Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

bi de ekolojik olarak test edildi ibaresi var, hiç rastladınız mı bu olay da biraz şüpheli gibi...

Ay açıkçası bu tabir veya deyim ya da ifade veya ibare, her ne ise artık;

sadece şu an mantıken böyle bir ifadenin kendimle dalga geçilmesi olduğunu düşünüyorum bir tüketici olarak.

Sizleri bilemiyorum, ancak Ekolojik olarak test nasıl yapılır vallahi benim aklım almıyor. Daha doğrusu ben zaten teste tabi tutulan şeylerin tümünü reddediyorum. Yani öyle ay testi iyi sonuç vermiş falan diye kendimi kandırmanın komik olacağını düşünüyorum.

Ha eğer bir test yapılıyorsa bu her ne için yapılırsa yapılsın olumsuz etki beklentisi olduğu ve bunun sağlama alınması yani olumsuz etki görülmediği veya ne kadar görüldüğünü ölçmek için yapılıyordur herhalde öyle değil mi?

Eğer olumsuzluk riski taşıyan birşey değilse neden test edilsin ki?

Eğer bu tür bir şey değil ve benim aklımın kesmediği anlamda birşeyler için yapılıyorsa da bunların adını sanırım yanlış koymuşlar belki de değişmesi gereken sadece ekolojik test yerine her ne testi yapıyorlarsa onu yazmaları belki de daha doğru olacaktır.

Ya da belki benim, algılama, sorgulama ve değerlendirme konusunda sanırım problemim veya eksikliğim var.

En iyisi ben yine sadece yazılanları okuyup bilgilerimi arttırmaya devam edeyim.

Ay açıkçası bu tabir veya deyim ya da ifade veya ibare, her ne ise artık;

sadece şu an mantıken böyle bir ifadenin kendimle dalga geçilmesi olduğunu düşünüyorum bir tüketici olarak.

Sizleri bilemiyorum, ancak Ekolojik olarak test nasıl yapılır vallahi benim aklım almıyor. Daha doğrusu ben zaten teste tabi tutulan şeylerin tümünü reddediyorum. Yani öyle ay testi iyi sonuç vermiş falan diye kendimi kandırmanın komik olacağını düşünüyorum.

Ha eğer bir test yapılıyorsa bu her ne için yapılırsa yapılsın olumsuz etki beklentisi olduğu ve bunun sağlama alınması yani olumsuz etki görülmediği veya ne kadar görüldüğünü ölçmek için yapılıyordur herhalde öyle değil mi?

Eğer olumsuzluk riski taşıyan birşey değilse neden test edilsin ki?

Eğer bu tür bir şey değil ve benim aklımın kesmediği anlamda birşeyler için yapılıyorsa da bunların adını sanırım yanlış koymuşlar belki de değişmesi gereken sadece ekolojik test yerine her ne testi yapıyorlarsa onu yazmaları belki de daha doğru olacaktır.

Ya da belki benim, algılama, sorgulama ve değerlendirme konusunda sanırım problemim veya eksikliğim var.

En iyisi ben yine sadece yazılanları okuyup bilgilerimi arttırmaya devam edeyim.

aslında senin bakış açına sahibim ben de... bi şeyler insan sağlığına zararlı ki bunun hangi dozlarda ne zararlara yol açacağı "test" ediliyo... ama gördüğüm her şeyi kafama takılan soru işaretlerini ya da yeni karşılaştığım terimleri burada paylaşıyorum ve bence herkes paylaşmalı,sormalı, algıda seçicilik yaratılmalı diye düşünüyorum... evet bana da bu ekolojik test edimiştir olayı kelime oyunu gibi geldi, bilen var mı diye sormak istedim...

sevgili princess,
hazırladığın görselde "eğer aklınıza gelen kanlı markalarda oynayan ünlü varsa bana iletin demiştin" bi dergide reklamda rastladım avon un color trends serisinin yeni yüzü çok sevdiğim, beğenerek takip ettiğim "atiye" olmuş maalesef:KK43:((

yine hatırlatayım avon un solutions serisinin yüzü de yine sevilen bir isim: "azra akın" belki görseline eklemek istersin...

Aslında ne kadar ilginç ve çarpıcı bir durum.

Bütün reklamlardaki yüzler hemen hemen hepimize aile bireylerimiz kadar tanıdık gelen yüzler!!! oluyor zaten.

Tanınmayan ve hani şu yeni keşfedilen diye tabir edilen birileri yer almışsa da, zaten onu da bu şekilde "Yeni yüz" olarak lanse edip her yerde sürmanşet yaptıkları an itibariyle o da diğerleri kategorisine geçtiği için, haliyle tanınmadık bir yüz bulmak zor veya neredeyse imkansız... reklamlarda yer alan yüzlerde.

aslında senin bakış açına sahibim ben de... bi şeyler insan sağlığına zararlı ki bunun hangi dozlarda ne zararlara yol açacağı "test" ediliyo... ama gördüğüm her şeyi kafama takılan soru işaretlerini ya da yeni karşılaştığım terimleri burada paylaşıyorum ve bence herkes paylaşmalı,sormalı, algıda seçicilik yaratılmalı diye düşünüyorum... evet bana da bu ekolojik test edimiştir olayı kelime oyunu gibi geldi, bilen var mı diye sormak istedim...

Merhaba.

Yazdıklarınız benim için de geçerli. Ben sadece, pek çok şeye olduğu gibi bu tabire de canım çık sıkıldığı için öyle biraz hararetli yazmış olabilirim ve bu tamamen, bu ifadeleri ürünlerinin üzerinde genellikle ve çoğunlukla hissi nedenlerden ve cirolarını arttırmaktan kaynaklı kullananlara bir tepkidir.

Yoksa asla burada bundan sözedilmesi bakımından değil ve bilakis, sizin de deyindiğiniz gibi bu sayfalarda yer alması önemli.

Bence sormak istemekle ve sormakla gerçekten yapılabilecek en doğru şeyi yapmışsınız ve çok iyi etmişsiniz diye düşündüğümü belirtmek istiyorum. Eminim bu konuda fikir veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşacaklardır ve hep birlikte istifade ederiz.

Her ne kadar insanların bir çoğunu meşgul edecek bir sürü ve bu konulardan daha önemsiz hususlar varsa ve yine pek çok kişi için ilgi bakımından çok daha ön sıralara çıkıyor olsa da; en azından bu konulara öncelik verenler için bu bilgilerin önemi büyük.

Bu vesileyle, paylaşımda bulunan ve bilgilerini bizlere sunan tüm arkadaşlara tekrar tekrar bir kez daha teşekkür ediyor hepinize iyi geceler diliyorum.

aubrey organics ürünlerim geldi bugün, gönderen firmadan daha ii bi paketlemeyle göndermelerini beklerdim, sadece kargo poşetiyle yollamışlar...yalnız firma çok ilgili, kargoyla ilgili bi sıkıntı olmuştu hemen ilgilendiler,telden aradılar:))) ürünlerin fotolarını sırayla paylaşıyorum...

yaşlanma karşıtı göz altı kremi:

$fotoğraf (2).JPG $fotoğraf (4).JPG $fotoğraf (8).JPG

hanımeli içerikli bir ürün el kremi niyetine aldım, ürünlerde ben hep koruma bandı/jelatini ararım, aldıklarımdan bir bu üründe bir de şampuanda vardı, dudak parlatıcısı ve göz altı kreminde yoktu

$fotoğraf (9).JPG $fotoğraf (6).JPG $fotoğraf (7).JPG

bu da markanın kuru saçlar için sampuanı, şimdi elimdeki down under nude şampuan bitmek üzere, burada da bazı yazılarda down under ın da şüpheli olabileceğini okuduğumdan bu şampuanı almaya karar verdim,beraberinde saç kremini de aldım,krem kullanmadan saçlarımı taramak imkansızlaşıyo malesef bakalım...

velhasıl benim için biraz tuzlu bi alışveriş oldu, ama şimdilik içim rahat kendi adıma; yalnız hala bi yerlerde hayvancıklara işkence yapıldığını, yapılabileceğini düşündükçe acayip üzülüyorum ve bu konuda bi şey yapamamak beni kahrediyo, insanlığımdan hala utanıyorum,yine de içim rahat değil...
bu arada bu başlık sayesinde bu markayla tanışmama ve belki de başkalarının da tanışmasına vesile olan Lys ye paylaşımları için teşekkür ediyorum,uluslararası konuyla ilgili sertifikasyon listelerinde Türk markalarını da görebilmek dileklerimle, sevgiler...

$fotoğraf (3).JPG $fotoğraf.JPG

Merhaba arkadaşlar ,
Ben de Lush ' ın Karma serisinden katı parfüm aldım.
Sürümü çok rahat , kokusuna zaten bayıldım. Kıvamı kremden biraz daha yoğun.
Çok hoşuma gitti , hem de çantada rahatlıkla taşınabilecek bir ürün.
Ben bileklerime ve kulaklarımın arkasına , biraz da şakaklarıma sürüyorum. Gerçi buram buram kokmuyor , çevremde pek fark edilmedi , ama dün sabah sürdüğümden gece duş alana kadar hissettim kokusunu , kalıcıydı.
Kısacası güzel bir alternatif , bunu biraz aceleyle seçtim , diğer çeşitlerine de bakacağım.
Bu arada fiyatı 25 liraydı.

L'angelica diş macunu da edindim. Tadı hiç rahatsız etmiyor. Çok ferah bir his bırakıyor.
Bu ürünü de beğendim. Onun da fiyatı 15 liraydı.
Zamanım olduğunda Urtekram ' ı da alıp deneyeceğim , onu bulmak benim için biraz daha zor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ,
Ben de Lush ' ın Karma serisinden katı parfüm aldım.
Sürümü çok rahat , kokusuna zaten bayıldım. Kıvamı kremden biraz daha yoğun.
Çok hoşuma gitti , hem de çantada rahatlıkla taşınabilecek bir ürün.
Ben bileklerime ve kulaklarımın arkasına , biraz da şakaklarıma sürüyorum. Gerçi buram buram kokmuyor , çevremde pek fark edilmedi , ama dün sabah sürdüğümden gece duş alana kadar hissettim kokusunu , kalıcıydı.
Kısacası güzel bir alternatif , bunu biraz aceleyle seçtim , diğer çeşitlerine de bakacağım.
Bu arada fiyatı 25 liraydı.

L'angelica diş macunu da edindim. Tadı hiç rahatsız etmiyor. Çok ferah bir his bırakıyor.
Bu ürünü de beğendim. Onun da fiyatı 15 liraydı.

aldığın katı parfümün içeriğinde paraben türevleri mevcut mu? içeriğini mümkünse fotoğraflayıp paylaşabilir misin? tabi mümkünse, müsaitsen...
ben de parfüm konusundaki bir diğer alternatif tercihimi marks&spancer parfümlerinden yana kullanıcam gibi duruyo,bakalım...

aldığın katı parfümün içeriğinde paraben türevleri mevcut mu? içeriğini mümkünse fotoğraflayıp paylaşabilir misin? tabi mümkünse, müsaitsen...
ben de parfüm konusundaki bir diğer alternatif tercihimi marks&spancer parfümlerinden yana kullanıcam gibi duruyo,bakalım...

Anladığım kadarıyla paraben içermiyor.
Şu anda fotoğrafını çekemiyorum ne yazık ki , keşke fotoğraflayabilsem ama şöyle paylaşıyorum içeriğini:
DRF Alcohol, Perfume, Pogostemon cablin Oil (patchouli oil), Limonene, Linalool, Citrus Sinensis Peel Oil Expressed (Sweet Orange Oil), Lavandula hybrida Oil (lavender oil), Pinus Sylvestris Leaf Oil (pine oil), Cymbopogon citratus Leaf Oil (citronella oil) , Canarium Commune Gum Leaf Oil (elemi), Acacia Farnesiana Flower Extract (Acacia Absolue) Cinnamal , Citral, Geraniol, Citronellol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Benzyl Salicylate
Yalnız bu parfümün şöyle bir kötü özelliği var ki , biraz yağlı bir yapısı var ve kıyafetlere bulaşırsa iz bırakabilir.
Aslında M&S parfümleri de denemeye değer , ben hiç kullanmadım ama güzel bir fikir.
Zaten düşündüm de , sıvı parfümle katı parfümün yeri ayrı gibi geliyor bana. Katı parfümün kullanım alanı biraz daha kısıtlı.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Anladığım kadarıyla paraben içermiyor.
Şu anda fotoğrafını çekemiyorum ne yazık ki , keşke fotoğraflayabilsem ama şöyle paylaşıyorum içeriğini:
DRF Alcohol, Perfume, Pogostemon cablin Oil (patchouli oil), Limonene, Linalool, Citrus Sinensis Peel Oil Expressed (Sweet Orange Oil), Lavandula hybrida Oil (lavender oil), Pinus Sylvestris Leaf Oil (pine oil), Cymbopogon citratus Leaf Oil (citronella oil) , Canarium Commune Gum Leaf Oil (elemi), Acacia Farnesiana Flower Extract (Acacia Absolue) Cinnamal , Citral, Geraniol, Citronellol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Benzyl Salicylate
Yalnız bu parfümün şöyle bir kötü özelliği var ki , biraz yağlı bir yapısı var ve kıyafetlere bulaşırsa iz bırakabilir.
Aslında M&S parfümleri de denemeye değer , ben hiç kullanmadım ama güzel bir fikir.
Zaten düşündüm de , sıvı parfümle katı parfümün yeri ayrı gibi geliyor bana. Katı parfümün kullanım alanı biraz daha kısıtlı.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

ya zahmet verdim queenofthenight kusura bakma, çok ama çok teşekkürler, vaktini aldım, içeriğini tek tek yazmışsın...
dediğin durum benim de aklımda,leke bırakması bir yana, bir de ben parfümü direk tene uygulamanın doğru olmadığını düşünüyorum, saç uçlarına omuzlara kullanıyorum "T" şeklinde...özellikle boyun bölgesinden kaçınıyorum troidi az çalışan biri olarak, troid dokusunu etkileyebileceğini düşündüğümden ki uzmanlar da öyle söylüyo, yine de hem fiyat hem de güvenilirlik açısından alternatif olarak kullanılabilir, paylaşımın için çok ama çok saol, parfüm konusu en derin çelişkim...

ben de katı parfüm denemek istiyorum.lush tan başka hangi markalar var biliyomusunuz?

bi de superdrug ürünlerinin üstünde ne yazıyo ya.ben internetten baktığımda her ürün değişik değişik markalar gibi duruyo.
ben watsonsa gittiğimde nasıl anlıcam hangisi superdrug

ya zahmet verdim queenofthenight kusura bakma, çok ama çok teşekkürler, vaktini aldım, içeriğini tek tek yazmışsın...
dediğin durum benim de aklımda,leke bırakması bir yana, bir de ben parfümü direk tene uygulamanın doğru olmadığını düşünüyorum, saç uçlarına omuzlara kullanıyorum "T" şeklinde...özellikle boyun bölgesinden kaçınıyorum troidi az çalışan biri olarak, troid dokusunu etkileyebileceğini düşündüğümden ki uzmanlar da öyle söylüyo, yine de hem fiyat hem de güvenilirlik açısından alternatif olarak kullanılabilir, paylaşımın için çok ama çok saol, parfüm konusu en derin çelişkim...

Ne demek , hiç de zahmet olmadı.
Asıl ben çok teşekkür ederim. Çünkü içeriğine hiç dikkat etmemiştim. Ben de öğrenmiş oldum. :)
Bu arada , geçmiş olsun. Dikkat etmekte fayda var.
Ben de saçlarıma ve kıyafetlerime sıkmayı çok severim , hem daha kalıcı oluyor bu şekilde. İşte bu katı parfümde bundan mahrum kaldım.
Parfüm konusunda duygularınızı paylaşıyorum ben de , gerçekten çetrefilli bir konu.
Ama yine de tercih edebileceğimiz markalar var sanırım.

ben de katı parfüm denemek istiyorum.lush tan başka hangi markalar var biliyomusunuz?

bi de superdrug ürünlerinin üstünde ne yazıyo ya.ben internetten baktığımda her ürün değişik değişik markalar gibi duruyo.
ben watsonsa gittiğimde nasıl anlıcam hangisi superdrug

Merhaba ,
Lush ' tan başka hangi cruelty-free markada var , bilmiyorum ne yazık ki.
Superdrug ürünlerinde marka yazmıyor. Üzerilerinde markanın amblemi olan gümüş rengi , içi boş bir yıldız oluyor , ben oradan tanıyorum. Ürün açıklamasında ( arkasında ) Superdrug yazıyor. Buradaki gibi:
$indir (1).jpg

Son düzenleme:
Fotoğraflara tek tek baktım. Kendimi tek tek onların yerine koydum. of! diyorum :KK43: Saatlerce sigara dumanına maruz kalan köpekler... Ben bi kaç saniye dahi dayanamam! Derileri yüzülenler... Kansere mahkum edilip üstüne bir de işkenceye maruz kalmaya devam edenler... :/

Twitterda paylaştığım bi link(imza kampanyası) ve fotoğraf vardı. Olabildiğince yaymaya çalıştımıştım. Bu da daha çok insanın konudan haberdar olması demekti ve daha fazla insanın bu konuda ne düşündüğünü görebilmek demekti. Gelen tepkileri görmeliydiniz. "Ne yani insanlar üzerinde mi yapılsın ne tür bi malsın" diyenler... Küfür edenler... "Özellikle bu markalardan alıcam.:KK70:" deyip komik olduklarını düşünenler...

Gerçekten anlam veremiyorum! İnsanların konu hakkında hiç bir bilgileri yok. Bunun için harekete geçme düşüncesi bile uzak onlar için... Olan o canlara oluyor. :/

Elimizden gelen şeyler sadece imza kampanyaları ve markalarda seçici olmak... Markalar konusu o kadar zor ki... Neredeyse her markada hayvan kanı var. :/ Keşke buna dur diyecek gücüm olsa... Gücümüz olsa... Umutsuzlukla beraber yine de inanıyorum. Tek bir ses dahi bi çok şeyi başarabilir!

Son düzenleme:
Yaa Princess in son mesajlarına baktım kötü birşey de yazmamış ki kızcağız ne oldu hesap sormak anlamında değil sadece merak ettim lütfen editörler bir açıklama yapamaz mısınız???

En son mesajını ayın 1'inde yazmış. Ben daha bugün fark ettim banlandığını.

En son mesajını ayın 1'inde yazmış. Ben daha bugün fark ettim banlandığını.

Bugün banlandı zaten biz konuştuk özelden... İyi niyetli de olsa konu dışı mesajdan banlanmış.... Tamamen iyi niyetli olduğunu biliyoruz Princess belki okursun bu yazdığımı... Bence kısa sürer çünkü ceza puanı çok değildir...

Princess SENİ BEKLİYORUZZZ....:KK50::KK43::KK43::KK43:

X