Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

selam kizlar ..

ya söyle bir fikrim var ama ise yararmi bilmiyorum..
biz bu hayvan üzerinde test yapan markalara hep birlikte mailler atsak,
deneyleri durdurmalarini
artik deney yapmayan ürünleri kullandigimizi ve arkadaslarimiza tavsiye ettigimizi
yazip göndersek, bir sonuc almaz miyiz ?

]Bende M&S'in kendi ürünleri için cruelty free dedim zaten hem ülkemizdeki Marks mağazaları yurtdışındakiler gibi değil her marka ve ürün yok.[/B]
Açıkcası henüz ben sizin gibi kullandığım markaları özellikle memnun kaldığım ürünleri bir kalemde silip atamıyorum çünkü önce memnun kaldığım ürünlerin cruelty free bir markada aynısını bulup deneyip memnun kalmam gerekiyor.
Hassas ve alerjik bir cildim var bu sebeple burt's bees, tbs, yves rocher gibi markaların ürünlerinden en azından şu ana kadar kullandıklarımdan memnun kaldım tabi bir de cruelty free markalara ulaşılabilirlik ve fiyat olayınıda unutmamak lazım.
Elimdeki cilt bakım ürünleri bittiği vakit Avene denemeyi düşünüyorum en azından hem eczane ürünü hemde cruelty free bir de Topicrem diye bir marka var ama cruelty free midir bilmiyorum peta sitesinde her iki kısımda da isimleri geçmiyor.
Bir de Amway cruelty free mi onu merak ediyorum.

bu forumu almanyadan,ingiltereden hatta ABD.den takip edenler var....bunu düşünürseniz hiç de gereksiz bir açıklama yapmadığımı bilirdiniz! m&s toptancıdır,,,perakendeci değildir.....o nedenle kendi sattığı own brand gamı çok sınırlıdır esasen....ve dünyada özellikle de ingiltere'de kendi own brandy dışındaki ürünlerle bilinir ve tanınır,,onların %90 ıda cruelty-free ürünler değildir!(tıpki sephora,watson's,superdrug toptancıları vs... gibi)...tamamlayabildiysem sizi ne mutlu bana:KK70:

selam kizlar ..

deneyleri durdurmalarini
artik deney yapmayan ürünleri kullandigimizi ve arkadaslarimiza tavsiye ettigimizi

twiiter edinmelisniz! ben 1000kişiden fazla kişiyle(ingiliz,abdli,fransız,italyan,ispanyol vs...) 6 aydır bunu yapıyorum zaten:KK70:

uktekram diş macunu netten kolay tedarik edilir,,,,birisi yazmış bulamıyorum diye,,,,buraya link koyamıyorum,,araştırırsa iyi olur,,,fiyatı da 10tl gibi bişiy,,,,(satıldığı site güvenilirdir)

selam kizlar ..

deneyleri durdurmalarini

Teoride doğru pratikte imkansız bir karar... Kaç bin kişilik şu forumda bile ilgilenen kaç kişi var ki bu konuyla... Verecekleri cevap "evet biz de karşıyız, aslında istemeyiz, en aza indirgedik vs vs vs" koskoca firmalar Çin piyasasına girmekten mi vazgeçecekler üç beş kişi için... Ha ama bu şimdilik böyle koskoca Greenpeace bile birkaç kişiyle kuruldu zamanında, ilerde daha da büyürse tepki mecbur dikkate almak zorunda kalacaklar...

ülkemizde satılan çok az cruelty free marka var ve ne yazık ki markalar birer birer çin pazarına girmeye başladıkça bu liste dahada daralacak keşke yurtdışında ki cruelty free markalarda ülkemizde satılsa şahane olurdu.
bence o firmalara türkiye pazarına girmeleri için veya şöyle diyeyim türkiye'de de cruelty free marka kullanıcısının bu konuyu dikkate alanların fazlaca olduğunu belirtmek vede akıllarına türkiye'yi sokmak lazım diye düşünüyorum.

oriflame konusuna yazdığım gayette konuyla alakalı mesajım silinmiş sebep gösterilmeden bu da yönetimin hayvan deneyleri hakkında tutumunu gösteriyor :KK47: burda bizim borumuz öter diyen menfaatçi bir yönetim var facenin ortalık sözlerinden ilham almaya devam edin siz umrumda değilsiniz...

oriflame konusuna yazdığım gayette konuyla alakalı mesajım silinmiş sebep gösterilmeden bu da yönetimin hayvan deneyleri hakkında tutumunu gösteriyor :KK47: burda bizim borumuz öter diyen menfaatçi bir yönetim var facenin ortalık sözlerinden ilham almaya devam edin siz umrumda değilsiniz...

benimde dün gece eklediğim haber silinmiş. bu topiğe yazmıştım.

bulup yeniden ekliyim. 26 sına ait msjlar mı silindi ki...

Son düzenleme:
benimde dün gece eklediğim haber silinmiş. bu topiğe yazmıştım.

bulup yeniden ekliyim. 26 sına ait msjlar mı silindi ki...

böyle bir şey varsa mesajım için özür dileyebilirim ama yok gibi görünüyor açıklama yapılmamış.. lys yazdığım mesajlar siliniyor demişti bir yerde ben de kk yönetiminin deneyler konusundaki sürekli tutumu bu diye yorumladım mesajımı göremeyince...

uktekram diş macunu netten kolay tedarik edilir,,,,birisi yazmış bulamıyorum diye,,,,buraya link koyamıyorum,,araştırırsa iyi olur,,,fiyatı da 10tl gibi bişiy,,,,(satıldığı site güvenilirdir)

urtekram diş macunu satılan yerleri netten urtekram diye arattığınızda bulabilirsiniz ben kendi bölgemdekini buldum öyle eczanelerde falan yok

İyi de biz ne markalar hakkında neler dedik hiçbiri silinmedi ayrıca kural ihlali yapıp link paylaştığımda bile meg sadece linki siliyor yani yönetim silmemiştir rahat olun:)))

Avene de Amway de cruelty free değil.

çindeki siteleri;
eau-thermale-avene. cn ****************
amway. com. cn *************

Edit sebebi; o mesajınıza da yazdığım gibi 'link paylaşımıdır'

Bu mesajınız için ne desem boş!

Arkadaşlar ben daha önce de söyledim.
Sadece ilgili konulardan paylaşım yapalım aksi "konu dışı mesaj"a giriyor ve şikayet ediliyor üyeler tarafından.
Konu dışı mesaj olduğu için de şikayet edildiğinde gereken yapılmak zorunda.
Yönetimin bu konuya ya da bu konu ile ilgili paylaşılanlara karşı bir tavrı ya da kastı kesinlikle olamaz.
Sadece forum kuralları uygulanıyor.
Forum içerisinde farklı konulara (kk linki dahil) link paylaşımı yapmak,konu dışı mesajlar yazmak (her ne kadar çok iyi niyetle yazılmış olsa da) yasak.
Şikayet edildiğinde de değerlendirilmek zorunda.

Son düzenleme:
Bu arada sanırım düne ait mesajlar tamamen silinmiş,daha önce de olmuştu bu durum.
Bizlerin de düne ait mesajları yok.

Bu arada sanırım düne ait mesajlar tamamen silinmiş,daha önce de olmuştu bu durum.
Bizlerin de düne ait mesajları yok.

Evet arkadaşlar,

26'sına ait mesajlar silinmiş..
Sistemle-site bakımla alakalı bir sorun gibi duruyor..

er-ca canım,senin dünkü mesajının akıbetinin sebebi de bu sanırım..

Edit sebebi; o mesajınıza da yazdığım gibi 'link paylaşımıdır'

Bu mesajınız için ne desem boş!

size karşı söylediğim bir durum değildi link konusunda haklısınız bu benim hatam.. oriflame başlığı altında yazdığım mesajın silinmesine ait tepkimdi teknik sorun var ise özür dilerim yönetimden o anki kızgınlıkla yazdım bu durum olmaz umarım bir daha...

arkadaşlar o ürünlerde böyle bir şey olduğunu bilmiyordum konuya ilk defa bakan bir insanımda hayvanlarla mesala elidorun nasıl bir ilgisi var çok üzüldüm bu arada :KK43:(((

arkadaşlar o ürünlerde böyle bir şey olduğunu bilmiyordum konuya ilk defa bakan bir insanımda hayvanlarla mesala elidorun nasıl bir ilgisi var çok üzüldüm bu arada :KK43:(((

"Dermotolojik olarak test edilmiştir" ibaresi bu hayvanlar sayesinde sağlanıyor...
"Cilt ve göz ile temasından kaçınınız" ibaresi hayvanların gözlerine ve ciltlerine asitler çamaşır suları vs vs damlatılarak elde ediliyor...

"Dermotolojik olarak test edilmiştir" ibaresi bu hayvanlar sayesinde sağlanıyor...
"Cilt ve göz ile temasından kaçınınız" ibaresi hayvanların gözlerine ve ciltlerine asitler çamaşır suları vs vs damlatılarak elde ediliyor...

çok sağol cevabın için..

şimdi tam olarak anladım of ya hiç bu şeklde olduğunu bilmiyordum çok kötü.İNSANLIK dışı demiyorum çünkü bunu ancak bir insan yapardı bu olsa olsa HAYVANLIK dışı bir şey

X