Hayit tohumu kullananlar ve adeti düzene girenlerin paylaşım alanı

Selam Kızlar,

Bende pko var bekarım hormon ve kilo problemim yok. Fakat sürekli 5-10 gün gecikmelerim oluyor. Geçen ay 16 sında olmam gerekiyordu. 12 sinde hayıta başladım. İlk günlerde kasıklarımda ağrı oldu ama şimdi tık yok 10 gün geçti hala olamadım yaa :KK43:(((
Patlamak üzereyim hayıta devam etsem mi ?

kızlar hayıt göğüslerinizi büyütüyormu yani şiş felan hissediyomusunuz? dolgunlaştırıyormu acaba:26:

hayit tableti içib yüzünde alerji kizariklik olan varmi?benim yüzüm kizarikliklar oluşdu.ne yapmaliyim acaba?:18:

merhaba bende hamile kalmayı çok istiyorum bide adetim düzensiz bende hayıt hotumu kullansam işe yarrmı bide sen hapınımı kullandın lütfen yazarmısın

zeynep sanırım özelden yazmışsın bana ama özelden cvp veremiyorum o yüzden burdan yazıyorum tatlım.
hayıtı nasıl kullandığıma gelince aktardan hazır eksratını aldım ve üzerinde yazdığı şekilde yani bir çay bardağının 1/4'ünü ekstrattan geri kalanını su doldurarak sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa olacak şekilde içtim. kısa bi süre kullandım ve çok çabuk sonuç aldım. Bu arada hayıta başlamadan önce kuru incir kürü yapmıştım 2-3 hafta kadar incir kürü içtim. 10-15 tane kuru inciri kaynatıp günde 2 defa suyunu içtim. Hergün taze kaynatıpta içtim. Bununda faydası olduğunu düşünüyorum.
Allah isteyen herkese nasip etsin.İnşallah en kısa zamanda sizde sonuç alırsınız.

bende hayıt tohumu kullandım,ocak 15te adet görmüştüm,hayıta başladım şubat 18de geldi çok şaşırdım hiç kendiliğinden gelmez normalde,sevindim,ama mart ayında adet olmadım halada olamadım birkaç gün öncede bıraktım,arkadaşın biri incir kürünü tavsiye etti,bu kürü kullandığının 2. ayında 7 yıl sonra hamile kaldı,bilgisi olan varmı nedersiniz kullanmalımıyım

bende hayıt tohumu kullandım,ocak 15te adet görmüştüm,hayıta başladım şubat 18de geldi çok şaşırdım hiç kendiliğinden gelmez normalde,sevindim,ama mart ayında adet olmadım halada olamadım birkaç gün öncede bıraktım,arkadaşın biri incir kürünü tavsiye etti,bu kürü kullandığının 2. ayında 7 yıl sonra hamile kaldı,bilgisi olan varmı nedersiniz kullanmalımıyım

kullana bilirsin.işe yaradığını duydum.soğan kürüylede hamile kalan oldu.

kullana bilirsin.işe yaradığını duydum.soğan kürüylede hamile kalan oldu.

ama soğan kürüyle ilgili çok şey duydum,sadece kullanıldığı süre içinde düzenliyormuş adeti,bırakınca eski haline dönüyormuş,hemde kistleri yok edip iltihap söktürüyormuş o nedenle akıntı çoğalıyormuş ve sperm geçişini ve rahime ulaşmasını engelliyormuş bunu saraçoğluna giden birisi söyledi,bir çok kişide destekledi,o nedenle vazgeçtim ama incir+havuç deneyeceğim,incir yumurtanın büyümesini ve birden fazla oluşmasını sağlıyormuş,havuçta çatlatıyormuş,adetim gelince başlayacağım

Ben yaklaşık 40 gündür hayıt tohumu içiyorum...

Adet sancısı diye bir şey kalmadı ki yatakta kıvranırdım öncesinde.

Fakat şöyle de bir şey var... sanki eskisinden daha az oluyor adetlerim.

Yani önceden daha yoğun olurdu. Niye böyle oldu anlamadım.

Aynı durumu yaşayan var mı ve neden olabilir bu? :44:

kızlar ben hayıt tohumundan çok memunum onu kullanınca ne agdet sancım kaldı nede reglılerımde düzensizlık içtiğimde muhakak reglım oluyo. göüslerde reglıye yakın normalde ırıleşiyo ama hayıt içince sankı bırazcık daha fazla irileşiyor gibime geldi. arkadaşın bırı hayıt içince daha çok kanamam oldu demiş benım ise tam tersı daha az oluyo önceden 6 7 gün sürüyordu şimdi 5. gün bitiyor. aktar süreki kullanımda sorun olmaz dedi diger bı aktar sürekli kullanma herşeyın fazlası zarar dedi.bu arada pcoluyum ilaçsız reglım olmuyordu reglı günlerim acile gidip iğne vuruluyordum

Arkadaşlar öncelikle eczacı olarak söylüyorum ki hayıt gerçekten faydalı bir bitki. Eczanelerde ilaç olarak da satılıyor. Ismi agnucaston tb. Yurtdışında yapılan bir çalışmada (kaç kişi arasında yapılmıştı hatırlamıyorum o yüzden tahmini bi rakam vereceğim) 23 kadından 19u daha önce hamile kalamamışken vitex agnus castus(hayıt)la hamile kalmış. Düzenli kullanmanızı tavsiye ederim.

ablamın polikistik overı var oyüzden almıştı adeti gerçekten düzene girmişti sivilceleride geçmişti o içerken bende içiyodum yanında 2 ay fln kullanmışımdır ve ağda yaptıktan sonra bacaklarımdaki tüyler hem geç çıkıyodu hemde seyrekleşmişti ama.. çayını demleyip içiyoduk biz içtikten hemen sonra acayip sıkışıyoduk böbreklere zarar verir diye korktum bıraktım sizde böyle bi sorun olmadı mı?? şimdi kollarımı almayı düşünüyorum ee hayıt tüyleri seyrekleştirio nasılsa ama çay olarak değilde ezip balla karıştırıp yiyenler varmış böyle de fayda eder mi ki??

annem adet olmuyordu son zamanlarda.doktora gitti menopoza giriceksin dedi.sonra bu hayıtı duyduk.hergün 1 tatlı kaşığı ezilmiş hayıt tohumunu suyla yuttu 1 ay sonra adet oldu.ve ağrı falan da yok çok düzenli artık diyor.bende de pco var.ben de bugünden itibaren kullanmaya başlıyıcam.inşallah düzenlenir benimkide

bende soğan suyu ve civan perçemi denedik...bir faydasını göremedik daha sonra söktürücü kullanmak zorunda kaldık,hayıt tohumu adetten ne kadar önce başlanmalı ve ne kadar süre kullanmalıdır?

merhaba ben size birşey sormak kızlar;hayıtı yeni kullanmaya başladım benim hormonlarım normal seviyede ama adet sancım fazla olur yatak döşek yatarım sormak istediğim bana zararı olur mu bu bitkinin ve gebe kalmayı engeller mi çünkü hormonlarım normal seviyede bilgi verirseniz sevirim.

mrb herkese..arkadaşlar doktora gittim ve progesteron hormonum çok düşük çıktı..hayıt adaçayı ve incir kürü kullanıyorum yumurlayabilmk için..ne tür sebzeler tüketmeliyim..sizler neler yaptınız..

merhaba ben size birşey sormak kızlar;hayıtı yeni kullanmaya başladım benim hormonlarım normal seviyede ama adet sancım fazla olur yatak döşek yatarım sormak istediğim bana zararı olur mu bu bitkinin ve gebe kalmayı engeller mi çünkü hormonlarım normal seviyede bilgi verirseniz sevirim.

bi doktorun makalesini okumuştum..var olan hormondan daha fazla almakta hamile kalmayı engelliyormuş..ama yinede yanlış bilgi vermek istemem..

bi doktorun makalesini okumuştum..var olan hormondan daha fazla almakta hamile kalmayı engelliyormuş..onun için hayıtı günde bi defa içiyorum ben..ama yinede yanlış bilgi vermek istemem..

bi doktorun makalesini okumuştum..var olan hormondan daha fazla almakta hamile kalmayı engelliyormuş..onun için hayıtı günde bi defa içiyorum ben..ama yinede yanlış bilgi vermek istemem..

teşekür ederim o zaman almayı bırakıyım sancı çekmek daha iyidir teşekür ederim yanıt verdiğiniz için.

Bende aynı dertten dolayı başladım.4 gündür içiyorum. Ama zararlı olabileceği hiç aklıma gelmedi. Zaten fazla kullanmayı düşünmüyorum.3 hafta deniyeceğim bakalım. Ağrılarada faydası oluyordur umarım :KK31:

X