Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

kolay değil mutlaka . nasıl kolay olsun.
1 yerine 2 tane karıştıran sıpa
bizim çekmeceler yerinde durmuyordu.

allah kolaylık versin nasıl cesaret ettiniz maşallah valla bizde 3 kardeşiz annemde hep çalıştı ama bizim jenerasyonda çok çocuk olmuyor artık ama yapana da helal olsun valla:)
hahahahha
cesaret değil lagrima 05 cim.
bizimki kaza sonucu gelen bebek.
2 oğlum vardı.
ilk başlarda kabullenemedik biz karı koca .
ama bebeğimizin kız olduğunu öğrenince çok mutlu olduk.
erkek bile olsaydı 3. yine de artık kabullendik. iyi ki olmuş diyoruz yani.
çocuklar da çok mutlu.
büyük oğlum 8 yaşında . küçük oğlum 4 yaşında.

lagrima cım. sen 5,5 aylıktan beri mi kreşe veriyorsun.
bazı bebek bakım yerleri var. bazen benim de aklımdan geçmiyor değil yani.
bakıcılarla işler zor yürüyor.

lagrima cım. sen 5,5 aylıktan beri mi kreşe veriyorsun.
bazı bebek bakım yerleri var. bazen benim de aklımdan geçmiyor değil yani.
bakıcılarla işler zor yürüyor.

hayır canım.2 yaşına kadar anne babanne dönüşümlü gelip benim evimde baktılar.2. yaşlarını doldurunca kreşe verdim özel bir yuva ama orda küçük bebeklerde var mecbur kalınca napıcak insanlar veriyorlar tabi benim halamın kızı ankarada yaşıyor çocuk 6 aylıktan itibaren kreşte çokta iyi bence kreşler çocukların gelişiminde çok rolü var. her şeyi çok hızlandırıyor. giden çocukla gitmeyen çocuk arasındaki farkı evin içinde bile fark edersin.çalışan anne için bence büyüklerden destek alınamıyorsa bakıcı yerine en iyi çözüm bu.hem çocuk orda bir çok uygulama faaliyet oyun görüyor.evde ne görecek istersen en iyi bakıcıyı tut ki okumuş bir mürebbiye tutamadığın sürece elin cahil kadını senin çocuğuna ne öğretecek karnını doyurur temizler falan ben böyle düşünüyorum...

evet zaten şimdiye kadar gelen kadınlar bi şey veremedi.
ev kadınlarıydı sonuçta gelenler.

evet zaten şimdiye kadar gelen kadınlar bi şey veremedi.
ev kadınlarıydı sonuçta gelenler.

biri zaten ilk okul yaşında diğeri 4 yaşında tam anaokul yaşı bence okula ver onu farkı göreceksin ilk 1-2 ay direnç ağlama gitmek istememe falan oluyor tabi çocuğun karakteride etkili benim oğlum 1 ay gitmicem diye ağladı sonra alıştı şimdi hiç problemi yok. kızım ise en başından beri evi gibi rahat sorunsuz şükür.ver okula kafan rahat etsin tabi tam gün vermen lazım öylesi daha etkili kadına da az para vermiyorsundur sonuçta ?

evet büyük oğlum yarım gün bakıcıyla kalmak durumunda
3. sınıfta.
öğlen 1 de gidiyor
akşam 6 da çıkıyor okuldan
o çıkmadan biz evde oluyoruz zaten

küçük oğlum zaten kreşe gidiyor. ama o da uzun zaman bakıcıyla kaldı evde. bakıcıların bi şey yaptığı yok.
kreşler iyi
küçük oğlan seneye anaokuluna başlayacak inşallah
işte bu 3 numara için bi şeyler düşünmek durumundayız artık.
hayırlısı olsun inşallah.

hayırlısı olsun inşallah. zaten belli bir süre sen bakarsın bebeğine doğum izni ondan sonrada bulursun inşallah bir kreş işine yakın olursa süt iznini de öyle kullanırsın günde 1 buçuk saat.

selam hoşgeldiniz ilk bebeğiniz kaç yaşında??? Allah yardımcımız olsun zor...
hoşbuldum canım, aslında ilk çocuğum bebek sayılmaz 7 yaşında büyüdü baya araları olacak bu beni daha da ürkütüyor, kolay yanlarıda olabilir belki ama karmakarışık kafam

hoşbuldum canım, aslında ilk çocuğum bebek sayılmaz 7 yaşında büyüdü baya araları olacak bu beni daha da ürkütüyor, kolay yanlarıda olabilir belki ama karmakarışık kafam
benim oğlumda 5 yaşını bitirdi bende siziin zamanlarınızda ikinciyi düşünüyorum
kız erkek nasıllar??
benimde kafam çok karışıkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…