Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

epidermal (deri)ph'sı 5-6 arasında değişen bir lab.hayvanında test edilmiştir mutlaka(insan derisinin ph'sına yakın ph)...dermotolojik,oftolmolojik dedi mi,,hiç kaçarı yok,,işin içine hayvan mutlaka girmiştir,,,,panelist yalanına inanmayın,,bitmiş ürünleri panalistler dener,,,formülleri değil!

ozaman mutlu tavşan resmi yalandan da konulabiliyor demekki

ya bu tavşan logolarının nie bi standardı yok hepsi farklı farklı.insana sanki adamlar kafalarına göre koyuyo onları gibi geliyo

bende imzamı atmamıştım az evel attım lys ve princess paylaşımlarınız bilgileriniz için teşekkürler neye güvenip neye güvenmiceğim konusunda kafam öyle karışık ki alış veriş yapmıyorum bu sebeble :) yanlış anlamadıysam temizlik ürünlerinde deney yapıldığını belirtmiş lys temiz yok demiş üzüldüm alternatifsiz oluşu bizi kullanmaya mecbur ediyo ne kadar kötü bir durum......

çamaşır suyunu makineye dökmemem konusunda bazı arkadaşlar uyarmış beni teşekkür ederim ama yıllardır yaptığım bir uygulama bu benim ailece yaşıyoruz hayattayız :KK1::KK1: şaka bir yana yapmamam gerek biliyorum ama sanki temizlenmiyor temizlik konusunda herkes benden bıkmış durumda bu garip huylarım yüzünden

bişi sorucam imza olayında formu doldurduktan sonra sign up mı yapcıaz yoksa altta küçük bir ok var forumun altında ona mı tıklycaz

powerdent diş macununun üzerinde evyap yazısı göremeyince evyapı aradım ve uzun zamandır bu diş macununu üretmediklerini öğrendim..BİM bu diş macununu İspanyadan ithal ediyor..

attachment.php

attachment.php

attachment.php

BİM için ürettiğiniz başka ürünler var mı die sordum birçok ürünü onların ürettiklerini söylediler..ürünlerin arkasına bakarsanız EVYAP yazdığını görürsünüz dedi..bebek bezleri,sıvı-katı sabunlar,şampuan ve duş jelleri (dushy duş jelleri)gibi birçok ürünü onlar üretiyorlarmış..man's erkek bakım ürünlerini de evyap üretiyormuş..

hayvanlar üzerinde testi sordum activex için başka bir departmana yönlendirdi isim vererek..o bayan ise yoktu şirkette saat 17ye geldiği için olabilir..yarın yine arayıp bilgi vericem..ama şunu söyliyim, konuştuğum beye: hassas ciltli insanlar var hayvanlar üzerinde test yapıyomusunuz dedim bilgim yok vs dedi bu konuyla ilgili ne iyi ne kötü bir ipucu vermedi..

Eklentiler

• $10092012555.jpg
    $10092012555.jpg
    102,1 KB · Görüntüleme: 851
  • $10092012559.jpg
    $10092012559.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 1.558
  • $10092012556.jpg
    $10092012556.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 809
Son düzenleme:
arkadaşlar birşey dikkati mi çekti tamam çok güzel herkes çabalıyor şunu alalım bunu almayalım diye alternatifler aranıyor.
ama aynı firmaya ait olan bir ürün temiz ise diğeri değil temiz olan yani tavşan logolu ürünü aldık diyelim aynı firmanın tavşan logosu bulunmayan ürününü almıyoruz ee paramız yine aynı firmaya gitmeyecek mi?
temizlik ve ilaç sektörüne gelince bu iş tıkanıyor kozmetikte de cildi problemli olanların memnun kaldığı ürün azdır durumu böyle olanında yapabileceği pek birşey yok.
mesela 21 aylık bir oğlum var ve bebek bezi prima kullanıyorum prima harici markalarıda denedim huggies, canbebe, molfix hiçbirinden memnun kalmadım hatta pişik yapanlar bile oldu.
şampuan sebamed kullanıyorum uzun süre pişik kremi sebamed kullandım şimdi sudocrem kullanıyorum sebamed artık cruelty free değil ama sudocrem nasıldır bilmiyorum.
şampuan, vücut kremi olarak burt's bees'e geçiş yapmayı düşünüyorum her ne kadar clorox'a ait olsada en azından marka olarak deney yapmıyorlar.
bir ara mustela kullandık şampuanından memnun kalmadık ama kremleri güzel bu markada cruelty free mi bilmiyorum peta'nın sitesinde her iki listede de yer almıyor aynı şekilde bioderma'nın abcderm serisi bebekler için ama bioderma'da muallak bir marka.
kendi adıma tek yapabildiğim elimden geldiğince deney yapan markaları almamak evet bazı markaları birden hayatımdan çıkaramam ama kullandığım ürünlerin alternatiflerini bulup deneyip memnun kalırsam zamanla herşeyi rayına koyabilirim.

$111.jpg $222.jpg $333.jpg

kızlar, urtekram okaliptüslü diş macunu ve yağlı saçlar için alıç şampuanı ( ben hacim için olanı istemiştim ama stoklarda yokmuş. )

pek kaliteli bi çekim olmadı, telefonum bozuk olduğundan web-cam ile çektim.

diş macununu denedim, çok ferah ama pek köpürmüyo. olsun içim rahat kullandım diyorum...

sıçrayan tavşan logosunu görmek beni çok mutlu ediyo :)

buarada bir alışveriş merkezinde yeni bir marka buldum. sıçrayan tavşan logosu var ama tavşanın çevresinde full yıldızlar var.
ikisi aynı logo mu? Lys bizi aydınlatabilir misin? resmi de yüklüyorum
asıl logo( BUAV leaping bunny) soldaki diye biliyorum, peki sağdaki de aynı mı?

$LogosBunny.jpg

sağdaki logoyu taşıyan, yeni bulduğum marka Melvita. ürünleri çok çeşitliydi.alternatif olabilir ama fiyatlar çok aşırı uygun değil ama organik sonuçta,Eco Cert sertifikası da var, yine de bir göz atın derim :) cilt bakımı için özellikle baya baya bişeyler var...

Eki Görüntüle 508629 Eki Görüntüle 508630 Eki Görüntüle 508631

kızlar, urtekram okaliptüslü diş macunu ve yağlı saçlar için alıç şampuanı ( ben hacim için olanı istemiştim ama stoklarda yokmuş. )

pek kaliteli bi çekim olmadı, telefonum bozuk olduğundan web-cam ile çektim.

diş macununu denedim, çok ferah ama pek köpürmüyo. olsun içim rahat kullandım diyorum...

sıçrayan tavşan logosunu görmek beni çok mutlu ediyo :)

buarada bir alışveriş merkezinde yeni bir marka buldum. sıçrayan tavşan logosu var ama tavşanın çevresinde full yıldızlar var.
ikisi aynı logo mu? Lys bizi aydınlatabilir misin? resmi de yüklüyorum
asıl logo( BUAV leaping bunny) soldaki diye biliyorum, peki sağdaki de aynı mı?

Eki Görüntüle 508650

sağdaki logoyu taşıyan, yeni bulduğum marka Melvita. ürünleri çok çeşitliydi.alternatif olabilir ama fiyatlar çok aşırı uygun değil ama organik sonuçta,Eco Cert sertifikası da var, yine de bir göz atın derim :) cilt bakımı için özellikle baya baya bişeyler var...
bence mutlu tavşan logosu görmenin sizi mutlu ettiğini söyledikçe siz,bu tavşan olayı bir sektör haline dönüşecek gibime geliyor.önemli olan şekil değil gerçekten yapıyorlar mı yapmıyorlar mı acaba?_?insanlar bence deney yaptığı halde gayet de parayı basıp logoyu alabilirler gibime geliyor.

doğru bi de öyle bişey var dimi.
petanın listesine güvenmiyoruz zaten de buav ın ne kadar güvenilir acaba?ya da bilgiler sürekli güncelleniyo mu,denetimler düzenli bi şekilde tekrarlanıyo mu

bence mutlu tavşan logosu görmenin sizi mutlu ettiğini söyledikçe siz,bu tavşan olayı bir sektör haline dönüşecek gibime geliyor.önemli olan şekil değil gerçekten yapıyorlar mı yapmıyorlar mı acaba?_?insanlar bence deney yaptığı halde gayet de parayı basıp logoyu alabilirler gibime geliyor.

benim güvendiğiim tek logo sıçrayan tavşan logosu. BUAV'a ait olan.

diğer tavşanlar pek bir şey ifade etmiyor gibi geliyor ya da tam olarak içim rahat etmiyor açıkçası.

yine de elimizden geldiğince araştırmalıyız. markanın tüm ürünlerinde bu logo var mı, markanın çinde fabrikası ya da çine ihracatı var mı falan diye.

parayı basıp alma olayına gelince, misal L'oreal çok büyük bir marka, kozmetik devi diyebiliriz. neden parayı bastırıp almamış logoyu?

Son düzenleme:
Kızlar alakasız olacak belki ama gecen netten Çin de hayvan hakları dern.falan var mı diye baktım.koca Çin de sadece tek bir tane varmış.Köpek eti yenmesinin yasaklanması icin yogun faaliyetlerde bulunuyorlarmış.Ben başka bilgi bulamadım varsa tabi.
Ne diyelim buna da şükür.

ters kroşe yapsak yani,,,,,yemezler,,,,satınalma müdürleri zeki bir adam:) adam gibi sorulabilir,,,yanlız birden fazla kişi sorarsa daha iyi olur bence,,,,hem dikkat çeker onalrın nezdinde, hemde verilen cevapları kıyaslama olanağı buluruz,,,ha???

Gabrininin Arge departmanına ben de bu iki soruyu sordum öyle laubali olmadım ama sadece soruları sorup cevaplandırırlarsa mutlu olacağımı belirttim... Bu arada Lys; çook önce gabrini ojeleri her yerde bulamadığını okumuştum sanki (yanlışsam düzelt:KK1:) geçen A101 de bir sürü gördüm bilgine...:KK1: Yaa bu arada merak ediyorum sen bu konuları araştırmaya nasıl başladın nereden haberdar oldun da bu kadar geliştirdin kendini çok özel değilse öğrenebilir miyim bayağı emeğin var çünkü bu konuda...

benim güvendiğiim tek logo sıçrayan tavşan logosu. BUAV'a ait olan.

diğer tavşanlar pek bir şey ifade etmiyor gibi geliyor ya da tam olarak içim rahat etmiyor açıkçası.

yine de elimizden geldiğince araştırmalıyız. markanın tüm ürünlerinde bu logo var mı, markanın çinde fabrikası ya da çine ihracatı var mı falan diye.

parayı basıp alma olayına gelince, misal L'oreal çok büyük bir marka, kozmetik devi diyebiliriz. neden parayı bastırıp almamış logoyu?

bunca belgeden,kanıtlanmış zalimliklerinden sonra gösteriş olacağını aklı olan herkesin anlayacağı için belki de. zaten onların kemik müşterisi de hayvanları falan umursamayan vicdansız kokoş kadınlar bence. o yüzden umurlarında değil gibi.

bunca belgeden,kanıtlanmış zalimliklerinden sonra gösteriş olacağını aklı olan herkesin anlayacağı için belki de. zaten onların kemik müşterisi de hayvanları falan umursamayan vicdansız kokoş kadınlar bence. o yüzden umurlarında değil gibi.

işte belge ve kanıtlara inanıyorsak ki inanıyoruz, o zaman bu işi en ciddiye aldığını düşündüğümü kurumdan yardım alabiliriz. kendimiz nasıl bulalım hangi firma ne yapıyor?

petanın Buavdan daha az güvenilir olduğunu düşünmemin bir ndeni de, petada olan çoğu firmanın buavın listesinde olmaması.

yine de misal, BUAV'ın temiz istesinde olan Giovanni ürünlerinin çoğunda logo var ama bazılarında yok mesela. sadece listeye bakıp almamak çok yararlı ama kesin değil...

açıkçası ben şimdilik tavşanlı ürünleri almaktan yanayım..

tavşan logosu bakanlık tarafından zorunlu tutulmadığı gibi, o logoyu basmak için de çeşitli raporların istendiğini markaların yetkili kişileriyle yaptığım telefon görüşmeleri sonucu öğrendim..aksi halde her önüne gelen basabilse tüm ürünlerine basar..mesela 2-3 sf öncesinde koyduğum sarıkız ürünlerinde olduğu gibi ya da dediğiniz gibi giovanni ya da superdrug ın da her ürününde tavşan logosunun olmadığı gibi...

doğru bir marka tamamen temiz olmayabilir ama bir UNILEVER , bir Procter&Gamble ya da bir HENKEL ürünü almaktansa Giovanni,Superdrug gibi markaların üzerinde tavşan barındıran ürünlerini almaktan yanayım şimdillik...

malum her kullandığımız, aldığımız üründe seçici olmaya başladık..saç bakımında da öyle..benim saçıma da birebir uyan çok memnun olduğum şampuanlar vardı ama göz göre göre onu almaya devam edemem..yeni denediklerimden de eski performansı beklemiyorum açıkçası..siz de benm gibiyseniz, yine bu forumda okuduğum ve çok memnun kaldığım bir saç bakım yağı tarifini paylaşayım..bu tarifle yeni denediğiniz temiz markaların saç bakım ürünlerinden daha memnun kalacağınızı garanti edebilirim..çünkü bu bakım yağı saça parlaklık, yumuşaklık veriyor saç uçlarındaki kırıkları çatallaşmayı önlüyor gerçekten memnunum...ve ilk denemede bile etkisini ciddi oranda gösteriyor..

(İLK DENEMEDE ETKİSİNİ GÖSTEREN) SAÇ BAKIM YAĞI TARİFİ (PARLAKLIK,YUMUŞAKLIK VERİR; KIRIK UÇ VE ÇATALLAŞMA KARŞITI)
(ben kendi yaptığım şekilde anlatayım orjinalinin de linkini aşağıya koyuyorum)

ihtiyacımız olan malzemeler: saf zeytinyağı, muskat (hindistan cevizinin küçüğü) ve kuru (tane) karanfil

zeytinyagi.jpg
muskat.gif
agiz-kokusu-karanfil.jpg

yapılışı :

- muskatları önce havanda dövüp birkaç parça haline getiriyoruz,sonrasında rondoya atıyoruz..
-üzerine kuru karanfilleri ve azıcık da zeytinyağını ekleyerek (zeytinyağsız da rondodan geçirebilirsiniz) iyice ufaltıyoruz..
- sonrasında bu karışımı cam kavanoza koyup, üzerine zeytinyağını ekliyoruz..

bu karışım ağzı kapalı kavanozda 3 gün boyunca bekletilecek (muskatın ve karanfilin yağ ile karışması ve ayrıca muskatın da yağının çıkması için)..ara ara gidip ters düz ederdim kavanozu iyi karışsın diye..3 gün sonra karışım kullanılabilir hale geliyor..o ufak parçacıkları saçınıza sürmenize gerek yok ama yağ ile birlikte gelirse de sorun yok sonrasında yıkayacaksınız zaten..ben saç boyası fırçasıyla saçımı tutam tutam ayırarak sürüyorum..sonrasında saçıma saç boyası sırasında kafaya geçirilen özel naylon başlıklar var ondan geçiriyorum, yoksa bir poşet veya streç filmle de aynı işlemi yapabilirsiniz maksat yağ biraz sıcak kalsın etkisini daha iyi göstersin hem de akmasın..saçınızda bir gece boyuncada bekletebilirsiniz, gün boyu evdeyseniz gün içinde 5-6 saat de bekletebilirsiniz..zaten iyi sararsanız akma yapmıyor..etkisini göstermesi için uzun süre kalmalı saçta ama 2-3 saat de fayda eder diye düşünüyorum..

ilk yapıştan sonra saçlarınızın parlaklığı gözle görülür şekilde artıyor buna garanti veriyorum..saçınızın yumuşaklığı mevcut saçınıza göre neredeyse %50-70 artıyor, çatallaşma ve kırıklar yine saç durumunuza göre %40-70 düzeliyor..çatallaşma ve kırık uçlardan çok şikayetçiyseniz yağı saçınıza sürdükten sonra saçınızı at kuyruğu yapıp ara ara uçlarına masaj yapabilirsiniz daha etkili olduğunu düşünüyorum..

eğer evinizde başka yağlar da varsa saça iyi etkileri bilinen, onlardanda karışıma katmanızda bir sakınca yok..hatta ben ilk yapışımda bugday,hint yağlarını da eklemiştim..sonrasında ekstra yağ olmadan da bir kavanoz yaptım etkisi yine güzel hatta şuan ekstra yağsız olanı kullanıyorum..

karışımın içindeki zeytinyağı bittikten sonra üzerine yine zeytinyağı ekleyerek aynı karışımı (dibindeki posalarını) kullanmaya devam edebilirsiniz (yine 3gün bekletilecek karışsın diye)..

muskatın tanesi aktarına göre değişmekle birlikte 40 kuruş-1 lira arasında...bir küçük kavanoz yapmak için 3-4 tane alabilrsiniz, kuru karanfiller küçük paketler halinde satılıyor zaten ondan da 10-20 tane koyabilirsiniz, zeytinyağı bunları geçecek kadar koyun demişti konu sahibi ama ben kavanozun 3te 1 ini doldurmuştum..saf zeytinyağını bulmak biraz sorun oluyor..marketlerdekiler bir işe yaramıyor asit derecesi fazla olduğu için çevrenize danışın ya da aktarlara sorun derim..

catgirl24 ün orjinal konusu

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-uzatma-yontemleri/241946-anneannemin-sa231-uzatma-form252l252.html

HAYVANA ZULMÜN HER TÜRLÜSÜ KÖTÜDÜR....

EYLEM TARİHİ : 30 EYLÜL PAZAR - TAKSİM - Ya harekete GEÇ, ya da çok GEÇ...

530149_10151149730688744_551539749_n.jpg

princess7 bende de aynı sıkıntı mevcut saçıma uygun şampuanlar daha yeni bulmuştum ki bu gerçekleri öğrendim almıcam bir daha tabiki o kanlı markaları hobby aldım önce çok kötü çıktı benim saç tipim dipleri yağlı uçları kuru durunun yağlı saçlar için olanını aldım ve sonuç bir gliss kadar iyi geldi saçlarıma ben çok memnun kaldım güvenilirliği konusunda kafam karışık ama loreal gliss wella vs vs almaktan iyidir diye düşünüyorum

ayrıca saç bakım tarifinide denicem kuzucum pek meraklıyımdır ben böyle şeylere fakat saf zeytinyağını nerden bulucam bir fikri olan var mı ayrıca saf zeytinyağı diye normal zeytinyağı verirlerse ayırt edilecek bir özelliği var mı konu dışı oldu sorum ama biri cevaplarsa çok sevinirim:KK16::KK16:

X