Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Nonique Organik Extreme Yüz Bakım Sıvısı (Cilt Besleyici)

Mango, Papaya, Greyfurt kokuludur.
Tüm cilt tiplerine önerilir. Daha genç görünümlü bir cilt için her sabah cildinizi NONIQUE Ekstrem Enerji Yüz Temizleme Jeli ile temizledikten sonra, NONIQUE Ekstrem Enerji Yüz Bakım Sıvısını tüm yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize sürünüz. Gün boyunca yaşanan nemsizliği, çizgi ve kırışıklıkları azaltır. İlk kullanımdan itibaren cilt yenilemenin yanında cildin daha genç, yeniden canlanmış ve ışıltılı görünmesini sağlar.
Kullandıkça cilt daha esnek görünüm alır.

İçindekiler

%100 Organik Noni meyvası
%100 Organik Aloe vera
%100 Organik Greyfurut meyvası
%100 Organik Mango meyvası
%100 Papaya meyvası kullanılmıştır.

%100 Bitkisel olup,hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
%100 Doğal Kozmetik ürün sertifikalıdır.
%100 Sentetik Koku içermez.
%100 Parafin/petrolden elde edilmiş mineral yağlar içermez.
%100 Sentetik renklendirici ve koku içermez.
%100 Polyetilen glikol,paraben ve silikon içermez.
%100 Doğayı korumak için palm yağı içermez.

ürünleri gayet uygun fiyatlıymış..tşkler amonra bizi bu ürünle tanıştırdığın için

MORFOSE

üzerinde mutlu tavşan olan bir resim bulamadım sen eklersen çok iyi olur..bir de bu marka bayanların genelde tercih ettiği bir marka olduğu için sevndrdi beni güzel ürünleri var...

ben de geçen gün sabah 6gibi kediciklere su içsinler diye su koydum büyükçe bir kap ve yanına annemin yaptığı böreklerden koydum..sonra yukarı eve geldim..balkona gdip gelip bakıyorum gidip gelip bakıyorum içen yok..içime dert oldu..birini içerken görsem rahatlıcam ama yok..halbuki ben aşağı inmeden evvel kedi ordan geçmişti,3 metre uzağınada gitmiş yatmıştı..ama indiğimde gitmişti..ben de o geçtiği yere koydum..neyse akşamüstü annem aşağı inmişti baktı orda kaplar..sonraki gün ise yoktu.."yemesinler efendim,alışmasınlar efendim, bahçemize giriyorlar efendim, yaşamasınlar ölsünler efendim" bi tek sen yaşa ya da sen karar ver onun yaşayıp yaşamayacağına..Allah sana bu kadar nimet veriyor, bi tek şu hayvancağızları düşünmüyorsun..onun da canı var oda susuyor o da acıkıyor ne var yemeğinden arta kalanları verip yanınada çöpe atmayı düşündüğün bir yoğurt kabına su koyup versen..insanlar çok bencil çok düşüncesiz ya..sen vermiyosun bari benim koyduğuma engel olma!

bu arada evet köpeklerin şekerli gıdalar tüketmemesi gerekiyor, özellikle çikolata..

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü
Mürsel Büyükçoban:

'Çikolatalar, bir alkaloid olan theobramine maddesi içerir. Bu
madde, kafeine benzer etkiler gösterebilir. Bu çerçevede, fazla
miktarda yedirilecek çikolata, küçük köpeklerin sindirim, kalp ve
dolaşım sistemlerinin düzensiz çalışmasına yol açar. Böylece,
gerekli tedavi yapılmazsa köpeklerde ölüm olayları görülebilir.''
Büyükçoban, sütlü çikolatanın 100 gramında 154 miligram
''theobramine'' bulunmasına karşın, ''bitter'' diye nitelendirilen
siyah çikolatanın 100 gramında bu rakamın 528 miligrama kadar
çıkabildiğini, özellikle bu tür çikolataların köpeklere daha fazla
zarar verdiğini vurguladı.
Köpeklerin sindirim sisteminin, çikolatayı hemen öğütecek bir
özellikte olmadığına işaret eden Büyükçoban, şunları söyledi:
''Özellikle küçük köpeklerde, fazla çikolata tüketiminin ardından
karın ağrısı, kusma, salya akıntısında artış, ayakta duramama,
yürümekte güçlük ve bitkinlik görülür. Köpeğin solunum sayısı artar
vedaha sonra koma haline girer. Bu belirtileri farkeden sahipleri,
köpeklerini hemen bir veteriner hekime götürmelidir. Bununla
birlikte,küçük miktarların bir zararı yoktur, ama en doğrusu
köpeklere çikolataverilmemesidir.''

Bioderma hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Ben mail attım bakalım ne yanıt gelecek.

BIODERMA

canım bir başka forumda bioderma nın deney yapmadığını söylemişler..biotherm'i dedin sandım ben o l'oreal'in malum en kanlı markalar arasında...ama bioderma' nın yapmadığını söylemişler..net bilgisi olan var mı

KÜRK GERÇEĞİ

işte senin kürk ceketinden geri kalan bu ......

"dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, susup seyirci kalanlar yüzünden mahvolacaktır"

'Kürk giydiğime göre bunu tasvip ediyorum demektir'

Kürk giymeyi sevdiğini söyleyen başarılı oyuncu, 'Ben kürk giyiyorum. Eğer buna tepki göstereceklerse tavuk da kesmesinler, balık da yemesinler. Bu konunun derinine indiğinizde engellemek gerekiyor diye düşünüyor herkes ama hayatta çok farklı şeyler çıkıyor insanın karşısına. Bu yüzden bize lazım olan şeyleri kesiyoruz ve yiyiyoruz, ya da kesip giyiyoruz' diyerek belki de yeni bir tartışma konusunun fitilini ateşledi.
Hayvanseverlerin kendisine kızabileceğini de söyleyen Oya Başar, 'Şimdi hayvanseverler bana kızabilirler ama onlar kızacak diye düşüncemi söylememezlik edemem. Bu kürkü giydiğime göre tasvip ediyorum demektir bu. Buna da tepki göstermeleri bana göre doğru değil' diyerek cesur sözler söyledi.

ben oya başar dan böyle birşey beklemezdim..tiyatroculara ayrı bir sempatim vardır; hayata daha olgun, daha evrensel, daha geniş baktıklarını düşünürüm..bu röportaj 2yıl öncesinden..umarım fikri değişmiştir...

ayakligazete.com dan alıntıdır

Konuyıu dağıtıyorum ama ben rottlara bayılıyorum yaa çok asil hayvanlar... O koca gövdelerinin altında sahibini görünce deli gibi atan minicik bir kalp olduğunu unutuyor insanlar....

evet canım benim köpüşüm..doğru söylüyosun gövdesi gittikçe irileşiyor ama hala bebek gibi geliyor bana... :)

Son düzenleme:
Kamera önüne geçip kırıtan sözde rol yapan her şahıs "bilgili" insan olmuyormuş demek ki... Esra ceydadan daha aşağıda benim gözümde....

olmayan insanlara hak etmedikleri değeri, ilgiyi verirseniz daha çok şey yapacaklar....

ivana sert

yeşim salkım

kürk zenginlik, asalet göstergesi değil; eğitimsizlik göstergesidir...bu cahil insanlara prim vermeyin..

Son düzenleme:
Kizlar marka olarak nonique evet test yapmıyor yüz temizleme jelini yeni bitirdim yumuşak hoş kokulu ama iyi temizleme konusunda pek içımi rahat ettirmedi ürün kalitesi doğallıgı güvenilir zaten hayvanlar üzerinde test yapmaması tercih sebebi. Göz çevresi kremi de cok cok iyi. Bizim içim iyi bir alternatif oldu. Kizlar ya çamaşır bulaşık deterjanlarıda mi test yapıyor ee ne almak lazım ki o zaman. Of ya canim kedilerim aklıma geliyor..

oya başardan oldum olası nefret etmişimdir ama değindiği şey biraz doğru.kürk giymesi yanlış da hakikaten kedilerin köpeklerin başka canlıların acı çekmesini istemiyorum,böyle canlı canlı deney yapmalarını,hayvanların kürkünü almaları vahşice,ama ben de tavuk yiyorum ben de balık yiyorum ne olacak şimdi?yememeli miyiz?

Son düzenleme:
onca ivir zivir arasindan test yapmayan sadece ve sadece uc tane urun bulabildim evimde. onlarin da zaten ikisinde tavsan mavsan yok sadece no animal testing yaziyo. sadece birinde tavsan logosu var. bundan sonra burayi takip edicem. hatta kendime liste cikaricam. o urunleri aricam. bir de bi ricam olucak. arkadaslar bazi urunler tavsiye ediyorlar. hem memnun kaldiklari hem de test yapmayan. mumkunse bu urunleri nerden temin ettiklerini de yazarlarsa cok sevinirim. cogu hic duymadigim markalar.. internetten de alisveris yapan biri degilim. o yuzden bulmakta gucluk cekiyorum o markalari..

canım geri sayfalara bakarsan görürsün..zaman zaman hepsini biraraya getirip bir iki msjda toplamaya çalışıyorum...ürünler hakkında bilgi verdiğin için tşkler..nonique' in göz kremine ben de bir bakayım o zmn merak ettim..resim ekleme imkanın varsa eklersen süper olur..mutlu tavşanı da görmek isteriz..

aynen canım benimde çoğu duymadığım markalardı, ama aslında hep etrafımızda olan ürünlermiş..birkaç sayfa öncesine toplu bir msj yazdım..nereden bulabileceğimiz de yazıyor .. ama dediğin gibi sürekli internetten alışveriş de olmuyor..
alanlar ürünü nereden aldıklarını da söylerlerse daha kolay olur ürüne ulaşmamız, unutmayalım ki bu bilgiler paylaştıkça değer kazanacak...tek başımıza bu bilgileri bilip, test yapmayan markalardan alışveriş yapmak çok çok az katkı sağlayacak o canları kurtarmada...o nedenle, hem resimleyelim hem ürün hakkındaki yorumlarımızı yazalım hem de nereden temin edebileceğimizi belirtelim...

canım bir yazı var elimde, orada aslında herşey yazıyor ama yazı biraz uzun, sorunun cvbını içeren önemli cümleleri işaretliycem..

Son düzenleme:
Ya kurban bayramlarına ne demeli

Son düzenleme:
bakın ben ona da katılmıyorum mesela.kurban bayramı,tavuk yemek,balık yemek bunlar hani bana kötü gelen şeyler değil.neden derseniz,çünkü hayvanlara diri diri işkence edilmiyor,yani en basitinden bir tavuğun diri diri tüylerini yolmak,kafası ezmek ne bileyim böyle şeyler kötüdür,ama neden kendimizi beyaz et o kadar sağlıklıyken bundan mahrum bırakalım.kurban bayramı da sonuçta dinimizin gereği.balık desen hemen hemen hergün balık yenebilir diyor doktorlar.ama benim karşı olduğum şey yarar sağlamayacak süs gibi giyim gibi sektörlerde hayvanlara işkence yapılması.neymiş kürk modaymış,giymesek bizden bişey eksilmez ama tavuk eti balık eti yemezsek nasıl sağlıklı olucaz.hatta bazı köpek balıklarına çip takıyorlar gün gün izliyorlar,e rahat bırak hayvanı belki o çip onun beynine zarar veriyor? sırf belgesel için,çip takmadan belgesel çek..işte buna karşıyım.ispanyada boğa festivali var ya koşuyolar hayvanın üstüne zıpkın atılıyolar falan bunlar vahşice.bence hayvanlara zevk uğruna güzellik uğruna işkence yapılmamalı,ama yiyeceksen haftada 1 balık alınır bence.yanlış düşünüyorsam affedin

Allah tavuğu balığı bizi yesin diye yarattı. biz onlara işkence yapmıyoruz dinen işkence olmaz ztn kurban bayralarında da işinin ehli insanlara ve tek hamlede kurban ettirmek gerekiyor. o hayvan Allah için kurban ediliyor bunda eziyet yoktur. ama gidipte bi samur yada kürkü için bir hayvanın derisini yüzmek eziyet çünkü onlar yenmiyor sadece kürkü için öldürülüyor. doğayı doğaya bıraktığınızda aslan ceylanı yer ceylan ot yer fln ikisi aynı şey değil bu da bnm fikrim. deney için özellikle bu maddi kazanç sağlayan ürünler için yapılan deneylere karşıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…