Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

ben yine dayanamadım erkek arkadaşımla akşam gezmesi yaptık cepaya gitmişken
nyx allık aldım kikikikiki :) cruelty free yazıyor arkasında bariz ne sevindim
superdrug gunes kremleri gelmiş kızlar hemen kaptım
:KK1::KK1::KK1:
Eki Görüntüle 694855

superdrug gunes kremi yüz için 12.50 mı 90 mı oyle bsy
allık 29.90

Güneş kreminin fiyatı epey uygunmuş da aslında. Ama burada bulunmuyor ne yazık ki

arkadaşlar vi-vet kozmetiğe mail atmıştım. ürünlerinizde tavşan var diye, bilinçli basıp basmadıklarını merak etmiştim. çünkü julıan markasında olduğu söylenmişti, gelen cevaba bakalım:

Duyarlılığınız için teşekkürler. Ürünlerimizin üzerinde tavşan logosu bulunmamaktadır. Aldığımız hammaddelerimiz de hayvanlar üzerinde denenmemektedir. Zira firmamızın sahip olduğu GMP belgesi gereğince tüm hammadde ve ambalajlarımızın detaylı analiz sertifikaları ve Güvenlik Bilgi Formları firmalardan alınmaktadır.

Güzel günler dileriz.

Saygılarımla / Best Regards

Beril Turhan Hacırecepoğlu

Ürün Geliştirme Müdürü / Product Development Manager

Yani logo yok diyor, şimdi mail atıcam julıan markası kendi internet sitelerindeki ürünlerde var. ilginç geldi haberleri mi yok ürünlerinden acaba..

Hem hayvanlar uzerinde deney yapan tedarikçilerden bile almıyoruz diyo hem logo yok diyo saçmalamislar resmen ne yazidgini bilmiyor cidden afallamis

Güneş kreminin fiyatı epey uygunmuş da aslında. Ama burada bulunmuyor ne yazık ki
Hangi il canım watsonsa baskı yapalım orada da acsınlar jasön alabilirsin oda orta hallice 30 lira falandı nette ml olarak buna göre dahaa fazla sanırım onun

Son düzenleme:
Benim blogum var aslında ama burda kendi reklamımı yapmak istemedim istememde zaten aldıklarımı sizlerle paylaşıyorum baska arayanlar varsa yardımcı olmak icin actım blogu iyide oldu mailler geliyor soruyorlar

Benim blogum var aslında ama burda kendi reklamımı yapmak istemedim istememde zaten aldıklarımı sizlerle paylaşıyorum baska arayanlar varsa yardımcı olmak icin actım blogu iyide oldu mailler geliyor soruyorlar

Destek atarız, her türlü.
cf ürünler tanıtan herkesin günde en az 5 defa bloğuna bakarım. diğerlerinin blogları beni hiç ilgilendirmiyor.

Destek atarız, her türlü.
cf ürünler tanıtan herkesin günde en az 5 defa bloğuna bakarım. diğerlerinin blogları beni hiç ilgilendirmiyor.

Palatosun diye canım
İnstagram Twitter da kullanıyorsan kullanıcı adım hep aynı
Sizlerden duyduklarını alıp sonra yayınlıyorum çunku bu forumdan haberi olmayan birçok arkadas var onların hepsine bu forumu öneriyorum
Aramıza katılmasalar bile okumaları yetecektir

Hepimiz aldıklarımızı olumlu-olumsuzlarını buraya yazar sende ordan aktarırsan süper olur. çünkü her birimiz ayrı şehirlerdeyiz ve her şeyi alacak mali gücümüz yok. dolayısıyle iş bölümü içersinde götürürüz. aldıklarımızın resimlerini de buraya koyarız. burdan da oraya düzenleyince süper olur :)
bol tavşanlı günler!

Hepimiz aldıklarımızı olumlu-olumsuzlarını buraya yazar sende ordan aktarırsan süper olur. çünkü her birimiz ayrı şehirlerdeyiz ve her şeyi alacak mali gücümüz yok. dolayısıyle iş bölümü içersinde götürürüz. aldıklarımızın resimlerini de buraya koyarız. burdan da oraya düzenleyince süper olur :)
bol tavşanlı günler!

Konuk yazar olarak katılabilirsiniz evet yazılarınızı kopyalarım aslında hepimiz blog acsak blogger dunyasi biraz değişik cruelty free urunler kullananlar arttıkça dikkat çekeriz bende
Ayrıca kızlar benim oje çıkarici mendile ihiyac var cok beğeniyor her kes daha denemedim ama nob markası varmış ve flormarin flormari ekledim nom nasıl acaba ya da bildiginiz oje çıkarici mendil var mı şelalenin olsa mesela uni markasının hemen alırım bulabilirmiyim acep deney yapmayan oje çıkarici mendil
Gabrininin var mı ki

Garbının benim şelale markasının kavanozda pamuklu pembe olanın aynısından varmış 3 çeşit bugün benim kozmetikciye bakıyim ondan alıyim varsa çunku şelalenin kavonozda Süngerli asetonjndan cok memnun kaldım 1 senedir onu kullanıyordum 3 4 liraydi gecen alıyim dedim 8 lira olmus kızlar bildigimiz asetona zam gelmiş daha Ekim ayında 4 kuraya mı ne almıştım niye oyle oldu anlamadım şimdi netten görünce gabrini 2.75 fiyatı eğer benim Kozmetikcide de uygunsa fiyat ne alcam 8 liraya şelale resmen 2 katı yapmış
Birde bu gratis de sarılan benri markası nasıl acaba kendi markası gratisin asetonlarinj çok övüyorlar gecen 8 Mart akis verişimde kare pamuğundan hediye etmişlerdi bana pamuğda güzeldi bi bakıyim onunda gecen şelaleye bakarkenf fiyatına bakmıştım pompali buyuk boy 7 liraydi ben dün benim Kozmetikcide markasını bilmediğim bi aseton vardı aynı pompali buyuk kocaman 7.30 dedi onunda markasını yazıyim bugün araştırıyim aksam netten

Kozmedshop diye bi site buldum simdi netten Kuafor malzemeleri fln satıyor her sey var
Uni ve gabrini var ayrıca uni nin goz makyaj temizleme mendili burda 9 lira gratis de Cumartesi baktım 12.30 du daha yüz burası

change.org sitesine girip olup Olympos’ta yapılan kedi ve köpek katliyamları için imza verir misiniz?
daha bir çok şeye bu siteden imza toplanıp cumhurbaşkalığına ve gerekli kurumlara iletiliyor, en azından birilerinin bu durumdan haberdar olmasını isterim.

change.org sitesine girip olup Olympos’ta yapılan kedi ve köpek katliyamları için imza verir misiniz?
daha bir çok şeye bu siteden imza toplanıp cumhurbaşkalığına ve gerekli kurumlara iletiliyor, en azından birilerinin bu durumdan haberdar olmasını isterim.

Bende bugün verdim paylaştım Facebook'ta hatta resmen güzelim yeri cehenneme çevirdiler

$image.jpg
Bio oil de cruelty free mis kızlar cok sevindim almak istiyordum kilodan dolayı göbeğimde çatlaklar var herkes öneriyordu bakmamıştım icerigine superdrug normal yağını alıyim demiştim Mayıs'a bırakmıştım araştırma yaparken bu açıklamayı bulunca cok sevindim
-------Bio Oil, hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen kozmetik ürünlerinin bağlı olduğu uluslararası bir topluluk olan Beauty Without Cruelty'nin üyesidir.-----

Dermobakim sitesinden alintidir
Watsons gratis eczanelerde her yerde var
25 lira fiyatı

Son düzenleme:
Organix markasida hayvanlar uzerinde deney yapmiyormuş fiyatları biraz tuzlu ama tamamen doğal organımıs urunleri
Dermo bakım sitesinden alıntı
-------
- Organix, aktif organik maddeler içermektedir.
- Sülfat ve Parabren içermez
- Hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.
- Ambalajları geridönüşüme uygun olup doğa dostudur.
- Göz yakmayan özel formülü ile tüm ailenizin şampuanı. ------

Savonneuese markasida test yapmiyormuş not düşmüşler
Phyto markasida oyle

Son düzenleme:
ben yine dayanamadım erkek arkadaşımla akşam gezmesi yaptık cepaya gitmişken
nyx allık aldım kikikikiki :) cruelty free yazıyor arkasında bariz ne sevindim
superdrug gunes kremleri gelmiş kızlar hemen kaptım
:KK1::KK1::KK1:
Eki Görüntüle 694855

superdrug gunes kremi yüz için 12.50 mı 90 mı oyle bsy
allık 29.90

siz Ankara'da yaşıyordunuz değil mi?Allığı nereden aldınız?

Uygun fiyatlı traş köpüğü arıyorum dostlar. logona ve jasön dışında. onlar bir köpük için fazla pahalı; çünkü organikler ve sertifikalılar falan. bana, içerisinde bol paraben bol kimyasal bulunan kanserojen olabilir :p ama hayvan testi yapmayan uygun bir traş köpüğü lazım :) bana derken eşime :KK70:
test yapmasında.........

Ankara cepa douglas mağazası canım kipa katında mı bi üstte mı tam hatırlayamadim ama giristen sol tarafında kalan katlardan birinde sonuna doğru koridorun tum alliklar 29.90 her şehide var rimel fondöten kalemler

Uygun fiyatlı traş köpüğü arıyorum dostlar. logona ve jasön dışında. onlar bir köpük için fazla pahalı; çünkü organikler ve sertifikalılar falan. bana, içerisinde bol paraben bol kimyasal bulunan kanserojen olabilir :p ama hayvan testi yapmayan uygun bir traş köpüğü lazım :) bana derken eşime :KK70:
test yapmasında.........
Canım arkadas bi tane marka önermişti baya karın genişledi bölge temizliği icin cf demişti o nerde satılıyor yazdmıştı buyuk ihtimal gratis dir senin orda gratis olsaydı onu alırsınız kim ne anliycak sonuçta :)
Superdrug erkek dus jeli rollon varda traş köpüğü var mı hic bakmadım bi gittimde onda bakıyim
Arkı ne malı ki arko ya bakalım uygunsa arko alırsın

test yapmasında.........

Cetherina arley yapmıyor diye yazınca blogda logo yok nerden biliyon diyecekler eminim blog da ben ne açıklama yapicam bilemedim gabrini Romanya merteseli onun açıklaması tamam ve mantıklarda ama caterina arley halletmem Kazım
Bu arada rapsodi almıştım ya gabrininin yan markasıdir made in france yazıyor Fransa da surekli deney yapan markalar olunca aklım karıştı 103 No sunu almıştım orda bileğime sürünce guzel durmuştu bugundenee felaket tozutuyor yüzüm kap kara oldu koyü geldi değiştirmeye gidicem kadın inşallah değiştirir

Canım arko şuan kullanıyor, lakin tavşanı görmek istedi herhal o da :)
tee 2 sene önce dalanın traş köpüğü vardı. arkadaşım kipadan hep eşine alırdı ama dün baktık, yok.
superdrug için watsonsa gittik zaten orda bişi yok, raflarda çok dolu değildi. lorealın ürünleriyle dolu. mezbaha zannediyorum kendimi o ürünleri görünce, kanlı.
superdrug'ın gözaltı kremini almayı düşünüyorum accık pırıltılı olandan. varsa alıcam inş. morluklara şişliklere iyi geliyormuş. makyajaynam da tanıtmış, bulursam alırım. 12.-TL sanırım.
fransa avrupa birliği üyesi. artık yapamazlar umarım.

Cetherina arley yapmıyor diye yazınca blogda logo yok nerden biliyon diyecekler eminim blog da ben ne açıklama yapicam bilemedim gabrini Romanya merteseli onun açıklaması tamam ve mantıklarda ama caterina arley halletmem Kazım
Bu arada rapsodi almıştım ya gabrininin yan markasıdir made in france yazıyor Fransa da surekli deney yapan markalar olunca aklım karıştı 103 No sunu almıştım orda bileğime sürünce guzel durmuştu bugundenee felaket tozutuyor yüzüm kap kara oldu koyü geldi değiştirmeye gidicem kadın inşallah değiştirir

Lys gabrini dedi, rapsodi de aynı kadıoğluya ait. blogda o şekilde yaz :) lys tokatlar yoksa onları ters yapamazlar :KK70:
c. arley gabrini bunlar mütevazi markalar. ben o nedenle tercih ediyorum. bunların bırak lab. da test ettirecek, yeni ar-ge çalışmalarına da ayıracak çok bütçeleri olduğunu düşünmüyorum :) krizden fırsat doğar bu olsa gerek. hep aynı ürünleri, bu arada gabrinin traş köpüğünü netten gördüm. ilginç gedi.

X