Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

anti- bakteriyel sıvı sabun olduğuna eminmisniz?yoksa cruelty-free sıvı sabun çok,,,sıkıntı anti-bakteriyel ve dermotolojik olarak teste bulaşmamış olanını bulmak,,,

anti bakteriyel kullanamak tamamen bi satış taktiği arkadaşlar yoğun dezenfektan içerdiğinden hem deri üzerinden dezenfektan emilimi artıyo, hem de egzema tarzı ciltte yaralara yol açabilir, doğada çabuk çözünmemesi de çabası, aman diyim dermatologlar bile önermiyo boşverin bu anti-bakteriyel hikayelerini, daha önce de burada belirtmiştim kirpik diplerimize kadar mikrop taşırız normal olan bu, bunu bozmak dengeyi bozmak demektir, benden uyarması...

anti bakteriyel kullanamak tamamen bi satış taktiği arkadaşlar yoğun dezenfektan içerdiğinden hem deri üzerinden dezenfektan emilimi artıyo, hem de egzema tarzı ciltte yaralara yol açabilir, doğada çabuk çözünmemesi de çabası, aman diyim dermatologlar bile önermiyo boşverin bu anti-bakteriyel hikayelerini, daha önce de burada belirtmiştim kirpik diplerimize kadar mikrop taşırız normal olan bu, bunu bozmak dengeyi bozmak demektir, benden uyarması...
deriyi belirli düzeyde tahriş ettiği doğru ama expicial hydro gibi ürünlerle bunu minimize etmek mümkün,,benim antibakteriyel sabuna keyfi değil de hobimle alakalı olarak son derece yoğun ihtiyacım avr,,,kullanmasam hayati tehlike yaratacak kadar yani uzun vadede,,o nedenle bir alternatif bulmam lazım,,,

evet bu çok önemli ve 2013 ten önce ne kadar çok kişiye ulaştırılırsa o kadar iyi, mümkün olabildiğince sosyal medyalarda paylaşalım...

evet,,,,mümkün olan her sosyal paylaşım sitesinde paylaşmalısnız süreğen şekilde (ben yaptım,yapıyorum hala da) hem imza toplanır hemde konuyu bilmeyenler bilinçlenmiş olur böylelikle,,,ayrıca burda koyduğum şu ayrık link varya,,onun tweet butonu da avr aşağıda,,twitterda da paylaşabilirsniz,,,ek olarak e-mail gönder yerinden yakın arkadaşlarınıza da e-mail gönderebilirsniz,,,,,bunalrı da lütfen ihmal etmeyin,,,:KK28:fiberoptik çağında kitlelere erişim olanakları sınırsızdır,yeter ki görmesini ve değerlendirmesini herkes bilsin,,,:KK76:

imza vermeniz dışında 2 ricam daha olacak arkadaşlar!

1)gabrini firmasına lütfen şu hayvan deneyleri ile ilgili içinizden biri mail geçsin,,ben firmayla fazla yüz göz oldum,,,,bakalım ona ne dicekler hayvan deneylerine para ödeyip ödemedikleri konusnda,,,(yongblood,aubrey markalrı dışında kalan daha ehemmiyetsiz ufaktefek ıvırzıvırları almak için bu türk markasını temiz bulur gibiyim ben ama tam emin değilim)

2)it's beauty ....com sitesinde hakkımda atan tutan üyelerden içinizde varsa,ki var bayağı var,,biliyorum nickleriniz değişse de,,,gözümden kaçmıyor,,,,lütfen artık benimle uğraşmayı bırakın,,,,,söylediklerimin ,yazdıkalrımın doğru olduğunu bile bile...b...k atılması beni sadece eğlendiriyor,,,,:KK9: nasıl bir ucube tatmin anlayışıdır,çözmekte zorlanıyorum,,,ayrıca bahsi geçen site hakkındaki her söylemim de doğrudur! tabi anlayabilmek için belirli bir zeka düzeyi gerekir,,,o yüzden lafımın gittiği arkadaşları suçlayamıyorum evrim teorisi gereğince!üstüne sadece alınması gerekenler alınsın,,diğer yoldaşları tenzih ederim!

Son düzenleme:
imza vermeniz dışında 2 ricam daha olacak arkadaşlar!

1)gabrini firmasına lütfen şu hayvan deneyleri ile ilgili içinizden biri mail geçsin,,ben firmayla fazla yüz göz oldum,,,,bakalım ona ne dicekler hayvan deneylerine para ödeyip ödemedikleri konusnda,,,(yongblood,aubrey markalrı dışında kalan daha ehemmiyetsiz ufaktefek ıvırzıvırları almak için bu türk markasını temiz bulur gibiyim ben ama tam emin değilim)

2)it's beauty ....com sitesinde hakkımda atan tutan üyelerden içinizde varsa,ki var bayağı var,,biliyorum nickleriniz değişse de,,,gözümden kaçmıyor,,,,lütfen artık benimle uğraşmayı bırakın,,,,,söylediklerimin ,yazdıkalrımın doğru olduğunu bile bile...b...k atılması beni sadece eğlendiriyor,,,,:KK9: nasıl bir ucube tatmin anlayışıdır,çözmekte zorlanıyorum,,,ayrıca bahsi geçen site hakkındaki her söylemim de doğrudur! tabi anlayabilmek için belirli bir zeka düzeyi gerekir,,,o yüzden lafımın gittiği arkadaşları suçlayamıyorum evrim teorisi gereğince!üstüne sadece alınması gerekenler alınsın,,diğer yoldaşları tenzih ederim!

gabriniye ' ürünleriniz test ediliyor mu? sağlığımıza ne derece zararlı' diye sorsak, 'eğer test edilmiyorsa kullanmayacağız' falan diye sorsak nasıl olur?

gabriniye ' ürünleriniz test ediliyor mu? sağlığımıza ne derece zararlı' diye sorsak, 'eğer test edilmiyorsa kullanmayacağız' falan diye sorsak nasıl olur?

ters kroşe yapsak yani,,,,,yemezler,,,,satınalma müdürleri zeki bir adam:) adam gibi sorulabilir,,,yanlız birden fazla kişi sorarsa daha iyi olur bence,,,,hem dikkat çeker onalrın nezdinde, hemde verilen cevapları kıyaslama olanağı buluruz,,,ha???

ters kroşe yapsak yani,,,,,yemezler,,,,satınalma müdürleri zeki bir adam:) adam gibi sorulabilir,,,yanlız birden fazla kişi sorarsa daha iyi olur bence,,,,hem dikkat çeker onalrın nezdinde, hemde verilen cevapları kıyaslama olanağı buluruz,,,ha???

tamam ben yazıyorum şimdi, yalnız birçok departman seçeneği çıkıyor, hepimiz aynı departmana yazsak daha iyi olur sanırım. araştırma-geliştirmeye mi yazalım satışa mı?

tamam ben yazıyorum şimdi, yalnız birçok departman seçeneği çıkıyor, hepimiz aynı departmana yazsak daha iyi olur sanırım. araştırma-geliştirmeye mi yazalım satışa mı?
ar-geye yazmıştım ben çünki hayvan deneyi olayına varsa da yoksa da en hakim olan o departman,,ama satışa yönlendiriliyor mesajlar anladığım kadarı ile zaten,,ar-geye yazın,,!!! konuya hakim olduğunuzun da göstergesidir! :KK28:

bana dönmüşlerdi 1-2 gün içinde,,,,yanıt gelirse lütfen haberim olsun,,,teşekkürlerr!!! ayrıca gabrini firmasının öjeleri Türkiye'de üretilen en kaliteli öjeler dir ki;kullanma olanağınız olursa flormar,pastel,golden rose yıllarca bize öje diye ne satıyormuş meğer diceksiniz,,(bunalrın hepsi deneyci)o derece ultra kaliteli öjeler üretiyor,,,multivitamin serisidir burada kastım,,,bir öje ancak bu kadar kaliteli olabilir,,,deney yapmıyoruz,yaptırmıyoruz diye beyanat veriyorlar,doğru ise,diğer ürünlerini de denicem,,,mail atan olursa,lütfen çin'e ihracaatları avrmı,,onuda sormayı ihmal etmesin çünki 52 ülkeye ihracaatları var,rusya ve orta avrupa ağırlıklı olmak kaydıyla...

HERKESTEN RİCAM,ŞAYET HALA İMZA VERMEMİŞSENİZ,,, http:// www. nocruelcosmetics.org/ sign_up.php (bitiştirip yazılacak) adresine girip,hayvan deneylerinin kozmetik sektöründe sonlandırılmasının önünün mevzuat ve kanun yönüyle açılması için katkıda bulunun arkadaşlar! toplanan imzaları BUAV ; AVRUPA BİRLİĞİ PARLEMENTO KOMİSYONUNA GÖTÜRÜYOR..,,,,KAMPANYA TÜRKLERE DE AÇIK,,,AB ÜYESİ OLMASAK DA,,,,ÇÜNKİ DENEY YAPAN FİRMA ÜRÜNLERİ TÜRKİYE RAFLARINDA DA MEVCUT.....SORUN KÜRESEL YANİ,,,,,PaUL Mc Cartney,Siena Miller gibi ünlüler de bu platforma imza attılar imza attığınızda göreceksiniz,,,(form doldurulunca elektronik imzanız atılmış olucak,TURKEY seçmeyi unutmayın,,tel nosu yazmasanızda olur ama posta kodunuzu yazın) güvenli veritabanıdır,kişisel verilerinizi kimse göremez....

ben imza atmadım inanmıyorum yani avrupa birliğinin bu durumu çözeceğine insana değer vermiyorlar ki hayvanlara değer versinler.. deney yapmayan ürün arama eylemindeyim sadece.. size saygım var ama sonuç alınırsa tebrik ederim..

ben imza atmadım inanmıyorum yani avrupa birliğinin bu durumu çözeceğine insana değer vermiyorlar ki hayvanlara değer versinler.. deney yapmayan ürün arama eylemindeyim sadece.. size saygım var ama sonuç alınırsa tebrik ederim..

çok şaşırdım yorumunuza, ufacık bir ümit de olsa değmez mi?

bir imza vermemek neden?

buarada oriflame ürünleri diye bir başlık var. geçenlerde princess oriflame in deney yaptığını hatırlatmıştı o başlıkta. bir üyeyle tartıştık, sürekli oriflame'in bu konuda yaptığı açıklamayı öne sürdü. oriflame deney yapmadığını yazılı olarak beyan etmiş ( maile cevap vermiş aslında ) eğer deney yapıyo olsaydı bu suçtur diyip durdu. anlatamadım, çin, buav, leaping bunny falan kendi kendime yazmış oldum sadece.

zaten sitenin sahibi de bütün mesajlarımızı silmiş o konuda bi de üstüne üstük bazı firmalara oyun oynanıyor tarzında bi yazı yazmış :KK43:

yani insan inanmayınca inanmıyor işte :KK43:

orası oriflamenin reklam sayfası gibi..
konu dışı denmiş ama tam da konuyla alakalıydı mesajlar, daha fazla insanın görmesi sağlanıyordu, inanmayan inanmaz ama mesajların silinmesi adil değil.
siliniyor ki deney yaptıkları gizleniyor, çin yasalarından haberi olmayanlardan. yoksa iddialara açıklama yapması gereken oriflameydi.

arkadaşlar son birkaç sayfayı henüz okumadığımı belirterek şimdilik hazırladığım resimleri yayınlıyorum...

fomy antibakteriyel ve bitkisel sıvı sabun çeşitleri ve barındırdığı tavşan logosu
attachment.php

uni ıslak mendillerinin hepsi tavşan logosu barındırıyor ancak asetonunda tavşan logosu yok
attachment.php

şelale aseton uni markasına ait ama üzerinde tavşan resmi yok (o nedenle çarpı koydum)
attachment.php

evylady ped evyap grubuna aittir (evyap'ın hiç bir ürününde tavşan resmi yok ..yapmadıklarını iddia ediyorlar ancak activex adlı antibakteriyel sabununun hayvanlar üzerinde denendiği söylendi [resmetmeye çalışalım o sıçan yazısını] )
attachment.php

paly derz ve fayans temizleyici..bunu bi komşumuz önermişti annem almış arkasına baktığımda tavşan logosu gördüm ve fotosunu çektim..(eskiden cilit bang vardı reklamlarda Reckitt Benckiser markasına ait bir üründü ve hayvanlar üzerinde test yapıyordu ki hala yapıyor) bu ürün kesinlikle çok iyi..fayansların desenlerine zarar vermeden aralarını bembeyaz yapıyor aynı şekilde kapı önlerinizdeki mermerlerinizdede kullanabilirsiniz biz çok memnun kaldık fiyatı 1.50 tl ymiş galiba..(ancak belirtmeliyim ki aynı markanın sıvı el sabununda tavşan logosu yok)
attachment.php

chc kozmetik'e ait olan sarıkız ürünlerinin de hepsi temiz değilmiş gördüğümüz üzere.....
attachment.php

organic natural care saç kremi ve tavşan logosu
attachment.php

herbaderm kremleri (daha önce eklenmişti ama denk gelince ben de fotosunu çektim)
attachment.php

selesta life zeytinyağlı bakım şampuanı ve tavşan logosu (bunu denemek istiyorum, deneyeniniz var mı nasıl?)
attachment.php

Eklentiler

• $23082012447.jpg
    $23082012447.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 345
  • $04092012483.jpg
    $04092012483.jpg
    234,2 KB · Görüntüleme: 281
  • $06092012511.jpg
    $06092012511.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 272
  • $06092012506.jpg
    $06092012506.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 334
  • $04092012496.jpg
    $04092012496.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 256
  • $04092012494.jpg
    $04092012494.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 251
  • $23082012461.jpg
    $23082012461.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 242
  • $04092012485.jpg
    $04092012485.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 252
  • $23082012456.jpg
    $23082012456.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 265
konu dışı denmiş ama tam da konuyla alakalıydı mesajlar, daha fazla insanın görmesi sağlanıyordu, inanmayan inanmaz ama mesajların silinmesi adil değil.
siliniyor ki deney yaptıkları gizleniyor, çin yasalarından haberi olmayanlardan. yoksa iddialara açıklama yapması gereken oriflameydi.

yok Kazen o nedenle silmedi. bu tarz durumlarda siteye dava açılıyomuş. aslında dava falan açılamaz çünkü deney yapıldığı aşikar...

Kötü niyetli değildi ama istemeden de olsa o yazdığı yazıyla Oriflame kullanıcısının içini rhatlattı bence. üzüldüm baya...

Arkadaşlar, şöyle bir durum var; sitede konu dışı mesaj yazmak yasak. Bu, her konuda geçerli. Yani o sayfalarda, bu tür paylaşımların yapılmasının istenmemesi ve mesajların silinmesinin asıl sebebi ''konu dışı'' olmasıdır.

HERKESTEN RİCAM,ŞAYET HALA İMZA VERMEMİŞSENİZ,,, http:// www. nocruelcosmetics.org/ sign_up.php (bitiştirip yazılacak) adresine girip,hayvan deneylerinin kozmetik sektöründe sonlandırılmasının önünün mevzuat ve kanun yönüyle açılması için katkıda bulunun arkadaşlar! toplanan imzaları BUAV ; AVRUPA BİRLİĞİ PARLEMENTO KOMİSYONUNA GÖTÜRÜYOR..,,,,KAMPANYA TÜRKLERE DE AÇIK,,,AB ÜYESİ OLMASAK DA,,,,ÇÜNKİ DENEY YAPAN FİRMA ÜRÜNLERİ TÜRKİYE RAFLARINDA DA MEVCUT.....SORUN KÜRESEL YANİ,,,,,PaUL Mc Cartney,Siena Miller gibi ünlüler de bu platforma imza attılar imza attığınızda göreceksiniz,,,(form doldurulunca elektronik imzanız atılmış olucak,TURKEY seçmeyi unutmayın,,tel nosu yazmasanızda olur ama posta kodunuzu yazın) güvenli veritabanıdır,kişisel verilerinizi kimse göremez....

Linkte bahsettiğiniz yerleri birleştirdim fakat hata veriyor. Online olan arkadaşlar bi bakar mısınız sizde?

Arkadaşlar, şöyle bir durum var; sitede konu dışı mesaj yazmak yasak. Bu, her konuda geçerli. Yani o sayfalarda, bu tür paylaşımların yapılmasının istenmemesi ve mesajların silinmesinin asıl sebebi ''konu dışı'' olmasıdır.

anladım satış temsilcisi olanlar için sanırım neyse yazmayı düşünmüyorum artık zaten :KK14:

X