Hayırlı eş için 4444 Salatı Tefriciye

Canım bildiklerim doğrultusunda, yanlış biliyorsam Allah beni affetsin. Şimdi bu arkadaşlar geri dönüş yapmadıkları için okudularsa bile okudukları duayı nasıl desem hediye etmemiş oluyorlar dolayısıyla da sayıya bir katkısı olmuyor. Bu kişilerin payına ne verildiyse, totalde kaç salavat eksiği varsa bunu tespit edip burada okuyup bağışlayacak olanlar okusunlar. Arkadaşımızın duasını yaparken de okunan 4444 tefriciye hürmetine duamızı eksiğiyle fazlasıyla doğrusuyla yanlışıyla şu duamızı kabul et diye dualaması yapılır. Allah niyetimizi biliyor sonuçta sayıya çok fazla takılmayalım rabbim duayı her şekilde kabul eder.

pericim Allah razı olsun....bak bu ilaç oldu....

o zaman kalan sayıyı bölüşelim ne dersiniz?

artık arkadaşlar dönerse söyleyeceğimiz belli.....

Ama ben mesela her okumamda mutlaka sonunda ve başında armağan ediyorum? Bence dilek sahibi bilmese de sayılıyodur..

Olay allahın niyetimizi bilmemesi değil ki olay insanlarım sorumsuzluğu ve ciddiyetsizliği..

canım çözüm sorumluluk almayan arkadaşı listeden çıkarmak....
ve kalan sayıyı da okumak.....
Allah biliyor,görüyor....
Ama büyük bir kul hakkı ben de 8-20 mesaideyim....
bu ara raporla uğraşıyorum eve geliyorum birde raporla uğraşıyorum.....
dua Allahada verilmiş bir sözdür diye....
hemen hergün bakıyorum foruma......
ve sabah 5 te kalkıyorum.....
programıma belli bir süre koydum.....öncelikli diyede belirttim tefriciyeyi.....
ben kul hakkına girip vebal almak istemezdim...
üzgünüm sorumsuz davranıp ciddiyetsiz davrananlar adına........

kızlar bir hafta çok uzun bir süre zaten adam başına 260 düşünce bu hızlı okununca 2 saatte okunuyor demem o ki en azında 3 güne düşürelim hızlı ilerliyelim ben mesela 16. sıradayım tam 13 hafta beklicem nacizane tavsiyem bu ne dersiniz?

Arkadaşım çok güzel yazmış ve kendinize ne zaman geleceğini de hesaplamışsınız da daha son güne kadar bitirememişsiniz o nasıl oluyor? Biraz çelişkili bir yorum olmamış mı? Hala bitirdiğinize dair haber vermemişsiniz ..hayır büyük ihtimal bitirdiniz zaten ama tam 1 hafta sürdü yani onu demek istiyorum..3 güne düşürmek gerçekçi bir istek değil..

Diyeceğim o ki 5 saatte de okuruz demek kolay mesele söylediğini yerine getirebilmek..

Bir de bu topic sadece dua toplamak için değil dua etmek için de açıldı..yani birine dua etmekte dileğinize yardımcı olacaktır..

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bu gece lilrubanın listesi yayınlanırmı acaba?:44:

canım ben düzenleyeceğim....
mavigecem hazırladığı için onu bekledim ama o da yorgun düşmüştür kursu vardı.....
bir de enfl in tamamlansın diye bekledim....
bu gece netleşir yarın başlarız benimkine.....

canım çözüm sorumluluk almayan arkadaşı listeden çıkarmak....
ve kalan sayıyı da okumak.....
Allah biliyor,görüyor....
Ama büyük bir kul hakkı ben de 8-20 mesaideyim....
bu ara raporla uğraşıyorum eve geliyorum birde raporla uğraşıyorum.....
dua Allahada verilmiş bir sözdür diye....
hemen hergün bakıyorum foruma......
ve sabah 5 te kalkıyorum.....
programıma belli bir süre koydum.....öncelikli diyede belirttim tefriciyeyi.....
ben kul hakkına girip vebal almak istemezdim...
üzgünüm sorumsuz davranıp ciddiyetsiz davrananlar adına........

Aynen ben de Allahın karşısında mahcup olmamak için ve arkadaşların da hakkını yememek için fedakarlık edip okuyorum..yoksa benimde şartlarım müsait değildi özellikle bu hafta..bugün eve bu başlığa ilk yazdığımda girdim..

Nehir arkadaş 3 gün de okuyalım bana sıra geç geliyor demişte kendisi son güne kadar bitirememiş..

1 haftada bitirmeyi düzene oturtturamadık lütfen gerçek dışı isteklerde bulunmayalım..

Bir de duayı toplamaktan çok başkasına etmekte sizi dileğinize yanaştırır yani bu topic hem dua etmek hem toplamak için açıldı amaç sadece dilek duası toplamak olsaydı terkibi bitenlerin (mavigece,ben) ayrılması gerekirdi bu bakış açısıyla

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama ben mesela her okumamda mutlaka sonunda ve başında armağan ediyorum? Bence dilek sahibi bilmese de sayılıyodur..

Olay allahın niyetimizi bilmemesi değil ki olay insanlarım sorumsuzluğu ve ciddiyetsizliği..

Canım söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın, olayı uzaktan takip ettim biraz bana sorarsanız bu arkadaşlar hiç okumadılar, 3-5 tane bile okusalar kusura bakmayın ancak bu kadar okuyabildim derlerdi diye düşünüyorum okumadıkları için bu kadar duyarsız davranıp geri dönüş yapmıyorlar. Şuan sıradaki arkadaşa bir alternatif olsun diye böyle bir öneride bulundum ki bacımız madur olmasın. Dediğim gibi niyetimizi eksiğiyle fazlasıyla yanlışıyla doğrusuyla kabul et ya rab diye yaparız. bunda da vardır bir hayır inşallah bilemiyorum başka ne desem ..

pericim Allah razı olsun....bak bu ilaç oldu....

o zaman kalan sayıyı bölüşelim ne dersiniz?

artık arkadaşlar dönerse söyleyeceğimiz belli.....

tatlım online oldukları halde onca söylenen şeylere rağmen geri dönüş yapmadılarsa onlardan hayır yok bence ama madem cuma son gün yarına dek bekleyelim olmadı. belki gündüz vakti nette olamayabilirim niyetsiz 100 tane tefriciye okudum onu da dahil edin okumaya eğer dönüş yapmazlarsa

Aynen ben de Allahın karşısında mahcup olmamak için ve arkadaşların da hakkını yememek için fedakarlık edip okuyorum..yoksa benimde şartlarım müsait değildi özellikle bu hafta..bugün eve bu başlığa ilk yazdığımda girdim..

Nehir arkadaş 3 gün de okuyalım bana sıra geç geliyor demişte kendisi son güne kadar bitirememiş..

1 haftada bitirmeyi düzene oturtturamadık lütfen gerçek dışı isteklerde bulunmayalım..

Bir de duayı toplamaktan çok başkasına etmekte sizi dileğinize yanaştırır yani bu topic hem dua etmek hem toplamak için açıldı amaç sadece dilek duası toplamak olsaydı terkibi bitenlerin (mavigece,ben) ayrılması gerekirdi bu bakış açısıyla

kızlar bu gece lilrubanın listesi yayınlanırmı acaba?:44:

Canim sana ne zaman basliyoruz ?

Canım elimde 9o adet tefriciye var isterseniz açıkta kalan sayıya ekleyin bunu

Valla çok güzel demişsin.. Enfi arkadaşa cuma başladık evet çünkü perşembe gene muammadaydık.. Katılan herkez biliyor perşembe okunan kişinin duası yapılıp diğer arkadaşa geçiyor.. Hani yasin hatmi olsa her türlü bahaneye açık bir hatim.. Abdestli olacaksın, özel durumun olmayacak, sakin sessiz bir yerde olacaksın.. Ama bu aynı deilki.. İşte de okunur evdede.. Sokakta bile okunuyor emin olun.. Çocukları okula koyup gelinceye kadar rahat 100 tane okuyorum.. Demekki okuna bilior.. Ben sıkıldım her perşembe strese girmekten.. Hepte yazıoruZ arkadaşlar haber edinde eksiğiniz varsa tamamlaalım diye, ama ona bile cvp gelmio genellikle :KK50:

kızlar ne yapalım.....
kalan sayıyı paylaşalım mı...
kayalar0123 den dönüş olacağını sanmıyorum......260 çekilecek görünüyor....
nehirsu85 de 150 okumuş 110 kalmış.....belki o döner.....

Canım söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın, olayı uzaktan takip ettim biraz bana sorarsanız bu arkadaşlar hiç okumadılar, 3-5 tane bile okusalar kusura bakmayın ancak bu kadar okuyabildim derlerdi diye düşünüyorum okumadıkları için bu kadar duyarsız davranıp geri dönüş yapmıyorlar. Şuan sıradaki arkadaşa bir alternatif olsun diye böyle bir öneride bulundum ki bacımız madur olmasın. Dediğim gibi niyetimizi eksiğiyle fazlasıyla yanlışıyla doğrusuyla kabul et ya rab diye yaparız. bunda da vardır bir hayır inşallah bilemiyorum başka ne desem ..

canım sen zaten haklısın en azından eksik okunmuş olacağına fazla okunmuş olsun..bende hep hoşgörülü olmaya zorladım kendimi 3 haftadır ama bendeki hoşgörü bitti açıkçası artık bu ciddiyetsizlikten sıkıldım..zaten son gün gelip okuyamadım demeninde bize yardımcı olan bir tarafı yok..okuyamıyacak olanlar listeye adını yazdırmıcak bu kadar basit..hastası olan,işi yoğun olan,seyahati olan vs en baştan söyleyip çıkacak..bana göre bu yapılan kul hakkıdır..ve bence bazıları dua okumaya değil de kendi niyetleri için dua toplamaya girmişler listeye..

tatlım online oldukları halde onca söylenen şeylere rağmen geri dönüş yapmadılarsa onlardan hayır yok bence ama madem cuma son gün yarına dek bekleyelim olmadı. belki gündüz vakti nette olamayabilirim niyetsiz 100 tane tefriciye okudum onu da dahil edin okumaya eğer dönüş yapmazlarsa

tamam canım Allah razı olsun......

kızlar ne yapalım.....

Gülüm benim ilk yazdığım 90 adeti 100'e tamaladım sayılarda karışıklık olmasın

kızlar ne yapalım.....

Nehirsu arkadaş 3 günde bile çok rahat biteceğini ve süreyi kısaltmayı önerdiğine göre okumuştur bence sadece girip yazamamıştır..

Ama 260 ı bölüşelim bence.. Ben 60 ı alırım

Arkadaşım çok güzel yazmış ve kendinize ne zaman geleceğini de hesaplamışsınız da daha son güne kadar bitirememişsiniz o nasıl oluyor? Biraz çelişkili bir yorum olmamış mı? Hala bitirdiğinize dair haber vermemişsiniz ..hayır büyük ihtimal bitirdiniz zaten ama tam 1 hafta sürdü yani onu demek istiyorum..3 güne düşürmek gerçekçi bir istek değil..

Diyeceğim o ki 5 saatte de okuruz demek kolay mesele söylediğini yerine getirebilmek..

Bir de bu topic sadece dua toplamak için değil dua etmek için de açıldı..yani birine dua etmekte dileğinize yardımcı olacaktır..

dua toplamak hiç hoş bir cümle degil öncelikle lütfen tartışırcasına eleştirmeyin ki benmki bir tavsiyeydi, artı keşke bu yorumu okudugunuz gibi duayı tamamladıgıma dair yorumuda okusaydınız.bana gelince 2 saatte okundugunu belirttim ben zaten ilk gün yarısından fazlasını okumuştum bu hafta ekstra yogunlugumdan önümdede 1 hafta olmanın rahatlıgıyla tamamladım .
bundan sonra ALLAHın izniyle 3 günde tamamlarım fikrimi söyledim hepsi bu.

dua toplamak hiç hoş bir cümle degil öncelikle lütfen tartışırcasına eleştirmeyin ki benmki bir tavsiyeydi, artı keşke bu yorumu okudugunuz gibi duayı tamamladıgıma dair yorumuda okusaydınız.bana gelince 2 saatte okundugunu belirttim ben zaten ilk gün yarısından fazlasını okumuştum bu hafta ekstra yogunlugumdan önümdede 1 hafta olmanın rahatlıgıyla tamamladım .
bundan sonra ALLAHın izniyle 3 günde tamamlarım fikrimi söyledim hepsi bu.

Hanımefendi duayı size sıranın Erken gelmesi için 3 günde okumayı önerip 6 günde tamamlamışsınız diyorum..amacım size kızmak ya da sataşmak değil demek istediğim biz burda 1 haftada tamamlayamıyoruz 3 günü önermek arkası boş bir öneri..hani 3 saatte okunur diyip hafife almışsınız ama dün akşamüstüne kadar hala bitirmemişsiniz..

Eğer yardımcı olmak istiyorsanız hızlı bitmesi için şuanda kalanı paylaşıyoruz siz de alabilirsiniz!

canım sen zaten haklısın en azından eksik okunmuş olacağına fazla okunmuş olsun..bende hep hoşgörülü olmaya zorladım kendimi 3 haftadır ama bendeki hoşgörü bitti açıkçası artık bu ciddiyetsizlikten sıkıldım..zaten son gün gelip okuyamadım demeninde bize yardımcı olan bir tarafı yok..okuyamıyacak olanlar listeye adını yazdırmıcak bu kadar basit..hastası olan,işi yoğun olan,seyahati olan vs en baştan söyleyip çıkacak..bana göre bu yapılan kul hakkıdır..ve bence bazıları dua okumaya değil de kendi niyetleri için dua toplamaya girmişler listeye..

çok haklısın canım en azından bundan sonra daha tedbirli yaklaşılır. tam da bu durum yaşandığında karşıma şöyle bir yazı çıktı
''Fazla okuma yapan kardeşlerim rahatsız olduklarını yazıyorlar.Aslında kaynaklara göre sizin zikrinize katlıan meleklerdir onlar.Eğer size katılmalarını istemiyor yalnız dua etmek istiyorsanız uzun okumalrdan önce özellikle bu duaları okuyun .. '' diye devam eden bir yazı ..

Hanımefendi duayı size sıranın Erken gelmesi için 3 günde okumayı önerip 6 günde tamamlamışsınız diyorum..amacım size kızmak ya da sataşmak değil demek istediğim biz burda 1 haftada tamamlayamıyoruz 3 günü önermek arkası boş bir öneri..hani 3 saatte okunur diyip hafife almışsınız ama dün akşamüstüne kadar hala bitirmemişsiniz..

Eğer yardımcı olmak istiyorsanız hızlı bitmesi için şuanda kalanı paylaşıyoruz siz de alabilirsiniz!

cevabımı verdim anlamamakta ısrar ediyorsunuz çabuk bitmesini isteyen sadece ben degilim neyse selametle.

X