Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

ben kuaförde şans eseri rastladım. saçımı kestirmeye gitmiştim, boyayı görünce hemen boyattım :). istanbul anadolu yakasında oturanlara kuaförü söyleyebilirim özelden...

hımm,,o zaman kuaförlere sorucam...muhtemelen profesyonel boya bu,piyasada heryerde bulunmaz burda,,,istanbulda yaşamıyorum ama sık gider gelirim,,, açık adresi atabilirsiniz bana özelden,,,yanlız kuaförün ismi yetmez,açık adres olsun elinizde mevcutsa şayet,,,bi gittiğimde boyatırım,muhtemelen satıyorlardır da,,,bi kaç kutu alırım ama 3-4 liralık boyayı allhbilir kaça satarlar:))çok sağolun,,,

arkadaslar blog aciyorum..beni bekleyin..yeni yeni ogreniyorum, toparlayinca burdan bildiririm..

Çok sevindim haber bekliyorum bende.
Belki blogunda daha evvel hazırladığın görselleride kullanabilirsin,yine sorun çıkar mı acaba?
Avukata falan mı sorsak,bu kanlı firmalar orda da rahat bırakmazlar kesin.

Belki blogunda daha evvel hazırladığın görselleride kullanabilirsin,yine sorun çıkar mı acaba?

hiçbişiy olmaz,,,,sonuçta yapmadıkları bişiyi atfetmiyorsunuz firmalara,,,,,firmalar deney yapıyorlar ve sızdırılmış lab.görüntüleri nette....hatta youtube da ve peta special investigation videolarında....blogda videolar da olursa çok daha etkili olur kanımca...kaynak çok bol youtubeda......blog adresi burdan paylaşılırsa ben de katkı yapmak isterim ayrıca.....ve princessın blogunu çok iyi tanıtıp,bolca follower kazandırmalıyız.....

bu haberin başlığı: Paul Mitchell Çin pazarına girmeyip,deney işine bulaşmaycağı sözünü verdi....(güncel bilgidir).....şuan için doğrudur ama 6 ay 1 yıl sonra ne olur bilemiyoruz arkadaşlar.....takipçisi olacağım ama.....urban decay de çin pazarından çekilme kararı almıştı fakat loreal satın alınca,olay bitti maalesef:

Ben çamaşır bulaşık deterjanı ve temizlik için Almawin diye bir marka buldum. Vegan ve cruelty free. Fakat bütçemi biraz zorluyor, ucuz değiller. Aklıma Bimdeki deterjanlar geliyor, isimleri pek duyulmayan şeyler. Bim ürünleri güvenilir mi acaba konuyu iyi bilen arkadaşlar?

canım almawinin çamaşır deterjanında dermotolojik olarak test edilmiştir diyor,,,eminmisin? dermotolojik testleri hayvanlar üzerinde yaparlar kimyasallarda,,, genelde panelistler kullanılmaz çünki zaman aralığı performansı güdülmez bu tür bitmiş ürünlerde,,,

Üzerinde öyle yazıyor hakikaten Vegan logosunu görünce aldım ben de kesinlikle cruelty free olduğunu düşünerek. Bir de bu konuda hassasiyeti olan kişiler kullanıyor ona da güvendim ama şimdi tereddütteyim

Logoyu Vegan Society veriyormuş yani Almawinin test edilmişse bile hayvanlar üzerinde test edilmediğine güvenebiliriz. Fakat ithal bir ürün olduğu için fiyatı yüksek. O yüzden Bim deki markalara gözüm kaymıştı. Art marka çamaşır deterjanı, Güldal marka çamaşır suyu ve adı pek duyulmadık başka temizlik ürünleri de var. Belki bu pisliğe bulaşmamış olabilirler, yani bir unilever almaktan iyidir diye düşündüm?

[video=youtube;8ocqCy0qEkA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8ocqCy0qEkA[/video]

slm,,,vegan olması hayvansal girdinin üretimde kullanılmadığı anlamına gelse de;vegan ürünlerin ille cruelty-free olacakları sakın akla gelmesin....BU KONUDA ÖZELLİKLE UYARAYIM.....HER VEGAN ÜRÜN CRUELTY-FREE DEĞİLDİR.... almawini netten bende biraz araştırdım ama işte aklıma takıldı çünki bazı ürününde hayvanar üzerinde test edilmemiştir derken;bazı ürünlerinde bundan bahsetmiyor,,,tıpkı nude marka şampuanalr gibi,,,,onlar da şampuanlarında cruelty-freeler ama saç kremlerinde(özellikle de böyle iki fazlı olan ıslak sıvı saç kremlerinde)cruelty-free değiller,,,onlar hayvanalr üzerinde göz irite testine tabi tutuluyorlar......bim konusunda da genel olarak herkes memnun,,,,,forumda bimle ilgili çok katılımlı bir topic var,,,bakmanızı tavsiye ederim....not: moral bozmak gibi olmasın ama bu da işin bir gerçeği,,,gözardı edilmemeli,,vegan demek her zaman cruelty-free demek değil,,,,yabancı makale ve bloglarda sık sık son tüketiciye bu uyarı özellikle yapılıyor...bilginize,,,

güzeL haberlerimi de sıralayım: forumda duyarlı arkadaşalrdan biri bana onix marka krem saç boyası tavsiye etmişti(benim bulunduğum ilde kuaförlerde cruelty-free olmayan ürünlerle saç boyandığından,kuaför boyamalrını hayatımdan radikal bir kararla çıkardım)ben bu markayı bulamadım ama;;,bu markayı üreten firmanın başka bir cruelty-free boyasını buldum adı NOX......FİYATI 7,5 liraydı,,ambalajı siyah kutu ve kutusunda not tested on animals ibaresi ve tavşan logosu mevcut....bu boyanın en güzel yanı da organic hair color gibi ısıl işlem gerektirmemesi..... sevindirik oldum diyebilirm ki saçımın önünde bi kaç tutam beyaz var ve aylardır kuaföre de gitmeyi reddettiğimden,öyle çaresiz kalmıştım,,,,direndim,direndim ve sonunda kazandım,,boyamı buldum

2.iyi haberim: Le petit olivier markası da hayvanlar üzerinde deney yapmadığını iddaa ediyor,,,,genellikle ürün gamları zeytinyağı,argan yağı,aloevera tarzı bitkisel girdilerden oluşuyor,,,,ecocert sertifikasına sahip,paraben içermiyor,organic cosmetic akredite logolarına sahip,,,,özellikle bir tavşan logosu barındırmıyor fakat bu buava başvurmadığından olabilir,,,çünki marka fransız firması,,,,elimdeki broşüründe hayvanlar üzerinde test edilmediği yazıyor,,,,ürün gamları çok geniş,,,cilt kremleri,el kremleri,sabunlar,şampuanalr,duş jelleri vs...svs.....bu markayı türkiyeye ithal eden Buketbest ltd. şirketi...dileyenler için ben broşürdeki tel nosunu yazıyorum: ********......dileyenler arayabilirler,,,,istanbuldaki arkadaşlar da distribütörlükle ilgili sorunlarını sorabilirler,,,,

Son düzenleyen: Moderatör:
[video=youtube;8ocqCy0qEkA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8ocqCy0qEkA[/video]

Bu konuşmadan sonra yaşam tarzım ve beslenme şeklim çok değişmişti. Mayısta 1 yıl olacak inşallah hayvanları sömürmeden ve yemeden yaşamaya çalışıyorum

arkadaşlar hergün farklı bir kulvarda cruelty-free/deneysiz ürün listesi yayınlamaya karar verdim.... kremlerle başlıyorum .Aşağıdaki markalardan Türkiyede parfümerilerde, eczanelerde,marketlerde,online satış sitelerinde satılanlar mevcut....bu listelerin bir çıktısını alarak da,etrafınızdaki tedarikçilere sorabilirsiniz ayrıca......daha sonra da ıtriyat,ev temizliği,deterjan,ev kokusu vs vs......kulvarına geçicem,,,,BU LİSTE %100 GÜVENLİDİR!

Skin Care(el-yüz-vucut-cilt kremleri)

100% Pure
Afrumos
Alamo Organics
Alba Botanica
Alex and Ani
Amal Oils
Amedaya Natural Bodycare
American College of Healthcare Sciences
Ana's True Organics
Andalou Naturals
Angelina Organic Skincare
Apala Hair
Arbonne
Aroma Crystal Therapy
Aroma Naturals
Aromatiska
Artisan Naturals
Ashambri Skincare
Asili LLC—Marula Oil
A Spa For You Sedona Day Spa
Athenas Wellness
Aubrey Organics, Inc.
Au Naturel Botanicals
Aunt Bee's Skin Care
Auromère Ayurvedic Imports
Avalon Organics
Baby Bump, Inc.
Batty's Bath
Beaute Mineral
Beauty Without Cruelty
Bee Naturals
belle & bianca
Belly Buttons & Babies
Belonger Botanicals
Bésso de Natúra
Better Botanicals
Biao
Bio Follicle Vegan Plant Derived Hair Products
Biogime Skin Care
Blessed Botanicals
Blissoma
Blooming Lotus
Blue Lotus Botanicals
Blyth & May
Body Bistro
Bonicca Natural Body Care
Booda Organics
Botanical Skin Works
Botanic Beauty Products
Brew City Botanicals
Bronzo Sensualé
Bulldog Natural Skincare
By Valenti Organics
California North
CamoCare
Castle Baths
Caswell Massey Co., Ltd.
Celsaderm
Cherlyn Skincare
Christine Valmy Inc.
Clean George
Clean River Products
Coastal Classic Creations
Color My Image
Control Corrective Skincare Systems
Crane and Wilton
Cuccio Naturalé
Daisy Blue Naturals
Deep Steep
Desert Essence
Desert Mermaid
DeVita Natural Skin Care Systems
Dickinson
Dancing Dingo
De La Terre Skincare
DermaQuest Skin Therapy
Dr. Bronner's Magic Soaps
Dr. Woods Products
Duchess Marden
Earth Friendly Products
Earthly Body
Earth Solutions
EcoGlo Minerals
Eco-Me
Elemental Herbs
Elizabeth Van Buren Essential Oil Therapy, Inc.
ELON
Emerita
Eminence Organic Skin Care
EO Products
Everyday Minerals
Exfoliating Minerals
FACEFACTS
Fizz Bath Shop
Florere, Inc.
Flowerfolk
från krämer
Freeman
Fundamental Earth
Gabriel Cosmetics
Giovanni Cosmetics
God's Gift Cosmetics
Golden Path Alchemy Skincare
GOLGI
Gourmet Body Treats
Grandpa Brands Company
GratefulBody
Green Girl Basics
Greenridge Herbals
Hawaiian Resources Company
Healingscents Aromatherapy
Herbal Choice Mari
Herbaluna
Herban Lifestyle
Heritage Botanicals
HollyBeth Organics
Honeymark International
Hugo Naturals
Hush Hush Essentials
Imago Dei, Inc. (TRUTH)
Indie Lee & Co.
Infinite Aloe
Innersense
Intelligent Nutrients
Ironwood Clay Company
ishop4beauty
Isis Essentials
Jacki's Magic Lotion
JĀSÖN
Joe Blasco Cosmetics
Josi Essentials
Kahina Giving Beauty
Karma Healing Solutions
Kaunis
Kelly-Nehemiah Cosmetics
Kelly Teegarden Organics
Kimberly Parry Organics
Kirk's Natural Products
Kiss My Face
Kokokahn
KSA Jojoba
La Bella Pink
Lather, Inc.
Lauren Noir
LEAP Organics
Level Naturals
Little Forest Natural Baby Products
Little Twig
LoriannZ
Lotus Moon
Magick Botanicals
Malcolm's Miracle for Sensitive Dry Skin
Ma Mi Skin Care
Max Green Alchemy
Mètamour
Me & T's Handmade Soap
Mi Amore Skincare, LLC
Mineral Fusion
Mirror Lake Organics
Mixaroma
Mode de Vie
Monkey Sea Monkey Doo
Montagne Jeunesse
Moon Valley Organics
Morrocco Method Int'l
Most Wanted, Inc.
Motherlove Herbal Company
Mountain Girl Botanics
Mountain Ocean Ltd.
Mountain Sky
My Lip Stuff
Nabelle Company
Nadina's Cremes
Nahla Beauty
NAIWBE Natural As I Wanna Be, LLC
Natural Grace
Naturals By Safety 1st
Naturawl Being
Nature Clean
Nature's Absorbing Oils
Natures Garden Therapies
Nature's Gate
Nature's Soap Dish
Naturopathica
Neal's Yard Remedies Canada
Neem Aura Naturals
Nima Nyima
NuCèlle, Inc.
Nue Products
Nurish Organics
Nurture My Body
NutriBiotic
NYR Organics
Obligé By Nature
Ofra Cosmetics
OHA Bio-Active Skincare
ONLY YOURx Skin Care
Organic Health and Beauty
Organic Indulgence
Organic Soap Valley
Organique by Himalaya
Organix-South, Inc. (TheraNeem)
Osea International
Own Products
Paradise City Herbal
Patrick Smith Natural Health
Philessential
Piora
Pristine Beauty
Priti NYC
Prophet Skincare, LLC
Pura Vida Spa... ahh!
Pure Anada Natural
Pure & Gentle Soap
PURE organic
Purple Prairie Botanicals
Queen Helene
Renee Rouleau Skin Care
Rejuvi Laboratory, Inc.
Renude
Rosemira Organics
safeHands
Sally B's Skin Yummies
SanRe Organic Skinfood
Savon Du Bois
Seabuck Wonders
Sea Chi Organics
Sensibility Soaps
Sevani
Sewing Expressions, LLC.
Shaman Earthly Organics
SheAyurvedics Skin Care
ShiKai
Simply Rustic
Skin All Natural
Skin Care For Athletes (Morning Indigo)
skinnyskinny
Skinlove
Smallbones Studio of Home Arts and Sustainable Living
Soap Cauldron
Soapwalla Kitchen
Solay Wellness
Soluzione Spa Products
Sombra Cosmetics, Inc.
Sonoma Soap Company
South Side Soaps
SoyCare Incorporated
Spa Organica
Spice Cosmetics
Spring Rain Botanicals
Squid Balm
Stark Skincare
St. John's Herb Garden
Suki
SULA NYC
Susan's Soaps & More
Tallulah Jane
Tata Harper
The All Natural Face
The Good Home Co.
The Jojoba Company
The Living Clay Co.
The Soap Opera
Tilth Beauty/Vargas Cosmetics
Tsi~La
Unicure
Vapour Organic Beauty
VB Skin Systems
Velvet & Sweet Pea's Purrfumery
Vivoderm
Walkers Natural Body Care
Well In Hand
WellSpring Naturals
Wholefood Farmacy
Whole Spectrum
Wildflower Organic Bodycare
Wholly Hemp
W.S. Badger Company- Badger Balm
Xingu Amazonia
Ysolde
Zatik Natural
Zia Natural Skincare
ZENMED
Zen Spa
Zhang's Lifebalm
Zosimos Botanicals

Güncel: özellikle öjeleri ve renkli kozmetikleriyle tanınan nubar firması peta listelerinden çıkarılmıştır!(çin'e açılma faktörü) bilginize:

küçük de olsa bişiler hazırlarsan bizimle de paylaş :)

Softem Aksuvitalin..arayıp görüşmüştüm..güvenilir bir marka..

Selam princess, nasılsın? Bu konuda harcadığın emekler için tekrar teşekkürler.

Konunun sabitlenmesi de süper olmuş, bu senin başarın.

konunun sabitlenmesini ben rica ettim. bu sıra yoğunum altlara düşebilir vs diyerek..meg de link (tıklandığında direkt açılan bağlantı) verildiğinden ve markaların direkt kötülenmesinden ötürü sabitlleyememiş..bir markanın çalışanı dava açıcam karalama kampanyası yapıyosunuz gibi şeyler söylemiş.. o nedenle dikkatli olmamız lazım..gerçi ben takmıyorum ama yine de sizi uyarmış olayım..elbette burası forum.kendi düşüncelerimizi iyi veya kötü dile getireceğiz ama bunu uygun bir dille yapalım..düşüncemiz net olarak ortada olsun ama markaların eline koz vermeyelim..

Eki Görüntüle 601492 Eki Görüntüle 601493

ONIX marka saç boyası

ben iki keredir boyatıyorum memnunum.

bu çok güzel oldu :) resimlemişsin de çok saol..

bir sorun çıkacağını sanmıyorum..alın almayın diye yayın yapan o kdr çok site-blog var ki..ateş olsa cürmü kadar yer yakar hesabı onları dikkate almamış olabilirler ama bu başlığın görüntülenme sayısı hızla artıyor o nedenle bi endişe duyabilirler..duysunlar da zaten..

harika bir çalışma olur princess.....güzel düşünmüşün...

aslında istediğim küçük bir uygulamaydı..ana başlıkları olsun tıklanarak seçenekler çıksın alt başlıkları olsun vs isteyen bilgisayarına indirsin baksın istemiştim ...ama program yapmak karışık geldi açıkçası..blog açtım bende..etiketleme işi güzel..etikete tıkla direkt ulaş..gerçi sonradan buraya da güncel listeleri yazarız ama şimdilik toparlamaya çalışıyorum..

bu çok güzel olmuş :)

Güncel: özellikle öjeleri ve renkli kozmetikleriyle tanınan nubar firması peta listelerinden çıkarılmıştır!(çin'e açılma faktörü) bilginize:

arkadaşlar bu bilgileri/resimleri blogta paylaşıcam..sorun olmaz değil mi?

bu listede devasa hatalar mevcut! blginize,,,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…