Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

bu arada belirtmek isterim ki dezenfektanlı sıvı sabunlar; dettol, activex, protex,vb bunlar yüksek oranda dezenfektan içerdiklerinden çok ama çok zararlı... 1 günde ellerinizi kaç kez yıkadığınız bi düşünün ve bu sabunun en büyük organımız olan cildimizden direk kana karıştığını düşünün, vücudunuza çamaşır suyu sokmayın kısacası, çamaşır suyu ile işiniz olunca MUTLAKA eldiven kullanın!

dezenfektanlı sabunların normal sabunlara oranla temizleme açısından bi farkı yok, yok bakteri yok bilmem ne!!! bunlar satış taktiğinden başka bi şey değil, kirpik diplerimize kadar bakteri ve mantarlarla ortak yaşıyoruz, bizi başka kötü mikroplardan koruyolar ve bu bir denge, bu dengeye normal flora diyoruz, lütfen bunu bozmayın, özellikle intimate temizlik konusunda sık uygulamayın, ısrarcı olmayın...

ben de çoktan puig şirketinin ürettiği paco rabanne almış bulundum:KK43:( bundan bi kaç hafta önce puig şirketine e-posta gönderdim ama hiç geri dönüş olmamıştı:KK43:((olsa zaten paylaşırdım

şimdilik fikrim türkiye üretimli parfümlere yönelinebileceği, ben parfüm fazla kullandığımdan yine aldım özsoy kozmetiğe ait cecile in parfümünü, tiaras da bu şirkete ait yine erkek kokuları var genelde,d'sign kokuları varmış ama ne gördüm ne denedim, internet üzerinden cecileshoptan siparişle yarı yarıya ucuz...

bir de kopaş kozmetik -bünyesinde alix avien, dalin, voila,alix natura gibi markaları barındırıyo- xo parfümlerini üretiyo bence bu da tercih edilebilir...önceki sayfalarda alix avien in yeni ürettiği ürünlere tavşan logosu koyduğunu bi arkadaşımız fotolarla göstermişti ama kimdi kaçıncı sayfada hatırlamıyorum, bugün ben de kopaş kozmetiğe e-posta gönderdim umarım cevap yazarlar... fabrikası çerkezköy tekirdağ daymış...

parfüm sorunsalı beni de kara kara düşündürüyo,şimdilik olanları tüketiyorum ben parfümsüz yapamam ki...:KK43:((

Çok teşekkür ederim. :)
Baktım Cecile parfümlere sitesinden , güzel görünüyorlar.
Kışın ben de parfüm kullanmayı çok seviyorum ve Nina Ricci almak istiyordum.
Ama Lys ' in anlattıklarından sonra vazgeçtim. Lüks segmentten vazgeçin yazmış.
Aslında Türk markalarına yönelmek mantıklı. Ama onlar da hayal kırıklığı olmasın , sonuçta emin olamıyoruz.
Acaba Lush ' ın katı parfümlerine güvenebilir miyiz ? Katı parfüm hiç kullanmadım ama kullananlar memnun kalmış genellikle.

Kızlar, bir kötü haber daha; İpek'i, Loreal satın aldı geçen günlerde.

hadi canımmmmmmm yaaaaaaaaaaa offfffff ya.... of kahpe kapitalizim...:KK43:((( bi tane türk markası Allah rızası için ...:KK43:(( hobby de dabur diye hindistanlı bi şirkete aitmiş onu da türk sanıyodum :=S

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. :)
Baktım Cecile parfümlere sitesinden , güzel görünüyorlar.
Kışın ben de parfüm kullanmayı çok seviyorum ve Nina Ricci almak istiyordum.
Ama Lys ' in anlattıklarından sonra vazgeçtim. Lüks segmentten vazgeçin yazmış.
Aslında Türk markalarına yönelmek mantıklı. Ama onlar da hayal kırıklığı olmasın , sonuçta emin olamıyoruz.
Acaba Lush ' ın katı parfümlerine güvenebilir miyiz ? Katı parfüm hiç kullanmadım ama kullananlar memnun kalmış genellikle.

katı krem, katı şampuan duydum da katı parfüm hiç duymamıştım, ilginç geldi alırsan yorumlarını paylaş bizimle de lütfeeen...

Merhaba,
Çok sinirlendim gerçekten , Eyvap ' a güveniyorduk hepimiz. Demek ki bir yolunu bulup deney yaptırmışlar. Bunun başka nasıl bir açıklaması olabilir , bilemiyorum. E-posta atmayı düşünüyorum.

ya evet ben de şaşırdım. küçük boylarında değil yalnız en büyük boylarının arkasında, zehirlenme diye bir altbaşlık var orada gördüm. küçük boylarında arkadaki kağıdı kaldırıyorsunuz, orada yeni bi sayfa oluyo sanırım onun içindedir. bi de açık açık sıçan yazmış!!!:KK47: foto çekecektim ama telefonum arızalı :KK50:

gördüm ya gördüm:KK43:( 20 milyon euro 2007 tarihinde... yazık yazık ne utanç verici adam gibi markalarımızı hep satmışız...

Evet, elde birşey kalmadı sanırım. :KK53:

Geçen sene, Canan Kozmetik’in hisselerinin tamamını satın almış. Benim geçen günlerde dediğim, geçen yılmış.

Son düzenleme:
bu adamı bi yerlerden tanıdınız mı? görüntü olarak tanımasanız da ismen reklamlarda bolca duyduk, meşhur elidor un saç uzmanlarından biriydi, şimdi de kendi ismiyle üretilen ecocert sertifikalı organik içerikli saç bakım ürünü çıkarmış, bu reklama bi dergide rastladım ve yakından çekmeye çalıştım ama seçilemiyorsa tam cümle şöyle: "Tested on Actresses, Never on Animals"="Aktristler üzerinde test edilmiştir,hayvanlar üzerinde değil"

İnanmalı mı şimdi buna???

$fotograf (2).JPG $fotograf.JPG $fotograf (1).JPG

sevgili princess,
hazırladığın görselde "eğer aklınıza gelen kanlı markalarda oynayan ünlü varsa bana iletin demiştin" bi dergide reklamda rastladım avon un color trends serisinin yeni yüzü çok sevdiğim, beğenerek takip ettiğim "atiye" olmuş maalesef:KK43:((

yine hatırlatayım avon un solutions serisinin yüzü de yine sevilen bir isim: "azra akın" belki görseline eklemek istersin...

physicians formulanin da bazı ürünleri taiwan uretimli taiwan in üretim yeri olması hayvanlar uzerinde deney yaptıgı anlamına gelmez diye düşünüyorum ve ayrıca peta nin listesinin neden güvenilir olmayacağı hususunu da anlamış değilim bu kadar göz önünde uluslararası bi örgüt ince eleyip sık dokur diye düşünüyorum şahsen ben güvenmeye devam ediyorum zira pek de alternatif yok buav dısında

Aslında ben Made in p.r.o.c yazan, temiz marka kategorisinde olup logoyuda taşıyan ürünler hangi statüde merak ediyorum.Bu durumda direk markayı eleyecek miyiz ?

arkadaşlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama ben görünce çok mutlu oldum .uzun zamandır parfüm arıyordum da bütün parfümler deney yaptırdığı için umudumu kesmiştim bugün marks and spencer daki parfümleri incelerken beklenen logoyu gördüm hem de buav .çok mutlu oldum fiyatları da gayet makul

aubrey organics siparişimi bugün verdim bakalım gelince hemen paylaşırım neymiş ne değilmiş diye...

bu arada aranızda "thalia" isimli turk sabun markası duyan ya da kullanan var mı? üzerinde mutlu tavşan resmi varmış, turk malı ve chelab isimli italyadaki bir labda dermatolojik testleri yapılıyormuş her dermatolojik test tabi ki hayvanlar üzerinde yapılmaz ama ne bileyim bileniniz var mı ben almayı dusunuyorum elimdekiler bittiğinde . hatta forumda "pirinç sabunu muhteşem" adlı başlık altında bu marka sabundan ve mutlu tavşan logosundan bahsedilmiş...marka ihracat yapıyor ama çin yok ülkeler arasında

Yanlış hatırlamıyorsam Lys Goldwell in deney yaptığı ile ilgili bişeyler yazmıştı.

vet,,,öyle yazdım,,,,,goldwell'ın üzerindeki yazıyı da elime alıp tek elle klavyeye geçmiştim hatta,,,,,,evde var çünki fi tarihinden kalma goldwell kutusu,,,,cruelty-free marka uydurmayın yaw:nazar:

aubrey organics siparişimi bugün verdim bakalım gelince hemen paylaşırım neymiş ne değilmiş diye...

bu arada aranızda "thalia" isimli turk sabun markası duyan ya da kullanan var mı? üzerinde mutlu tavşan resmi varmış, turk malı ve chelab isimli italyadaki bir labda dermatolojik testleri yapılıyormuş her dermatolojik test tabi ki hayvanlar üzerinde yapılmaz ama ne bileyim bileniniz var mı ben almayı dusunuyorum elimdekiler bittiğinde . hatta forumda "pirinç sabunu muhteşem" adlı başlık altında bu marka sabundan ve mutlu tavşan logosundan bahsedilmiş...marka ihracat yapıyor ama çin yok ülkeler arasında

dermotolojik test panelistler veya hayvanlar üzerinde yapılır güzelim,,,vucut ısıları bizmkine eşdeğer yada yakın pek çok hayvanın epidermal ph'sı bizimkine eş olduğundan yada yakın olduğundan,,,,,(mesela ginuelar)çok yanlış bir bilgi,,,düzeltiyimd edim ben! akredite olmayan logolara güvenmeyin çünki sahte logo kullanmanın hiç bir yaptırımı yok AB'de......sabun üretmek ayrıca dünyanın en kolay işi,,,(ben de üretirim kostik verseler 1 kilo elime)teeee italyadaki lablere para ödüyosa,,bence otur bi düşün derim,,hevesini kırmıyım ama,,,,bu olaylara bakış açısı hala geliştiremediğiniz için üzülüyorum,,,,:26:

Ben sitede bahsedilince zeytinyağlı banyo sabunundan almistim.Arada kullanıyorum memnunum gerçi artık logolu urunler bile akılda soru işareti bırakıyor eğer güvenilirse duru yu birakip bu markaya devam ederim bende.

dermotolojik test panelistler veya hayvanlar üzerinde yapılır güzelim,,,vucut ısıları bizmkine eşdeğer yada yakın pek çok hayvanın epidermal ph'sı bizimkine eş olduğundan yada yakın olduğundan,,,,,(mesela ginuelar)çok yanlış bir bilgi,,,düzeltiyimd edim ben! akredite olmayan logolara güvenmeyin çünki sahte logo kullanmanın hiç bir yaptırımı yok AB'de......sabun üretmek ayrıca dünyanın en kolay işi,,,(ben de üretirim kostik verseler 1 kilo elime)teeee italyadaki lablere para ödüyosa,,bence otur bi düşün derim,,hevesini kırmıyım ama,,,,bu olaylara bakış açısı hala geliştiremediğiniz için üzülüyorum,,,,:26:

valla bilemedim o kadar inandırıcı geldi ki bi an ya da alternatifsizlikten inanmak istiyorum ne görsem şiddetle...
acilen sıvı sabun markası araştırıyorum, rosense in 400ml 6 lira pahalı ya alt tarafı sıvı sabun şöyle her yerde bulunabilen bi şey arıyorum,evyap ürünleri dışında elbette...

bi de ekolojik olarak test edildi ibaresi var, hiç rastladınız mı bu olay da biraz şüpheli gibi...

bu arada bu dermatolojik test olayını iice araştırıcam ya her dermatolojik test hayvanlar üzerinde yapılıyo olamaz:KK43:((( bu arada sansiro açık parfümleri de italya daki chelab laboratuvarında test ediliyomuş, belgelerini sansironun internet sitesinden bulabilirsiniz, her iki cinsiyetten 20 gönüllü üzerinde "patch test" dediğimiz yama testiyle test yapılmış ve gönüllülere aydınlatılmış onam formu imzalatıldığı yazıyo...
bu arada sevgili lys, burada tartışarak bi şeyler öğreniyoruz elbet gelişiyo bakış açısı, artık dikkat etmediğim pek çok ibareye işarete cümleye dikkat eder oldum ben şahsım adına...böyle böyle de gelişecek zaten... malesef ki anlatması ve anlaması uzun ve belki karışık bi konu hayvan deneyleri, ama bence güzel bilinçlenmeler var...hele ki senin bilgi paylaşımın ve emeğin tartışılmaz:))

Son düzenleme:
X