Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

hımmm bizim de 09,30 sınav var 2 saat sürüyormuş
ama benim oğlan süper zeka olduğu için 1 saat bitiririm diyor sende beni yetiştirirsin dedi
bende o gün olsun bakarız dedim aslında boşver oğlum gitme desem gitmeyecekkkk

eee tabii kızım zeki çocuk

sen yine de boşver deme 1 saat falan fark etmez gitsin girsin sınava :lülülü::lülülü::lülülü::lülülü:

Yokkk ama ben başka şeyi arttırdım, benimkine bu akşam bana gell dedim :KK70:

:oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha:

yürü be kim tutar seni ya

Bende yeniyim canım merhaba hayırlı kandiller çok küçük ya krese aliyolar mi o yaşta ben tuvalet egitiminden sonra göndermeyi düşünüyorum
Nerde yasiyosun ki o kadar para veriyorsun offf çok paraa

canım istanbul içi ama biraz merkezi yerlere uzak köy gibi, düşün o halde bu para. ama kurtuluyoruz bu ay çok şükür.
zaten kreş dediğimiz yerler aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı olup gündüz bakım evi olarak geçiyo, 0-3 yaş alıyo, o yüzden o kadar pahalı. birebir ilgilenmek zorundalar yemeğiydi mamasıydı beziydi gazıydı teriydi. 5 aylık bile bırakılan bebek biliyorum ben. ah yavrum yaa...
anaokulu da milli eğitim bakanlığına bağlı ve 3 yaştan sonra alıyo uğraşmıyolar çok fazla o yüzden daha ucuz oluyo ve hani okul mantığında olduğu için..

Rabbim biz çalışan annelere yardım etsin.. amin. :dua:

hımmm bizim de 09,30 sınav var 2 saat sürüyormuş
ama benim oğlan süper zeka olduğu için 1 saat bitiririm diyor sende beni yetiştirirsin dedi
bende o gün olsun bakarız dedim aslında boşver oğlum gitme desem gitmeyecekkkk
maşallah mı diyim ne diyim bilemedim. inşallah güzel geçmiştir sınavı
nasılsınız
ben de yeniyim bu topikte, 21 aylık oğlum var kendisi kreşte ama pazartesiden itibaren annem bakacak 1 sene büyükanne maaş projesine katılımımız kabul edildi de, ben de bir devlet kurumunda taşeronum.
hayırlı olsun. devlet memurlarına yok değil mi bu şey.
nasıl bi yol izlediniz . ne yaptınız . ve babaanneye maaşı kim verecek . devlet mi sen mi

hoş geldin bu arada.

geçmiş kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar. dün oruç tuttum ben. güzel bi gündü. kendimi iyi hissettiğim bi gündü. ramazan gelince de böyle hissederim hep . Allah ramazana erişmeyi nasip etsin inşallah hepimize

geçmiş kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar. dün oruç tuttum ben. güzel bi gündü. kendimi iyi hissettiğim bi gündü. ramazan gelince de böyle hissederim hep . Allah ramazana erişmeyi nasip etsin inşallah hepimize
Seninde geçmiş kandilin mübarek olsun canım...
Annem de dün oruçluydu...
Allah kabul etsin...
Ramazanda inşallah tutacağız hep birlikte...

eee tabii kızım zeki çocuk

sen yine de boşver deme 1 saat falan fark etmez gitsin girsin sınava :lülülü::lülülü::lülülü::lülülü:

:oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha::oha:

yürü be kim tutar seni ya

girmeme gibi bir şansı var mı acaba

Bugün kandil dedi :olamaz:

çok üzüldümmmmmmm bugune bakalım o zaman :KK53::KK53::KK53:

Amin canım inşallah cumlemizinkini hangi alanda hizmet veriyor firma peki ben sevmiyorum pek bu işi ama bu bölümü okudum başka yapcak bişey yok

bende sevmiyorum ama 17 yıldır çalışıyorummmmm :KK48::KK48:
şükür bir işimiz var diyorummmm
sanayi sektörü diyelimm

seninde geçmiş kandilin mübarek olsun

bende çarşamba tuttum baya zorlanınca dün tutamadımmm

allah kabul etsinnnnn

günaydın hayırlı cumalarınız olsunnnnnnn
maşallah mı diyim ne diyim bilemedim. inşallah güzel geçmiştir sınavı

nasıl bi yol izlediniz . ne yaptınız . ve babaanneye maaşı kim verecek . devlet mi sen mi

hoş geldin bu arada.

cumartesi canım denem sınavı
yine de teşekkürlerrr

hoş geldin bu arada.

hoşbuldum :)

devlet memurlarına var mı yok mu bilemiyorum ama aranan birinci şart çalışan annenin 365 günlük priminin ödenmesi yani 1 senedir fiilen çalışmış ve başvuru esnasında da çalışıyor olması, annenin maaşının iki asgari ücreti geçmiyor olması ve anne ile babanın maaş toplamının da 3 asgari ücreti geçmiyor olması. en başlıca şartlar bunlar canım..
anne işten çıkınca maaş da kesilecek otomatikman.

ben haberlerde gördüm başvuruların açıldığını öğrenir öğrenmez de hemen çsgb nin internet sitesinden başvuru yaptım. 15 mart'ta başvurular açıklandı. uygulamada yer almaya hak kazandığımızı öğrendik, geçen cuma istenen evrakları teslim ettik. şimdilik beklemedeyiz ama nisan sonunda maaşlar ödenmeye başlayacak büyük ihtimalle.

maaşı da devlet veriyor evet. 450 TL. bi kısmı işkur'dan bi kısmı da aile ve sosyal politikalar bakanlığından desteklenecekmiş..

şuan pilot uygulama aşamasında zaten, 6000 aile falandı yanlış olmasın sayı net hafızamda değil, şuan için bu uygulamadan yararlanacak, 1 yıl sonunda eğer başarılı olunursa tüm ülkeye yayılacak.

hoşbuldum :)

devlet memurlarına var mı yok mu bilemiyorum ama aranan birinci şart çalışan annenin 365 günlük priminin ödenmesi yani 1 senedir fiilen çalışmış ve başvuru esnasında da çalışıyor olması, annenin maaşının iki asgari ücreti geçmiyor olması ve anne ile babanın maaş toplamının da 3 asgari ücreti geçmiyor olması. en başlıca şartlar bunlar canım..
anne işten çıkınca maaş da kesilecek otomatikman.

ben haberlerde gördüm başvuruların açıldığını öğrenir öğrenmez de hemen çsgb nin internet sitesinden başvuru yaptım. 15 mart'ta başvurular açıklandı. uygulamada yer almaya hak kazandığımızı öğrendik, geçen cuma istenen evrakları teslim ettik. şimdilik beklemedeyiz ama nisan sonunda maaşlar ödenmeye başlayacak büyük ihtimalle.

maaşı da devlet veriyor evet. 450 TL. bi kısmı işkur'dan bi kısmı da aile ve sosyal politikalar bakanlığından desteklenecekmiş..

şuan pilot uygulama aşamasında zaten, 6000 aile falandı yanlış olmasın sayı net hafızamda değil, şuan için bu uygulamadan yararlanacak, 1 yıl sonunda eğer başarılı olunursa tüm ülkeye yayılacak.
çok iyi . beğendim .
fakat çocuğa bakacak kayınvalide gelmez ve bakmaz bizim .malesef ki.
annem de bakamaz . tansiyon ve rahatsızlıkları çok. mümkün olsa biz ona yardımcı tutsak vs
bilgilerin için teşekkür ederim.
aklıma olsun . belki işine yarayan arkadaşım olur .
her zaman başvuru olmuyor demek ki. ileride belki herkes başvurabilir .

[QUOTE

bende sevmiyorum ama 17 yıldır çalışıyorummmmm :KK48::KK48:
şükür bir işimiz var diyorummmm
sanayi sektörü diyelimm[/QUOTE] Evet canım çok şükür tabi

canım istanbul içi ama biraz merkezi yerlere uzak köy gibi, düşün o halde bu para. ama kurtuluyoruz bu ay çok şükür.
zaten kreş dediğimiz yerler aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı olup gündüz bakım evi olarak geçiyo, 0-3 yaş alıyo, o yüzden o kadar pahalı. birebir ilgilenmek zorundalar yemeğiydi mamasıydı beziydi gazıydı teriydi. 5 aylık bile bırakılan bebek biliyorum ben. ah yavrum yaa...
anaokulu da milli eğitim bakanlığına bağlı ve 3 yaştan sonra alıyo uğraşmıyolar çok fazla o yüzden daha ucuz oluyo ve hani okul mantığında olduğu için..

amin canım inşallah çok zor ya aldigin parayı krese veriyosun hiç çalışma daha iyi bizim de babanne bakiyo yazın kreş düşünüyorum benimde maasimin yarısı gider heralde

çok iyi . beğendim .
fakat çocuğa bakacak kayınvalide gelmez ve bakmaz bizim .malesef ki.
annem de bakamaz . tansiyon ve rahatsızlıkları çok. mümkün olsa biz ona yardımcı tutsak vs
bilgilerin için teşekkür ederim.
aklıma olsun . belki işine yarayan arkadaşım olur .
her zaman başvuru olmuyor demek ki. ileride belki herkes başvurabilir .

başvuru süresi 20 günlük bi süreydi kuzum.
artık pilot uygulamanın bitip normal sürece yayılmasını bekleyecek uygulamadan yararlanamayanlar...

bizim de kayınvalide hanım hazretleri bakmadı. lafa gelince mangalda kül bırakmazdı torunum torunum diye ama malesef ki bakamadı. 2 hafta dayandı ve biz onun yüzünden ağustostan beri her ay 950 tl bayıldık kreşe...
annem hamd olsun dinç kadın. ve hiç aklım arkada kalmayacak. yedi mi yattı mı kalktı mı düştü mü diye... oğlum 1 yaşına gelene kadar annem baktı zaten sonra kızım çalışmam lazım maddi olarak rahatsızız çok borcumuz var dedi biz de kv den rica ettik aay tabi bakarım benim torunum benim aslanım benim şöylem benim böylem dediiii 2 hafta dayanabildi. kaldı ki oğlum huysuz yaramaz elde avuçta durmayan bi tip de değil.
neyse hayırlısı böyleymiş.

rabbim sizler için de hayırlısını versin...

amin canım inşallah çok zor ya aldigin parayı krese veriyosun hiç çalışma daha iyi bizim de babanne bakiyo yazın kreş düşünüyorum benimde maasimin yarısı gider heralde
valla kreş insanıın belini çok büküyor canım, aynen çalışma daha iyi, aldığım oraya gidiyor ben asgari ücretle çalışıyorum bi de..
babanenin bakması iyi olmuş sizin için de, yaç yaşında senin bebeğin

başvuru süresi 20 günlük bi süreydi kuzum.
artık pilot uygulamanın bitip normal sürece yayılmasını bekleyecek uygulamadan yararlanamayanlar...

bizim de kayınvalide hanım hazretleri bakmadı. lafa gelince mangalda kül bırakmazdı torunum torunum diye ama malesef ki bakamadı. 2 hafta dayandı ve biz onun yüzünden ağustostan beri her ay 950 tl bayıldık kreşe...
annem hamd olsun dinç kadın. ve hiç aklım arkada kalmayacak. yedi mi yattı mı kalktı mı düştü mü diye... oğlum 1 yaşına gelene kadar annem baktı zaten sonra kızım çalışmam lazım maddi olarak rahatsızız çok borcumuz var dedi biz de kv den rica ettik aay tabi bakarım benim torunum benim aslanım benim şöylem benim böylem dediiii 2 hafta dayanabildi. kaldı ki oğlum huysuz yaramaz elde avuçta durmayan bi tip de değil.
neyse hayırlısı böyleymiş.

rabbim sizler için de hayırlısını versin...
hayırlısı.
annenin ihtiyacı vardıysa o 950 tl yi annene verseydin hem annen hem sen kazançlı çıkmaz mıydın ki.

valla kreş insanıın belini çok büküyor canım, aynen çalışma daha iyi, aldığım oraya gidiyor ben asgari ücretle çalışıyorum bi de..
babanenin bakması iyi olmuş sizin için de, yaç yaşında senin bebeğin
bende asgari ücretle girdim canım Allah daha iyisini nasip etsin bizlere benim oğlum üç yaşına gircek yazın

ben bakıcı ablaya 850 tl veriyorum . aslında az ama ablamız 50 küsür yaşında. kulakları çok iyi işitmiyor. biraz da eli her şeye tutmuyor. becerik olarak öyle kendini idare edecek kadar becerisi olan biri.
o nedenle de çalışamamış. bi çocuk bakmış 2 ay kadar . başka da bakmamış. sanıyorum begenmediler kadını.
ama ben çok sevdim. anneanneme benzetiyorum. o da beceri olarak zayıftı. yemekleri karışım yapar pişirir. soğanı unutur. yağı az katar .bazen kattı mı katmadı mı anlamazsın vs . bu kadın da öyle. ama ben memnunum. çünkü güler yüzü yetiyor bize. her işten anlayıp da sert mizaçlı olanları da gördük . tırstık . o nedenle bu kadından memnunuz .

X