Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Bugün sırf NYX marka ürün alabilmek için Kanyon a Douglas mağasına gittim.Nyx sadece Kanyon ve City's deki şubelerinde satılıyor.Cruelty free yazıyor Lys temiz marka demişti.Deneme amaçlı ürünler aldım şimdi incelerken görüyorum ki U.S.A markası ama 1 ürün de made in Taiwan diğer 2 üründe p.r.o.c yazıyor !!!
Kanlı ürünlerden kaçmaya çalışırken , o kadar yolu yine onlar için mi çektim.

Bugün sırf NYX marka ürün alabilmek için Kanyon a Douglas mağasına gittim.Nyx sadece Kanyon ve City's deki şubelerinde satılıyor.Cruelty free yazıyor Lys temiz marka demişti.Deneme amaçlı ürünler aldım şimdi incelerken görüyorum ki U.S.A markası ama 1 ürün de made in Taiwan diğer 2 üründe p.r.o.c yazıyor !!!
Kanlı ürünlerden kaçmaya çalışırken , o kadar yolu yine onlar için mi çektim.

physicians formulanin da bazı ürünleri taiwan uretimli taiwan in üretim yeri olması hayvanlar uzerinde deney yaptıgı anlamına gelmez diye düşünüyorum ve ayrıca peta nin listesinin neden güvenilir olmayacağı hususunu da anlamış değilim bu kadar göz önünde uluslararası bi örgüt ince eleyip sık dokur diye düşünüyorum şahsen ben güvenmeye devam ediyorum zira pek de alternatif yok buav dısında

giovanni saç şampuanı ve kreminin küçük boyutlarını almıştım deneme amaçlı gratisten aldım, buav sertifikalı bi marka bildiğim kadarıyla...

Eki Görüntüle 500961 Eki Görüntüle 500962

bu markanın hacim veren şampuanında "leaping bunny" logosu yok, ben o yüzden bu markayı eledim sevgili kalp organik. eğer cruelty free ise neden o logo aynı serideki bir şampuanda var bir şampuanda yok değil mi?

açıkçası tek güvendiğim şey bu logo artık, diğer tavşan logolarına ya da test edilmemiş yazılarına güvenmiyorum ben...

Merhaba arkadaşlar ,
Uzun zamandır bu konuya yazamıyordum , konunun devamlılığı beni çok mutlu etti.
Ben Watsons ' taki kampanyadan Down Under Naturals şampuan ve sıvı saç kremi almıştım denemek için , ama Lys şüpheli bir marka olduğunu yazmış , keşke almasaydım.
Bir de diş macunu arayışındayım , sizce Urtekram mı , L'angelica mı alayım ? L'angelica ' yı alışveriş yaptığım iki 3M Migros ' ta da gördüm. Ama kararsız kaldım

Diş macunumuz hala bayağı var ama şimdiden alternatifleri inceliyorum.Geçen Migros ta L'angelica gördüm fiyatı 15 TL idi,kutuda tavşan logosu göremedim,sadece yazı ile hayvanlar üzerinde test yapılmamıştır yazıyordu.Emin olamadığımdan almadım Urtekram ı denemeyi düşünüyorum ben.

bence urtekram al, buav logosu var ürünlerinde...

kızlar hiç lush ürünü kullanan var mı? acaba onda var mı buav logosu yani sıçrayan tavşan???

belki daha önce sorulmuştur ama göremedim ben
nivea,sebamed,eyüp sabri tuncer markaları ve bunların alt markaları temiz mi acaba bi bilginiz var mı
eğer temizse tüm vücut bakımımı bunlarla halledicem

nivea,sebamed,eyüp sabri tuncer markaları ve bunların alt markaları temiz mi acaba bi bilginiz var mı

Sebamed temiz de canım, diğerleri hakkında bilgim yok.

Nivea ' nın PETA ya da BUAV onayı yok ama mail attığımda hayvanlar üzerinde test yapmadıklarını belirttiler.
Ama ben yine de Çin ' de satışları olduğu için güvenilir bulmuyorum.

Eyüp Sabri Tuncer hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.
Gerçi birkaç yıl önce EST ' den satın aldığım Perfume Jewels ürünlerinde 'This finished product is not tested on animals.' / 'Bu tamamlanmış ürün hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.' yazıyordu. Önce sevindim ama sonradan kelime oyunu yapıldığını düşünmeye başladım. Çünkü önemli olan içeriğindeki maddelerin de hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması. Umarım daha geniş bilgiye sahip bir arkadaşımız sizi daha iyi bilgilendirir. Bu arada , zaten iki çeşit kremini almıştım ve hiç güzel değillerdi , beğenmedim.

Son düzenleme:
saolun kızlar cevaplarınız için.başka alternatif bakmak gerek ozaman?
peki sizin önereceğiniz ürünler var mı vücut bakımı ile ilgili?
duş jeli,nemlendirici krem,losyon,parfüm,koltukaltı roll on vb...

Nivea ' nın PETA ya da BUAV onayı yok ama mail attığımda hayvanlar üzerinde test yapmadıklarını belirttiler.
Ama ben yine de Çin ' de satışları olduğu için güvenilir bulmuyorum.

Eyüp Sabri Tuncer hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.
Gerçi birkaç yıl önce EST ' den satın aldığım Perfume Jewels ürünlerinde 'This finished product is not tested on animals.' / 'Bu tamamlanmış ürün hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.' yazıyordu. Önce sevindim ama sonradan kelime oyunu yapıldığını düşünmeye başladım. Çünkü önemli olan içeriğindeki maddelerin de hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması. Umarım daha geniş bilgiye sahip bir arkadaşımız sizi daha iyi bilgilendirir. Bu arada , zaten iki çeşit kremini almıştım ve hiç güzel değillerdi , beğenmedim.

Çin'de hayvan deneyleri zorunlu olduğundan, çinde üretilen tüm ürünler test ediliyor bence. zaten çinden nefret ediyorum pislik uygulamaları yüzünden :KK47:

bitmiş ürün test edilmemiş yazısı da aynen düşündüğün gbi çok şüpheli. zaten est türk firması, türkiyede test yapamaz kozmetikte ama içerikteki maddeler test ediliyor olabilir. ben güvenmedim hiç...

canım krem vs olarak lys evyap ürünleri temiz demişti. arko falan kullanılabilir en kolay ulaşılabilir olanları...

her yazdığımda acaba yanlış mı hatırlıyorum diye tedirgin oluyorum. birbirimizin yazdıklarında yanlış görürsek düzeltelim olur mu kızlar...

ürünü çin de üretmek ayrı çin e ihraç etmek ayrı şeyler değil mi? benim kafam karıştı.
ne istiyo bu çin sen benim ülkeme bi ürün sokmadan önce illa 50 tane tavşanın gözünü kör ediceksin.bunu mi istiyo.
kendilerini de hayvanlar üzerinde test etmişlermi acaba

Sebamed ' i kullanabilirsiniz bence , ben roll-on ' unu kullanıyorum , beğendim açıkçası.
kalporganik ' in önerdiği roll-on ' lara da bir bakın isterseniz.

Ben Superdrug duş jeli kullanıyorum. Watsons ' ta satılıyor ve pek çok çeşidi var. Temizlemesini de , nemlendirmesini de beğendim.
Ayrıca fiyatları çok uygun ve yaz aylarında iktisat yapmış oldum.
Kokuları çok güzel ve BUAV onaylı.

Nemlendirici kullanmıyorum ( akne tedavisinden dolayı ) , ama göz çevresi kremi olarak yine Superdrug Natural High serisinden Brightening Eye Cream aldım , doğal içerikli , nemlendirmesi çok güzel ve gözlerimin çevresindeki kızarıklığı hafifletti.
$images (15).jpg
Superdrug ' ın kremleri çok çeşitli , vücut losyonları da bloglarda övülüyor , isterseniz onlara bir göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
DERMALOGICA da hem Buav'da hem Peta'da güvenilir gözüküyor.

eğer leaping bunny logosunu görürsem içim rahat edecek tabi...

fiyatları çok uçuk ama en azından göz kremini alabilirim.

avene vardı ama temiz olmadığı için tekrar almıyorum. şimdilik üzüm çekirdeği yağı sürüyorum geceleri :KK8:

Çin'de hayvan deneyleri zorunlu olduğundan, çinde üretilen tüm ürünler test ediliyor bence. zaten çinden nefret ediyorum pislik uygulamaları yüzünden :KK47:

bitmiş ürün test edilmemiş yazısı da aynen düşündüğün gbi çok şüpheli. zaten est türk firması, türkiyede test yapamaz kozmetikte ama içerikteki maddeler test ediliyor olabilir. ben güvenmedim hiç...

Evet , ben de aynen sizin gibi düşünüyorum , zaten bu alanda söz oyunlarına çok başvuruluyor.
Nivea ' yı da Çin meselesi yüzünden eledim. Bu mesele çözülse bence pek çok marka ürünlerini hayvanlar üzerinde denemeyi bırakır. PETA bu alanda çalışmalar yapıyormuş.
Umarım o günler yakındır.

Son düzenleme:
ürünü çin de üretmek ayrı çin e ihraç etmek ayrı şeyler değil mi? benim kafam karıştı.
ne istiyo bu çin sen benim ülkeme bi ürün sokmadan önce illa 50 tane tavşanın gözünü kör ediceksin.bunu mi istiyo.
kendilerini de hayvanlar üzerinde test etmişlermi acaba

Tabii , farklı şeyler. Ama ben her iki durumda da test yapıldığını düşünüyorum.
Gerçekten büyük bir zalimlik bu.

ben superdrug u listeme ekledim.inş buradaki watsons da vardır.
saç bakımı içinde live clean düşünüyorum ama bakalmıım daha kesin değil.
böle test edilmeyen markalar nieyse insan sağlığı için de daha güvenilir geliyor.umarım gerçekten de öledir

Merhaba arkadaşlar , cyborg arkadaşımız blogunda Sebamed ' in ürünlerinin içeriklerini hayvanlar üzerinde test ediyor olabileceğini yazmış. Yani 'bitmiş' ürünleri hayvanlar üzerinde denenmiyormuş. Bu durumda Sebamed de şüpheli. Kendileri de sitelerinde tedarikçilerinin hammaddeleri hayvanlar üzerinde denemediklerini garanti edemeyeceklerini kabul etmişler. Kafam çok karışık ve üzgünüm. Sanırım Sebamed ürünleri almayacağım bundan böyle.

Son düzenleme:
bu markanın hacim veren şampuanında "leaping bunny" logosu yok, ben o yüzden bu markayı eledim sevgili kalp organik. eğer cruelty free ise neden o logo aynı serideki bir şampuanda var bir şampuanda yok değil mi?

açıkçası tek güvendiğim şey bu logo artık, diğer tavşan logolarına ya da test edilmemiş yazılarına güvenmiyorum ben...

giovannicosmetics olarak 2012 güncel buav temizler listesinde bulunmakta bu marka, ben de bi dahaki gratis ziyaretimde incelicem tüm şampuanları çok merak ettim... ama buav ın daha güvenilir olduğu söylenmişti, bakalım... her logolu ürün de bana inandırıcı gelmiyo artık önceliğim temizler listeleri oldu... alix avien de bazı yeni ürettiği üründe tavşan logosu kullanmaya başlamış peki bu size inandırıcı geliyo mu doğruluk payı nedir, benim de kafam çok karışık...

aubrey organics....!!!! türkiyede kendi web satış sitesini açmış!!!!!%100 cruelty-free ve leaping bunny logolu.......ürün gamı çok geniş,,,el-yüz kremleri,envai çeşit şampuan ve saç kremi,hatta makyaj ürünleri,,,,,,CRUELTY-FREECİLERE DUYURULUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!çok heyecanlıyım!!!!:KK9:LİNK VEREMİYORUM BURADA,,,aubrey-organics.....com.....tr.....

X