Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

konunun ilk sayfasındaki fotoğrafları gördüm çok üzüldüm içim parçalandı gözlerim doldu

fakat bir marka bir ürün üretiyorsa bunun insanlara zarar verip vermeyeceğini anlamak için mecbur bir canlı üzerinde denemek zorunda değil mi? farklı bir şekilde nasıl öğrenebilir bilemiyorm. deney yapmadan piyasaya sürerse, -ki kullandığım herşey birçok şeyin birleşiminden üretiliyor, deney yapmadan satışa sunulursa bizde bilmeden alıp kullanabilir ve o şeyleri bizde yaşayabiliriz.

destekliyor muyum hayır! dediğim gibi içim parçalandı. dayanamam ben hayvanlara, gördüğüm yerde severim ama başka yolu varmı bilemiyorum

canim yazini facebookta paylastim,daha cok insana ulasmasi icin..cok tesekkurler paylasim icin..ben de dikkat edicem bundan sonra..

Alternatif yaklaşık 450 tane yöntem var... Ayrıca hayvan deneylerinin hiç de sanıldığı gibi kesin sonuç vermediğine dair bir yazıyı geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz....

Alternatif yaklaşık 450 tane yöntem var... Ayrıca hayvan deneylerinin hiç de sanıldığı gibi kesin sonuç vermediğine dair bir yazıyı geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz....

ooovvv ovv öyle mi? çok fazla sayfa olduğu için hangi birine baksam bilemedim. çok üzüldüm şimdi bende

Hayvan deneylerinin iki sebebi var (en azından benim bildiğim) birincisi ucuz olması çünkü hayvan tedarik eden şirketler var ikincisi de Çinde ürün satabilmek için Çinin hayvan deneylerini zorunlu tutması...

Hayvan deneylerinin iki sebebi var (en azından benim bildiğim) birincisi ucuz olması çünkü hayvan tedarik eden şirketler var ikincisi de Çinde ürün satabilmek için Çinin hayvan deneylerini zorunlu tutması...

Evet, aynen öyle. Bir de eğer ürünü kullanan birisi bir şekilde üründen zarar görür ve markayı mahkemeye verirse ''Biz bu ürünü test etmiştik.' diyip raporları gösterebilmek için.

Ama tabi ki bu test diğer yöntemlerle de yapılabilir.

""Dermatolojik olarak test edilmiştir."" ve ""Cilt ve göz ile temasından kaçınınız"" cümlesinin ardında neler var bir anlasak artık....
Kaç hayvan kurban ediliyor bu iki cümle uğruna....

Bütün sayfalari okudum kolay degil 63 sayfa, 2 günümü aldi
Ben yurt disinda yasiyorum, ve bu söylediginiz bir cok " hayvan üzerinde test yapmayan" markalari not etmedim..
cünkü burada o markalarin oldugunu sanmiyorum, internetten siparis etmem belki mümkün olabilir ama
ögrenci oldugum icin internetten daha fazlaya mal oluyor bana..
burdaki aktar diyebilecegim bi kac dükkana gitmeyi düsünüyorum, oradaki organik ürünler satiliyor,
fakat kullandigimiz o markalardan cok daha pahalilar, ve ben bunu nasil karsilarim bilmiyorum :26:
arastiricam marketlerde artik :44:

bu arada et ve tavuk ürünlerinin bir cok hastaliga yol actiigni ögrendigimde iyi oldu.. babam et yemeden duramaz..
ama cok sükürki hic bir hastaligi yok.. fakat biliyormusunuz, bu kadar cok et yiyen biri olarak son zamanlarda asiri unutkanlik var babamda ?
yani bu demek oluyorki illa et yemeyende unutkanlik olacak diye bisey yok..
mesela oya basar'da ( ki her ne kadar su kürk mevzusundan dolayi sogusamda) kanserdi.. oda ünlülerin protein almak icin,
tavuk eti vs cok tükettigini söylemisti, bu nedenlede ünlülerin kansere yakalanabileceginden bahsetmisti yanlis hatirlamiyorsam..

konuya baktigimdan beri henüz alisverise gitmedim.. islak mendile ihtiyacim var ( su anki kullandigim malesef garnier-loreal) bitmeek üzere..
ve simdi hangi markadan alsam diye düsünüyorum.. arastirmam lazim..

bu arada bu konu icin, ve bunu kapsayan diger konular icin caba gösterenle bende tesekkürlerimi sunuyorum

Bütün sayfaları okuman güzel. Yılmamışsın. Tebrikler!

evet yilmadim cünkü her defasinda yeni bir bilgiyle karsilastim,
veya su marka yapmiyor diye yazilan yerden sonraki sayfada,
yapiyor diye okuyunca, demekki yanlisliklar var diye düsündüm

Evet, ne yazık ki yapmıyoruz deyip de yapan markalar da var.

Lys, bu konuda bizi çok bilgilendirdi.

Bir marka ürün üretiyorsa bunun insanlara zarar verip vermeyeceğini anlamak için neden mecbur bir canlı üzerinde denemek zorundadır sizce? ben burasın anlayamadım.

Farklı bir şekilde nasıl öğrenebilir ? diyorsunuz bunu da hiç anlayamadım.

Zaten bana göre asıl büyük sorun ve en vahlm durum işte bu noktada...

Neden " Üretilen ürünlerin içeriğinde insan sağlığına zararlı hiçbirşey kullanılmasın" şeklinde yaklaşamıyoruz ki?

Doğru soruları soramadığımız müddetçe, böyle bir o listeden bir bu listeden, bugün hayvanlar üzerindeki test konusu, yarın parabendi, seneye başka birşeylerdi derken yıllarca böyle her defasında yeni yeni birşeyler için günlerce aylarca sayfalarca birşeyler yapmak için bir dolu zamanlar harcamaktan başka bir sonuca ulaşılmayacak gibi görüyorum bazen sonumuzu.

Belki benim ömrüm yetmez ama, artık yıllar sonra: aynı bugün zıplayan tavşan logosunu koyup bizi de "oh ne güzel bunlar hayvanlar üzerinde test etmiyor duygusunun büyüsüne kaptıran" lar başka şeyleri de mecburen böyle yapmak zorunda kaldıklarında, o zaman ve üreticiler istediği için mi dikkat edeceğiz?

Bunları düşünebilmek ve değerlendirebilmek için üreticilerin kendilerince belirledikleri başlıklar hakkında bizi harekete geçirmeleri için start vermelerini bekleyip, o zaman ve onların istedikleri yönleriyle mi sorgulayacağız?

İşte ben bunu hiç anlayamıyorum. Ve bu konuda gerçekten üzülüyorum. Çünkü insan isterse kendi aklını ve sorgulama yeteneğini çok rahat kullanabilir ama ne yazık ki bu kadar basit konularda bile sanırım bilinçaltımıza gönderilen sinyallerin etkisiyle midir artık bilmiyorum, neyi sormamız isteniyorsa onu sordurmayı birşekilde başarıyor üreticiler. işte en üzüldüğüm taraf bu.

Bir iki yıllık ürünlerinde veya bu yıl piyasaya sürdüklerinde falan konulan logolar neden daha önce yoktu?

Özellikle deney yapmadıkları konusunda düşünceli ve dikkatli davrananlar böyle önemli bir konuda logoyu gereksiz bir teferruat olarak mı görüyorlardı acaba????

Talepler en doğrusundan ve olması gerektiği yönde olamadığı müddetçe, arzlar da buna paralel seyir gösterecektir. Bu gayet doğal.

KOnuyu dağıtıyorum tekrar yazmayacağım ama yardım lazım... *******************lütfen bu konuya yardım edin... Teşekkürler....

Son düzenleyen: Moderatör:
SUPERDRUG YEŞİL ÇAYLI ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİ ' ne dair görüş

Tavsiye kepek şampuanı,Saçları yumuşatan kaliteli şampuan tavsiye ,Watsons " superdrug "

Kalın telli,sert ve şekil almayan saçlara sahip olanlar için hayat sanılanın aksine çok daha tülümen ve kıvrıktır.Şaka bir yana sizin saçlarınızda hem sert hemde zor şekil alıyor birde üstüne üstlük kepek yapıyorsa siz bu yazıyı okumaya başlayın

Saçlarım birkaç aydır beni yeterince yormuyormuş gibi birde kepekle uğraştırıyor geçen gün watsons mağazasında dolaşırken superdrug markasına ait yeşil çaylı saç kremi ve şampuanına rastladım fiyatları 3.90 tl olunca ne kaybederim ki deyip aldım.

VEeeee banyo sonrası saçlarımı biraz zor açtım açıkçası o yüzden biraz korktum işe yaramayacaklar mı diye neyse sonra kurutma işlemini geçtim aman allahım oda ne saçlarım yumuşacık ve deli gibi parlıyor ayrıca hiç olmadığı kadarda düz ve akıcı saçlar vadediyor bu set o kadar çok sevdim ki.

Düzleştirici ile yolunu zor bulan saçlarım sadece kurutma makinesi ile dümdüz ayrıca 3 kullanım sonrası kepeklere elveda deyip 3 şişe daha şampuan aldım (Ne olur ne olmaz maazallah şavaş falan çıkar şampuansız kalırım.Benimkide böyle bir mantık işte millet ekmek alır ben şampuan. Saçlarımdan ne kadar çektiğimi siz anlayın artık)

Son düzenleyen: Moderatör:
Marks&Spencer'da hayvanlar üzerinde deney yapmayan buav sertifikalıdır.
Marks'ın kişisel bakım ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz ama ben roll-on'larını alüminyum içermesinden ötürü kullanmıyorum.
Tabi bir de bu içerik derdi var bir ürün hem hayvanlar üzerinde deney yapmasın hemde içeriğinde sls, paraben, alüminyum, formaldehit, petrolium, talc, peg vb. maddeler içermesin diyorsanız seçenekleriniz oldukça kısıtlanıyor.
Açıkcası benim önceliğim ürünlerin içeriği ama iyice araştırınca hem cruelty free hemde içeriğinde olabildiğince zararsız maddeler olan ürün bulunabiliniyor.

Mesela İnglot hem cruelty free bir marka hemde pudraları talc içermiyor.
Down Under'ın şampuanları hem cruelty free hemde sls, paraben, içermiyor.
The Body Shop hem cruelty free bir marka hemde roll-on ve stickleri alüminyum içermiyor yani içerenide var içermeyenide alırken ürünlerin arkalarını okuyunuz.
Burt's Bees ürünleride hem cruelty free hemde içeriği minimum kimyasallarla dolu özellikle bebek pudrası talc içermiyor.

Bunlar hemen aklıma gelen birkaç ürün ve marka adı artık bişey alırken önce netten araştırıyorum içeriğine bakıyorum sonra gidip alıyorum.

çok doğru bi yaklaşım. deney yapılmasını gerektirmeyecek zararsız içerikler kullansalardı bütün sorunlar ortadan kalkardı. ben böyle olunca hiçbirine güvenemiyorum,sonuçta hepsinin içinde bir takım zararlı kimyasallar varsa mutlaka denenmiştir diye düşünüyorum, çok azınlıkta olan bazı kozmetik ürünlerinin temiz olduğunu düşünüyorum. her hafta bir kozmetik ürün alan ben, beş aydır bi tek ürün almadım. Kesin olarak temiz bi şeyler sunulmadıkça da makyaja karşı hep böyle olurum galiba

Cnm önceki sayfalarda verilen linkteki "hayvanlar üzerinde test yapanlar" ve yapmayanlar listesine bakıyordum şimdi, ve AVONun adı hayvanlar üzerinde test yapanlar listesinde 15. sırada görünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…