Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

sırf koruyucu olduğu için parabene masum bakılmasına karşıyım. Paraben_ Şampuan, nemlendirici, tıraş kremi, temizlik jeli, deodorant ve diş macunu gibi ürünlerde bulunur. Vücuda deri yoluyla girdiği için yiyecekler gibi metabolize olmaz ve doğrudan kana karışır. Östrojeni taklit ederek meme kanseri riskini artırır. Erkekte üreme işlevlerini etkileyebilir. Bağışıklık sistemi ve organlar için zehirlidir, alerjendir, dermatitle ilişkilendirilmiştir ve hayvanlarda kansere yol açtığı kanıtlanmıştır.

bunun gibi bir sürü türkçe, yabancı kaynaktan ne derece zararlı olduğu bilinebilir..ki parabenin alternatifleri var.. sırf çok ucuz olduğu için kullanılıyor.. bence bir kişinin sözünü ciddiye almamak gerek tabi doğa düşkünüyseniz...

deodorant konusunda da unileverden dove ve rexona en kanlı markalardandır alternatif yok demek yanlıştır ev yapımı veya %100 doğal mineraller mevcut :KK34:

sözleri ciddiye alıp almamak değil olay burada bi yanlış anlaşma var nası yani bi kişinin sözlerini ciddiye almamak? ben gerçekten kendimi zan altında hissettim bu sözünle esrasy. sonuçta burada herkes fikirlerini paylaşıyo illa bu markadan şu markadan ürünleri kullan diye bi şey asla söz konusu değil, ha ben dediğini yanlış anlamış ya da alınmış olabilirim, evet doğa düşkünüyüm ve aynı zamanda kendimi de korumak istiyorum, elbette sadece paraben değil söz konusu, fitalat,sls, silikon,vb... bi dolu madde mevcut ben böylelerini içermeyeni tercih etmeye çalışıyorum ve danışıyorum bu paltformda bi bilen var mı diye? ama bence burada herkesin sözü değerli ve dediğin bi kişinin lafını ciddiye almamak deyişini yanlış buldum, doğruya doğru...

sözleri ciddiye alıp almamak değil olay burada bi yanlış anlaşma var nası yani bi kişinin sözlerini ciddiye almamak? ben gerçekten kendimi zan altında hissettim bu sözünle esrasy. sonuçta burada herkes fikirlerini paylaşıyo illa bu markadan şu markadan ürünleri kullan diye bi şey asla söz konusu değil, ha ben dediğini yanlış anlamış ya da alınmış olabilirim, evet doğa düşkünüyüm ve aynı zamanda kendimi de korumak istiyorum, elbette sadece paraben değil söz konusu, fitalat,sls, silikon,vb... bi dolu madde mevcut ben böylelerini içermeyeni tercih etmeye çalışıyorum ve danışıyorum bu paltformda bi bilen var mı diye? ama bence burada herkesin sözü değerli ve dediğin bi kişinin lafını ciddiye almamak deyişini yanlış buldum, doğruya doğru...

Yok yahu,sözlükten eklediğim yazı üzerine söylenmiş bir söz o. :)
Şahsınıza değil yani.

Edit:Ben öyle anladım yani.:44:

Son düzenleme:
Yok yahu,sözlükten eklediğim yazı üzerine söylenmiş bir söz o. :)
Şahsınıza değil yani.

tamam o halde, çok fena alınmıştım yoksa... neyse iletimle bari boş yere yer işgal etmiyim sayfalarda faydalı diye düşündüğüm bi deneyim paylaşayım, ben geçenlerde sayfaya da yazmıştım hatta sormuştum ama arada kaynadı gitti... puig firmasına ait kokulardan önerileriniz ne olabilir diye?(ch/paco rabanne/nina ricci/mango/zara/shakira) ben diğer kozmetik firmalarının deney yaptıklarını bilmiyordum ck euphoria aşığı biri olarak ama vazgeçicem ve parfümsüz olmaz forumu tepeden tırnağa parfüm yorumları adına araştırdım, sonra denemeden thierry mugler angel alien ve paco rabanne black xs aldım. bugün elime geçtiler her ikisi de çok güzel düşüneler varsa alabilirler ama ck dan vazgeçmek zor olacak:KK43:(

Sebamed de aliminyum var mı peki?

Canım, sana bir arkadaşın başka bir konudaki mesajını iletiyorum.

CheesePuff'dan alıntı:

Eğer rahatsız olduğunuz şey terin kokusu ise sebamed iyi bir seçenek. Ancak koltuk altı terlemenizi kesmeyecektir . İçeriğindeki Triethyl Citrate maddesi sayesinde koltuk altında kötü kokuya neden olan bakterilerin çoğalmasını engeller ancak terlemenin kendisine engel olmayacaktır.
Birde ben rossmann'den bir koltukaltı stick'i almıştım. İçeriğinde paraben, alüminyum ve alkol yoktu. Onda da aynı etki vardı; ter kokusu yok ama terleme devam. Ancak ismini şuan hatırlayamıyorum ofiste olduğum için şu an bakma imkanım da yok eğer yine de merak ederseniz akşam bulup ismini yazarım.
Yani aliminum a alternatif bulunmadığı sürece terlemeye devam . Çünkü alüminyum terlemenin yaşandığı koltukaltındaki gözenekleri bloke ederek ter bezi kanalları ve cilt arasında bariyer görevi görüyor.
Şu an istemeye istemeye içinde alüminyum olan bir ürün kullanıyorum bende. Çünkü havalar çok sıcak ve bu nedenle normalden çok fazla terliyoruz. Hoş terlememek anormal, teri bloke etmekte pek sağlıklı değil ancak yoğun bir şekilde çalışırken insan kendini çok fazla terleme nedeniyle huzursuz hissediyor. Eğer böyle bir ürün bulabilirsem bende kullanmak isterim. O zamana kadar alüminyuma muhtacım kendime adıma ama havaların normale dndüğü dönemde sebamede geri döneceğim.
Birde kızlar eğer alüminyum içerikli bir antiperspirant kullanıyorsanız mutlaka ama mutlaka akşamları koltuk altlarınızı bir lif ile temizleyin. Yoksa alüminyum koltuk altlarını karartıyor.

Sebamed için söyledikleri doğru. Zaten tanıtım kağıdında da yazar. Koltukaltında oluşan ter kokusunu keser ama ıslaklığı tamamen kesmez çünkü sağlıklı olan vücudun teri atmasıdır. Alüminyum hakkında deodorantın üzerinde bir ibare göremedim ben.

Son düzenleme:
kızlar ben cilt bakımında kendimi garantiye aldım.
açıkçası ben hayvanlar üzerinde deney yapmıyorum diyenin bile bir şekilde dolaylı olarak hayvan deneylerine bulaştığına inanıyorum.
o yüzden ben garantiliyeyim dedim ve ilk hareketim irem93 diye bir arkadaşın verdiği yüz bakım losyonunun malzemelerini aktardan almak oldu.
yüz bakım olarak bunu kullanacam.
yavaş yavaş bende birşeyleri değiştiricem hayatımda.
ayrıca bu sayede irem93 arkadaşımıza da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

ekşi sözlükteki yazarı kastettim ben.. ekşi sözlük bile 'bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir' der. buna dikkat çektim, yanlış anlaşıldım sanırım neyse önemli değil....

Ben de doğal cilt bakım yöntemlerini kullanıyorum uzun zamandır.
Evde yapılabilecek malzemelerden oluşturuyorum bakımlarımı,forumumuzda her cilt tipine-sorununa karşı yapılabilecek doğal bakım tarifleri var.
Kendime uygun olanları seçip uyguluyorum.
İçim de rahat oluyor.

ekşi sözlükteki yazarı kastettim ben.. ekşi sözlük bile 'bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir' der. buna dikkat çektim, yanlış anlaşıldım sanırım neyse önemli değil....

Hiçbiri değil,bir kısmı doğru değil çoğu da geyik içine sıkıştırılmış doğru bilgilerden ibaret.
Bu sene sembolik mantık dersinden geçmemi sağlamıştır hatta kendileri.:KK37:

ladyevil yazmana çok sevindim.

doğal olanlarda hem tuhaf maddeler yok hem de zaten doğadan direk bize.
içim bu yüzden rahat.

ladyevil yazmana çok sevindim.

doğal olanlarda hem tuhaf maddeler yok hem de zaten doğadan direk bize.
içim bu yüzden rahat.

Merhaba,
Katılıyorum hatta bazen düşünüyorum eskiden kozmetik ürünü mü vardı?
Yıllar önce bakımlar nelerden oluşuyordu?
Muhtemelen deneme-yanılma şeklinde buldukları doğal yöntemler.

Mesela ben doğal içerikli bir sabunla cildimi temizledikten sonra ıhlamur-limon suyu karışımını tonik şeklinde uyguluyorum,cildimde belirgin bir parlaklık var.
Kozmetik ürünü kullandığım dönemlerde bu derece iyi görünmüyordu cildim.

Yine cilt aydınlatıcı olarak pirinç suyu ve pirinç unu maskeleri kullanıyorum.
Hatta bu konuda paylaşmıştım.
http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...irinc-maskeleriyle-aydinlik-lekesiz-cilt.html
Pirinç unu maskesinden çok memnunum özellikle.
Haftada 2-3 kere uyguluyorum peeling etkisi de yaratıyor ton farkı yok bende ama cilt ton farklılıklarını da gideriyormuş pirinç suyu.

Saç bakımı olarak da sinameki kaynatıyorum haftada birkaç kere yapıyorum,saç dökülmesi için ısırgan otu kullanıyorum.
Bu gibi tarifler çoğaltılabilir,hepimiz yaptığımız doğal yöntemler varsa paylaşalım...

Son düzenleme:
hayatımızdan çıkarmamız gereken okadr çok şey varki anlaşılan..
sayısız gıdalar
temzilki ürünleri
kozmetik marklar...
en iyisi en doğalını araştırmak....
hatta evde hazırlamak sanırım..
bnde bugün markette halı şampuanı araken raflarda duran kosla ;ariel gibi markaları görünce aklıma hayvancıklar geldi...
bingo varmış onu aldım..böyle böyle çıkartıcaz o markları haytımızdan inş.
bide googlede gımdes diye aratırsanız görürsünüz..
helal gıda sertifası veren bi kuruluş..
ne kadar güveniir tam bilmesemde..
sertifika verdiği ürünleri tüketmeye çalışıyorum..
en azından gdolu bir çok ürün yok bu listede
başta ülker eti bifa nestle olmak üzere hiç biri alamamış o sertifikayı

Merhaba,
Katılıyorum hatta bazen düşünüyorum eskiden kozmetik ürünü mü vardı?
Yıllar önce bakımlar nelerden oluşuyordu?
Muhtemelen deneme-yanılma şeklinde buldukları doğal yöntemler.

Mesela ben doğal içerikli bir sabunla cildimi temizledikten sonra ıhlamur-limon suyu karışımını tonik şeklinde uyguluyorum,cildimde belirgin bir parlaklık var.
Kozmetik ürünü kullandığım dönemlerde bu derece iyi görünmüyordu cildim.

Yine cilt aydınlatıcı olarak pirinç suyu ve pirinç unu maskeleri kullanıyorum.
Hatta bu konuda paylaşmıştım.
http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...irinc-maskeleriyle-aydinlik-lekesiz-cilt.html
Pirinç unu maskesinden çok memnunum özellikle.
Haftada 2-3 kere uyguluyorum peeling etkisi de yaratıyor ton farkı yok bende ama cilt ton farklılıklarını da gideriyormuş pirinç suyu.

Saç bakımı olarak da sinameki kaynatıyorum haftada birkaç kere yapıyorum,saç dökülmesi için ısırgan otu kullanıyorum.
Bunu gibi tarifler çoğaltılabilir,hepimiz yaptığımız doğal yöntemler varsa paylaşalım...

kesinlikle ne varsa doğalda var..
tabi bartmadıktan ve temkinli olduktan sonra....

sayısız gıdalar
temzilki ürünleri
kozmetik marklar...
bnde bugün markette halı şampuanı araken raflarda duran kosla ;ariel gibi markaları görünce aklıma hayvancıklar geldi...

nestle yi biliyorum da ya ülker ya eti kalıyo sevdiklerimden, onlarda mı? yine uno grissiniye kaldık ii mi? bu arada otacı hakkında fikri olan paylaşabilir mi? yılların türk markası ürünlerin içeriğini doğal maddelerden oluşturuyolarmış güya ama geçenlerde internette bakınırken gülsuyunu gördüm içeriğine bi bakayım ki paraben... ya gül suyu ya gül suyu paraben olur mu ya yiyoruz biz bunu güllaç yapıoruz puff yine de otacının defne sabununu ve saç dökülmesine karşı ısırganlı toniğini kullanıyorum ama hammadde tedarikçilerinde var mıdır bi şeyler bilemiyorum... sanmıyorum ya da sanmak istemiyorum...

Son düzenleme:
nestle yi biliyorum da ya ülker ya eti kalıyo sevdiklerimden, onlarda mı? yine uno grissiniye kaldık ii mi?

ülker benim içinde olmazsa olmazdı ama
ama artık olmasada olur diyorum...
en eski gıda sektörlerinden biri olmasına rağmen..
halkın tam güvenini ,beğenisini almasına rağmen
böylesine bir vijdansızlık yapmamlıydı..
insanlara sayısız zarar veriyor bu ve benzeri firmalar..
nasıl ödeyecekler bu hakları bilmiyorum

sayısız gıdalar
temzilki ürünleri
kozmetik marklar...

Ben de geçen gün Algida almadım Golf aldım ama güzel değildi:) mecburiyet işte damak tadım yüzünden hayvanlar mı ölsün... Çok sevdiğim Pringles dan vazgeçtim.... Bugün bakkalda Snickers alacaktım almadım, nestle de almadım.... Şimdilik bu kadar yaptım diğer ürünler bitmediği için yenileme ihtiyacı duymadım henüz.... Deodorant olarak Sebamed almaya karar verdim sanırım... Bir de Elseve yerine ne kullanacağım bilmiyorum daha önce aldığım bir şişe daha duruyor bitene kadar bir alternatif bulacağımı umuyorum...

Bu arada belki bizim kendi çapımızda yaptıklarımıza gülüp geçenler oluyordur ama onlara bir sözüm var... Şu ana kadar dünyada birçok başarıya imza atmış Greenpeace in kuruluş hikayesi: Greenpeace, küçük bir grubun kiraladığı eski bir tekne ile nükleer denemeleri protesto etmek için Alaska’nın kuzeyindeki Amchitka'daki nükleer deneme sahasına gitmeleri ile 1971 yılında Kanada'nın Vancouver şehrinde meydana geldi.O kadar çok başarıları var ki konuyla alakalı olan sadece bir tanesi: 1982: Kanada'da yapılan eylemler sonucunda, Avrupa Komisyonu yavru fok kürkü ithalatını yasakladı. Herşey küçük bir kıvılcımla başlar.....

ülker benim içinde olmazsa olmazdı ama
ama artık olmasada olur diyorum...
en eski gıda sektörlerinden biri olmasına rağmen..
halkın tam güvenini ,beğenisini almasına rağmen
böylesine bir vijdansızlık yapmamlıydı..
insanlara sayısız zarar veriyor bu ve benzeri firmalar..
nasıl ödeyecekler bu hakları bilmiyorum

bana yine de mantıklı gelmiyo eti de ülker de çok köklü firmalar sanmıyorum ki dışarıdan mesela çikolata hammadesi temin etsinler ama en son bildiğim kadarıyla belçika çikolata devi godiva(ismi böyleydi galiba) isimli şirketi ülker almıştı 1 ya da 2 yıl önce...

Ben de geçen gün Algida almadım Golf aldım ama güzel değildi:) mecburiyet işte damak tadım yüzünden hayvanlar mı ölsün... Çok sevdiğim Pringles dan vazgeçtim.... Bugün bakkalda Snickers alacaktım almadım, nestle de almadım.... Şimdilik bu kadar yaptım diğer ürünler bitmediği için yenileme ihtiyacı duymadım henüz.... Deodorant olarak Sebamed almaya karar verdim sanırım... Bir de Elseve yerine ne kullanacağım bilmiyorum daha önce aldığım bir şişe daha duruyor bitene kadar bir alternatif bulacağımı umuyorum...

Bu arada belki bizim kendi çapımızda yaptıklarımıza gülüp geçenler oluyordur ama onlara bir sözüm var... Şu ana kadar dünyada birçok başarıya imza atmış Greenpeace in kuruluş hikayesi: Greenpeace, küçük bir grubun kiraladığı eski bir tekne ile nükleer denemeleri protesto etmek için Alaska’nın kuzeyindeki Amchitka'daki nükleer deneme sahasına gitmeleri ile 1971 yılında Kanada'nın Vancouver şehrinde meydana geldi.O kadar çok başarıları var ki konuyla alakalı olan sadece bir tanesi: 1982: Kanada'da yapılan eylemler sonucunda, Avrupa Komisyonu yavru fok kürkü ithalatını yasakladı. Herşey küçük bir kıvılcımla başlar.....

golf ü ben de sevmiyorum panda daha tercih edilebilir gibi duruyo ama panda bulan da beri gelsin, dağıtımı çok zayıf, her yer algida:KK43:((

X