Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

canım onu da denedik ama biz annemdir nasılsa bizden diye ikinci aydan sonra az verdik ya da vermedik, annem de ihtiyacım var benim bunu kesinliğe kavuşturalım veremeyecekseniz benim de ihtiyacım var işe girmem lazım dedi. karşılıklı oturtamadık para mevzusunu. olmadı yani. ama demek ki böyle olacağı varmış. şuan gittiği yere de oğluma bakmaya başladıktan sonra hafta sonu gidecek. böyle böyle 1000 küsüre tamamlanacak eline geçecek para. evet çok yorulacak ama ben dedim biz tamamlamaya çalışalım sen işi bırak temelli, güvenmedi. haklı da.

benim oğlumun abisi yani :emir_bebek:

rabbim sağlık sıhhat versin, hayırlı insanlarla karşılaştırsın hepsini :dua:

amin canım benim amin

Amin canım inşallah onlar için çalışıyoruz daha alışamadı benim oğlum ise gitmemi istemiyo

kıyamam ona daha çok küçükler aslında ama her şey onlar için sonuçta

hanımlar hayat zor şartlar zor malesef

benim büyük de özel okula gidiyor

küçük de özel kreşe gidiyor.

bizde de anane bakıyordu ama geçen sene mart'ta rahatsızlanınca

ki kvdem de çok ısrar etti verme kreşe diye kimseyi dinlemedim

kreşin o kadar çok avantajı olduki

asla gözüm arkada değil o konuda da

benim küçüğüm de tam 3 yaşında geçen sene ağustos ayında başladık kreşe
belli bi yaş sonrası zaten kreş lazım.
3 yaşa kadar evde bakılmalı çocuk ama 3 yaş sonrası kreş çok iyi . yarım gün olsa dahi
benim geldiğim yerde kız meslek lisesinin kreşi vardı. orası da güzeldi bak. uygulama okulu gibi bi şeydi. en büyük oğlanı yarım gün oraya vermiştim bi ara. ev hanımıydım o zaman ama gitsin dedim. o da her gün ağlaya zırlaya gitti. yapama paşama yapışa yapışa. ilk çocuklar böyle mi oluyor bilmiyorum ama çok zorlandım onunla kreş şeysinde

şekerim senin oğluşlar nasıllar :KK51::KK51:
oğluşlar iyi kudurmaya devam. yaz geldi ya. sorma. dün eve gittim evde yoklar. bakan kadın demiş ki gitmeyin . annenize haber verelim . resmen kaçmışlar evden. site içinde de yoklardı. sitenin halı sahasına gitmişler.
gittim bi sinirle aldım eve getirdim .
oruçluydum da. sinir tepeme çıktı. 1 saat suratım sirke sattı. yani batırdınız dedim akşamı . içine ettiniz .
cevap vermediler . sustular . zaten ben konuşurken tırsıyorlar çünkü çok çirkin bi şeye dönüşüyorum.
akılları varsa beni kızdırmasınlar . :KK53:

belli bi yaş sonrası zaten kreş lazım.
3 yaşa kadar evde bakılmalı çocuk ama 3 yaş sonrası kreş çok iyi . yarım gün olsa dahi
benim geldiğim yerde kız meslek lisesinin kreşi vardı. orası da güzeldi bak. uygulama okulu gibi bi şeydi. en büyük oğlanı yarım gün oraya vermiştim bi ara. ev hanımıydım o zaman ama gitsin dedim. o da her gün ağlaya zırlaya gitti. yapama paşama yapışa yapışa. ilk çocuklar böyle mi oluyor bilmiyorum ama çok zorlandım onunla kreş şeysinde

aynı kuzum bizim abide zorlamıştı ilk zamanlar bizi

ama küçük maşallah :nazar::nazar::nazar: hiç sıkıntı çıkarmadı

küçüğün sıkıntısı mesela sorguluyor ben neden kreşe gidiyorum

sen neden işe gidiyorsun abi neden okula gidiyor gibi sorgulamaları var

onun dışında kesinlikle ben de senin gibi düşünüyorum çocuğun gerek motor gerekse sosyal her yönden

gelişimini kreş çok daha iyi destekliyor

bir hafta hasta oldu kreşe gitmedi çocuk yerinde saydı

o zaman devletin verdiğinin üstünü siz tamamlayacaksınız demi 1000 tl ye. ihmal etmeyin kadını . onun da ihtiyacı var .

tabi ki kuzum ben biliyorum ne zorluklarla ev yaptılar dışardan bakınca 3 ev var , araba var ooh rahatlar sanırsın ama iki çocuk lise sonda okuyo o evlerin ikisinin borcu var hali hazırda tamamlanmayan kiraya verilse getirisi olacak evler değiller. evin geçimi faturası var dışı seni içi beni yakar yani.
biz eşimle de konuştuk elimizden geldiğince herşeyini yapıcaz oğlanın. sanki kreşe gidiyor gibi, annem eskiden baktığında ben bir paket bez alıp götürmedim annem yaptırmadı yani bu evin çocuğu o dedi, ama bu sefer oğlumun tüm masrafını ben yapıcam dedim. o şartla girdik bu işe yani...
bakalım ya hayırlısı işte...

oğluşlar iyi kudurmaya devam. yaz geldi ya. sorma. dün eve gittim evde yoklar. bakan kadın demiş ki gitmeyin . annenize haber verelim . resmen kaçmışlar evden. site içinde de yoklardı. sitenin halı sahasına gitmişler.
oruçluydum da. sinir tepeme çıktı. 1 saat suratım sirke sattı. yani batırdınız dedim akşamı . içine ettiniz .
cevap vermediler . sustular . zaten ben konuşurken tırsıyorlar çünkü çok çirkin bi şeye dönüşüyorum.
Canım senin. Uc Çocuk mu var ve çalışıyorsun öyle mi maşallah sana

bebeğim öyle deme dağılıyor . toz oluyor bende onu sevmiyorum. Yok annem yani eşimin annesi iki kat aşağımızda oturuyor Allah razı olsun. Oda işi sırf oğluna vakit ayırayım diye yapıyor zaten.
iyi işte . oğluna vakit ayır diye kadın gelip yapmıyor mu o işi. sonuçta sana kalmıyor .
kv ye bahane bulma.
toz sevmiyor musun . her gün toz almıyorsun sanıyorum . haftada 1 gün al yeter .
ben çoğu işimi cuma eve gidince yapıyorum . süpürüyorum zaten hafta içide hemen hemen her gün. 3 çocuk olunca her yer kağıt kesiği. kırıntı . döküntü.
toz almaya gelince artık haftada 1 kez. zaten konsol üstünü ve sehpa üstlerini boşalttım artık .toz olmasınlar diye. boş konsolu silmek çok kolay oluyor çünkü. konsol tepesine de çok çıkıyor benim oğlanlar. kız da öyle. o nedenle boşalttım. yatak odam olsun diğer yerler olsun . örtü yok. sermiyorum. artık uğraşamıyorum örtü ile vs . zaten örtüleri de boyuyorlar . tükenmez , pastel. onları da kurtarayım dedim .

Evet canım öyle alışkın değil bide çalışmama anne sen İse gitme babam ise gitsin diyo:KK57::rolleyes:

oooo sıkıştıkları zamanki cevap hepsinin aynı

sen yapma baba yapsın yerim onun ballarını :KK51::KK51::KK51::KK51:

oyyy oruçlu oruçlu seni kızdırmışlar allah kabul etsin canım

kız hep güler yüzlü olacak halimiz yok ya

bir de erkek çocuğu işte normal yaramazlar yani

benimkiler bile yaşları küçük olmasına rağmen iyi organize oluyorlar dakika da

Canım senin. Uc Çocuk mu var ve çalışıyorsun öyle mi maşallah sana

ooooo @demirleke o bizim medar-ı iftarımız idolümüz

bir tanedir o :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

iyi işte . oğluna vakit ayır diye kadın gelip yapmıyor mu o işi. sonuçta sana kalmıyor .
kv ye bahane bulma.
toz sevmiyor musun . her gün toz almıyorsun sanıyorum . haftada 1 gün al yeter .
ben çoğu işimi cuma eve gidince yapıyorum . süpürüyorum zaten hafta içide hemen hemen her gün. 3 çocuk olunca her yer kağıt kesiği. kırıntı . döküntü.
toz almaya gelince artık haftada 1 kez. zaten konsol üstünü ve sehpa üstlerini boşalttım artık .toz olmasınlar diye. boş konsolu silmek çok kolay oluyor çünkü. konsol tepesine de çok çıkıyor benim oğlanlar. kız da öyle. o nedenle boşalttım. yatak odam olsun diğer yerler olsun . örtü yok. sermiyorum. artık uğraşamıyorum örtü ile vs . zaten örtüleri de boyuyorlar . tükenmez , pastel. onları da kurtarayım dedim .

kız benim biraz erken oldu sanırım senin dediklerinin hepsini bende yaptım geçen sene

ama benimki üşengeçlikten uğraşmak gelmiyor işime :dondurma::dondurma:

bir tanedir o :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Evet canım ben iki çocuk olsa calisamam herhalde devlet para versin çocuk için o zaman olur :)

kız benim biraz erken oldu sanırım senin dediklerinin hepsini bende yaptım geçen sene

canım benim . :KK36::KK36::KK36::KK36:

benim de sanıyorum 2-3 yıldır yok örtüler . ve biblo vs ler . üşengeçlik de var tabi. o kadar işin içinde bi de onları toplu tutmak . tozunu almak . mümkün olmuyor

özel sektör çalışanıyım malesef ki hayır canım

teşvik bizim okula bu sene verildi ama ben başvurmamıştım

bakalım eylül de tekrar başvuru yapacağım

inşallah özel okullar için teşvik den yararlanabiliriz
İnşallah canım hayırlısı olsun sen nerde calisiyosun

X