Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

bu arada julıan markası %100 türk sermayesinden oluşan vi-vet markasınınmış. üretim çin mi yazıyor üstünde? benim 1 milyoncuda vardı gidip kontrol ediyim.

Canım benim arkadasinın amcası milyoncu dükkanı vardı o demişti cinden istanbula geliyor alıyoruz diye En'de ona dayanarak milyoncuda ki markaları Çin malidir dedim
Turk markasıysa bsy diyemem tabi
Bu arada senin blogun fln var mı cnm
Aldıklarına kargo ücreti ödedin mı gabrini ürünlerini

Kızlar nacizane tavsiyem ,ürünleri alırken tabi ki tavşana öncelik veriyoruz fakat ,bilinmeyen ve çok ucuz olan ürünlerden uzak durmamız.
İçerikleri ciddi anlamda cilde uzun vadede zarar verecek ağır kimyasallarla dolu olabilir.
Bilinenleri tercih etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Canım benim arkadasinın amcası milyoncu dükkanı vardı o demişti cinden istanbula geliyor alıyoruz diye En'de ona dayanarak milyoncuda ki markaları Çin malidir dedim
Turk markasıysa bsy diyemem tabi
Bu arada senin blogun fln var mı cnm
Aldıklarına kargo ücreti ödedin mı gabrini ürünlerini

Benim gabrini ürünlerini aldığım gün kargo bedava yaptı site, normalde 50 lira üstüne kargo bedava idi. belli dönemlerde yapıyor bu şekilde kargo bedava diye, takip etmek lazım.
blogum yok, zamanım olsa blog yapmak çok isterim, ama biri yaparsa destek atarım.
youtube da aklımda bir projem vardı, test yapmayan vs ürünleri görsel olarak tanıtmak, içerikleri araştırıp göstermek gibi ama ciddi zaman alan şeyler ve ben daha yıllık iznime bile çıkamıyorum. kamuda memurum, o açıdan önümüzdeki zamanlarda inş. nasip olur bişiler yapabilmek :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar Kryolan ve Bourjois markaları da cruelty-free mi? Kryolan mağazasında bana hayvan testi yapılmadığını söylediler ama yine de şüpheye düştüm hemen hemen her marka öyle diyor çünkü

Arkadaşlar Kryolan ve Bourjois markaları da cruelty-free mi? Kryolan mağazasında bana hayvan testi yapılmadığını söylediler ama yine de şüpheye düştüm hemen hemen her marka öyle diyor çünkü

Ben güvenmeyin derim.Bourjois hayvan testi yapıyor.Sorun bakalım tavşan resmi nerdeymiş?
Birçok firma hayvan testi yapmayız, hayvansal atıklar kullanılmamıştır der.Bunlar laf oyunudur.

Kozmetik olarak Alix Aviven alabilirsiniz.
Ankara'da Ankamall watsonsta satılıyor.Bugun gittim kendi gözlerimle gördüm.Gerçekten farlarının arkasında tavşan resmi var ve not tested on animals yazıyor.Mascaraları da öyle.

Hata hayvan testi yapanda değil de ısrarla bile bile, umursamadan onları övee öve kullananlarda. Kozmetik, kadının cildini güzelleştirirken(olumsuz yapıyı kamufle ederken) ruhunu, vicdanını çirkinleştirmemeli.

Son düzenleme:
arkadaslaaaaaarrrrr.....alix avien ojelerine tavsan koymaya baslamis..cok sevindim ya..catherine arley in 3lu oje takimi french manikur set kutusunun ustunde de tavsan var...farmasi, flormar, golden rose un makyaj temizleme mendillerinde de tavsan var..
Farkindalik yarattik..3tane tavsanli alix oje aldim resmini ekleyecegim..

Bu arada Yazlik acik seftali tonu lipgloss arayanlara alix avien 725 numara oneririm...

arkadaslaaaaaarrrrr.....alix avien ojelerine tavsan koymaya baslamis..cok sevindim ya..catherine arley in 3lu oje takimi french manikur set kutusunun ustunde de tavsan var...farmasi, flormar, golden rose un makyaj temizleme mendillerinde de tavsan var..
Catherine arley in 2li alliklarinda da tavsan gordum...afrodir marka makyaj urunlerinin baktigim hepsinde tavsan gordum...

Bu arada Yazlik acik seftali tonu lipgloss arayanlara alix avien 725 numara oneririm...

oha dedim sevinçten :) 2 li allığa mı koymuşlar tavşan. eğer bir yamuk yaparlarsa şikayet ederiz. bu şekilde de kontrol mekanizması iyi çalışır. beyan yanlış ve yanıltıcı olursa, kazanç gelir tabiki hayvan barınaklarına :) bu bir tehdit gibi algılanabilir , algılansın evet :KK70:

Son düzenleme:
Şuan alix in tüö ürünleri tavşanlı. watsonsta hepsine baktım :)
en temiz o anneler gününde indirim olursa hücummm.

Daha önce veganlık konusu geçmişti ve bunu hayatına uyarlamak isteyen arkadaşlar vardı. Mikerinosun topiğine yazdım buraya da yazayım çok hoş bir site buldum. Özellikle protein, demir, b12, vitamin d gibi yeterince alamadığımız düşünülen besin maddeleriyle ilgili güzel bilgiler var.

Ve tabi kullandığımız ürünlerle ilgili bilgiler de var (özellikle kendini saklayan süslü püslü yazılan içerikler) Bence onları kullanan ürünler cruelty free olamaz çünkü hayvanın yağı kemiği vs süslü dillerle kullandığımız ürünlerin içine girmiş durumda. Bir göz atın derim. Çeviri isteyen olursa yazsın lütfen herkesin ingilizcesi olmak zorunda değil. Yavaş yavaş yapmaya çalışırım

www vegankit com

arkadaşlar vi-vet kozmetiğe mail atmıştım. ürünlerinizde tavşan var diye, bilinçli basıp basmadıklarını merak etmiştim. çünkü julıan markasında olduğu söylenmişti, gelen cevaba bakalım:

Duyarlılığınız için teşekkürler. Ürünlerimizin üzerinde tavşan logosu bulunmamaktadır. Aldığımız hammaddelerimiz de hayvanlar üzerinde denenmemektedir. Zira firmamızın sahip olduğu GMP belgesi gereğince tüm hammadde ve ambalajlarımızın detaylı analiz sertifikaları ve Güvenlik Bilgi Formları firmalardan alınmaktadır.

Güzel günler dileriz.

Saygılarımla / Best Regards

Beril Turhan Hacırecepoğlu

Ürün Geliştirme Müdürü / Product Development Manager

Yani logo yok diyor, şimdi mail atıcam julıan markası kendi internet sitelerindeki ürünlerde var. ilginç geldi haberleri mi yok ürünlerinden acaba..

bence artık ufak ufak firmalar bilinçlenmeye ve duyarlı olmaya başlıyor bu konuda çok seviniyorum gördükçe..

bourjois chanelin alt markasıymış bende yapmıyor diye pudrasını almıstım burdan ogrendım allıgı kullanmadıgım ıcın ıade ettım ama pudrasını kullandıgımdan elımde kaldı kullanıyorum mecburen
alix avien alabilirsin
to faced
nyx
lush
bunlar yapmayan markalar

evin yakınına kozmetik dükkanı açılmıştı yakın zamanda gitmek nasip olmamıştı bı türlü
daha çok kuaför ürünleri satıyorlar dıye
dışardan görünce gitmemiştim bugün gittim ennem ne göreyim her yer gabrini rabsodi dolu bende fırsat bu fırsat ojeleri falan doldurdum yupp yupp cok sevindim
gabrini mat ojeleri yoktu kadın getiricem dedi bende getirin getirin tüm ürünlerini getirin bundan sonra favori müşteriniz benim dedim :KK70:
sarıkızın maden suyulu yüz spreyinide aldım cildim için dermotolog termal su yazmıştı la rochay bılmem ne markasının lorealın diye almadım
baktım sarıkızı buldum ha maden suyu ha termal dedim 45 50 lıra verecektım la rochay e buna 3.5 lıra verdim
gebzede üretilmiş çok mutlu bır alıs verıs oldu :KK70::KK70::KK70::KK70::
aldıklarım :)
$IMG_3384[1].jpg

Ben de katkıda bulunayım; Gratis'teki King of Shave traş markası da cruelty free.

Ben bir tek cf diş macunu markası bulamıyorum bilen var mı?

hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları: urtekram markalı diş macunları-------------> doğalecza sitesinde satılıyor.
l'angelica markalı diş macunları------------->3m migroslarda satılıyor.
ve daha birçok marka varmış hayvanları katletmeyen. çirkinkadınyokturazmakyajvardır aldı bloggerın blogunda zaman zaman tanıtılıyor ve tanıtılmaya devam edecek.
bir diğer blog da makyajaynam'dır.
onlara selam olsun!

Ben de katkıda bulunayım; Gratis'teki King of Shave traş markası da cruelty free.

Ben bir tek cf diş macunu markası bulamıyorum bilen var mı?

uretkam
l'angelica
jasön
sarakan
bunları netten alabilirsin yapmayan markalar canım

Son düzenleme:
ben yine dayanamadım erkek arkadaşımla akşam gezmesi yaptık cepaya gitmişken
nyx allık aldım kikikikiki :) cruelty free yazıyor arkasında bariz ne sevindim
superdrug gunes kremleri gelmiş kızlar hemen kaptım
:KK1::KK1::KK1:
$IMG_3397[1].jpg

superdrug gunes kremi yüz için 12.50 mı 90 mı oyle bsy