Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

çok sağol cevabın için..

şimdi tam olarak anladım of ya hiç bu şeklde olduğunu bilmiyordum çok kötü.İNSANLIK dışı demiyorum çünkü bunu ancak bir insan yapardı bu olsa olsa HAYVANLIK dışı bir şey

Draize göz testi dye aratırsanız bulabilirsiniz bu sadece bir tanesi...

oriflame konusuna yazdığım gayette konuyla alakalı mesajım silinmiş sebep gösterilmeden bu da yönetimin hayvan deneyleri hakkında tutumunu gösteriyor :KK47: burda bizim borumuz öter diyen menfaatçi bir yönetim var facenin ortalık sözlerinden ilham almaya devam edin siz umrumda değilsiniz...

Merhaba
Lütfen site kurallarını okuyun. Bizim adımıza da site yönetiminin tavrı şöyle böyle diye yorum yapmayın. Sitede şiddet içereikli paylaşım yapmak yasak ! Bunu yazıya dökün ama kullandığınız fotograflar suç. Bir çok sorumsuz forumda bunlar gayet normal karşılanırken yasal olarak bu tür paylaşımlar suçtur. İnternet erişimini takip eden web ihbar sitesine sitemiz şiakyet edilirse sizin bu sorumsuz paylaşımlarınız yüzünden site kapanmakla karşı karşıya kalır. Bu sebeple böyle sivri çıkışlar yapacağınıza yönetime bu mesajım neden silindi diye bir zahmet sorun !

Canım evet konun duruyor ama bak senin mesajlarında da 25'inden bugüne atlıyor mesajlar..
26'sındaki mesajlar yok..
malumat edineyim,net açıklama yaparım olur mu..

Aa doğru evet terk edilen köpek konusunu dün açmıştım o duruyor ama diğerleri gitmiş sanırım... İlginç:44:

peki unilever olmayan markalar hangileri ve

unilever olmayanların güvenli olduğunu nereden alamamız gerekecek..umarım yardmcı olursun bilinçlenmeye çalışacağım bu konuda..

peki unilever olmayan markalar hangileri ve

unilever olmayanların güvenli olduğunu nereden alamamız gerekecek..umarım yardmcı olursun bilinçlenmeye çalışacağım bu konuda..

Biliyorum çok fazla sayfa var ama özellikle sondan okumaya başlarsan çok faydalı aradığın herşeyi bulacaksın çünkü biz hiç geyiğe çevirmedik konuyu hep alakalı şeyler konuştuk... Binlerce marka ben hepsini saymaya kalksam bile unuttuklarım olacaktır... Özellikle LYS nin mesajlarına dikkat et...

Bazen mesajlar kayboluyor evet sitede bakım olduğu zaman

Yönetim tarafından silindiğinde mesajda boşluk olup düzenlenmiştir diye yazıyor, söz konusu durumda mesaj hiç yazılmamış gibi yok oluyor

Konuyu baştan sona okudum.Elimden geldiğince temiz marka kullanmaya çalışıyorum,hele kozmetikte temiz marka dışında ürün almıyorum artık.Kullandıklarıma dair fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
Down under şampuan kullandım ama memnun kalmadım ki daha sonra Lys bu markanın şüpheli olduğunu yazdı.Hafta sonu Cevahir Lush mağazasına gidip şampuan ,sabun ve roll on niyetine sabun aldım.Fiyatlar biraz yüksek.Henüz çok erken ama ilk izlenimlerim olumlu içeriklerinin tamamen doğal olduğunu söylediler ama inceleyince çok ta doğal olmadığını gördüm ki bazı ürünlerinde paraben vs.var şampuan da dahil.Markanın parfüm ürünleri de vardı, yanlış anımsamıyorsam Lys parfüm için muhakkak deney yapılır gibi bir şey yazmıştı.Bu durumda Lush deney yapmıyoruz derken yanıltıyor mu?
Bebak marka nemlendirici deney yapmıyor diye kullanmaya başlamıştım çok memnunum.Logosuna güvenebilir miyiz?
Yine bir yerde Babe nin deney yapmadığı yazıyordu ,net bilgisi olan var mı?

başlığı açan arkadaşımı tebrik ediyorum. en azından az da olsa insanlığımızın ölmediğini hatırlattı bana.

herkese merhaba hayvan deneylerinden utanarak söylüyorum ki 2-3 haftadır haberim var :KK43: daha doğrusu kulaktan dolma bir şekilde bilsemde bu kadar araştırmaya başlayalı 2-3 hafta oldu o kadar üzüldüm ki günlerce rüyamda gördüm videolarını izleyip ağlaya ağlaya mahvoldum çok kızdım kendime bu kanlı markaların bilmeden yanında olduğum için ve ve o gün bu gündür asla kanlı markaları almadım tabiki ev kaynıyor nivea nestle domestos rexona gliss loreal vs vs bitsin asla tekrar almam

petanın listelerini ve burdan bulduğum markaları yazıcıdan çıkardım ve market kozmetik vs alış verişlerinde kağıtlarla gidiyorum sizlerede tavsiye derim çünkü yapan- yapmayan çok marka var kafası karışıyor insanın

bu arada evyapın temiz olduğu söylenmiş diş macunu bulmakta sıkıntı çekenler var sanırım bir önerim olucak bimde satılan powerdent diş macunu evyapın üstüne baktım şimdi tekrar.. ben cogate seviyorum ama bitince powerdent almayı düşünüyorum şampuan zaten brezilya fönü yaptığım zamanlar nude kullanıyordum tekrar başlıcam şuan elseve var kullandığımız hayatımızı istila etmişler ya her yerden bir kanlı marka çıkıyor aryrıca superdrug hindistan cevizli şampuanını kullandım güzel ama onarıcı saç kremi kötü ben beğenmedim hiç bir etkisi yok yumuşatma parlatma yapmıyor... bunlarda ufakta olsa benden bilgiler bende araştırıyorum sürekli birşeyler bulursam paylaşıcam

lys versace deney yapıyor mu ben crystal noir diye bir parfümünü kullanıyorum araştırdım ama bişi bulamadım bir bilgin var mı gerçi parfümlerin hepsinde deney yapılır demişsin ama ben şansımı deniyim dedim :KK1:

Tanrım dehşete düştüm,ağlıyorum şu anda çok üzgünüm unutamıycam bu fotoları.yok mu bunun yasası yasağı ya,cinayet bu,işkence,
ne kötü bir dünyada yaşıyoruz allahım para için insanlar neler yapıyor,insan,hayvan ne farkeder,o bir can

Tanrım dehşete düştüm,ağlıyorum şu anda çok üzgünüm unutamıycam bu fotoları.yok mu bunun yasası yasağı ya,cinayet bu,işkence,
ne kötü bir dünyada yaşıyoruz allahım para için insanlar neler yapıyor,insan,hayvan ne farkeder,o bir can

Türkiyede yasak ama diğer ülkelerde değil... Br de Lys üniversiteler yapabiliyor Türkiyede demişti snki...

Türkiyede yasak ama diğer ülkelerde değil... Br de Lys üniversiteler yapabiliyor Türkiyede demişti snki...

arkadaşlar biraz gerçekçi yaklaşmak lazım ünilerde kozmetik hayvan deneyi yapılabilir olayına... türkiye de yasak olan bir durumu tutup da universitelerde denemek hem de "sırf kozmetik ürün güvenilirliği için" bizim türkiye koşullarımıza lüks bi durum bunu kabul edelim... bu yaklaşım bana saçma geliyo zaten üniversitelerin araştırma yapmak için binbir zorlukla para bulduklarını, sponsor aradıklarını düşünürsek şimdi bir de hayvanlar üzerinde deney yapıp "hem de kozmetik" için ne sonuca varacaklar ki...allah aşkına ben türkiye de bu durumun böyle olduğunu düşünmüyorum biz öyle "ii şartlarda deney yapamayan" ünilere sahibiz malesef, öyle lüks lablarımız yok... evet insan hayatı için üretilen ilaçların zaten ilaç firmalarının kendi lablarında test ediliyo bu dünyanın her yerinde böyle ama tıp anlamında zaten deney yapılıyo bunu biliyoruz, yani kısacası sırf kozmetik ürünlerin güvenilirliği için türk malı markaların hayvan deneyi falan hayal lüks kalıyo özellikle devlet üniversitelerine ama tabi ki vakıf üniversitelerini bilemem... zaten bu durum da üreticinin işine gelir bi de ar-geyle mi uğraşacak???
ben şahsen bu konuda türk malı markalara güveniyorum özellikle ar-ge si türk üni siyse daha fazla güvenirim, otacıya,bingoya,evyapa,pastele güveniyorum,vs,vs...
elbette keşke ülkemizde türkiye kökenli hayvan deneylerine karşı bi sertifikasyon olsa ya da peta türkiye ye iletişim bürosu açsa(ben yok diye bliyorum), bööle önümüzü kesseler greenpeace, unicef gönüllüleri gibi bakın biz buyuz bu yönde çalışıyoruz diye bilgi verseler, biz de yardım etsek, üye olsak, maddi-manevi destek olsak, millet de bilinçlense, hayat bayram olsa...

Ülkemizde ise 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile bilimsel araştırmalar için hayvan deneylerine izin vermektedir.

Hatta gazi üniversitesinde botoks vb. estetikler için insanlar üzerinde etkileri görülmeden önce hayvanlar üzerinde deneniyor diye biliyorum.
Bilimsel araştırmalar için sanırım her ülkede buna izin veriliyor ama kozmetik olayı için artık izin veren ülkeler yavaş yavaş azalıyor.

Üniversitelerde birçok amaç için hayvanlar üzerinde deney yapılıyor. Ben geçmişte eğitim adı altında yapılan deneyleri görmek mecburiyetinde kalsam da, kozmetik veya ilaç için de yaptıklarını düşünüyorum
Sonuçta git gide piyasalaşan kurumlar, parayı görünce kozmetik deneyi de yaparlar bence

şimdi olayı saptirmasak ii olur biz burada kozmetik ürün güvenilirliği amaçlı hayvanlara deney yapılmasını konuşuyor ve bu durumu gereksiz buluyoruz( ya da ben öyle biliyorum) hepimiz burada vefan vejeterian olmak durumunda değiliz zaten olan da olabilir ama olmayıp da bu oluşuma destek verenlere de saygı gösterilmelidir insanoğlu her gecen gün bilim adına yeni bir adım daha kesfederken insanlaigimdan utanarak söylüyorum ki hayvanları kobay ve dahi insanları kobay olarak kullanmadan bir takım maddelerin güvenilirliğini tespit edememekte ve bu durum hayati anlamda olan özellikle hem insan hem hayvan saglıgı icin kullanılan ilaçların güvenilirliği icin de geçerli...
bu şekildeki deneyleri maalesef uzun vade etkilerini vucuttaki tüm sistemler icin (dolaşım,boşaltım,solunum,vb...) görebilmek başka türlü mümkün olamamakta ve "tıbbi ilaçlar icin hayvan deneyleri" çok üzülerek belirtiyorum bunu asla savunmuyorum zorunlu kılmaktadır. bahsettigim olay 450 alternatif testin ötesinde Saglik icin düşünülen bir olgudur ama kozmetik icin bu gereksiz çünkü ortada gereklilik ve hayat soz konusu değil artı alternatif doku örneklerinde etkinlik deneyi yapılabiliyorken sırf ucuz diye bu yola başvuran markaları ve hatta ülkeleri herkes kendi çapında kınamalı, protesto etmeli ürünleri almamalı ! ben düşüncemi belirtme gereği hissettim
benim çalıştığım üniversitede br hocamız akademik araştırmalarda hayvanlara nasıl daha az zarar vererek ve hatta onları koruyarak deney yapılabileceği yönünde bir kitabı vardı , her bilim insanı uzaktan görüldüğü gibi cani degil hem de bunu yapmasının kariyerine hiç de faydası yokken...

dikkatimi çekti bazıları avon a hayvanları kullanıyor demiş bazırları kullanmayanlar arasında söylemiş.:44:

herkese merhaba hayvan deneylerinden utanarak söylüyorum ki 2-3 haftadır haberim var :KK43: daha doğrusu kulaktan dolma bir şekilde bilsemde bu kadar araştırmaya başlayalı 2-3 hafta oldu o kadar üzüldüm ki günlerce rüyamda gördüm videolarını izleyip ağlaya ağlaya mahvoldum çok kızdım kendime bu kanlı markaların bilmeden yanında olduğum için ve ve o gün bu gündür asla kanlı markaları almadım tabiki ev kaynıyor nivea nestle domestos rexona gliss loreal vs vs bitsin asla tekrar almam

petanın listelerini ve burdan bulduğum markaları yazıcıdan çıkardım ve market kozmetik vs alış verişlerinde kağıtlarla gidiyorum sizlerede tavsiye derim çünkü yapan- yapmayan çok marka var kafası karışıyor insanın

bu arada evyapın temiz olduğu söylenmiş diş macunu bulmakta sıkıntı çekenler var sanırım bir önerim olucak bimde satılan powerdent diş macunu evyapın üstüne baktım şimdi tekrar.. ben cogate seviyorum ama bitince powerdent almayı düşünüyorum şampuan zaten brezilya fönü yaptığım zamanlar nude kullanıyordum tekrar başlıcam şuan elseve var kullandığımız hayatımızı istila etmişler ya her yerden bir kanlı marka çıkıyor aryrıca superdrug hindistan cevizli şampuanını kullandım güzel ama onarıcı saç kremi kötü ben beğenmedim hiç bir etkisi yok yumuşatma parlatma yapmıyor... bunlarda ufakta olsa benden bilgiler bende araştırıyorum sürekli birşeyler bulursam paylaşıcam

lys versace deney yapıyor mu ben crystal noir diye bir parfümünü kullanıyorum araştırdım ama bişi bulamadım bir bilgin var mı gerçi parfümlerin hepsinde deney yapılır demişsin ama ben şansımı deniyim dedim :KK1:

POWERDENT diş macunu evyap' ın mı ? o zmn çok sevinirim çok..çünkü hangi markete girdiysem sanino bulamadım..sensodyn,colgate,signal,ipana hepsi var ama o yok..görevli bayana getirtin dedim o markayla çalışmıyoruz dedi...başka bir markette ise görevli bayanı uyarmıştım "eğer öneri isterlerse hayvanlar üzerinde test yapmayan markaları öneririr misiniz" diye..öneririm dedi..ped seçmeye çalışan bayana da molped ve evyapı önermiştim test yapmıyor diyerek, "aa bilmiyordum" dedi dediklerimden seçti saolsun...birsürü resim çektim tavşan logolo ürünlerin ama bilgisayara aktaramadım kendi evime gittiğimde yapıcam inş..

o dişmacunun tek başına resmini bulamadığım için şöyle bir resim ekliyorum umarım sorun çıkmaz..bu resim sadece powerdent powersense diş macunlarının resmini görmek adına eklenmiştir..resimde yer alan diğer markaları ne aklıyor ne karalıyoruz şuan için..

bim-19-ocak-yuksek-kalite.jpg

dikkatimi çekti bazıları avon a hayvanları kullanıyor demiş bazırları kullanmayanlar arasında söylemiş.:44:

avon' da oriflame' de hayvanlar üzerinde test yapıyor...çin' de üretim yapıyorlar ve çin' in yasal mevzuatı gereği kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi zorunludur....

bilinçli tüketici olduğumuzu gösterelim....................

Son düzenleme:
saninoyu ben de hiç bi çeşit markette görmedim powerdent de bim in kendi markası galiba sadece bim de var diye biliyorum evyap in değildir ben su an evdekileri bitirmeye calisiyorum urtekram alicam sonra...

X