Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

saolun kızlar cevaplarınız için.başka alternatif bakmak gerek ozaman?
peki sizin önereceğiniz ürünler var mı vücut bakımı ile ilgili?
duş jeli,nemlendirici krem,losyon,parfüm,koltukaltı roll on vb...

urtekram ı önerebilrim geniş ürün çeşitliliği mevcut, fiyatları ulaşılabilir, danimarka üretimi, içerik açısından zararlı kimyasallar ve paraben kullanmıyolar, astım-allerji derneği onaylı ayrıca zaten buav sertifikalı
ben şu an parfüm konusunda beklemedeyim bu sebeple türk üretimi cecile marka parfüm aldım princess gayet başarılı erkekte de tiara's üretiyo aynı firma(özsoy kozmetik)

Son düzenleme:
....buavın listesine giren firma otomatikman peta veritabanına da girer ama tersi sözkonusu değildir,,,,bu yüzden buav 10kat daha güvenlidir petaya göre,,,keza mayıs 2012 verilerine göre yanlış anımsamıyorsam 63 yeni firmayı peta cruelty-free kabul ederken,buav,,dur kardeşim benim kriterleirme göre %100değiller ben listeme almıyorum demiştir,,,,o nedenle ilk sırada buav,,,,,,net midir?buavın kriterleri çok katıdır,,,hayvanın tüyüne zarar gelse ,listesine almaz,,,

jasön veya alba botanica kullanan var mı ürünlerini çok merak ediyorum bu arada hemen aubrey organics e bakıcam

ben de bi galeyan üye oldum siteye... aubrey organics in uluslararası geçerliliği yüksek organik sertifikalardan BDIH ve USDA sertifikaları varmış ay ay çok mutlu oldum saol lys... leaping bunny anasayfada karşınıza çıkıyo zaten,herhalde bugün sipariş vericem:))

alternatifler arttıkça çok mutlu oluyorum ben de kalporganik,,,,özellikle de uygun fontoden ve şampuan çeşitleri buldukça,,,,youngbloodta peta logosu vardı(geçen ay aldım) ama leaping bunny yoktu,,,hadi bu sefer de peta olsun dedik,,,,bir dahaki sefere aubreyden yana tercihimi kullanıcamen çok da daha uygun fiyatlı fondoten bulabildiğime sevindim,,,youngbloodlar benim gibi fondoteni ayda yılda bir kere kullanan biri için gereksiz yere fahiş,,,aubreyi ben bütçeye göre uygun buldum,,fiyatları fahiş değil.....şampuan çeşitleri bol,,,,benim en büyük sıkıntım saçıma %100uyumlu şampuan bulabilmek,,,cruelty-free markaları deniyorum 6 aydır teker teker......bence harika bir alternatif çıktı,,,,,,umarım türkiyede cruelty-free ürün alışkanlığı yayıldıkça ve halk bilinçlendikçe,,,,kanlı mamülleri bize kakalamaya çalışan firmalara bu tüketici davranışı KAPAK OLUR!!!!!!NOT: sipariş geçiceksen,lütfen alacağın ürünleri kullanıktan sonra burda bilgilendirme yap olur mu?özeliklede şampuan alırsan....sevgiler,,,

ben de şampuan ve güneş kremi arıyodum zaten bakalım... elbette burda paylaşıcam, bu haber çoook ii oldu...:=))))

bu arada diş macunları, şampuanlar, duş jelleri ve hatta kalıp sabunlarda bizi bekleyen en önemli tehlikelerden birinin de özellikle ürün içeriklerini bitkisel kaynaklı(organik sertifikalı) seçmeyen markalarda bazı maddelerin hayvansal ve hatta domuz kaynaklı olabileceği hakkında bir yazı okudum, bu konu hem müslüman oluşmuzla ki sıkı yahudiler de domuz kullanmazlar; hem de domuzun da hayvan olduğunu düşünürsek cruelty-free olamayacak ürünler konusunda dikkatli olmalıyız, özellikle yabancı markalar bu konuda hassasiyetle incelenmeli... Link veremiyorum ama aşağıdaki cümle çok dikkatimi çekti, paylaşmak istedim.

“Kullandığımız ürünün içinde myristic acid, stearik acid, jelatin, lesitin, biotin, L-cysteine ve collagen varsa dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü bunlar yumuşatma, akışkanlık, parlatma gibi özellikleri vermekle birlikte hem bitkisel hem de hayvansal olabilir. Eğer bitkiselse sorun yoktur. Fakat hayvansalsa domuzdan elde edilmiştir."

Parfüm konusundaki görüşleriniz neler ?
Ben kışa girerken yeni bir parfüm almayı düşünüyordum , ama vazgeçmem daha mı doğru olur sizce ?

merhabalar az önce migrostan geldim.
temiz diye düşündüğüm EVYAPın markası olan ""Activex""'in arkasını okurken, göz hassasiyeti oluşturabilir diye bi yazı vardı. hemen yanında bir madde ismi ve parantez içinde yazmış (Sıçan ), yanında da 5000mg/kg yazıyodu. yani bildiğiniz sıçan gözünde deney yapılmış. başka anlama gelemez öyle değil mi :/

ayrıca lys, verdiğin habere çok sevindim. sanırım alışveriş zamanı

bi de sana bişey sormak istiyorum. evet buav çok güvenilir fakat Giovanniye ok vermiş, arkasına da leaping bunny koydurmuş.

ama bir şampuanında bu logo yoktu. tamam no animal testing diyodu ama logo yoktu işte.

sonra seninle konuştuk, deney yapılmış olabileceğini düşündük. deney yapmış olabilecek bir ürünün ismi buavın listesinde temiz olarak mı geçiyor yani?

kafam karıştı :44:

Merhaba,
Çok sinirlendim gerçekten , Eyvap ' a güveniyorduk hepimiz. Demek ki bir yolunu bulup deney yaptırmışlar. Bunun başka nasıl bir açıklaması olabilir , bilemiyorum. E-posta atmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
aubrey organics süper görünüyo

ürünlerin gramajlarına dikkat edin. mesela rollon 23 tl ama 88 ml. bizim kullandığımız nivea, fa falan 50 ml genelde.

ve bir sürü saç bakım ürünü var, çok mutluyum, saol lyss :))))))

of ya yine bi hayal kırıklığı...sen de mi evyap ya?.. benim önerim yine bi türk markası olan "ipek" markanın el sıvı sabununu kullanabiliriz, eskilerin markası, yine "hacı şakir" de bu kategoride düşünülebilir... biz şu an evde ipek el sabunu kullanıyoruz mor renkte olanı menekşeliymiş...

Hacı olduğuna bakmayın Colgate-PAlmolive satın aldı onu

Ben de çok şaşırdım , bir günde iki hayal kırıklığı...
Bu arada İpek temizdir bence de ama Hacı Şakir Colgate-Palmolive ' e bağlıymış. :44:
Ben de Komili almıştım , umarım onda da hayal kırıklığı yaşamayız.

haydaa evyap da mı gitti elden ya.
yok anam biz köyümüze geri dönelim.yeşil sabun bize yeter de artar bile.

Puig Grubu PETA onaylı , ama sanırım almayacağım , 60 ' lı sayfalarda yazılanları okuduktan sonra vazgeçtim.

ben de çoktan puig şirketinin ürettiği paco rabanne almış bulundum( bundan bi kaç hafta önce puig şirketine e-posta gönderdim ama hiç geri dönüş olmamıştı((olsa zaten paylaşırdım

şimdilik fikrim türkiye üretimli parfümlere yönelinebileceği, ben parfüm fazla kullandığımdan yine aldım özsoy kozmetiğe ait cecile in parfümünü, tiaras da bu şirkete ait yine erkek kokuları var genelde,d'sign kokuları varmış ama ne gördüm ne denedim, internet üzerinden cecileshoptan siparişle yarı yarıya ucuz...

bir de kopaş kozmetik -bünyesinde alix avien, dalin, voila,alix natura gibi markaları barındırıyo- xo parfümlerini üretiyo bence bu da tercih edilebilir...önceki sayfalarda alix avien in yeni ürettiği ürünlere tavşan logosu koyduğunu bi arkadaşımız fotolarla göstermişti ama kimdi kaçıncı sayfada hatırlamıyorum, bugün ben de kopaş kozmetiğe e-posta gönderdim umarım cevap yazarlar... fabrikası çerkezköy tekirdağ daymış...

parfüm sorunsalı beni de kara kara düşündürüyo,şimdilik olanları tüketiyorum ben parfümsüz yapamam ki...((

Hacı olduğuna bakmayın Colgate-PAlmolive satın aldı onu

hadi beeee... bizim hacı da mı yabancılara gitmiş... tüh yaaa(( hobby nin de el sıvı sabunu var onu alırız, ama ipek bu konuda ii ya şampuanı da kullanılabilir bence bazı kuaförler hala kullanıyo sanırım...

arkadaşlar bu arada "KOMİLİ" de yabancıların hem de büyük bi şirket satın almış(( üzgünüm o da kara listede... ama zeytinyağı olayını ailecek biz de anlayamadık, artık eve zeytinyağını da sokmam((

Evet , sabun vb. kısmı Ülker ' e , gıda kısmıysa Unilever ' a bağlıymış. :44:
Tereddüte düştüm ben de şimdi , herhalde bir daha almam sabunlarını da.
Gıda kısmının zaten yanından bile geçmem. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…