Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Aman yarabbim nasil bir vahset bu! Mideme kramplar girdi resmen dayanamiyorum yavrucuklarin dehset dolu bakislarina...
Kizlar hepinizden Allah razi olsun.ben bu Konuya as once tesadufen rastladim.
Beni taniyan bilir biyoloji ogretmeniyim alanimda doktora yapiyorum ve kimyasallara karsiyim ve evime aldigim her urune gida da dahil olmak uzere COK dikkat ederim COK vakit harcarim bu tarz konulara.
Size kendi cabalarimla buldugum hem temizlik hemde kozmetik firmasindan bahsedebilirim eger reklam oldugunu dusunuyorsaniz lutfen gerisini okumayin cunku Ben herkes dogru ya saglikli ve guvenilir urunlere yonlensin diye bikac Konuya yazdim AMA COK tePki aldim dolayisiyla artik markanin adini vermekten korkar oldum.
Uzun Uzun yazicam kusura bakmayin bunu insanlik gorevim olarak goruyorum.
Bu Marka tamamen bitkisel organik hayvanlar uzerinde denenmeyen hatta iceriginde hayvansal madde kullanilmayan(cogu urunun icinde nemlendici vs katki maddesi olarak hayvani malzeme ozelliklede domuz kullaniliyor) bunu da helal sertifikasi alarak ispatlamis bir TURK markasi...
Artik market temizlik reyonlarindan hiic urun almiyorum hem dogayi koruyorum hem sagligimi hem butcemi herseyden onemlisi hayvanciklari koruyormusum bunuda sizden ogrendim COK tesekkur ediyorum duyarli arkadaslara.
Markanin ismini bu mesajimda vermek istemiyorum tepkileri almamak icin eger gercekten ilgilenen olursa buraya yazilan yorumlara gore yazarim

Yazın lütfen, bilgimiz olsun.

Allah'ım bunları o hayvancıklara yapanlara öbür tarafta çok kötü sürprizler hazırlar eminim.markalara baktım ve maybelline benim için bitmiştir !!! daha yeni sitesine bakmıştım yeni ürünler varmış alacaktım ama artık avucunu yalar.not ettiklerimi çöpe attım.:KK4::KK4::KK4::KK4:

Allah'ım bunları o hayvancıklara yapanlara öbür tarafta çok kötü sürprizler hazırlar eminim.markalara baktım ve maybelline benim için bitmiştir !!! daha yeni sitesine bakmıştım yeni ürünler varmış alacaktım ama artık avucunu yalar.not ettiklerimi çöpe attım.:KK4::KK4::KK4::KK4:

Deborah Milano markası Maybelline bin basar vallahi çok kaliteli hem de öyle çok pahalı da değil... Yani maybelline kullanan rahatlıkla alabilir.. Petanın listesinde yok bu marka ama bloglarda temiz olarak geçiyor... Bugün Petaya mail attım sordum cevap gelince buraya yazacağım... Ama umarım öyledir çünkü her yer bu kanlı deneyler yapan markalarla dolu başta Avon!!! Ben de dahil her evde vardır lanet marka....!!! Cevap bekliyorum umarım temiz çıkar da bundan sonra her kozmetik ürününü Deborah tan alırım şimdili temiz görünüyor...

Benim içn yıkım olan bir haber... En sevdiğim çikolata olan "snickers"a veda etmek zorundayım.......

Çikolata İçin Gerçekten Öldürmeye Değer mi?

Çikolatayı çok mu seviyorsunuz? Mars ve ürünlerini almadan önce bir kez daha düşünün.

Şunu bilmelisiniz ki; Dünyaca ünlü şeker üreticisi Mars, Inc. - M&M's, Snickers, Twix, Dove, Three Musketeers, Starburst, Skittles, ve daha ismi geçmeyen bir çok ürünün yaratıcısı, daha güvenilir bir çok bilimsel çalışma olmasına ve hatta devlet tarafından hiçbir zorlama getirilmemesine rağmen ölümcül ve hiçbir katkı sağlamayan testlere büyük bir bütçe ayırıyor ve masum canlıları yok yere katlediyor.

ALINTI.

...............................

Eklentiler

• $934368_370.jpg
    $934368_370.jpg
    21,7 KB · Görüntüleme: 95
  • $animal-testing-research-photo.jpg
    $animal-testing-research-photo.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 64
  • $cat-2.jpg
    $cat-2.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 65
  • $deney500.jpg
    $deney500.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 80
  • $deneylerfoto32.jpg
    $deneylerfoto32.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 58
  • $ENPA_Spray.jpg
    $ENPA_Spray.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 78
  • $stop vivisection.jpg
    $stop vivisection.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 55
  • $tumblr_m5b8u6IaOo1rxve0qo1_400.jpg
    $tumblr_m5b8u6IaOo1rxve0qo1_400.jpg
    15,8 KB · Görüntüleme: 61
  • $tumblr_m59jizkpOL1rxve0qo1_500.jpg
    $tumblr_m59jizkpOL1rxve0qo1_500.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 77
deborah'a bakıcam en kısa zamanda sağolasın :nazar: teyzemgil kızı diş doktoru olduğu halde colgate kullanıyorlar,oraya gidince hala daha kullanıyorlarsa çaktırmadan çöpe atıcam onu.:KK14:

Yuh yaa Adidas bile yapıyor.. Kozmetik olarak tabii ama ne fark eder para aynı yere!!! Elimiz kolumuz bağlı aslında çok şey var yapacak da kimsenin sesi çıkmıyor... Çok değil müşterilerinde %15lik bir azalma olsa bile nasıl paşa paşa yola gelecek şerefsizler ama....

Deborah Milano markası Maybelline bin basar vallahi çok kaliteli hem de öyle çok pahalı da değil... Yani maybelline kullanan rahatlıkla alabilir.. Petanın listesinde yok bu marka ama bloglarda temiz olarak geçiyor... Bugün Petaya mail attım sordum cevap gelince buraya yazacağım... Ama umarım öyledir çünkü her yer bu kanlı deneyler yapan markalarla dolu başta Avon!!! Ben de dahil her evde vardır lanet marka....!!! Cevap bekliyorum umarım temiz çıkar da bundan sonra her kozmetik ürününü Deborah tan alırım şimdili temiz görünüyor...

deborah ın kaş kalemini kullanmıştım, bitkisel diye almıştım ama içeriğinde methylparaben olduğunu farkettiğimde attım bunu da belirtmek istedim; ayrıca nasıl bi cevap alacağını ben de merakla bekliyorum Mikerinos, hareketini destekliyorum...

Yuh yaa Adidas bile yapıyor.. Kozmetik olarak tabii ama ne fark eder para aynı yere!!! Elimiz kolumuz bağlı aslında çok şey var yapacak da kimsenin sesi çıkmıyor... Çok değil müşterilerinde %15lik bir azalma olsa bile nasıl paşa paşa yola gelecek şerefsizler ama....

ya adidas parfümler de mi kara listede?

müthişşş bi haber çok mutlu oldum, içim acayip rahatladı, aşağıdaki foto down under naturals nude şampuanına ait! önemli noktaları kısaca türkçe ye çevireyim:
paraben, SLS/sülfat, fosfat, DEA, fitalat, boya yok. sertifikalı organik bitkilerden vegan formülü. geri dönüşümlü paket, asla hayvanlar üzerinde test edilmemiş! :)))
$fotograf1.jpg

Son düzenleme:
ya arkadaşlar bu söylediğiniz markalarda tavşan resmi yok olması şart mı acaba ? mesela "oriflame"ürünleri var onlarda tavşan resmi yok ama listede temiz gözüküyor

ya arkadaşlar bu söylediğiniz markalarda tavşan resmi yok olması şart mı acaba ? mesela "oriflame"ürünleri var onlarda tavşan resmi yok ama listede temiz gözüküyor

Açıkçası ben de bu durumu anlamış değilim:26: Bu arada cahiliye dönemimden kalma maybellinde göz kalemim vardı dur şuna bir bakayım dedim en son da Pastelin matte kalemini almıştım bu ne yaaa dedim pastelin kaleminin yanında maybelline 1 lira etmez... Bu arada Pastelin oje sayfasında deney yapmadığını belirtmesine istinaden bu yorumu yapıyorum... O da kirli çıkarsa yandık vallahi bu arada göz kalemi çok iyi ve yanlış hatırlamıyorsam 10 tl...

Arkadaşlar hepimiz neler kullandığımızı liste halinde paylaşsak nasıl olur?
Bir liste oluşturalım temizlik ürünleri,cilt bakımı,makyaj... gibi ve kullandıklarımızı ekleyelim.
Şu an diş macunu,roll on,saç boyası sıkıntısı yaşıyorum ne kullanacağımızı bilemiyorum mesela
Böylece markalar netleşir.

Ben aklıma gelenleri yazıyorum herkes yazdıkça unuttuklarımızı da ekleriz.
Cilt bakımı:
Neyseki herhangi bir cilt kusurum yok umuyorum olmaz sivilce-leke gibi durumlarda kozmetik olarak ne kullanacağımı bilemiyorum çünkü.
Temizleyici olarak şu an için sadece doğal sabunlar kullanıyorum markalar Diolivos,Thalia,Taliani.
Diolivos hakkında bir fikrim yok.Ama oldukça şeffaf bir marka zaten küçük bir atölye hayvan deneyleri yapacaklarını sanmıyorum ama atölyesi yakınlardaymış en kısa zamanda ziyaret edip bizzat görüşmeyi düşünüyorum.
Thalia ve Taliani markalarında mutlu tavşan ve hayvanlar üzerinde test yapılmamıştır ibaresi var.
Thalia'yı internetten buldum ambalajı yok bende.
Resim:
kare_argan__13256_zoom.jpg

Mutlu tavşan görünüyor.

Taliani'nin ambalajını resmettim ibareyi aynen ekliyorum;
Eki Görüntüle 475269 Eki Görüntüle 475270

Saç bakımı:
Dalan şampuan ve saç kremi aldım ayrıca Komili saç kremi var ama Komili net değil sanırım değil mi?
Dalan şampuan resmi:
Eki Görüntüle 475271 Eki Görüntüle 475272
Bir de aktardan aldığım bir saç bakım yağım var (küçük markalara güveniyorum ama net bir bilgi yok elimde)

El kremi:
Yine Dalan marka aldım resmi:
Eki Görüntüle 475273 Eki Görüntüle 475274

Makyaj malzemesi olarak pudra-fondöten Clinique fakat kanlı tarafa geçmeden önce almıştım,şimdi Catherine Arley ve Rapsodi pudra aldım
Rujlarım,göz kalemlerim,farlarım genelde Flormar,Golden Rose (Avon da var hala fakat temizken almıştım.:/ )
Rimel:pastel,Catherine Arley

Diş macunu:
Dediğim gibi sıkıntı yaşadığım bir konu bu Bim'de satılan powerdent adlı ürün kullanıyorum evyap tarafından üretiliyordu ama üretici firması değişmiş.
Temiz olmayabilir.

Temizlik ürünlerinden Calgon(yeni adıyla Finish) deney yapanlar listesinde kafa karışıklığı olmuş bu konuda sanırım bu net.

Dalin ürünlerini de kullanıyorum KOPAŞ Kozmetik bunu öğrenmeliyiz çoğu ürünü giriyor evimize (Dalin,Voila,Alix Avien,Sesu...)

Şuan aklıma gelenler bunlar

Saç boyasında can dostu markalarımız

1. Organıc naturel colors
2. Tınts of nature
3. Sanotınt
4. Nox
5. Onıx
6. Goldwell
7. Revlon

8. Dermalogıca saç bakım ürünleri

arkadaşlar revlon'u çıkardık listeden..peta'nın test yapanlar listesinde çünkü...

Saç boyasında can dostu markalarımız

1. Organıc naturel colors
2. Tınts of nature
3. Sanotınt
4. Nox
5. Onıx
6. Goldwell

7. Dermalogıca (tüm ürünleri temiz ancak saç boyası yok bildiğim kadarıyla saç bakım ürünleri var)

Geçen aydan itibaren zeytinyağlı Dalan kullanıyorum.Alışverişe gittiğimde tek tek şampuanların arkasına baktım. Her gittiğimde de bakıyorum.Belki yeni bir marka bulabilirim,hayvan deneyi yapmayan diye..buluyorum da..üstelik fiyatı da çok makul.saçlarıma da iyi geldi açıkçası.şaşırttı beni :KK9:

X