Hayırlı eş için 4444 Salatı Tefriciye

canlarım son durumu açıklıyorum.....
kayalar0123ün 260 sayısını perican(100) sevila(60) caperia(50) ben(50) şeklinde paylaştık inş bu gece bitireceğiz....
dilerim nehirsu arkadaşımızda kalan 110 tanesini çektiğine dair sabah bize bilgi verirse enfl arkadaşımızın duasını yaparız....ve benimkine başlarız.......
Allah hepinizden razı olsun....

canım nacizane tavsiyem sıra sana gelince listeyi herkese özel mesajla bildirip arada ne alemdeler okumuşlarmı diye sorman. sevila34 bunu ilk defa burada görmüş haklı tabi bu insanı uğraştırıyor ama gördüğün gibi insanları vdürtmeyince takip etmiyorlar.bence herkes kendi sırası geldiğinde listedeki herkese ayrı ayrı mesaj atmalı.tabi bu benim fikrim benim sıram olsa ben yaparım yani. hatta 2 gün önce konu açtım herkese ayrı ayrı mesaj attım benimki daha basit bbirşeydi.tabiyki bunu konu sahibinin herkes için ayrı ayrı yapması zor ama sırası gelen kendininkini takip edebilir

eksik kalan alınması gereken tefriciye varsa alabilirim arkadaşlar

Saol canım bitti..3 günde okunur çok kolay diyenler almadı kalan sayıdan ama biz paylaştık :)

Rapisa 3 seferdir susuyorum ama artık o kadar sinirliyim ki saatlerdir sakinleşemiyorum..ben mavigece arkadaş için mutlaka tekrar okumalıyız haksızlık diye düşünürken bu olay her hafta olmaya başladı..ciddiye alan ve gerçekten verilen sayıyı bitirebilecek olanlardan yeni liste oluşturcam..

Arkadaşlar çekiniyosa bile ben zerre çekinmiyorum hatta çileden çıktım artk..bu yorgun günün üstüne geceyarısı eve girmişken ve yarın da yorucu birgün beni bekliyoken kalanı alacaksam listedekilerin işi ne? Hayır sorun sayı değil ben zaten hergün okuyan insandım bu başlıktan önce de..ben 500 tane de okurum ne kadar yoğun olursam olayım..ama ne kadar okuyacağımı bilmek ve ona göre hesabımı yapmak istiyorum..diğer arkadaşlara güvenmek istiyorum..gerekirse kişi başı 500 okuyalım ama lütfen gözümüz arkada kalmasın ve haksızlık olmasın..

Son düzenleyen: Moderatör:

Canım seni listeni de bekliyom kime ne kadar düşüyor. Ben şimdiden 51 adet okudum

canım bence düzenli okuyan kimse çekinmez doğru düşünüyorsun sana katılıyorum ve haklısında çünkü kaç tane okuyacağını bilip kendini ona göre ayarlarsın.ben mesela diyorum 3 güne düşürelim diye ama önümde 1 hafta zaman olduğu için 1 haftaya yayıyorum ama kararlaştıralım söylediğin gibi listeyi düzenleyelim yeniden ona göre istikrarlı gidelim

En komiği de ne biliyor musun? Ben ilkkkez salatı tefriciye okuduğumda tek başıma 1 haftada 4444 taneyi bitirdim ki bana bitiremezsin paylaştır dediler ben hayır kendim okuycam dedim..

4444 ü 1 kişi bile 1 haftada bitirebiliyorken bunca kişi nasıl bitiremiyor?

Bana kalırsa da 3 günde okuyalım ve hatta ramazanda başka dualara ve terkiplere başlayalım ama yapabilecek olanlarla..

Diğer arkadaşlar zaten isterlerse kendilerine topic açıp ayrı grup toplayabilirler..

Tmm o zaman yap yeni listeyi lilrına arkadaş içindi galiba.. Yap sayılarıda paylaştır.. 3 gün diyede yaz.. Bu arada benim sayım bitti.. Toparladık gene :)) sinirlerim bozulsada bazen sevdim genede ben bu topiği :)

Tmm o zaman yap yeni listeyi lilrına arkadaş içindi galiba.. Yap sayılarıda paylaştır.. 3 gün diyede yaz.. Bu arada benim sayım bitti.. Toparladık gene :)) sinirlerim bozulsada bazen sevdim genede ben bu topiği :)

Bende çok sevdim bu topic i özellikle bazı arkadaşların(sende dahil) disiplinine ve ciddiye alışına hayran kaldım..

Mavigece arkadaşta tek tek hepimizin listesiyle kendi listesi gibi uğraşıyor allah razı olsun..

Bana kalırsa da 3 günde hızlı ilerleyebileceğimiz bir grupla tüm listeyi bitirip sonra başka terkiplere başlayalım..ramazanda hatim falan yapalım..bence bu topic gerçekten ciddiye alanlar için hazine gibi birşey çünkü birbirini hiç tanımayan insanlar birbirlerine dua ediyor ve günahsız bir ağızdan dua alıyor..

canım galiba daha önce senin gibi tek başına 4444 ü tamamlayabilenler bitirebiliyor çünkü bende bitirmiştim . ezberimde olduğundan o kadar zorlanmıyorum o zaman çalışmıyordum bitirebildim ama şimdi 4444 ü tek başıma bitiremem geçen denedim hatta ancak 1000 gibi bir sayı 3 günde okuyabildim sonrada senin konuya dahil olmaya karar verdim .

Kesinlikle katılıyorum.. Bu arada tşkkr ederim :)
Tanımadığımız insanların duası kadar güzel birşey olamaz bence.. O yüzden gerçekten hem çok üzülüyorum sorun çıkınca hem çok kızıyorum.. Yani ciddiye alınsa dediğin gibi bulunmaz hazine bu topic.. Keşke yetişsede ramazandada yasin hatmi falan yapsak.. Hoş o biraz zor çünkü 40 kişi olmamız lazımki herkeze 40 yasin okuyalım.. Ama tesbih hatimleri var onları falanda yapabiliriz aslında.. Nasip bakalım, ekip rayına otursunda yapabileceğimiz şey çok

canım ben liste hazırlayacağım...
yalnız 3 günde herkes için uygun mu sormak lazım......
çünkü en başından beri 1 hafta diye konuştuk.....
herkese uyarsa devam ederiz....

canım arkadaşım bende aynı fikirdeyim .geçen gün bende konu açtım Allah Allah ın isimlerinden "ya Cebbar " çekmek için sayı fazla diye rica ettim bazı arkadaşlardan onlarda sağolsunlar kırmadılar hele capoeira benden bile fazla okudu insan mutlu oluyor senin bir derdin var müslüman kardeşin sorunun çözülmesi için çabalıyor çekmesi gereken sayıyı çekiyor daha bile fazla almak istiyor bunlar güzel şeyler ben seviyorum.Maşallah Allah bozmasın

Ama bak sen çalıştığın ve meşgul olduğun halde 3 günde 1000 tane okuyabiliyosun insanlar 200-300 taneyi bitiremiyor..zaten yoğun olanlar verilen sayıyı bitiremicek olanlar bu gruba katılmasın..daha esnek bir liste oluştursunlar başka başlıkta..

Buarada benim de ezberimde :) ben okumaya başladığımda 100 e geldiğimde çoktan kendi kendime ezberlemiştim farkedince şaşırdım.ezberlemeye çalışmadan yani..ama hafızam çok iyidir onun da etkisi vardır muhakkak.

Ciddiye alan çalışkan bir grupla çok güzel terkipler,zikrler hatta hatimler yaparız..ama bu hız ve disiplinsizlikte ilerlersek seneye kadar bitmez zaten liste de dağılmaya başlar ..

Yaz cnm.. 3 gün yaz.. Yetiştiremeyene yardım ederiz.. Yeterki istesin

canım bence sen şimdi listedeki herkese mesaj at 3 günde tamamlayabilirmisiniz diye sana yarın yada en fazla ertesi gün içinde dönüş yapmayanları listeden silelim

canım ben inanıyorumki inşallah bundan sonra düzenli gidicez listemiz aksamıycak

bu başlığa koştuğun yetmemiş başka başlıklara da yardım etmişsin cidden idolümsün :)

Ah ramazana kadar bitirsekte ramazanı dolu dolu geçirsek..hatta keşke hepimiz aynı şehirde olsaydık ve ramazanda beraber camiye falan gitseydik süper olurdu :) ben iyice hayallere daldım :))

Yanlız ben şu an çok utandım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana., elimden geldiğince yaparım..hiç birşey karşılıksız deil.. Sıkışan birine koş rabbinde sana hızırı yollasın sıkışınca.. İçten ettiğin duanın karşılığı herzaman gelir.. İnşallah o toplanan tesbihin karşılığını görürsün, ve emin ol tek sen görmiyeceksin, yardımcı olanlarda bir sıkıntısından kurtulacak.. Böyle düşündüğüm zaman gerçektende burası bulunmaz bir fırsat.. Haydi lütfen değerlendirelim

Ayyy çok güzel olurdu valla.. Nasip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…