Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

size katılıyorum..

Hayvan deneyleri bi kampanya haline dönüştü 'biz yapmıyoruz hadi bizden alın' der gibi

halbuki zararsız ürün üretseler deneylere gerek kalmaz, başka bi deyişle, zararlı içerikli ürünleri protesto etsek hayvanlar hem deney

lab.larında olmaz hem de doğada rahat ederler ve daha temiz dünya mümkün olur..

kimse, 'deney yapmıyorum' diyen diş macunu aldığında; kullandığımda bunun atıkları ne olacak? vücuduna ne gibi zararları olacak?

diye düşünmüyor..

son olarak balıklar da ölüyor bizim yüzümüzden......

Avon ve Oriflema hayvan testi yapıyor mu? bir de test yapmayan çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı varmı?

Avon ve Oriflema hayvan testi yapıyor mu? bir de test yapmayan çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı varmı?

avon yapıyor..avon markasının içinde olan amway yapmıyor diyorlar ancak bu laflara karnımız tok olduğu için amway' e de prim vermiyoruz..oriflame yapmıyoruz diyor ancak sağlam bir belgesi yok..şöyleki katalogunda yeşil bir pati işareti var ancak bunun genel geçer bir anlamı yok yani bir zıplayan tavşan değil..o nedenle oriflame dan da uzak durmak gerektiği kanısındayım

(aynı şekilde the body shop - loreal' in bünyesinde..loreal'in "bünyemizde bir de hayvanseverler için marka bulunduralım" fikrine para yatıramayacağım üzgünüm..)

çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı olarak

bu bilgiler çok iyi oldu.arkadaşlarıma da söylerim artık.ben de artık birkaç aydır dikkat ediyorum.yavaş yavaş çıkarıyorum hayatımdan o markaları.zararın neresinden dönsek kar.bir kişi 3 kişiye söylese çoğalırız.bu fotoğrafları da facebook profilimde paylaşıcam.teşekkürler.

bir de test yapmayan markalar bunu reklamlarına koysa süper olur.insanların dikkatini çeker.diğer markalar da bakar öyle

sayfaların hepşini okuyamadım
ama resimli markaların birçoğunu kullanıyorum malesef...
test etmeyen markaların resimlerini paylaşma imkanınız varsa paylaşın..
resim akılda çok kalıcı oluyor
ben test etmeyen markaların hiç birini hatırlamıyorum okuyunca..
sanırım kozmetiğinde detarjanında oraganğine başvurmak lazım...
mesal mutfağımda ayda 1,2 kutu bitirdiğim domestos yerine ne kullanabilirim ben...:26:
bu konuda duyarlı olmayı çok istiyorum...
ne isterler sanki hayvanlardan ..
bilmiyorlarmı birgün haklarını alacaklarını...
bilseler ne farkedecek gerçi

Oriflame yapıyor demişti sanki LYS...:44:

Bu arada bingo soft yumuşatıcının kırmızısı ysl baby doll parfümüne benziyormuş, hatta o parfüme benzer bi parfüm var reklamda..çok şeker kokusu varmış deneyen var mı

Oriflame yapıyor demişti sanki LYS...:44:

evet canım o yüzden oriflame dan uzak durmak gerek dedim...emin değiliz ama kesin de bir bilgi yok..lys'nin bu konuda daha çok bilgisi var dediğin gibi..

bingo'lar hayat grubunun ürünleri temiz markalar...

temiz markalara şu resmi ekliyorum arkadaşlar

hayat grup markalarının toplu resmini hazırlayıp eklicem..

evyap,hayat temiz markalardan... resmi web sitelerine girip de bakabilirsiniz arkadaşlar..

EVYAP Kurumsal Web Sitesi - Markalar

hayat.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bingo ürünleri test yapmayabilir ama bir lever ve henkel,lin ürünlerinden farkı yok içeriği aynı büyük firmalar ar-ge ye finansman ayırabiliyor ama küçük firmalar ayıramıyor diye temize çıkmış değil içiriğinde ki aktif maddeler aynı .yani,burada söz konusu sadece hayvanlar olmuyor ,bizde bu ürünleri kullandıkça evrim ğeçireceğiz .hayvanlara bu resimdeki etkileri yapan ürünler ve maddeler her ne kadar en az seviyeye indirgense de etkisi bu hayvanlarda ki gibi bir kaç hafta da değil de yıllar sonra çıkacak .önemli olan doğal ürünleri kullanmak ve ne hayvanlara ne insanlara zarar vermemek ilke olmalı.

Son düzenleme:

ben şahsen hem kendime hem cevreye duyarlı ürünler bulup burada paylaşmaya calisiyorum ve en önemlisi ürünlere nereden ulaşılabileceğini de belirtmeye özen gösteriyorum sonuçta bu forumu okuyan herkes İstanbul da ya da buyuk illerde yasamiyo ve ben kaç gündür internette frosch markası ürünleri arıyorum bu-la-mı-yo-rum( migros un sanal markette daha geniş ürün gamiyla frosch markasına yer vermesini istegimi e-posta yoluyla belirttim ilgilenen ya da daha başka satış noktaları elbette burada paylaşsın
ismini bilip de kullanmadıktan sonra buradaki paylaşımların anlamı kalmiyo, ulaşılabilirler arasından da secimimizi ne yonde yapmamız gerektiği de önemli

bi tek rexona kullanıyorum diğer hiç bir marka yok evimde.. ama en son da rexona almamıştım nivea almıştım deodorant olarakk .. off çok kötü gerçekten

colgate oral-b sensodyne şimdilik uzak durmamız gerekenler petaya göre!diş macunu isini logonadan hallediyorum ama ya diş fırçası? ben geçenlerde diş fırçası alırken banat aldım zaten made in Türkiye biliyosunuz genelde tuvalet fırçaları bilinir ama bence diş fırçası da bir hayli başarılı , ayrıca ürünün paketinde
" bu ürünü alarak türk egitim gönüllüleri derneğine destek oldunuz, cocuklarımız adına teşekkür ederiz." yaziyo:)) diş fırçasında başka önerileriniz varsa paylaşın lütfeeeen...

Son düzenleme:
ya bu arada ben su an paraben ve alüminyum icermediginden the body shop un deodry koltukalti mumunu kullanıyorum ama princess7 nin de söylediği gibi ben de l'oreal in bünyesindeki bu cruelty-free oldugu söylenen firmaya para kazandırmak istemiyorum! Şimdi ben ne kullanicam? rossman gratislerde satılan day's natural all free koltukalti stick cruelty free mi? sanmıyorum inceledim uzerinde öyle bi ibare yok((

Son düzenleme:
Oriflame Kozmetik ürün formülleri hayvansal bileşenler içerir mi?

Oriflame ürün formüllerimizde "Doğal İsveç" kavramını ve doğanın bilgeliğini birleştiriyoruz. Bu politika çerçevesinde Oriflame kozmetik ürünlerimiz içinde, ölü hayvanlardan ya da hayvanlara zarar verecek kaynaklardan elde edilen herhangi bir bileşen kullanılmaz.
Balmumu, bal, süt ürünleri ve lanolin türevleri gibi herhangi bir hayvana zarar vermeden veya onları öldürmeden elde edilebilen bileşenler, benzersiz nitelikleri dolayısıyla kozmetik ürünlerimiz içerisinde kullanılmaya devam edecektir.
Ayrıca kozmetik kategorisi dışında yer alan aksesuarlar, herhangi bir hayvanın derisine, tüylerine, postuna (örneğin, vizon, tavşan, yılan gibi hayvanlar) zarar vererek elde edilebilecek herhangi bir hayvansal malzemeyi içermez. Ayrıca hayvan kılı içeren ürünlerimizde kullanılan malzemeler canlı hayvanlara zarar verilmeden elde edilir.

Oriflame Kozmetik ürünleri vejeteryan/veganlar için uygun mudur?

Oriflame Kozmetik politikası gereği kozmetik ürün formüllerinde ölmüş hayvanlardan elde edilen herhangi bir bileşen kullanmaz.

Tüm Oriflame kozmetik ürünleri vejeteryanlar için uygun olup, aynı zamanda pek çoğu da veganlar için uygundur. Balmumu, lanolin türevleri ve süt ürünleri gibi çok sınırlı sayıda bileşen, canlı hayvanlardan, hayvanları rahatsız etmeyecek şekilde, yaralanmalarına veya ölümlerine sebep olmayacak şekilde elde edilir. Eşsiz kozmetik özellikleri nedeniyle bu bileşenlerin kozmetik formüllerinde kullanımı söz konusudur.

Oriflame Kozmetik hangi yasal düzenlemelere bağlı kalır?

Oriflame Kozmetik, şirket politikası olarak tüm bileşen ve formülleri için, global olarak kabul gören Avrupa Birliği Kozmetik Direktifi 76/768/EEC en son değişikliklerine ve Amerikan FDA güvenlik gerekliliklerine uyumlu hareket eder.

Hammaddelere yönelik olarak Uluslarası düzenlemelerle belirlenen düzenlemeler, emniyet değerlendirmeleri, iyi imalat uygulamaları, bileşen listeleri, etiketleme gereksinimleri, ürün talepleri, Ürün Bilgi Dosyalarının kontrolü ve bu bilgilerin arşivlenmesi, Dublin, İrlanda'da bulunan Ar-Ge Merkezimiz tarafından gerçekleştirilir.

Oriflame’in hayvan testleri konusundaki politikası nedir?

Oriflame Kozmetik olarak, kozmetik bileşenler veya kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde hiçbir zaman test yapmadığımız gibi, hayvanlar üzerinde test yapmayan hammadde tedarikçileriyle işbirliği yapıyoruz.
Avrupa Birliği’nde, AB Kozmetik Direktifi, 7 numaralı değişiklikle birlikte 2004’ten bu yana kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi yasaklanmıştır. Kozmetik bileşenlerin test edilmesi ile ilgili yasak aşamalı olarak Mart 2009’dan itibaren yürürlüğe girmiştir.

Bununla birlikte Oriflame, faaliyet gösterdiği ülkelerin yasaları ile uyumlu olmak zorundadır ve bazı ülkelerde hayvan testleri ile elde edilmiş verilere ihtiyaç duyulabilir. Bunun talep edilmesi halinde, Oriflame Avrupa Kozmetik Direktifinin gereklilikleri doğrultusunda tam bir güvenlik değerlendirmesi de dahil olmak üzere komple bir bilgi dosyası sağlar. Bu bilgiler, herhangi bir hayvan testi ihtiyacını ortadan kaldıracak niteliktedir ve bu verileri kabul edilmesi konusunda ilgili otoritelerin ikna edilmesi yolunu tercih ediyoruz. Bunu yapamadığımız durumlarda ilave testler uyguluyoruz. Her iki durumda da, Avrupa yönetmeliklerine uyumlu olmak için yerel yasaların değiştirilmesi yönündeki çalışmaları destekliyoruz.

oriflame'ın resmi sitesinden alıntıdır.

çin pazarındaki ürünler icin çin hükumetinin zorunlu kıldığı hayvan deneyleri sebepli oriflame in da estee lauder ve shiseido dan farkı yok gibi! yani ikna etmek istiyoruz ama olmuyolar biz de deney yapabiliriz...doğru mu anlamışım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…