Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

lilyana canım çok geçmiş olsun neler hissettiğini tahmin edebiliyorum Allah korumuş canım oğluşunu hemen bi sadaka falan verin bence

lilyana canım çok geçmiş olsun neler hissettiğini tahmin edebiliyorum Allah korumuş canım oğluşunu hemen bi sadaka falan verin bence
Canım yeni gördüm mesajı, çok sağolasın..
Ewett Allah korudu...
Bende sokakta dilenci bi çocuğun karnını doyurdum aklıma bu geldii o_O

96410-1433244758-d9f797196d1660c93fae03c4ddff7ae1.jpg

merhaba hanımlar
bende çalışan bir anneyim hemde ikiz annesi allah bağışlarsa 1 kız 1 erkek iki çocuğum var.5,5 aylıkken çalışmaya başladım şuan 3 yaşındalar hala çalışıyorum.ev işleri düzen eşe vakit ayırma bunlar şuan çok bunaltıyor beni sizler nasıl kalkıyorsunuz altından tavsiyeleriniz benim için değerli.

merhaba hanımlar
bende çalışan bir anneyim hemde ikiz annesi allah bağışlarsa 1 kız 1 erkek iki çocuğum var.5,5 aylıkken çalışmaya başladım şuan 3 yaşındalar hala çalışıyorum.ev işleri düzen eşe vakit ayırma bunlar şuan çok bunaltıyor beni sizler nasıl kalkıyorsunuz altından tavsiyeleriniz benim için değerli.

merhaba canım hoşgeldin;
hepimiz günlük işlerin telaşında malesef boğuluyoruz,Allah sana kolaylık versinki senin kuzular ikizmiş maşallah
benimde 5 yaşında bir oğlum var malum çalışıyoruz
öyle bi maraton ki bu bazen yılıyorum bazen depar atıyorum
sağlık huzur olduktan sonra öncelikle mükemmeliyetçi ruhumuzu törpülememiz gerekiyor
yoksa herşey dört dörtlük olmadımı bu bizi mutsuzlaştırıyor
ev işlerine gelince benim h.içi h.sonu diye ayırdığım bazı işlerim vardır o şekilde yürütüyorum
tabi eşlerin yardımıda çok önemli
en azından siz iş yaparken çocukları idare edebiliyormu??
çocuklara kim bakıyor gündüz kreşe gidiyorlarmı

günaydın canım, eşim yapıyor saolsun çocuklar ikiz olunca mecburen oda bir kadın gibi evde ama tabi çok uzun saatler çalışıyor geç geliyor ev otele döndü çocuklar kreşe gidiyor sabahtan akşam altıya kadar ben gelene kadar annemler bakıyor.tabi 3 sene oldu onlarla da bakım konusunda sıkıntı yaşıyorum bıktılar artık. ben evde düzen oturtamıyorum çok çabuk dağılıyoruz toplamaktan azıcık boş vaktimde bunlarla uğraşmaktan çok yoruldum:KK43: sen nasıl bir düzen kurdun işten eve gidince bişeyler yapıyormusun ev işi olarak?

günaydın canım, eşim yapıyor saolsun çocuklar ikiz olunca mecburen oda bir kadın gibi evde ama tabi çok uzun saatler çalışıyor geç geliyor ev otele döndü çocuklar kreşe gidiyor sabahtan akşam altıya kadar ben gelene kadar annemler bakıyor.tabi 3 sene oldu onlarla da bakım konusunda sıkıntı yaşıyorum bıktılar artık. ben evde düzen oturtamıyorum çok çabuk dağılıyoruz toplamaktan azıcık boş vaktimde bunlarla uğraşmaktan çok yoruldum:KK43: sen nasıl bir düzen kurdun işten eve gidince bişeyler yapıyormusun ev işi olarak?

benim oğlan yarım gün anasınıfında akşam 6 da ben evde oluyorum babannemiz bakıyor sabahları ona bırakıyoruz akşamda eşim oradan alıyor onların gelmesi 7-7,30 u buluyor ben bu sırada yemek telaşında oluyorum oğlanı en geç 10 da yatırıyorum yemeğim h.içi çamaşır yıka katla ütüle tuvalet banyo temizliğini yapıyorum,yemeğim var ise ek işler ekleyebiliyorum cuma-c.tesi genelde süpürme silme toz alma balkon temizliği işleri oluyor,eşim oğlanla ilgileniyor genelde ama derin temizliğe zorlanıyorum bende

benim oğlan yarım gün anasınıfında akşam 6 da ben evde oluyorum babannemiz bakıyor sabahları ona bırakıyoruz akşamda eşim oradan alıyor onların gelmesi 7-7,30 u buluyor ben bu sırada yemek telaşında oluyorum oğlanı en geç 10 da yatırıyorum yemeğim h.içi çamaşır yıka katla ütüle tuvalet banyo temizliğini yapıyorum,yemeğim var ise ek işler ekleyebiliyorum cuma-c.tesi genelde süpürme silme toz alma balkon temizliği işleri oluyor,eşim oğlanla ilgileniyor genelde ama derin temizliğe zorlanıyorum bende

istanbulda mı yaşıyorsunuz?erken evde oluyormuşsunuz ne güzel benim en erken evde olmam 7-7.30 eşimin ise değişiyor mesaisi olursa saat 10.00 da yoksa en erken 20.30 doğru düzgün birlikte sofraya bile oturmuyoruz.yemek bazen sadece çocuklara bişey yaparak geçiştiriyorum aslına bakarsan bu beni daha çok yoruyor.düzenin bir rutinin olmayışı. ayrıca akşamları çok bitkin oluyorum hiç birşey yapamıyorum desem yeridir çocukları yatırıp direk uyumak istiyorum bunun için check-up bile yaptırdım herşey normal çıktı şükür ama niye yorgunum bu kadar bilmiyorum.dolayısyla herşey h.sonuna kalıyor.

istanbulda mı yaşıyorsunuz?erken evde oluyormuşsunuz ne güzel benim en erken evde olmam 7-7.30 eşimin ise değişiyor mesaisi olursa saat 10.00 da yoksa en erken 20.30 doğru düzgün birlikte sofraya bile oturmuyoruz.yemek bazen sadece çocuklara bişey yaparak geçiştiriyorum aslına bakarsan bu beni daha çok yoruyor.düzenin bir rutinin olmayışı. ayrıca akşamları çok bitkin oluyorum hiç birşey yapamıyorum desem yeridir çocukları yatırıp direk uyumak istiyorum bunun için check-up bile yaptırdım herşey normal çıktı şükür ama niye yorgunum bu kadar bilmiyorum.dolayısyla herşey h.sonuna kalıyor.
yok benim en büyük avantajım küçük şehirde olmam bu konuda.iş yerim 20 km uzak ama servis kapıdan alıyor kapıda bırakıyor sıkıntı yok eşim 5-5,30 gibi çıkıyor tabi arada mesai durumları oluyor bizimde
bende çok yoruluyordum bazende öyle oluyorum ama bi şekilde büyüor yavrular
benim oğlan çok hareketli 10 çocuğa bedel maşallahhh
dün akşam mesela okula yemek sırası bizde idi 35 kişi için yemek yaptım tatlı yaptım canım çıktı ve sabah babanneye teslim ettik oğlanla beraber

yok benim en büyük avantajım küçük şehirde olmam bu konuda.iş yerim 20 km uzak ama servis kapıdan alıyor kapıda bırakıyor sıkıntı yok eşim 5-5,30 gibi çıkıyor tabi arada mesai durumları oluyor bizimde
bende çok yoruluyordum bazende öyle oluyorum ama bi şekilde büyüor yavrular
benim oğlan çok hareketli 10 çocuğa bedel maşallahhh
dün akşam mesela okula yemek sırası bizde idi 35 kişi için yemek yaptım tatlı yaptım canım çıktı ve sabah babanneye teslim ettik oğlanla beraber

maşallah sana gerçekten 35 kişi için yemek gerçekten zor.büyük şehir normalde yorucu birde trafikti mesaiydi derken iyice bunaltıcı oluyor gerçekten enerjisini insanın sünger gibi çekiyor.memursunuz sanırım çıkış saatleriniz gerçekten bize göre erken aslında normali buda işte biz o normale artık erken der olduk:)) tek çocuk olunca şımarıklıkta normal kardeş düşünüyormusunuz?

maşallah sana gerçekten 35 kişi için yemek gerçekten zor.büyük şehir normalde yorucu birde trafikti mesaiydi derken iyice bunaltıcı oluyor gerçekten enerjisini insanın sünger gibi çekiyor.memursunuz sanırım çıkış saatleriniz gerçekten bize göre erken aslında normali buda işte biz o normale artık erken der olduk:)) tek çocuk olunca şımarıklıkta normal kardeş düşünüyormusunuz?

benim ailemde büyük şehirde ama hiçbişey ist bulun trafiğine benzemez bilirim
memur değilim özel sektörde 08:00-17:30 çalışıyorum ctesi 12:00 de çıkıyorum
aslında düşünüyorum ama arayı zaten açtım birde ev aldık kredi borcumuz var malum çocuk olunca çalışma işten çıkarılma durumu riskli benim için
2 yıl daha erteliyorum sonrası akışına göre olacak belkide çalışmayabilirimm
inanın omuzlarım ağrıyor dün geceki telaşımdan çok yorgunummm

benim ailemde büyük şehirde ama hiçbişey ist bulun trafiğine benzemez bilirim
memur değilim özel sektörde 08:00-17:30 çalışıyorum ctesi 12:00 de çıkıyorum
aslında düşünüyorum ama arayı zaten açtım birde ev aldık kredi borcumuz var malum çocuk olunca çalışma işten çıkarılma durumu riskli benim için
2 yıl daha erteliyorum sonrası akışına göre olacak belkide çalışmayabilirimm
inanın omuzlarım ağrıyor dün geceki telaşımdan çok yorgunummm

haklısın canım niye siz yapıyorsunuz yemeği peki okul yemek vermiyor mu?

merhaba hanımlar
hoş geldin. işin yorucu mu
biz çoğunlukla iş yerimizde dinlenmiş sayıyoruz kendimizi.

ikizleriniz kreşe mi gidiyor. bakıcı mı bakıyor

ikizleriniz kreşe mi gidiyor. bakıcı mı bakıyor

hoş bulduk:) işim masa başı finans uzmanıyım.çocuklara kreşe gidiyor mecbur ikiz olunca büyükler yan çizdi evde bakılamadılar. dediğiniz doğru iş yerinde dinleniyorum bende çoğu zaman.fakat aslında artık bu işte yıpratıcı olmaya başladı ve çok değil birkaç sene sonra bırakmayı düşünüyorum. çok uzun saatler iş yerinde olmak sosyal yaşantıya eve ve sevdiğiniz insanlara vakit ayıramamakta bir tarafınızın eksik olmasına sebep oluyor. ben böyle düşünüyorum. elin işinde onca vakit harca ev de iki üç saat geçir haksızlık gibi geliyor. siz nasıl düşünüyorsunuz?

selam, bende çalışan bir anneyim ve 2.kez anne olucam Allah nasip ederse, en vahim durum bende sanırım...nasıl baş edeceğim bakalı bu tempoylaa

selam hoşgeldiniz ilk bebeğiniz kaç yaşında??? Allah yardımcımız olsun zor...

muhtemelen ilkinden sonra aradan geçen süreden dolayı tekrar aynı şeyleri yaşamak biraz düzeni bozar ama iyi tarafı da var tecrübeli bir anne olacaksınız.ilkini büyütmüş olmakta diğer bir artı. tabi oda bebek değilse. yaşlar yakınsa iki çocuk bakma olayı çok zorlaşıyor. ikisi aynı anda büyür deniyor ama durum gerçekte öyle değil işte aynı yaşta çocuklar her sıkıntıyı ikiye katlıyor.

X