Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Pastel Kozmetik Hayvanlar Üzerinde Test Yapıyor Mu?
Uzun zamandır aklımı kurcalayan bir soruydu. Bizim buraya Pastel standı açılıp da bu konuda hakkında bir bilgim olmadığı için standa uzaktan uzaktan bakıyordum. En sonunda dayanamadım bu haftanın başlarında Pinkar Kimya Sanayi'ne bir mail attım bu konuyla ilgili. Ben attığım maili unutmuştum ki 10 dk önce baktım bir mail göndermişler. Okuduğumda oldukça sevindim :) Gayet açıklayıcı bir mail atmışlar. Buyrun:

Şule hanım,
Tüm dünyada geçerli olan yönetmelikler dahilinde özellikle Avrupa’da (Türkiye’de de Avrupa kozmetik regulasyonu kabul ediliyor.)hayvanlar üzerindeki testlere sınırlandırma getirilmiş durumdadır. Hayvanlar üzerinde ancak çok gerekli olduğunda test yapılmasına izin verilmektedir.
PASTEL markası olarak renkli kozmetik ürün yelpazesinde olduğumuz için hayvanlar üzerinde test yapılmamaktadır.Ayrıca kullandığımız hammaddelerin hayvansal katkı maddesi içermediğine dair BSE belgeleri Sağlık Bakanlığında bulunmaktadır.
Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun çalıştığımız ve söz konusu hayvansal içerikli hammaddeler ve testler, zaten kullanılmaması ve yapılmaması gerektiğinden sitemizde ayrıca belirtilmemiştir.

Saygılarımızla
Pinkar Kimya San ve Tic. A.ş.

Bu konuda 5-6 firmaya daha mail attım ancak bir tek Pastel kozmetik cevap verdi. Hayvanlar üzerinde deney yapmıyor olmalarını ve ürünlerinin hayvansal katkı maddesi içermemesine çok sevindim. Kendilerin ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Artık ürünlerini rahatlıkla kullanabilirim :KK70:
ALINTIDIR....

Türk markalarından deney yapmadıklarını iddia edenler: Flormar, Pastel ve Alix Avien. Golden Rose, Carmina, Catherine Arley gibi markaları araştırma sürecindeyim şimdilik. Ama Avrupa Birliği ve Türkiye'de kozmetik ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmek yasak bunu da dipnot olarak düşelim.
ALINTIDIR...

Bunları buldum şimdilik ben de bir mail atcağım ama hep bu forumda okuduğum birşey aklımı kurcalıyooor!!!! Emin değilim ama bir arkadaş Flormara sormuştu ve yapmadıkları cevabını almıştı ama sanki para ile yurt dışında -Türkiyede yasak olduğu için- yaptırdıklarını okumuştum diye hatırlıyorumm....

Tekrar yenileyim dedim
Sitelerinde ojeler icin yazıyor urunleri icin de boyle demişler

HEEEEEY pastel oje hayvanlar üzerinde test edilmiyormuuşşş:KK52::KK52::KK52: kendi sitelerinde öyle yazıyor..

http://www.pinkar.com/pastel/index.php?contentId=130

Greenjade, bu arada ben pastelin öyle herşeyini denemedim ama ojede pasteelden başkasını son iki yıldır hiç kullanmadım ve özellikle son bir sene ojesiz durduğum günleri toplasam bir hafta etmez ama tırnaklarım hiç sararmadı görenler bile şaşırıyor... Kısacası pastel ojenin sitesinde hayvan deneyi yapmıyoruz yazıyor...:KK52:

Tekrar edeyimde gözüksün :)

:KK30:telden girdiğim icin yine otomatik düzeltme kurbanı olmuşum anladınız siz :)
Flormarda beğendiğim renkleri pastel de yapmış bugün girim oradan alacağım

Canım makyaj temizleme mendili arıyorsan superdrug markasının var watsonsa buav Logolu hemde şimdide indirim var hemen al derim 4.30 du oyayı ben aldığımda %33 indirim var

Bende bb kremini kullanıyorum superdrug vazgeçilmezim oldu Twitter adresini öğrenebilirmiyim canım birbirinize ordan da yardımcı oluruz
alix abonede mı %20 indirim var ben watsons a yazdım anneler gunünde superdrug ve alix abonede %50 inirim bekliyoruz diye bakalım ne olacak RT etmişler twitti yapma olasiligi cok yüksek

Ankara'da olup urunleri alanlar nereden aldıklarımızda yazarlarsa bana cok yardımcı olmus olurlar :)

Hayvansal katkı maddesi yok diyorlar. ama carmine'yi hayvandan saymıyorlar. bilirsiniz belki üsütüne oturunca beyaz pantolonlarımızda kırmızı bitbitler olurdu. o böcek işte. danone nin çilekli olduğunu iddia eden yoğurtlarında da var. yani rengi veren çilek değil carmine böceği. aynı böcek kolada ve daha birçok renkli gıdada bulunmakta. afiyet olsun :)

Son düzenleme:
Flormara artık Türk markası demiyelim. o artık devşirme. ben hiçbir ürününü almıyorum, asla almam. golden rose ondan daha Türk. ama onu da almam :)

Ankara'da olup urunleri alanlar nereden aldıklarımızda yazarlarsa bana cok yardımcı olmus olurlar :)

Ankamall Watsons'tan Alix Avien alıyorum.Rimel,fondoten,far bulabilirsiniz.
Makyaj temizleme için Bebak makyaj temizleme sütü kullanıyorum.Watsons'ta bulabilirsiniz.
Yine Ankamall'da Lokman Hekim var.1. Katta oradan da Nival şampuan ya da Selesta Life şampuan,saç kremi alıyorum.
Bir de yine Lokman Hekim'de Thalia markalı sabunlar var.Arkasında tavşan bulunan içinde parfüm de yok.En son havuçlu ve naneli sabun almıştım.

catherina arley buldum ankara sıhhıye koprusu altında bugun terakota mı ne allıkları var pudra allıkmıs 18.50 dedı ıkılı allık dedım bızım oyle bı urunumuz yok dedı cıdden yoktu ıkılı allık şaşırdım
sonra teklı allıkları sordum 8.5 dan baslıyor dedı
sızler nasıl 5 lıraya gordunuz ne guzel bana pahalı geldı teklı allıgı pek guzel degıldı terakotalar guzel ama 18.5 pahalı bence tavsan var mı yok mu bakamadım testerlar vardı stantda ablam acele ettırdı zaten ama watsonsa gırdım orda alıx avıen tavsanlarını gordum pek bı sevındırık oldum :)

hmm acaba peta onaylı diye mi uygun bulmadı lys. o buavcı daha çok. bilemedim bende. yapıyorsa almam.
pastel benim için, flormarın yves rocher firması ile birleşmeden önceki hali gibi. pastel de aynı avrupa standartları doğrultusunda ürün ürettiğini söylüyor hayvan deneyi yapmadığını söylüyor. sitesinde sadece ojelerde sanırım yazıyordu hayvanlarda test etmedik gibisinden. bende alıyorum pastel. ama üniversitelerde vs yaptırıyorsa o zaman fena patlarım.
alix avienin şuan tüm ürünlerine baktım tavşanlı idi. rastgele koymuyorlar sanırım. kopaş kozmetikle aynı yerde üretiliyor. pisin içindeki az temizler sanırım bu ürünlerde.
onun dışında gabrini ve rapsodi rimel aldım. ikisi toplam 7,5 lira tuttu :) şaka gibi. inanılmaz güzelll. maybeline rocket isteyenler ya da sarı kaplı olanı isteyenler ama temiz ürün sevenler gabrini veya rapsodiyi deneyenilir. ikiside kadıoğlu kozmetiğin markası.
gabrininin (4,50 lira) turuncu kaplısını rapsodinin (3,00 lira) sarı kaplısını aldım.
bizim buradaki gabrinileri aldığım kadında rapsodi rimel 7.5 dedi bende almadım sen nereden aldın canım 3 liraya

frosh eczacıbaşının olan değil mi kızlar? ilaç firması zaten diye almamıştım ben :44: has deneyciler ilaç firmaları

buarada catherine arley netten sipariş ettim, hediye bile göndermişler sağolsunlar :KK1:

alix avien'in pudrası çok güzel :KK8: tavşanlı

ama bu tavşanı görsem de tam içim rahat etmiyor, sıçrayan davşanı arıyor gözlerim :KK1:

aptal limango siparişini iptal ettim :KK20: sanırım kazıklamaya çalıştı beni çakal...
catherine arley alış verişini kendi sitelerinden mi yaptın canım
eczacı başı holding olduğundan ithalat ihtacat yapıyorlar gelen ürünleri satıyorlardır deney yapmıyorlardır yani
sabancı holdıng gibi

$timthumb.jpg
gratis mağazasında satılan gratisin kendi ürünlerinden olan benri markasını biliyorsunuz kızlar asetonları pamuğu el kremi falan var nedir diye merak etmiştim bugün baktım akat kozmetiğinmiş gratis istemiş akat kozmetiik üretmiş
ben akat kozmetiği küçükken annemin beni kuaföre götürdüğünde ki gördüğüm saç spreylerinden hatırlıyorum başka marka yoktu o zaman bir tek akat vardı %100 Türk malı tavşanı yok ama deney yaptıklarını hiç sanmam
hemde Türk malı

Son düzenleme:
Dün gratis Mağazası'nda foot factory diye bi marka gördüm ayak kremleri sclub flni var baktım tavşan yok ama made in İngiltere yazıyor bileniniz var mı bu markayı

bizim buradaki gabrinileri aldığım kadında rapsodi rimel 7.5 dedi bende almadım sen nereden aldın canım 3 liraya

catherine arley alış verişini kendi sitelerinden mi yaptın canım
eczacı başı holding olduğundan ithalat ihtacat yapıyorlar gelen ürünleri satıyorlardır deney yapmıyorlardır yani
sabancı holdıng gibi

ciks 1 miyoncumda gabrini rimeller 4,5.-TL rapsodiler 3.00-.TL :) canım sıkıldıkça alıyorum inanılmaz beğendim. maybellinne rocket rimeli yanında sönük kalır :) nasıl reklam yapıyorum ama :KK70: hak ediyor yalnız. ben severek kullanıyorum. gözlerimi kan yapmıyor en azından.
ben c. arley pudrayı 6,00.-TL ye aldım. kozmetikçi dükkanından. zaten tek ürünü pudrası idi. 6 numarasını aldım ama 5 numarayıda alıcam. 6 numara pembe alt tonlu, simli bitirişli :p bu artislik kelimeleri de çok sevgili youtubberlardan öğrendim. (youtubber diye bişi var mı onu da bilmiyorum)
c. arleyin 2 li allıklarını geçen ay aldım. 4 mü 4,5 TL miydi neydi bilemiyorum ama dinamik serisininki idi. çoook pigmentasyonlu. ben kullanamadım. komşunun çocuğuna verdim. renkleri güzel ama fırçası değdirmenle her şey değişiyor. diğer allıkları da var. terrocotta olan onu 10.00.-TL ye aldım :S bu ürün pahalı ama fırınlanmış olduğundan 10 senede bitmez yani. bendeki pembeli hoş bir şey. seviyorum kalıcı da.

Son düzenleme:
Doslar!
artık physicians formula kirli anlamına mı geliyor. daha önce kindarr ın da belirttiği gibi ve geçmiş forum sayfalarını okuduğumda bu bilgiye ulaştım.
"From 2010 to 2012, the export number of the first three supplier countries accounted for 95.16% of the total import number of Physicians Formula Cosmetics INC.. The top supplier countries are China(70.97 %) , Italy(14.52 %) , Hong Kong(9.68 %)"
görüldüğü üzere türkçe ye çevirmek gerekirse, "2010'dan 2012'ye ihracat yapılan ilk 3 ülke tüm ihracat yapılan ülkelerin %95,16'ya ulaştı. En çok tedarik eden ülkeler ÇİN(%70,97), italya(%14,52),hong kong (%9,68)"
Çin test edilmeyen ürünü ülkesinde kullandırmıyor sanırım, doğru mu? doğru ise makyajayam ve çirkinkadınyokturazmakyajvardır' a bildirmek lazım.

Doslar!
artık physicians formula kirli anlamına mı geliyor. daha önce kindarr ın da belirttiği gibi ve geçmiş forum sayfalarını okuduğumda bu bilgiye ulaştım.
"From 2010 to 2012, the export number of the first three supplier countries accounted for 95.16% of the total import number of Physicians Formula Cosmetics INC.. The top supplier countries are China(70.97 %) , Italy(14.52 %) , Hong Kong(9.68 %)"
görüldüğü üzere türkçe ye çevirmek gerekirse, "2010'dan 2012'ye ihracat yapılan ilk 3 ülke tüm ihracat yapılan ülkelerin %95,16'ya ulaştı. En çok tedarik eden ülkeler ÇİN(%70,97), italya(%14,52),hong kong (%9,68)"
Çin test edilmeyen ürünü ülkesinde kullandırmıyor sanırım, doğru mu? doğru ise makyajayam ve çirkinkadınyokturazmakyajvardır' a bildirmek lazım.

Allığında logo yok diye karasız kalmış,forumda konuşulunca temiz olmadığını düşündüğümden almamıştım physicians formula.
Dolayısıyla temiz değil diye biliyorum.

Ben hala güzel ve kaliteli allık arıyorum,sürümü kolay dağılmaya vs.
2 allığım var eskiden kalma ,yenilerini almak istiyorum.Geçen gün yine everyday minerals i aradım hala yok ellerinde.

Birde young blood önce temiz,sonra değil dendi.Buav da hala yok bu firmayla ilgili bilgisi olan var nı?

Son düzenleme:
Allığında logo yok diye karasız kalmış,forumda konuşulunca temiz olmadığını düşündüğümden almamıştım physicians formula.
Dolayısıyla temiz değil diye biliyorum.

Ben hala güzel ve kaliteli allık arıyorum,sürümü kolay dağılmaya vs.
2 allığım var eskiden kalma ,yenilerini almak istiyorum.Geçen gün yine everyday minerals i aradım hala yok ellerinde.

Birde young blood önce temiz,sonra değil dendi.Buav da hala yok bu firmayla ilgili bilgisi olan var nı?

Sitedeki numaralarını aradın mı?

ciks 1 miyoncumda gabrini rimeller 4,5.-TL rapsodiler 3.00-.TL :) canım sıkıldıkça alıyorum inanılmaz beğendim. maybellinne rocket rimeli yanında sönük kalır :) nasıl reklam yapıyorum ama :KK70: hak ediyor yalnız. ben severek kullanıyorum. gözlerimi kan yapmıyor en azından.
ben c. arley pudrayı 6,00.-TL ye aldım. kozmetikçi dükkanından. zaten tek ürünü pudrası idi. 6 numarasını aldım ama 5 numarayıda alıcam. 6 numara pembe alt tonlu, simli bitirişli :p bu artislik kelimeleri de çok sevgili youtubberlardan öğrendim. (youtubber diye bişi var mı onu da bilmiyorum)
c. arleyin 2 li allıklarını geçen ay aldım. 4 mü 4,5 TL miydi neydi bilemiyorum ama dinamik serisininki idi. çoook pigmentasyonlu. ben kullanamadım. komşunun çocuğuna verdim. renkleri güzel ama fırçası değdirmenle her şey değişiyor. diğer allıkları da var. terrocotta olan onu 10.00.-TL ye aldım :S bu ürün pahalı ama fırınlanmış olduğundan 10 senede bitmez yani. bendeki pembeli hoş bir şey. seviyorum kalıcı da.
burda fırınlanmıs olan 18.50 ikili allık zaten yok bana pahalı geldi
alix avien baktım watsonda ojesi bile 7.50 allık 35 lıra anneler gununde %50 ınıdırm olursa alırım yoksa almam resmen too faced la aynı paraya getırmısler tavsan logosunu koyduktan sonra too faced allıklar 50 lıra
ben bızım burdakı kozmetikci kadına baskı yapayım catherına arleyde getirsin bari :KK70:

Kızlar mineral makjaj da hangi markalar temiz ve güzel?
canım allık olarak sana too faced önerebilirim ben daha almadım ama herkes çok memnun
sonra ben minerralli değil ama normal allıgını aldım nyx markasının 29.90 mineralli olan sanırım 40 liraydı
petanın listesinde marka mevcut
alix avien de var tabi ama mineralli değil
çirkin kadın yoktur az makyaj vardır blogunda mineral fondöten pudraları yazmıstı cruelty free olanları ordakı markalardan alabilirsin canım baya marka vardı

Bu arada kızlar kalyon ojelerine baktım dün %100 turk malı akat kozmetigin ve uzerinde yazıyor 2005 yılı sayılı kanununa göre üretilmiştir diye yani temiz kiZlar kalyon markasinida kullanabiliriz

X