Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

burarada güzel haber: 1 ocak 2013 itibarı ile Israil hayvan deneyi yapılmış ürünleri ülkeye sokmama kararı aldı. Hindistan da,İsrail'den sonra böyle bir yasaklama için şuan harekete geçmiş durumda...Çalışmaları devam ediyor....darısı Türkiye'nin başına...!!!!!! onix ve nox markaları deney yapmayan saç boyaları....aynı firmanın iki farklı ürün gamı....aklınızda olsun...şu sarıkız iki fazlı saç kremini kullanan bilen var mı?

1 haftadır et yemiyorum:) bilginize,,,,videonun sonunda dövülen çiğnenen yavru inek oturup düşünmemi sağladı....türkiye et-süt çiftliklerinde de durum farklı değil çünki.....o hayvanalrın mezbahalara sevki,gördükleri işkence,istiflenmeleri,korkuyla titremeleri vs...hep aynı,,,,:KK43: cruelty-free olmamın, vegan olmamın,abd menşeili fast food zincirlerine takılmamamım yanına vejeteryanlığı da ekliyorum arkadaşlar!!!! et yerine,kuru baklagillere dayanıcam bitkisel protein için.....ilerki zamanda süttten de vazgeçicem inşşallh ki zaten az tüketiyorum...

Son düzenleme:
BUAV SERTİFİKASI ALARAK CRUELTY-FREE AİLESİNE KATILAN YENİ MARKALAR:

3P Organics,Aromi,Bath Habit,Bio Follicle,Indie Lee,Isis Essentials,Mineral Fusion,NAIWBE,RADIUS,safeHands,Sally B Skin Yummies,SeabuckWonders,Soap Cauldron,Soy Care,The All Natural Face,Walker’s Natural,Zenmed,Zosimos Botanicals Mineral makeup.

TÜRKİYE'DE BULUNMA İHTİMALLERİ OLABİLİR,,KEZA FORUMU İNGİLTEREDEN TAKİP EDENLER İÇİN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM....

1 haftadır et yemiyorum:) bilginize,,,,videonun sonunda dövülen çiğnenen yavru inek oturup düşünmemi sağladı....türkiye et-süt çiftliklerinde de durum farklı değil çünki.....o hayvanalrın mezbahalara sevki,gördükleri işkence,istiflenmeleri,korkuyla titremeleri vs...hep aynı,,,,:KK43: cruelty-free olmamın, vegan olmamın,abd menşeili fast food zincirlerine takılmamamım yanına vejeteryanlığı da ekliyorum arkadaşlar!!!! et yerine,kuru baklagillere dayanıcam bitkisel protein için.....ilerki zamanda süttten de vazgeçicem inşşallh ki zaten az tüketiyorum...

videoyu izledikten sonra ben de et yemeyi bıraktım. kardeşim de öyle... gayet de etçil bi insandım halbuki :KK5: keşke o kadar sene yemeseymişim...

eğer vegan olursan B12 desteği alman gerekiyormuş ama sadece vejetaryen olma durumunda bir şekilde her türlü vitamin- minerale ulaşabilirmişsin.

princess aseton olarak ne alabiliyoduk, aradım da bulamadım sayfalarda. bir de oje olarak temiz marka biliyor muyuz?

princess aseton olarak ne alabiliyoduk, aradım da bulamadım sayfalarda. bir de oje olarak temiz marka biliyor muyuz?

Bende aklımdakini yazayım ,en son Şelale aseton temiz dendi.
Ojede ise Lys Gabrini marka önerdi önce ,daha sonra ise bazı şüphelerinden bahsetti ama son durum bilgisi geçilmedi galiba.Oje olarak özellikle şu marka diye hatırlayamadım ben.
Princess cevaplar nasılsa.

Ojede ise Lys Gabrini marka önerdi önce ,daha sonra ise bazı şüphelerinden bahsetti ama son durum bilgisi geçilmedi galiba.Oje olarak özellikle şu marka diye hatırlayamadım ben.

teşekkür ederim canım :KK16:

EVDE ÇIĞLIKLAR ATIYORUM SABAHTAN BERİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BİRİ BANA BU OKUDUKLARIMIN HAYAL OLMADIĞINI SÖYLESİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

We did it!
After 23 years of hard-fought campaigning by the ECEAE, the European Union is finally set to ban the sale of all new animal tested cosmetics on 11th March 2013.
Europe has listened - and said No to Cruel Cosmetics!
We couldn’t be happier for the animals.
Thank you to everyone who has supported our campaign.

HAYAL GÖRMÜYORUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!SANIRIM
BAŞARDIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
23YILLIK MÜCADELEDEN SONRA,AVRUPA BİRLİĞİ NİHAYET 11MART 2013 TARİHİ İTİBARI İLE AVRUPANIN SESİNİ DİNLEYEREK YENİ SATIŞA ÇIKACAK TÜM KOZMETİKLERDE HAYVAN DENEYLERİNİ YASAKLADI!!!!!!! HAYVANLAR İÇİN DAHA MUTLU OLAMAZDIK.......KAMPANYAMIZA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ.....DİYOR!!!!!!!!!!!!!

AYLARDIR BU KAMPANYA İÇİN ÇALIŞIYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HAYAL DEĞİL DEMİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AĞLIYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Son düzenleme:
EVDE ÇIĞLIKLAR ATIYORUM SABAHTAN BERİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BİRİ BANA BU OKUDUKLARIMIN HAYAL OLMADIĞINI SÖYLESİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

We did it!
After 23 years of hard-fought campaigning by the ECEAE, the European Union is finally set to ban the sale of all new animal tested cosmetics on 11th March 2013.

BAŞARDIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
23YILLIK MÜCADELEDEN SONRA,AVRUPA BİRLİĞİ NİHAYET 11MART 2013 TARİHİ İTİBARI İLE AVRUPANIN SESİNİ DİNLEYEREK YENİ SATIŞA ÇIKACAK TÜM KOZMETİKLERDE HAYVAN DENEYLERİNİ YASAKLADI!!!!!!! HAYVANLAR İÇİN DAHA MUTLU OLAMAZDIK.......KAMPANYAMIZA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ.....DİYOR!!!!!!!!!!!!!

AYLARDIR BU KAMPANYA İÇİN ÇALIŞIYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HAYAL DEĞİL DEMİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AĞLIYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Muhteşem bi haber bu, nerede yayınlandı bu yazı lys?

Son düzenleme:

asetonda once essence dendi ama her ne kdr sitelerinde hyvan deneyi yapmiyoruz deselerde tavsan logolari yok..zaten lys de deney yaptiklarini bildigini soyledi.

Selale aseton uni nin..ben resimlemistim hattta ustune carpi atmistim tavsani yok..alix avien,selale,gulsah gibi bilindikler yerine bilinmedik turk markalarina denk gelirseniz onu alin bence..asetonda bi marka belirleyemedik die hatirliyorum..superdrug in varmis ama tr de henuz yok sanirim..

Oje olarak elite,catherine arley alabilirsiniz..elite in ojesi varmiydi hatirlayamadim ama catherine arleyin var..lys de gabrini onermisti..

Bu arada trde guzel bi gelisme oldu..yazcam yazamadim ne zmndir..deney hayvanlarina koruma getirildi..tam anlamiyla koruma diyemesek de en aza indirme cabasi diyelim.. Arama motorunda deney hayvanlarina koruma die aratin cikar..cepten grdgm icin kopyalayamiyorum..birisi kopyalarsa cok iyi olur

Deney hayvanlarına koruma
Hayvan Deneyleri Merkezi Etik Kurulu, bugüne kadar ülke genelinde hayvan deneyleri yapan 95 kurum ve kuruluşun, Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurul Yönergesi'ni onayladı.

Artık hayvan deneyleri yapanlar, mümkün olduğunca deneye alternatif yollara başvuracak, deney tekrarında bulunmayacak, hayvanlara eziyet etmeyecek, yaşama saygı esasını öncelikli sorumluluğu olarak belirleyecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan temsilcinin başkanlık ettiği ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Veteriner Fakülteleri, Tıp Fakülteleri, Türk Tabipler Birliği, Türk Veteriner Hekimler Birliği temsilcilerinin yer aldığı Hayvan Deneyleri Merkezi Etik Kurulu, bugüne kadar 95 kurum ve kuruluşun, Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurul Yönergesi'ni onayladı.

Çalışma kapsamında, hayvan deneyi yapacak olan üniversite, kamu ya da özel sektör kuruluşları, hayvan deneylerini hem çalışma esasları hem de etik açısından sıkı kurallara bağlayan bir yönerge hazırlayıp, merkezi kurulun onayına sunuyor, ayrıca kurallara uyacaklarına dair taahhütname imzalıyor.

alıntıdır

We did it!
We couldnt be happier for the animals.

waw harika !

Bizdeki gelisme cok yetersiz ama farkindalik icin cok guzel....

Bu gelisme cok guzel oldu ya :)

Buavın kampanya sitesinden alıntıladım aşağıdaki yazıyı,,,,inşşalh son dakikada avrupa birliği parlemento komisyonu bi piçlik yapmaz...!!!!! Dakikalardır evde çığlık atıyorum!!!! Komşular kapıya geldi:)

gece gece harika haberler aldım, içim açıldı yahu sağolun varolun :)))))

israil başlattı, avrupa birliği derken bütün dünyaya yayılır bu, inşallah :KK64::KK64::KK64::KK64:

We did it!

Şükürler olsun..

Ve yüreğinize sağlık..

Arkadaşlar :nazar:

gece gece harika haberler aldım, içim açıldı yahu sağolun varolun :)))))

israil başlattı, avrupa birliği derken bütün dünyaya yayılır bu, inşallah :KK64::KK64::KK64::KK64:

israil evet,,,,,avrupa birliğinde yahudi lobisi çok güçlü zaten....11martta bir aksilik olmazsa,bu israilin başı çekmesi sayesinde olmuş olacak çünki kozmetik firmalrının en büyükleri yahudilerin elinde dünyada,,,para onlar da,,,,,,peta da çinde yasaklanması için atağa kalkmış durmda zaten son 6 aydır,,,,,11 marrta avrupada bu devrim olursa,çin de kayıtsız kalamaz orta vadede....:)))))):KK3:

Ya nooolurrrrrrrrrrrrrrrrrrr bir aksilik çıkmasın son dakikada!!! Buav resmi kampanya sitesinde alanen ''23 yıldan sonra başardık nihayet' diyor ama nihai kararı henüz avrupa birliği parlementosu vermedi.....:KK43:11 mart son karar tarihi.....kararla birlikte yasağın başlaması planlanıyordu.......1,5 ay ben nasıl yatıcam!!!!içim içimi yer şimdi! Türkiyede satılan kozmetiklerin çoğu avrupadan geliyor........bu demek olacak ki,artık yırttık! Ama yine de elimizdeki kesin listeelrden vazgeçmeyelim,,,,,,bir süre daha,,,,,tam resmi deklarasyonu görmeden naily newsta felan emin olamıcam ben! Paranoyak oldum 1 yıldır ben hangisi yapıyor deney hangisi gerçekten yapmıyor diye diye:KK1::KK1:

LONDON, January 30, 2013 /PRNewswire/ --...BURDAN ALINTI: EU Set to Ban Animal Testing for Cosmetics Forever MANŞET ATMIŞLAR:)

Cruelty Free International(BUAVIN KURDUĞU BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU BU DA,REKLAM YÜZÜ RİCKY GERVAIS) is now working to ensure the rest of the world follows the EU’s lead.Please credit:Vismedia+44 (0)20 7287 4646

media contact info: media@crueltyfreeinternational.org Tel: +44-(0)-7850-510-955/+44-(0)207-619-6978.
release date: 30 January 2013
release time: 10:17 EST
city: LONDON
country: UNITED KINGDOM
tags: CONSUMER

LONDON, January 30, 2013 /PRNewswire/ --...BURDAN ALINTI: EU Set to Ban Animal Testing for Cosmetics Forever MANŞET ATMIŞLAR:)

Cruelty Free International(BUAVIN KURDUĞU BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU BU DA,REKLAM YÜZÜ RİCKY GERVAIS) is now working to ensure the rest of the world follows the EU’s lead.Please credit:Vismedia+44 (0)20 7287 4646

media contact info: media@crueltyfreeinternational.org Tel: +44-(0)-7850-510-955/+44-(0)207-619-6978.
release date: 30 January 2013
release time: 10:17 EST
city: LONDON
country: UNITED KINGDOM
tags: CONSUMER

o forever kelimesi beni de çok keyiflendirdi:))), inşallah bir aksilik çıkmaz. Allah bunun için çalışan herkessten razı olsun

X