Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Kozmetik için dediğim gibi klonlanmış insan derisi ve dokular var, güvenilir sonuçlar veriyor ve kimse acı çekmiyor

Bir de hayvanlar üzerinde yapılan testlerin insanlar için herhangi bir güvenilirliği yokmuş çünkü hayvanların dayanabildiği bazı hammaddeler insanlar üzerinde ölümcül sonuçlar verebiliyor

İlaçların da hayvanlar üzerinde denenmesi de güvenilir değil bu durumda mantıksız ve bilimselliği yok. Onlar için çok farklı yöntemler varmış, konu markanı kendin seç olunca direk paylaşmadım ilgilenen olursa paylaşabilirim

Kaynak: Peta

kendim tebrik ettim bu markaların hiçbirini kullanmıyorum. bir kez boya almışım artık onuda almam..

her zaman boykotlar ediliyor, karşı çıkılıyor ve bir süreliğini kullanılmıyor sonra unutup tekrar edilyor. önemli olan burda gaza gelip bir süe uzak durmak değil devamlılıktır.alışkanlık haline getirmektir.

Hayvan Testi denen şeyler (tıp bilimsel çalışmalar hariç ki onda da "önce zarar verme" mantığı esas alınmalı!) bir prosedür olarak uygulanmakta milyonlarca hayvanın yaşamına insan eliyle son verilmektedir. Yani adet yerini bulsun uygulamarıdır. Bu testlerden bir tanesidir hayvan testi. Bulgular insan ve hayvanların farklı tepkiler verdiği yönünde. Daha önemlisi, şimdiye kadarki zararlılar (ürünler) zaten defalarca denenmiş.
Konunun uzmanları farklı şeyler söyleyebilir. Ben sadece vicdanımla hareket ediyorum.
saygılar.

arkadaşlar çok etkilendim yazılanlardan fotolardan...
ben de elimden geldiğinde destek vermek ve çevremdekileri uyarmak istiyorum.
ancak marketlerde satılan ürünlerin hemen hemen hepsi p&g ye ait sanırm.
yani ilk sayfada hangi markaları kullanmamamız gerektiği yazıyor tamam
birde hangi markalarda bu tür deneyler yapılmıyor hangilerini kullanmalıyız onları yazsanız daha iyi olmaz mı?
şimdi anneme desem omo domestos alma. tamam dicek hangi markaları kullanayım.öyle paketlerin arkasına da dikkatli bakmaz ki.
hangi markaları kullanabilirz onları da yazsanız arkadaşlar?

selamlar yine,
an itibariyle keşfim olan bi bilgiyi paylaşmak istiyorum( ya da bilinen bi marka ama ben amerikayı yeni keşfettim:-s)
H2O plus diye bi marka, petanın temizler listesinde yer alıyo, biraz fiyatlı ürünleri hoşuma gitti paylaşmak istedim yalnız sadece bazı ürünleri parabensizmiş ancak önümüzdeki yıldan itibaren tüm ürünlerini parabensiz üreteceklermiş, umarım bu uygulama diğer markalar arasında da yaygınlaşır. tüm ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini sık sorulan sorular bölümünde tam da ilk soruda görüyoruz; tabi ki onun sözüne değil petanın sözüne güveniyoruz:))

Are your products tested on animals?

No. H2O Plus® does not believe in animal testing. We do not and never will use animals to test our products. In addition to respecting the safety and humanity of animals, we are advocates of the environment and always encourage recycling.

böyle söylüyo sitede ürünleri türkiye'de nerelerde satılır bilemem ama morhipo.com da satışı olduğuna göre herhalde boynerde vardır.

Arkadaşlar sayfaları toparlıyorum..baştan itibaren notlar alıyorum..çünkü malum temiz bildiğimiz markalar kanlı çıkabiliyor ya da sonradan güncellenip değişikliğe uğrayanlar olabiliyor..bunları tek ya da ard arda birkaç msjda toplamak niyetindeyim..kendi albümümde bu markalara dair yaptığım resimleri de paylaşacağım..siz de oradan alıp paylaşabilrsiniz

birkaç şirkete mail attım..bu şirketler,

-pinkar kozmetik
-pastel
-dolce
-snob

-erkul kozmetik
-golden rose

-kosan kozmetik
-flormar

ladyevil' a verdikleri cevap şöyle

Flormar'dan cevap geldi.

Ürünlerimiz üretilirken ya da üretim sonrasında Hayvanlar üstünde uygulanan bir testimiz yoktur.

Satın aldığımız hammaddeler ile ilgili olarak da tedarikçi firmalarımız/hammadde üretici firmaları bu anlamda zaten aktif olarak Avrupa Regülasyonarını takip etmekle sorumludurlar. Bu noktada hammadde üreticilerinin teknik dokümanlarını bu anlamda takip ederek Hayvanlar üstünde test yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz.

Bilgilerinize sunarız.

-henkel (bünyesinde bir sürü marka var )

- evyap

Gelen Cevap

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Amacımız sizlerin beğenisine daima layık olabilmektir. Firmamız, sizlerden gelecek her türlü talebi karşılayabilmek için yeni ürünlerle kendini yenilerken, varolan ürünlerinde de kalitesini arttırarak her geçen gün daha ileriye gitmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmaların neticesinde bizler için en değerli ödül, siz değerli tüketicilerimizin memnuniyetidir.

Saygılarımızla,

Gösterdiğiniz ilgiden dolayı tekrar teşekkür ederiz.
Evyap Müşteri İletişim Hattı:0800 211 08 10

esasında bu cvp beni tatmin etmedi ama sonrasında netten de baktıgım da derin bi oh çektim evyap temiz markaların şirketiymiş...

(aksi güncel bir bilgi edinirseniz lütfen haber verin,yanlış bilgi vermek istemem)

2006'da hayvan deneyleri ile ilgili sorulan soruya evyap'ın verdiği cevap

Ezgi Hanım,

Üniversitelere ya da test enstitülerine yolladığımız ürünlerde
dermatolojik
açıdan ve mikrobiyolojik etkinlik açısından ya da ürün performansının
ölçülmesi açısından testler yaptırıyoruz.

Mikrobiyolojik etkinlik testleri ürünlerimizin raf ömrü boyunca bozulmadan,
içinde bakteriyolojik kirlenme olmadan kalması için formülünde
kullandığımız
koruyucu maddenin etkin olup olmadığının tespitidir.Eczacılık
fakültelerinin
mikrobiyoloji bölümlerinde laboratuvar ortamında ürüne dışardan bakteri
verilerek üründeki koruyucunun bu bakterilerin üremesini engelleyip
engellemediği 7,14,28 günlük ölçümler yapılarak tespit ediliyor.
Gördüğünüz
gibi hayvanlar üzerinde test söz konusu değil.

Dermatolojik testler ise ürünün gönüllü kullanıcılar tarafından
denenmesi
ve deneklerin bir dermatolok tarafından incelenip raporlanması şeklinde
yapılmaktadır.

Ürün performans testleri ise tüketicilere ürünlerin denettirilmesi ve daha
sonra anket sorularıyla ürün hakkındaki görüşlerinin alınması şeklinde
yapılmaktadır.

Sonuç olarak Kozmetik Yönetmeliğinin kozmetik ürünlerde kullanılmasına
izin
verdiği hammaddeler kullanılarak yapılan ürünlerimiz havyanlar üzerinde
test
edilmemektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

İyi günler dileğimle,

Mine Dai

Özlem Vardar Çabkın

evyap'ın ürünlerini alın!

benim aldıklarım:

diş macunu: sanino(evyap),rembrand
şampuan,sabun: duru,arko,evergreen,fax,activex
traşbıçağı: arko,gibbs
saç boyası: natural colors(garnier falan loreale ait aldanmayın),goldwell,
ev temizliği: ben frosch(kurbağalı) almaya başladım,bunlar nerede bulunıur bilmiyorum ama;klar,sodasan,sonett,SAB)
frosch %98 oranında doğada parçalanabilir diyor daha ne desin?alın lütfen!!!

p&g resminden sonra evyap resmi içimi ferahlattı..

dişmacunu olarak SANİNO
ped olarak EVY LADY alabiliriz

(ne alacağınızı bilmiyorsanız ve acil ihtiyacınız varsa)

aldığımız tüm temiz markaların hem resimlerini hem de performanslarını burda paylaşalım

:103::103::103: pembe gözlükleri atıyoruz :103::103::103:​

Arkadaşım bende bu konudan sonra evdeki ürünlerim arasında araştırma yaparken karın çatlağı için aldığım bir markanın üstünde mutlu tavşan logosunu görünce çok sevindim. Fiyatları da uygun yerli bir marka herbaderm hem de tüm ürünleri parabensiz ilgilenirseniz web sitesini incelemenizi tavsiye ederim. Sevgiler...

Merhaba.

Sizin deyiminizle kontrolü yapılmamış'a bir cevap vermek çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum, çünkü bir ürünün kontrolü çok fazla başlık içereceği için bu anlamda hangilerinden bahsettiğimizin karşılıklı olarak net olması daha uygun olur diye düşünüyorum. Daha doğrusu, muhtemel ki siz de, ben de veya pek çok insan da kontrolü yapılmış derken, bir insan için uygunluğu sağlanmış ürünler anlamında algılıyor ve kullanıyoruzdur diye düşünüyorum ve sanırım hepimiz bu konuda her bakımdan tamamen sağlıklı olanlarını kullanmak isteriz.

Sorunuz üzerinden ilerliyorum yine; kontrolü yapılmamış, ambalajı bozuk, üretim yeri tarihi belli olmayan gıdaları kullanıp kullanmadığımı soruyorsanız tabii ki hayır... Dikkat etmeye çalışırım mutlaka.

Kozmetiklerin ve hatta daha geliştireyim kozmetik dışında da kullandığımız her türlü kişisel bakım ürünlerinin ve temizlik ürünleri de dahil olmak üzere, içlerinde bulunan maddelerin, difüzyon yoluyla tenimizden, gerek içten, gerek cilt yapımıza ve hücrelerimize gerekse solunum yolundan ve yiyip içmişcesine bizlere zararları olduğu hususunda da sonuna kadar size katılıyorum ve fazlasıyla aynı düşüncedeyim ve bu anlamda içimin rahat edebileceği ve içinde hiç bir zararlı madde veya maddeler bulunmayanlarını kullanıyorum zaten.

Fakat, bu hususları test veya deney yapılması kapsamına girmeyen şeyler, çünkü içindeki zararlı maddelere ait sonuçları değerlendirmek için, en gelişmiş teknolojiyle ve hiç bir canlıya zarar vermeden bir takım testler yapıldığını varsayalım.

Bu, o ürün veya ürünlerin ambalajı bozuk olmayacağı, üretim yeri ve tarihi belli olacağı anlamına gelmez öyle değil mi? Yani bunlar birbirinden biraz farklı şeyler, ayrı değerlendirilmesi gereken konular diye düşünüyorum ben.

Soruma gelince; bunu kendime de sürekli sorduğum için ve her ne olursa olsun tercihlerimizde öncelikle sormamız gereken sorunun bu olduğunu düşündüğüm için paylaştım.

Neden? İçlerine hiç bir zararlı madde koymamak dururken, zararlarının (öyle veya böyle farketmiyor) test edilmesi gereken maddeler konuluyor? demek istiyorum.

Ve ben kendi adıma, test etmeyi gerektirmeyen maddeleri barındıran ürünleri kullanıyorum. İşte bu yüzen, doğru soru bu olmalı diye düşünüyorum. Zarar verme riski olmayan birşeyin test edilmesi gereksizdir, eminim siz de katılacaksınızdır bu hususta bana.

Bu konu başlığına daha önceki sayfalarda üstelik oldukça uzun uzadıya naçisane fikir ve görüşlerimi paylaşmıştım.

Sorduğum soru belki de tek başına ele alındığında anlaşılmıyor gibi gelmiş olabilir. Vaktiniz olursa ve isterseniz eğer okuyabilirsiniz.

Sonrasında yine soru size gereksizmiş gibi gelir veya hangi amaçla soruyorum gibi düşünceye yine kapılır iseniz, nedenlerini bir kez daha olabildiğince ve dilimin döndüğünce izah etmeye çalışırım.

Cevapsız bırakmak istemedim.

Bu vesileyle sağlıklı ve güzel günler diliyorum. Sevgimle.

erkul kozmetiği ve kosan kozmetiğin sahiplerini yakkinen tanıyorum. bilmiyordum hayvanlar üzerinde denendiğini.

Burada kullanılabilir olarak belirlenenler için aklıma gelen küçücük bir iki soru sorabilirmiyim?

Bahsedilen diş macunlarında fluorid var mı?

Sabun tutucu (kostik veya benzeri maddeler) var mıdır?

Bir de temizlik veya çamaşır bulaşık farketmiyor, onlar fosorsuz mudur?

Sadece hayvanlar üzerinde test edilmediğine endekslendiğimizde, diğer unsurları farketmeyebiliyoruz bazen, o yüzden soruyorum.

Sizi yormadan kendim araştırayım diye düşündüm, ancak siz oldukça kapsamlı ve notlar tutarak tek tek incelediğiniz için bu konuda sizden alacağım cevabı daha sağlıklı bulduğum için sormayı daha uygun buldum.

Kolay gelsin diyor, çalışmalarınız ve buna ayırdığınız zaman için ve bilgilendirme çabalarınız için tekrar teşekkür ediyorum.

bingo da (hayat kimya) yerli sermaye bildiğiniz üzere? onu kullanıp kullanamayacağımız konusunda fikri olan var mı, test yapıyolar mı, her zaman almam ama hiç bi şey bulamazsam onu tercih edeyim bari... türkiye de ar-ge leri var yurtdışını bilemicem...

naturtint diye bir boya markasını dün gratis den anneme aldık henüz denemadik ama üzerinde "paraben" içermediği ve en güzeli hayvanlar üzerinde test edilemdiği yazıyo:)) annemde memnun kalırsak kendime de almayı düşünüyorum. fiyatı 24 civarıydı... renk koruyucu saç kremi de var, aynı markanın onun fiyatı da aynı.
Eki Görüntüle 479297

naturtint diye bir boya markasını dün gratisten anneme aldık henüz denemadik ama üzerinde "paraben" içermediği ve en güzeli hayvanlar üzerinde test edilmediği yazıyo:)) annemde memnun kalırsak kendime de almayı düşünüyorum. fiyatı 24 civarıydı... renk koruyucu saç kremi de var, aynı markanın onun fiyatı da aynı.
Eki Görüntüle 479297

:102: arkadaşlar şimdi kendi belediyemi aradım süper bir haber aldım hayvan suluklarıyla ilgili..paslanmaz çelikten hayvan sulukları yaptırmışlar..şuan ellerindeymiş, 1 aya kadar hallolur mu dedim 1 ayı bulmaz dedi bayan..bir tarafında suluk bir tarafında yemlik olacakmış levhalı..ve yere sabitlenecekmiş..bayıldım bu habere..kendi sokağımı da söyledim buraya yakın bir yere de koyacaklar..inanılmaz sevindim ya...

:124: :124: :124: :124:

(kendi belediyenizi arayın sağlık işlerine bağlanın sorun siz de arkadaşlar 2-3 dk anca sürüyor)

Son düzenleme:

Bu çok güzel bir haber. Oldum olası düşünmüşümdür bizim koyduğumuz kabları alıp atıyorlar pek faydası olmuyor, belediye sabit suluk yaptırsın diye. Tasarımı çok basit ve maliyeti de ne kadar olabilir ki. Ben de soracağım, hatta görüşlerin alındığı bir kutu varmış oraya da yazıp atayım

tom's of maine adlı petanın temizler listesinde yer alan bi marka var, türkiye'de nerde satıldığını bilmiyorum ama internet üzerinden çocuklar için diş macunu satışı var(ben onu buldum), çocuk diş macunu için açıklamada aşağıdakiler yazıyo:
• Dişlerinin çürümesine neden olan bakterileri floraya zarar vermeden yok eder.
• Propil paraben ve diğer zararlı koruyucuları içermez.
• Yapay renklendirici, aroma ya da koku verici içermez.
• Hayvansal ürün ya da hayvansal ürünlerden elde edilmiş maddeler içermez.
• Düzenli kullanımda diş plağı oluşumunu önler.
• Doğal Çilek aromalı tadı çocuklar tarafindan sevilir.
• Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Amerika’da üretilmiştir.

Son düzenleme:
fotoları görünce çok üzüldüm ben de kara listedeki markaları almamaya dikkat ediyorum senelerdir. ama ne yazık ki bir kaç marka hala evimde
dilerim artık bir son bulur...

"Allah der ki; Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır!.."

Son düzenleme:
Yaaaaaa bugün beni yıkan birşey oldu..Pringles aldım yabancı marka ya bakayım kimmiş üreticisi dedim ve ne göreyiiimmmmm... PROTECTER&GAMBLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ARTIK DİYECEK LAF BULAMIYORUM çok da severdim mecbur elveda diyeceğim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…