Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

baz istasyonlarına ne demeli hani kaldırılıcaktı gizliden gizliden sayıları artıyor bir de övünüyorlar şöyle iyi çekiyor diye

Nonique Organik Extreme Yüz Bakım Sıvısı (Cilt Besleyici)

10084_w250.jpg

Mango, Papaya, Greyfurt kokuludur.
Tüm cilt tiplerine önerilir. Daha genç görünümlü bir cilt için her sabah cildinizi NONIQUE Ekstrem Enerji Yüz Temizleme Jeli ile temizledikten sonra, NONIQUE Ekstrem Enerji Yüz Bakım Sıvısını tüm yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize sürünüz. Gün boyunca yaşanan nemsizliği, çizgi ve kırışıklıkları azaltır. İlk kullanımdan itibaren cilt yenilemenin yanında cildin daha genç, yeniden canlanmış ve ışıltılı görünmesini sağlar.
Kullandıkça cilt daha esnek görünüm alır.

İçindekiler

%100 Organik Noni meyvası
%100 Organik Aloe vera
%100 Organik Greyfurut meyvası
%100 Organik Mango meyvası
%100 Papaya meyvası kullanılmıştır.

%100 Bitkisel olup,hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
%100 Doğal Kozmetik ürün sertifikalıdır.
%100 Sentetik Koku içermez.
%100 Parafin/petrolden elde edilmiş mineral yağlar içermez.
%100 Sentetik renklendirici ve koku içermez.
%100 Polyetilen glikol,paraben ve silikon içermez.
%100 Doğayı korumak için palm yağı içermez.

10098_w250.jpg

10100_w250.jpg

10078_w250.jpg

ürünleri gayet uygun fiyatlıymış..tşkler amonra bizi bu ürünle tanıştırdığın için :KK54:

MORFOSE

Morfose-Normal-Saclar-Icin-Sprey-400-ml__56530946_0.jpg
sarikiz-mavi-su-400-ml.jpg

MORFOSE_HAIR_MOUSSE_STYLE_SERIES_200_ML.jpg

4b3f729f-c2ab-46c2-a3c5-4da1ffbb4b2b3-01.jpg

morfose_yuz_ve_vucut_siyah_nokta_temizleyici_losyon-500x500.jpg

üzerinde mutlu tavşan olan bir resim bulamadım sen eklersen çok iyi olur..bir de bu marka bayanların genelde tercih ettiği bir marka olduğu için sevndrdi beni güzel ürünleri var...

ben de geçen gün sabah 6gibi kediciklere su içsinler diye su koydum büyükçe bir kap ve yanına annemin yaptığı böreklerden koydum..sonra yukarı eve geldim..balkona gdip gelip bakıyorum gidip gelip bakıyorum içen yok..içime dert oldu..birini içerken görsem rahatlıcam ama yok..halbuki ben aşağı inmeden evvel kedi ordan geçmişti,3 metre uzağınada gitmiş yatmıştı..ama indiğimde gitmişti..ben de o geçtiği yere koydum..neyse akşamüstü annem aşağı inmişti baktı orda kaplar..sonraki gün ise yoktu.."yemesinler efendim,alışmasınlar efendim, bahçemize giriyorlar efendim, yaşamasınlar ölsünler efendim" bi tek sen yaşa ya da sen karar ver onun yaşayıp yaşamayacağına..Allah sana bu kadar nimet veriyor, bi tek şu hayvancağızları düşünmüyorsun..onun da canı var oda susuyor o da acıkıyor ne var yemeğinden arta kalanları verip yanınada çöpe atmayı düşündüğün bir yoğurt kabına su koyup versen..insanlar çok bencil çok düşüncesiz ya..sen vermiyosun bari benim koyduğuma engel olma!

bu arada evet köpeklerin şekerli gıdalar tüketmemesi gerekiyor, özellikle çikolata..

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü
Mürsel Büyükçoban:

'Çikolatalar, bir alkaloid olan theobramine maddesi içerir. Bu
madde, kafeine benzer etkiler gösterebilir. Bu çerçevede, fazla
miktarda yedirilecek çikolata, küçük köpeklerin sindirim, kalp ve
dolaşım sistemlerinin düzensiz çalışmasına yol açar. Böylece,
gerekli tedavi yapılmazsa köpeklerde ölüm olayları görülebilir.''
Büyükçoban, sütlü çikolatanın 100 gramında 154 miligram
''theobramine'' bulunmasına karşın, ''bitter'' diye nitelendirilen
siyah çikolatanın 100 gramında bu rakamın 528 miligrama kadar
çıkabildiğini, özellikle bu tür çikolataların köpeklere daha fazla
zarar verdiğini vurguladı.
Köpeklerin sindirim sisteminin, çikolatayı hemen öğütecek bir
özellikte olmadığına işaret eden Büyükçoban, şunları söyledi:
''Özellikle küçük köpeklerde, fazla çikolata tüketiminin ardından
karın ağrısı, kusma, salya akıntısında artış, ayakta duramama,
yürümekte güçlük ve bitkinlik görülür. Köpeğin solunum sayısı artar
vedaha sonra koma haline girer. Bu belirtileri farkeden sahipleri,
köpeklerini hemen bir veteriner hekime götürmelidir. Bununla
birlikte,küçük miktarların bir zararı yoktur, ama en doğrusu
köpeklere çikolataverilmemesidir.''

BIODERMA

canım bir başka forumda bioderma nın deney yapmadığını söylemişler..biotherm'i dedin sandım ben o l'oreal'in malum en kanlı markalar arasında...ama bioderma' nın yapmadığını söylemişler..net bilgisi olan var mı

bioderma.jpg

f-bioderma-sebium.jpg

bioderma.jpg

Buna çok sevindim işte . Ben kullanıyorum Bioderma , çok da memnunum.

Bioderma'nın yapmadığını bir kaç yerde okudum ama emin olamadım bir de buraya sorayım dedim.

Kendilerine de mail attım yanıt gelince yazacağım buraya...

........ Hanım merhaba,

Belirtmek isteriz ki Bioderma’nın hiçbir ürünü hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.
Bioderma Bilimsel Direktörlüğü, ekte orijinal dosyasını görebileceğiniz metin aracılığıyla açıkça ifade ediyor ki;
BIODERMA, Avrupa Konseyi'nin 76/778 sayılı kararı*na dayanarak; tüm dünyada satılan ürünlerinin üretim ya da formülasyonlarının hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.
*Bitmiş ürünler ve içerikler üzerinde yapılan testler (11 Eylül 2004 itibariyle) ve hayvanlar üzerinde test yapılarak formüle edilen ürünlerin satışı ( 11 Mart 2009) yasaklanmıştır.
Kullanıcı testlerinin sağlık olarak gönüllüler ve cilt kesitleri üzerinde rahatça yapılabilmesi amacıyla merkezini Fransa'da dermatolojinin kalbi sayılan Lyon'da tesis etmiştir.
Ülkelerin kendi iç işleyişlerinde bağımsız olarak, bu kuralın dünyada BIODERMA satılan hiçbir ülkede bu kuralın istisnası yoktur,

Bilgilerinize,

​ECE DEMİRCİ
$logo.gif

bakın ben ona da katılmıyorum mesela.kurban bayramı,tavuk yemek,balık yemek bunlar hani bana kötü gelen şeyler değil.neden derseniz,çünkü hayvanlara diri diri işkence edilmiyor,yani en basitinden bir tavuğun diri diri tüylerini yolmak,kafası ezmek ne bileyim böyle şeyler kötüdür,ama neden kendimizi beyaz et o kadar sağlıklıyken bundan mahrum bırakalım.kurban bayramı da sonuçta dinimizin gereği.balık desen hemen hemen hergün balık yenebilir diyor doktorlar.ama benim karşı olduğum şey yarar sağlamayacak süs gibi giyim gibi sektörlerde hayvanlara işkence yapılması.neymiş kürk modaymış,giymesek bizden bişey eksilmez ama tavuk eti balık eti yemezsek nasıl sağlıklı olucaz.hatta bazı köpek balıklarına çip takıyorlar gün gün izliyorlar,e rahat bırak hayvanı belki o çip onun beynine zarar veriyor? sırf belgesel için,çip takmadan belgesel çek..işte buna karşıyım.ispanyada boğa festivali var ya koşuyolar hayvanın üstüne zıpkın atılıyolar falan bunlar vahşice.bence hayvanlara zevk uğruna güzellik uğruna işkence yapılmamalı,ama yiyeceksen haftada 1 balık alınır bence.yanlış düşünüyorsam affedin

Allah tavuğu balığı bizi yesin diye yarattı. biz onlara işkence yapmıyoruz dinen işkence olmaz ztn kurban bayralarında da işinin ehli insanlara ve tek hamlede kurban ettirmek gerekiyor. o hayvan Allah için kurban ediliyor bunda eziyet yoktur. ama gidipte bi samur yada kürkü için bir hayvanın derisini yüzmek eziyet çünkü onlar yenmiyor sadece kürkü için öldürülüyor. doğayı doğaya bıraktığınızda aslan ceylanı yer ceylan ot yer fln ikisi aynı şey değil bu da bnm fikrim. deney için özellikle bu maddi kazanç sağlayan ürünler için yapılan deneylere karşıyım.

konu hayvanlara eziyet değilmiydi... bence buna odaklanılması gerek. et yiyen ya da yemeyene saygı duymak gerekir diye düşünüyorum.

bence konu tam da hayvanlara eziyetle alakalı.. konu gündemde olan bi konu haber kanallarının çoğunda bununla ilgili rahatça bilgi bulunabilir..

küçük bi alıntı açıklayıcı olur:
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Dizdar: "Biliyorum canınız sıkılacak, yüreğiniz kabaracak, üzüleceksiniz ama gerçekleri öğrenmeniz lazım. Daha yumurtadan çıkar çıkmaz civcive antibiyotik veriliyor. Kemikleri gelişmesin, sadece et yapsın diye... Tavuklar tarladaki patatesler gibi hiç kıpırdamadan yetiştiriliyor. Bıraksanız bile kıpırdayamıyorlar... Elinize aldığınızda kemikleri kırılıyor... Bu inanılmaz bir vicdansızlık... Sonra, görüyoruz her gün gencecik bir kadın meme kanserine yakalanıyor. Büyük olasılıkla daha sağlıklı diye sık sık tavuk yiyorlardır..."

sadece hayvanlara eziyet değil insanların sağlıklarıyla da oynuyorlar..

daha fazla beslenme için bunlar yapılmamalı.

araştırırsanız kurbanlık hayvanlarında daha fazla et yapmaları için nasıl eziyet edildiklerini görürsünüz..

ben yine de sağlıklı et yenmesinden yanaydım ayda bir yiyorum zaten ama princess7 arkadaşımızın paylaştığı yazıdan sonra gerek görmüyorum yumurta süt ve ürünleri ve bitkilerden vücudun ihtiyaçları sağlanabiliyor sonuçta..

Son düzenleme:
........ Hanım merhaba,

Belirtmek isteriz ki Bioderma’nın hiçbir ürünü hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.
Bioderma Bilimsel Direktörlüğü, ekte orijinal dosyasını görebileceğiniz metin aracılığıyla açıkça ifade ediyor ki;
BIODERMA, Avrupa Konseyi'nin 76/778 sayılı kararı*na dayanarak; tüm dünyada satılan ürünlerinin üretim ya da formülasyonlarının hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.
*Bitmiş ürünler ve içerikler üzerinde yapılan testler (11 Eylül 2004 itibariyle) ve hayvanlar üzerinde test yapılarak formüle edilen ürünlerin satışı ( 11 Mart 2009) yasaklanmıştır.
Kullanıcı testlerinin sağlık olarak gönüllüler ve cilt kesitleri üzerinde rahatça yapılabilmesi amacıyla merkezini Fransa'da dermatolojinin kalbi sayılan Lyon'da tesis etmiştir.
Ülkelerin kendi iç işleyişlerinde bağımsız olarak, bu kuralın dünyada BIODERMA satılan hiçbir ülkede bu kuralın istisnası yoktur,

Bilgilerinize,

​ECE DEMİRCİ
Eki Görüntüle 482856

baktım da şimdi niye sitesinde açıkça belirtmiyo ki? bu mesaja güvenmeli miyiz, ne düşünüyosunuz ey hanımlar?

Son düzenleme:
off şimdi baktım da biodermada da paraben varmış bu arada:KK43:(

Sadece yüz temizleme jelinde var diye biliyorum,
Kremlerini, maskelerini ,pleeglerini kullanıyorum .(Bir tek şampuanını kullanmıyorum, Nude ya da Organix kullanıyorum)
Kozmetiği bırakınca Bioderma'ya başlamıştım.Memnunum 1 yıldır.

Sadece yüz temizleme jelinde var diye biliyorum,
Kremlerini, maskelerini ,pleeglerini kullanıyorum .(Bir tek şampuanını kullanmıyorum, Nude ya da Organix kullanıyorum)
Kozmetiği bırakınca Bioderma'ya başlamıştım.Memnunum 1 yıldır.

ben de güneş kremi arıyorum, malum vichy den vazgeçmem lazım, sitesinden içeriğine baktığımda yazıyo, maalesef varmış:KK43:(

ben geçenlerde merak edip almayı düşündüğüm yerli sermaye cosmed markasına mesaj atmıştım hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadıkları daha doğrusu tedarikçi anlamında bu konuda hassas davranıyolar mı diye tabiii cevap gelmedi zaten,almayı düşünmüyorum bu yüzden ama meraktayım konuyla ilgili bilgisi olan var mı? paraben içermiyo ürünleri...

Arkadaşlar yardım lazım evet şimdiye kadar kanlı olmayan markalar paylaştık, organik olanları da belirttik ama benim deodorantım rexonaydı malesef! ve bitiyor onun yerine ne alayım böyle sorular çok soruldu ama ben şunu soruyorum KULLANIP MEMNUN KALDIĞINIZ markalardan önerniz var mı? İçeriğinde aliminyum ve paraben ollmazsa çok sevineceğim... Lütfen kendi kullandığınız markaları yazın arkadaşlar....

Bayanlar,
Kopaş işe ilgili bilgi edinen hala yok mu?
Bugün içim elvermeye elvermeye birkaç ürününü aldım,net bir bilgi yok hala tedirginim.
Tekirdağ yakınlarında birileri varsa gidip görüşmesi çok çok iyi olur aslında.

Paraben konusunda ekşi'de güldüğüm ve bir o kadar da hak verdiğim bir yorumu paylaşmak istedim;

14.paraben içermediğini bas bas bağıran markaları kullanırken de çok rehavete kapılmayın, zira paraben içermeyen üründe maraben vardır, zaraben vardır. kozmetik ürün koruyucu katkı maddesisiz olmaz, olan da rafta bozulur, bakteri üretir

Zaten parabenin kanser yaptığı kesin olarak onaylanmamış,yanlış mıyım?
Koruyucu maddelerin de içerikleri hemen hemen benzer olduğundan ve ürünlerde koruyucu madde olmazsa olmayacağından paraben olayına pek takılmıyorum ben.

Arkadaşlar yardım lazım evet şimdiye kadar kanlı olmayan markalar paylaştık, organik olanları da belirttik ama benim deodorantım rexonaydı malesef! ve bitiyor onun yerine ne alayım böyle sorular çok soruldu ama ben şunu soruyorum KULLANIP MEMNUN KALDIĞINIZ markalardan önerniz var mı? İçeriğinde aliminyum ve paraben ollmazsa çok sevineceğim... Lütfen kendi kullandığınız markaları yazın arkadaşlar....
ben the body shop deodry kullanıyorum ama buradan deney yapmadığı halde l'oreal e ait olduğunu öğrenince bırakmak istedim, forumda da pek çok kişinin önerdiği all narural's kullanayım dedim sadece 1 gün dayanabildim kullandığım şeftaliliydi ama normalde bi şey sürmesem bile kokmayan bi insanım, ekşi şeftali gibi kokunca midem bulandı ii ki de evdeydim yoksa dışarıda bi yerde kusmuştum hemen banyoya tabi... peeling yapmama rağmen koku gitmeyince artık kolonya sürdüm koltukaltlarıma yine çok gitmedi. tabi bu bendeki reaksiyonu ama bi daha asla almam bi de beyaz leke yapıyo, ben yine iisini bulana kadar the body shop a devam... sebamed ii diyolar ama cruelty-free mi ve leke bırakır mı bilemicem...

Ben de roll on konusunda sıkıntıdayım.
Dove kullanıyordum,alternatifim yok şuan
Aubrey organics deodorant ve roll onları mevcut denemeyi düşünüyorum fakat her yerde satılan bir marka değil.

Bayanlar,
Bugün içim elvermeye elvermeye birkaç ürününü aldım,net bir bilgi yok hala tedirginim.

Paraben konusunda ekşi'de güldüğüm ve bir o kadar da hak verdiğim bir yorumu paylaşmak istedim;

Koruyucu maddelerin de içerikleri hemen hemen benzer olduğundan ve ürünlerde koruyucu madde olmazsa olmayacağından paraben olayına pek takılmıyorum ben.

evet aynı yorumu ben de okumuştum görünce hatırladım:)) parabensiz ve hatta marabensiz, zarabensiz ürün isteyenler sertifikalı organik ürün kullanacak canım ve kapağı açınca da 6 ay da tüketecek bitmezse direk çöpe, olay bu, ben 6 ayda bitirmeyi, bitiremezsem de atmayı göze aldım:KK66:))

Son düzenleme:
Allah tavuğu balığı bizi yesin diye yarattı. biz onlara işkence yapmıyoruz dinen işkence olmaz ztn kurban bayralarında da işinin ehli insanlara ve tek hamlede kurban ettirmek gerekiyor. o hayvan Allah için kurban ediliyor bunda eziyet yoktur. ama gidipte bi samur yada kürkü için bir hayvanın derisini yüzmek eziyet çünkü onlar yenmiyor sadece kürkü için öldürülüyor. doğayı doğaya bıraktığınızda aslan ceylanı yer ceylan ot yer fln ikisi aynı şey değil bu da bnm fikrim. deney için özellikle bu maddi kazanç sağlayan ürünler için yapılan deneylere karşıyım.

Konunun yönünü değiştirmek istemedim fakat burada düzeltmem gereken birşey var: Aslanın ceylanı yemesiyle bizim canlıları kesip yememiz aynı şey değil. Aslan bir etçil: vücut yapısı tamamen bir canlıyı yakalayıp çiğ bir şekilde organlarını ayırt etmeden yiyip sindirmeye programlanmış, o hayvanın doğası böyle. Bizim ise öyle değil: eğer öyle olsaydı acıktığınızda evinizden çıkıp bir hayvanı ellerinizle yakalayarak göz bağırsak vs ayırt etmeden oracıkta yemeniz gerekirdi. Kusura bakmayın biraz iğrenç oldu ama bu şekilde açıklayabildim. Biz etçil değiliz ve topraktan gelen sayısız nimetlerimiz var. Niçin eti olduğu gibi yiyemiyoruz da baharatla vs tatlandırmaya çalışıyoruz? Bir düşünün. Meyveleri ise direk dalından koparıp yiyebiliyoruz ve bizde hastalığa sebep olmuyorlar

Gerisi herkesin takdirine kalmış

Bayanlar,

sırf koruyucu olduğu için parabene masum bakılmasına karşıyım. Paraben_ Şampuan, nemlendirici, tıraş kremi, temizlik jeli, deodorant ve diş macunu gibi ürünlerde bulunur. Vücuda deri yoluyla girdiği için yiyecekler gibi metabolize olmaz ve doğrudan kana karışır. Östrojeni taklit ederek meme kanseri riskini artırır. Erkekte üreme işlevlerini etkileyebilir. Bağışıklık sistemi ve organlar için zehirlidir, alerjendir, dermatitle ilişkilendirilmiştir ve hayvanlarda kansere yol açtığı kanıtlanmıştır.

bunun gibi bir sürü türkçe, yabancı kaynaktan ne derece zararlı olduğu bilinebilir..ki parabenin alternatifleri var.. sırf çok ucuz olduğu için kullanılıyor.. bence bir kişinin sözünü ciddiye almamak gerek tabi doğa düşkünüyseniz...

deodorant konusunda da unileverden dove ve rexona en kanlı markalardandır alternatif yok demek yanlıştır ev yapımı veya %100 doğal mineraller mevcut :KK34:

Ben şu anda deodorant olarak Sebamed kullanıyorum.

Memnunum.

Bu arada Sebamed'i araştırdım, kendi sitesinde şu paragrafı buldum:

Size sağlıklı cildin bilimi olan Sebamed dünyasını sunuyoruz. Alman üretimli Sebamed, 50 yılı aşkın deneyimiyle dünyanın lider cilt bakım uzmanıdır. Dünya çapında 85'ten fazla ülkenin tercihi olan bir üründür. Sebamed ürünleri,cildin özelliğinin korunması anlamına gelen 5.5 pH avantajını sunar. Sebamed ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Tüm Sebamed ürünleri dermatolojik olarak test edilmiştir ve sabun,alkali,alkol ve sert kimyasallar içermez. Bu yüzden,antiallerjiktir ve diğer geleneksel ürünlerle karşılaştırıldığında çok az allerjik reaksiyon görülmüştür...

sırf koruyucu olduğu için parabene masum bakılmasına karşıyım. Paraben_ Şampuan, nemlendirici, tıraş kremi, temizlik jeli, deodorant ve diş macunu gibi ürünlerde bulunur. Vücuda deri yoluyla girdiği için yiyecekler gibi metabolize olmaz ve doğrudan kana karışır. Östrojeni taklit ederek meme kanseri riskini artırır. Erkekte üreme işlevlerini etkileyebilir. Bağışıklık sistemi ve organlar için zehirlidir, alerjendir, dermatitle ilişkilendirilmiştir ve hayvanlarda kansere yol açtığı kanıtlanmıştır.

bunun gibi bir sürü türkçe, yabancı kaynaktan ne derece zararlı olduğu bilinebilir..ki parabenin alternatifleri var.. sırf çok ucuz olduğu için kullanılıyor.. bence bir kişinin sözünü ciddiye almamak gerek tabi doğa düşkünüyseniz...

deodorant konusunda da unileverden dove ve rexona en kanlı markalardandır alternatif yok demek yanlıştır ev yapımı veya %100 doğal mineraller mevcut :KK34:

Bu konuda net bir bilgim yok ama koruyucu içeriklerin çoğu birbiri ile aynı içerikte ama sadece paraben'in adının çıktığını düşünüyorum açıkçası.
Söylenen mantıklı geldi o yüzden.

Alternatif yok derken:Benim alternatifim henüz yok,dove de almıyorum.
Mutlaka alternatifler vardır ben henüz bulamadım.

Son düzenleme:
X