Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

slm,,BURSA'ya da hele nihayet bir GRATİS açılıyormuş:) şu giovannileri gratisten aldığınızı yazmışınız,,,,benim de inceleme fırsatım olacak sonunda,,açılır açılmaz ziyaret edicem kısmetse.....saç kremine logo koyup,şampuana koymamak durumu devam ederse,almayı elbette düşünmem(sonuçta aynı kapıya çıkıyor,kanlı rantı desteklemiş oluyoruz)ama üzülerek söylüyorum bunun sertifikasyon zamanlaması ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ben....karşıma bu olay çok farklı markalrda da çıkıyor çünki,,ör:down under naturels,şelale aseton,alix avien vs.....öyle olunca toptan eliyorum,,,,fakat hala şelale asetonun deney felan yaptığını düşünmüyorum ben,türk markası olarak,,logo kullanmasa da,,,GRATİSTE LB.LOGOSU TAŞIYAN BAŞKA HANGİ MARKALAR VAR ACABAGÖZÜNÜZE ÇARPAN?

naturtint saç boyası(LB şeklinde değil de "not tested on animals" şeklinde yazılı bi tavşan olan logo mevcut), uni ıslak mendiller, ay başka logolu ürün hatırlayamıyorum malesef... giovanni var ama o da şüpheli??? bu kadarcık mıydı diye efkarlandım şimdi:18:

Arkadaşlar bizim evde Saloon marka sıvı sabun var.Kutusunun arkasında tavşan resmi var,not tested on animals yazıyor fakat ön yüzünde de dermatolojik olarak test edilmiştir yazıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana??

naturtint saç boyası(LB şeklinde değil de "not tested on animals" şeklinde yazılı bi tavşan olan logo mevcut), uni ıslak mendiller, ay başka logolu ürün hatırlayamıyorum malesef... giovanni var ama o da şüpheli??? bu kadarcık mıydı diye efkarlandım şimdi:18:

teşekkürler,,naturtinti araştırdım ben,,,organic olarak geçiyor (aramadığım her bir allhın logosuna sahip ama :KK9:dediğiniz gibi akredite hayvan deneyi logosu mevcut değil,,,ben natural organic colors almıştım en son,,onda en azından tavşan görebiliyorum,,sanırım bu markayı almaya devam edicem ben,,,,ama naturtinti de incelicem canlı kanlı,,,ıslak mendili alırım,,,uni türk grubu benim bildiğim,,,giovanni ambalajları yakışıklı duruyor ama öyle bir ürüne koy logo,diğerine koyma politikasına karşıyım,,,demek ki ucundan bucağından mutlaka ürünlere münhasır test olayına girmiş,,,zannediyorum hiç olmazsa 1-2 cruelty free marka temin edilebilir,,,,mağaza burda açılınca görüceğimi umut ediyorum,,,yoksa WATSON'S SUPERDRUG resmen tekel olarak kalacak,,,ki alternatif sıkıntısı beni deli ediyor,,,,

sanırım benden bahsediyorsunuz :KK1: yer silme tuvalet küvet mutfak mermerler bulaşık makinesine bile çalıştırırken tablet artı çamaşır suyu dökerim yani çamaşır susuz bir temizlik temizlik değil benim için .. bu konuda çok abartıyorum biliyorum ama içime sinmiyor 6 kiloluk büyük domestoslardan alıyorum eve hep dün tetik diye türk markası olan bir çamasır suyu aldım koyu olanlardan arıyordum buldum ama ne derece güvenilir bilmiyorum domestos almaktansa türk malı almayı tercih ettim ama yinede içim rahat değil

ama yaptığınız bulaşık makinesi için özellikle gerçekten çok yanlış, sakın sakın, çamaşır suyunu yediğiniz içtiğiniz kaplardan uzak tutun, arınmaz, yediklerinizle birlikte mutlaka aşırı dozda vücudunuza geçer... bakın ne diyorum size gerektiği yerde bile mesela kolozet temizliğinde anlattığım 1birim çamaşır suyu/9 birim su yeterli; tamam yine istiyosanız direk dökün klozete ama bulaşık makinesi aman diyim yapmayın nolur:26:

Arkadaşlar bizim evde Saloon marka sıvı sabun var.Kutusunun arkasında tavşan resmi var,not tested on animals yazıyor fakat ön yüzünde de dermatolojik olarak test edilmiştir yazıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana??
epidermal (deri)ph'sı 5-6 arasında değişen bir lab.hayvanında test edilmiştir mutlaka(insan derisinin ph'sına yakın ph)...dermotolojik,oftolmolojik dedi mi,,hiç kaçarı yok,,işin içine hayvan mutlaka girmiştir,,,,panelist yalanına inanmayın,,bitmiş ürünleri panalistler dener,,,formülleri değil!

ACTİVEX'İN 2 ADET 750ml'lik(sanırım en büyük boy??)sıvı antibakteriyel sabunu mevcut ben de,,,özellikle türk markası diye tercih etmiştim ve arkasını çok iyi okumuştum ambalajların,,burdaki yazınızı görünce gidip banyoya tekrar kontrol ettim,,,ben deney,(experiment)test,sıçan(rat)tarzı bişiye rastlamadım?hiç ingilizce kelime yok daha doğrusu hayvan deneyini çağrıştıracak,,,,,siz nerde gördünüz acaba,,resim koymanız mümkün mü? içime kurt düştü şimdi,,,çünki formülasyonu arakladıklarını düşünüyordum ben türk markaların,deney için para ödemek yerine....orjinal formülasyonda mı acaba test sözkonusu? belki de öyle,,,,deney için para ödemiyor da olabilir....ama patenti satın almışsa türk firması,zaten dolaylı yoldan deney yapan asıl yabancı kaynağı yine bir şekilde fonlamış oluyoruz...mümkünse resim yükleyebilirminiz?görürsem o yazılardan sağlıklı bir yorum yapabileceğim çünki,,teşekkürler,,,

şimdi kendi kullandığım sıvı sabuna bakıp gramajı karşılaştırdım ama en az 2 kglktı benim baktığım ambalaj ya da daha fazla. sıçan yazısı türkçe olarak yazılmıştı. önce bir gözde irritason uyarısı, sonra parantez içinde sıçan, bi madde adı ve 5000mg/kg yazıyordu.acaba karıştırıyormuyum diye düşünüyorum ama iki saat elime alıp özellikle kontrol ettim. hatta üzülmüştüm bunda bile varsa hangi sabunu alıcam diye. şuan telefonum arızalı ve kamerası olmayan bi telefon kullanıyorum. ama bi şekilde arkadaşımla falan gidip fotoğraf çekmeye çalışıcam.

ben şimdi activex e baktım 2000ml
zehirlenme belirtileri die bi kısım var orda parantez içinde sıçan yazıyo

teşekkürler,,naturtinti araştırdım ben,,,organic olarak geçiyor (aramadığım her bir allhın logosuna sahip ama :KK9:dediğiniz gibi akredite hayvan deneyi logosu mevcut değil,,,ben natural organic colors almıştım en son,,onda en azından tavşan görebiliyorum,,sanırım bu markayı almaya devam edicem ben,,,,ama naturtinti de incelicem canlı kanlı,,,ıslak mendili alırım,,,uni türk grubu benim bildiğim,,,giovanni ambalajları yakışıklı duruyor ama öyle bir ürüne koy logo,diğerine koyma politikasına karşıyım,,,demek ki ucundan bucağından mutlaka ürünlere münhasır test olayına girmiş,,,zannediyorum hiç olmazsa 1-2 cruelty free marka temin edilebilir,,,,mağaza burda açılınca görüceğimi umut ediyorum,,,yoksa WATSON'S SUPERDRUG resmen tekel olarak kalacak,,,ki alternatif sıkıntısı beni deli ediyor,,,,

siz burada paylaştığım aubrey ürünlerini incelediniz mi bence ii bi alternatif:KK16: ama epey geri sayfalarda kaldı:KK9: ben de aslında gratis te gördüm bu sefer natural organic colors ı ama sadece kuzgun siyah renk kalmıştı, satış elemanına sorduğumda bu markanın bi daha gelmeyeceğini söyledi, nereden bulunabilir ki acaba ben sadece kuaförlerde gördüm oradan da alınmaz ki evde boyamak için:KK1:

şimdi kendi kullandığım sıvı sabuna bakıp gramajı karşılaştırdım ama en az 2 kglktı benim baktığım ambalaj ya da daha fazla. sıçan yazısı türkçe olarak yazılmıştı. önce bir gözde irritason uyarısı, sonra parantez içinde sıçan, bi madde adı ve 5000mg/kg yazıyordu.acaba karıştırıyormuyum diye düşünüyorum ama iki saat elime alıp özellikle kontrol ettim. hatta üzülmüştüm bunda bile varsa hangi sabunu alıcam diye. şuan telefonum arızalı ve kamerası olmayan bi telefon kullanıyorum. ama bi şekilde arkadaşımla falan gidip fotoğraf çekmeye çalışıcam.

teşekkürler,,,hım,,,yok bendeki 750ml'lik ve herşey güllük gülistanlık:KK47: yani activexxxx bizi salak yerine koyuyor başka bir deyişle!!! çok kızgınım,,,2kglık olanlarında demek ki ifşa etmişler,,,ambalaj hacmi değişebilir ama sonuçta her iki kutuya da aynı ürünün dolumu yapılıyor,,,başka bir alternatif bulmak lazım ama nasıl? üstelik o ratler sandığınız ufak fareler bile değil,,koca koca hayvancıklar,ortaboy,,günahtır yaa,,,o minik beyaz kobay farelere rat denmiyor,,

Son düzenleme:
buarada oriflame ürünleri diye bir başlık var. geçenlerde princess oriflame in deney yaptığını hatırlatmıştı o başlıkta. bir üyeyle tartıştık, sürekli oriflame'in bu konuda yaptığı açıklamayı öne sürdü. oriflame deney yapmadığını yazılı olarak beyan etmiş ( maile cevap vermiş aslında ) eğer deney yapıyo olsaydı bu suçtur diyip durdu. anlatamadım, çin, buav, leaping bunny falan kendi kendime yazmış oldum sadece.

zaten sitenin sahibi de bütün mesajlarımızı silmiş o konuda bi de üstüne üstük bazı firmalara oyun oynanıyor tarzında bi yazı yazmış :KK43:

yani insan inanmayınca inanmıyor işte :KK43:

siz burada paylaştığım aubrey ürünlerini incelediniz mi bence ii bi alternatif:KK16: ama epey geri sayfalarda kaldı:KK9: ben de aslında gratis te gördüm bu sefer natural organic colors ı ama sadece kuzgun siyah renk kalmıştı, satış elemanına sorduğumda bu markanın bi daha gelmeyeceğini söyledi, nereden bulunabilir ki acaba ben sadece kuaförlerde gördüm oradan da alınmaz ki evde boyamak için:KK1:

aubrey organicsi ilk ben paylaştım sanıyordum:KK9: kıyameti yine koparmıştım çünki burda:KK9:evreka evrekaaaa diyerek!!!tabiki inceledim,,,,fondoten olarak,youngbloodtan sonra iyi bir alternatif buldum diye çok sevindim hatta,,,ayrıca elimdeki cruelty-free şampuanalr bitmeden şampuan siparişi vermicem,,,,dolaplar dolusu şampuanım var,,,kombinasyon yapıp kullanıyorum...superdrug ve avalon bana çalışıyo zaten,,,:KK52:....firmalrdan teşekkür mektubu bekliyorum,,2.çeyrekte stoklarını bu yıl ben tükettim nerdeyse:KK16: büyük parfümerilerde bence olması olası n.oc'ın,,,,ben elden alıyorum ama belki netten de tedariklenebilir,,baktınız mı hiç?

teşekkürler,,,hım,,,yok bendeki 750ml'lik ve herşey güllük gülistanlık:KK47: yani activexxxx bizi salak yerine koyuyor başka bir deyişle!!! çok kızgınım,,,2kglık olanlarında demek ki ifşa etmişler,,,ambalaj hacmi değişebilir ama sonuçta her iki kutuya da aynı ürünün dolumu yapılıyor,,,başka bir alternatif bulmak lazım ama nasıl? üstelik o ratler sandığınız ufak fareler bile değil,,koca koca hayvancıklar,ortaboy,,günahtır yaa,,,o minik beyaz kobay farelere rat denmiyor,,

urtekram'ın kalıp sabunları var 5tl gibi bişey olması lazım. ama sıvı sabunları pahalı, 480ml 23 tlymiş.

buarada oriflame ürünleri diye bir başlık var. geçenlerde princess oriflame in deney yaptığını hatırlatmıştı o başlıkta. bir üyeyle tartıştık, sürekli oriflame'in bu konuda yaptığı açıklamayı öne sürdü. oriflame deney yapmadığını yazılı olarak beyan etmiş ( maile cevap vermiş aslında ) eğer deney yapıyo olsaydı bu suçtur diyip durdu. anlatamadım, çin, buav, leaping bunny falan kendi kendime yazmış oldum sadece.

zaten sitenin sahibi de bütün mesajlarımızı silmiş o konuda bi de üstüne üstük bazı firmalara oyun oynanıyor tarzında bi yazı yazmış :KK43:

yani insan inanmayınca inanmıyor işte :KK43:

oriflame'nin tipik politikası:KK14: reel hayatta ben de bir oriflame satıcısına birebir yüzyüze yalan söylüyorsunuz tüketiciye,çinde fabrikanız var dedim,,kadın varsa var fabrikamız ne olmuş yani dedi:KK52: bihaber bu gezici müşteri temsilcisi tarzı salaklar,,,,analtsan da anlamıyorlar,,,üstüne üstlük kadın bi de beni yalancılıkla suçladı:KK9: ARİSTO NE DEMİŞ??????????????*

SARHOŞ AYILIR,HASTA İYİLEŞİR AMA APTALLIĞIN ÇARESİ YOKTUR,DÜZELMEZ DEMİŞ:KK9::KK9::KK9::KK9:

aubrey organicsi ilk ben paylaştım sanıyordum:KK9: kıyameti yine koparmıştım çünki burda:KK9:evreka evrekaaaa diyerek!!!tabiki inceledim,,,,fondoten olarak,youngbloodtan sonra iyi bir alternatif buldum diye çok sevindim hatta,,,ayrıca elimdeki cruelty-free şampuanalr bitmeden şampuan siparişi vermicem,,,,dolaplar dolusu şampuanım var,,,kombinasyon yapıp kullanıyorum...superdrug ve avalon bana çalışıyo zaten,,,:KK52:....firmalrdan teşekkür mektubu bekliyorum,,2.çeyrekte stoklarını bu yıl ben tükettim nerdeyse:KK16: büyük parfümerilerde bence olması olası n.oc'ın,,,,ben elden alıyorum ama belki netten de tedariklenebilir,,baktınız mı hiç?

evet evet sizden gördüm ya zaten ertesi gün sipariş verince hemen onun da ertesi geldi zaten, avalonun ben de saç kremini kullanıyorum da biraz pahalı olduğundan aubrey ii bi alternatif olacak:KK9:n.oc için bakmadım internete ama tedarikçisini biliyorum o kadar, araştırayım bi bulursam burada da paylaşırım...

urtekram'ın kalıp sabunları var 5tl gibi bişey olması lazım. ama sıvı sabunları pahalı, 480ml 23 tlymiş.
anti- bakteriyel sıvı sabun olduğuna eminmisniz?yoksa cruelty-free sıvı sabun çok,,,sıkıntı anti-bakteriyel ve dermotolojik olarak teste bulaşmamış olanını bulmak,,,

anti- bakteriyel sıvı sabun olduğuna eminmisniz?yoksa cruelty-free sıvı sabun çok,,,sıkıntı anti-bakteriyel ve dermotolojik olarak teste bulaşmamış olanını bulmak,,,

yok hayır bu normal sabun, antibakteriyel değilmiş :44:

ya kalıp sabun da ıslandıkça vıcış vıcış oluyo, bence kalıp sabun mümkünse bireysel olmalı ne bileyim, onlarla büyüdük aslında ama... sıvı sabun türevlerinin normal fiyatlardaki alternatiflerinin neredeyse tümünde SLS var sinir oluyorum(SLS=bir sülfat çeşidi, sıvı sabunun köpürmesi için kullanılan ve normalde sanayide boru temizliği için kullanılan toksik bi ürün, uzun dönemde kesin olmamakla birlikte vücuttan kullanılan sabunlar vasıtasıyla emilerek birikip saç dökülmesine neden olabileceği düşünülen kanserojen olabilecek bi madde)
ben en son sls,mls demedim artık dia nın kendi markasıyla ürettiği sabundan aldım,aramalardayım... evet urtekram ın sıvı sabunları maalesef aşırı pahalı, kalabalık evlerde sıvı sabun su misali gidiyo valla...:KK19:

HERKESTEN RİCAM,ŞAYET HALA İMZA VERMEMİŞSENİZ,,, http:// www. nocruelcosmetics.org/ sign_up.php (bitiştirip yazılacak) adresine girip,hayvan deneylerinin kozmetik sektöründe sonlandırılmasının önünün mevzuat ve kanun yönüyle açılması için katkıda bulunun arkadaşlar! toplanan imzaları BUAV ; AVRUPA BİRLİĞİ PARLEMENTO KOMİSYONUNA GÖTÜRÜYOR..,,,,KAMPANYA TÜRKLERE DE AÇIK,,,AB ÜYESİ OLMASAK DA,,,,ÇÜNKİ DENEY YAPAN FİRMA ÜRÜNLERİ TÜRKİYE RAFLARINDA DA MEVCUT.....SORUN KÜRESEL YANİ,,,,,PaUL Mc Cartney,Siena Miller gibi ünlüler de bu platforma imza attılar imza attığınızda göreceksiniz,,,(form doldurulunca elektronik imzanız atılmış olucak,TURKEY seçmeyi unutmayın,,tel nosu yazmasanızda olur ama posta kodunuzu yazın) güvenli veritabanıdır,kişisel verilerinizi kimse göremez....

HERKESTEN RİCAM,ŞAYET HALA İMZA VERMEMİŞSENİZ,,, http:// www. nocruelcosmetics.org/ sign_up.php (bitiştirip yazılacak) adresine girip,hayvan deneylerinin kozmetik sektöründe sonlandırılmasının önünün mevzuat ve kanun yönüyle açılması için katkıda bulunun arkadaşlar! toplanan imzaları BUAV ; AVRUPA BİRLİĞİ PARLEMENTO KOMİSYONUNA GÖTÜRÜYOR..,,,,KAMPANYA TÜRKLERE DE AÇIK,,,AB ÜYESİ OLMASAK DA,,,,ÇÜNKİ DENEY YAPAN FİRMA ÜRÜNLERİ TÜRKİYE RAFLARINDA DA MEVCUT.....SORUN KÜRESEL YANİ,,,,,PaUL Mc Cartney,Siena Miller gibi ünlüler de bu platforma imza attılar imza attığınızda göreceksiniz,,,(form doldurulunca elektronik imzanız atılmış olucak,TURKEY seçmeyi unutmayın,,tel nosu yazmasanızda olur ama posta kodunuzu yazın) güvenli veritabanıdır,kişisel verilerinizi kimse göremez....

evet bu çok önemli ve 2013 ten önce ne kadar çok kişiye ulaştırılırsa o kadar iyi, mümkün olabildiğince sosyal medyalarda paylaşalım...

X