • Indola
  • Palette
  • Schwarzkopf
  • Syoss
  • Theramed
  • Taft
  • Vital
Johnson & Johnson grubu:

• Aveeno
  • Carefree
  • Clean & Clear
  • Johnson & Johnson
  • Johnson's Baby
  • Listerine
  • Neutrogena
  • RoC
L'Oréal grubu:
  • Biotherm
  • Cacharel
  • Diesel
  • Essie
  • Garnier
  • Giorgio Armani
  • Helena Rubinstein
  • Kérastase
  • Kiehl's
  • L'Oréal Paris/Professionnel/USA
  • Lancome
  • La Roche Posay
  • Maybelline
  • Matrix
  • Ralph Lauren Parfüm
  • Redken
  • Shu Uemura
  • SkinCeuticals
  • The Body Shop (marka olarak deney yapmadıklarını iddia ediyorlar.)
  • Victor&Rolf
  • Vichy
  • Yves Saint Laurent
Procter & Gamble grubu: (LÜTFEN BOYKOT EDELİM!)
  • Anna Sui
  • Always
  • CoverGirl
  • DFF
  • Dolce & Gabbana
  • Fekkai
  • Gucci Parfüm
  • Head & Shoulders
  • Herbel Essences
  • Hugo Boss
  • Lacoste Parfüm
  • Max Factor
  • Olay
  • Oral-B
  • Pantene
  • Rejoice
  • Wella
Shiseido Grubu:
  • Bare Escentuals
  • Nars Cosmetics (marka olarak deney yapmadıklarını iddia ediyorlar)
    [*]Shiseido
Unilever grubu:
  • Dove
  • Lux
  • Rexona
  • Signal
  • Vaseline
Avon
Burt's Bees(Firma deney yapmadıklarını iddia ediyor fakat Clorox şirketine aitler.)
Colgate
Hawaiian Tropic
Mary Kay
Oriflame
Palmolive
Sensodyne
Speed Stick
Veet

Son düzenleme:
Hayvanlar Üzerinde Deney YAPAN Markalar:

Coty Grubu:

• Adidas
  • Calvin Klein
  • Davidoff
  • Esprit
  • Jennifer Lopez
  • Kate Moss Parfüm
  • Lancaster
  • Marc Jacobs Parfüm
  • OPI
  • Pierre Cardin Parfüm
  • Rimmel
  • Sally Hansen
  • Vivienne Westwood Parfüm
  • Vera Wang Parfüm

Estée Lauder grubu:

• Aveda
  • Bobbi Brown
  • Clinique
  • Darphin
  • Estée Lauder
  • La Mer
  • MAC Cosmetics
  • Origins
  • Stila
  • Tom Ford Beauty
Not: Estee Lauder ve alt markaları şimdiye kadar hayvan haklarına duyarlı bir profil çizse de Peta'nın son açıklamasına göre EL ürünlerini satış yapacakları ülkelerin (Çin) yasaları gerektirdiği sürece hayvanlar üzerinde test edebiliyor. Bu yüzden 'deney yapanlar' listesine alındılar.

Son düzenleme:

Bunlar yapanlar oluyor ya ben de yapmayanını bulamadım işte :) (deterjan olarak)

Son düzenleme:
Hayvanlar Üzerinde Deney YAPMAYAN Markalar:

Beiersdorf grubu:

• 8x4
  • Juvena
  • La Prairie
  • Labello
  • Nivea
LVMH grubu:

• Benefit Cosmetics
  • Christian Dior
  • Givenchy Parfüm
  • Guerlain
  • Kenzo
  • Make Up Forever
  • Sephora (own brand)
Puig Grubu:

• Carolina Herrera
  • Mango
  • Massimo Dutti
  • Ninna Ricci
  • Paco Rabanne
  • Prada
  • Zara

Aubrey Organics
Almay
Amway
Avéne
Barry M
Bath & Body Works
Becca
BellaPierre Cosmetics
Ben Nye
Bourjois
Butter London
Cargo
Carmex
Catrice
Chanel​
Clarins
CoastalScents

Color Me Beautiful
Deborah Milano

Decleor

Dermalogica
Dottor Ciccarelli

Dr. Hauschka
Eco Tools Cosmetic Brushes
E.L.F Cosmetics
Essence

Everyday Minerals
Fyrinnae (vegan)
Galénic
Giovanni Cosmetics

Gosh

H2O Plus

Hard Candy

Hello Kitty

Hourglass
Illamasqua
Inglot
Isadora
Jane Iredale Mineral Cosmetics
Jo Malone
Kryolan Professional Makeup
L'angelica
Laura Mercier
L'occitane

Lily Lolo
Lime Crime

Logona
LR Kozmetik

Lush

Manic Panic

Mehron

Melvita

Murad
Noviderm
Nuxe

NYX

N.V. Perricone
Obsessive Compulsive Cosmetics

Organicum

Organix

Orly

Physicians Formula
Priori Skincare
Pupa

Revlon
Sebamed
Skincode
Superdrug
Tarte
Thierry Mugler Beauty

Too Faced
TheBalm
Urban Decay​
Urtekram

Victoria's Secret
Wet'n Wild
Yes To Carrots, Cucumbers, Tomatoes

Youngblood Mineral Cosmetics

Son düzenleme:
[sıze=3] hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmaların alfabetik sıra ile listesi...[/sıze]

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlere ulaşmanın en kolay ve garantili yolu ;

sıçrayan tavşan / hayvanlar üzerinde test edilmemiştir (leaping bunny / not tested on animals / cruelty free)

logolu ürünlerin seçilmesi gerekmektedir...

Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum , Amway ürünleri olabilir belki. Nasıl oldukları hakkında bir fikrim yok , ulaşım da zor bu ürünlere , ama bir alternatif olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…