hayatımı mahvettim

Ortaokulda ciddi bir zorbalığa uğramış biri olarak söylüyorum ki o yapılanlar beni her seferinde daha da güçlendirirdi. Gerekirse psikolojik destek alın ama ne hedefinizden ne de kendinizden vazgeçmeyin, pes etmeyin. Bu dünya kötülükleriyle dolu ve her zaman karşımıza çıkacak. Siz kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz? Önemli olan bu.

Lütfen pes etmeyin.Ne varmış 23 yaşta,daha genceciksinVe çalışmaya başlayarak hedefine ilk adımınızı atmışsınız.Boşverin yaşıtlarınızın ne yaptığını.Bizim fakülte,amfi 50li yaşlarında insanlarla doluydu.24 neki.Allah yardımcınız olsun,başarılar diliyorum ve canı gönülden inanıyorum size...

Yaa 23 yaş nedir ki Ayrıca herkesin zamanı farklıdır. 32 yaşındayım, benden 2-3 yaş büyük olup torunu olan insanlar gördüm aklım almadı. Ama 50 yaşında ilk evliliğini yapan da gördüm. 30 yaşında meslek değiştirdim mesela kendim de. 23 yaşında atanan arkadaşım maalesef öyle bir evlilik yaptı ki bütün emekleri boşa gitti işinden oldu. Etrafa bakınca herkesin zamanı farklı işliyor ve hayatın hepimiz için ayrı planları veya gidişatı var. Hiçbir şey için geç değil acilen bu düşünceleri at kafandan ve hedefe odaklan.

Yaşıtlarını boşver. Geç olsun güç olmasın. Önünde uzun yıllar var. Sinirini bozma güzelce çalış ve hedefini sağla

Aaaa ilk kez duydum bak bunu kız genelde beni sevmezler burada millete ters düşüyorum diye al sana o zaman benden bir kalp
Valla ben de birçok yorumunuzu beğeniyorum
Konu sahibi M meri941 , 48 yasindayim ve ikinci üniversite okumayı düşünüyorum keşke sizin yasinizda olsam

Sen onları boşver her insan aynı kaderi paylaşmaz

Sen hiç bir şeye geç kalmadın

Çok ama çok gençsin

Önünde uzun bir yol var kah düşüceksin kah kalkacaksın ama her kalktığında daha güçlü olacaksın

Başkalarıyla kendi hayatını karşılaştırma

Ben 18de başlayıp 24te mezun oldum, eşim okulu uzatmıştı 25te oldu, bir sürü arkadaşım var 20-22-25 yaşında başlamışlardı 30küsurde mezun olanlar vs bir sürü arkadaşım oldu. Hatta 50 yaşında afla dönen bi abi vardı ve uzatmadan bitirdi azmedip. Sonraaa mecburide tanıdığım çok sevdiğim arkadaşlarım var 30-35 yaş arası, hepsiyle çok samimi olduk çok severim, hepimiz günün sonunda aynı noktada sayılırız. 35te falan herkes eşitleniyor zaten Demem o ki 23 yaş çok genç ve hala hayaller için çabalama yaşı tam da umarım kazanırsın hayırlısıyla

Yaşınız küçük ben 30 yaşında işe başladım ama ders çalışmaya alışmışım ki sıkıldım bile bazen yeni bir bölüm okusam mı diye düşünüyorum

Geçmişe sünger çek. Fen lisesinde okumuşsun belli ki çok zekisin neden hayatına yazık edesin. Daha çok gençsin. Hemen toparlan sınava adapte ol. Bak sana bir örnek vereyim çok yakın arkadaşım üniversiteye başladığında 23 yaşındaydı. Sıra arkadaşlarım 18.19 derdi hep. Uzulurdu ama asla pes etmedi..sonucta bir mesleği olsun diye ordaydi. Şu an deniz manzaralı ofisi olan bir psikolog kendisi. Yaninda çalışanlar var.
Sen de basarabilirsin yeter ki iste. Yasin daha çok genç.

34 yaşındayım hiç pişmanlık duymadım kendi kararlarım ve benim hayatım demeyi öğrendim şu hayatta kimse için yaşamıyorum kimin ne düşündüğü umrumda değil önceliğim kendim olan ve biraz bu konuda bencil olduğumuda söyleyebilirim insan kendini sevmezse kimsesizdir aslında o yüzden hiçde pişman olma hâlâ 3. Üniversiteyi örgün bitirme çabası içerisindeyim yaşadığım anın tadını çıkartıyorum yarın belkide yok hayat felsefem sanada tavsiye ederim canını hiç birşeye sıkma yaparsın kendine inan sadece

Canım yaşıtlarından sanane ? Boşver başkalarını gerçekten bu seni ileriye götürmez olduğun yerde sayıklarsın ! Ben 20 yaşında evlendim aptal gibi bişeyler yapmadım kendim için ve inan bana hiç kolay bir hayatım olmadı gerek ailemle yaşarken gerek evliliğimde hatta evliliğimde daha iyi olur dedim ama orda da bi kaç sıkıntılar yaşadım .. bir çıkış olarak gördüm çok acele ettim.. seviyormuyuz birbirimizi evet şükür iyi de birisi çokta destek ama benim içimde Ükte kalan şeyler varmış :) şuan 27 yaşındayım ve yeniden kariyer yapmaya başladım hiç bir şey için geç değil 23 yaşındasın ehliyetini yap güzel kariyer yap kendine herşey adım adım yavaş yavaş tırmanarak basamak çıka çıka ilerleyeceksin. Kimse bugünden yarına harikalar yaratamaz ama adım atarsan ilerlersin. Bende kendi yaşıma takılıyordum 27 oldum evlendim ne çocuk meydana getirebildim ne meslek diyordum bi baktım eşim destek oldu bana hop hadi iş buldum:) sonra başka şeyler de yapcam inşallah bi baktım kariyer yerime benden büyük koca koca kadınlar var 45-50 hatta 60+ yaş hayatta hiç bir şey geç değil seminerlere katıldığımda şok geçirmiştim yaş aralığı 23-30 ken bi baktım seminere 60 yaşında kadın geldi benden başarılı hayatında ilk defa seminer ve eğitimlere katılmış.. hayran kaldım biliyormusun imrendim bende özendim yapcam dedim sende hayatında güzel ilerleyeceksin hiç birşey den korkma ve içinden gelen hayalinde olan herşeyin peşinde koş

Kendini yaşıtlarınla kıyaslamayı bırak yoksa daha beter depresyona girer işin içinden çıkmasın. Tamamen nasıl bir insan olmak istediğine ve hayallerine odaklan. Yaşında çok genç hiç bir şey için geç kalmış değilsin.

Zamanında herkes bu tarz karmaşa yaşayabiliyor. Ben de aynı yaşıt kuzenimle beraber puanı çok yüksek, sayılı Anadolu liselerinden birinde okuduk. O zaman adım başı Anadolu lisesi yoktu.

Sonra ikimizde sınava girdik, ikimize Hacettepe Tıp geldi. Beni kan tutar ve o sıra ne akla hizmetse otopsi videosu izleyip bayıldım Tercihi Hacettepe yapmadım, ailem yalvardı resmen. Yok dedim içim çekilir ben yapamam. Sonuç olarak kuzenim Doç. Yrd. Şu an ben de kadrom yüksek bir memur oldum.

Şu an diyorum ki... afferiiiin sana Bu sene ben de girdim, demek ki içimde kalmış. Yakın bir ile gidebiliyordum ama hem çalış, hem çocuk, hem eşimin mesleği vs. Derken kaldı. Eğer bulunduğum il uygun olsaydı kafaya koymuştum.

Ben, bu kadar yükün altında yine iyi bir yer getirdiysem, siz geç kalmadınız. Benim şartlar uymadı ama siz daha yolun başındasınız, vazgeçmeyin

Daha o kadar gençsin ki...
40 yaşında insanlar 2. üniversite okuyor.
Sen istedikten sonra hiçbir şey için geç değil. Bak tekrar hazırlanmaya başlamışsın, kendini toparlamaya karar vermişsin.
Geçen günlere bakıp bu gününü mahvetme. Bundan sonra her şey ya çok güzel olursa? :)

Genceciksin, başarılı bir kızsın ve hedeflediğin şeyi başarabilecek kapasiten var. Asla çevrenden etkilenme. Kimisi hayallerine 25 inde ulaşır kimisi 40 ında. Sen istedikten sonra engel olacak hiçbir şey yok. Zorbalanmaların yalnız kalmalarını düşün ve bunlar sende hırsa sebep olsun. Desteğe ihtiyacın olduğunda da biz burdayız :)

Yaşınız çok küçük tabiki yapabilirsiniz hiç de geç değil en azından ne istediğinizi biliyorsunuz ona odaklanın hayatınıza yön verin siz yasitlariniza bakmayın sizin yasinizda olup evli çocuklu mutsuz ama hayatına yeni yol cizme imkanı olmayan bir sürü insan var ben mesela bekarlik hayatıma dönmeyi çok isterdim.sizin yasinizda olsam mutlaka okurdum

Yaşınız cok küçük herşeyi yapabilirsiniz,yeterki isteyin, bunun icin uğraşın.Tıp zor bir bölüm ve cok kutsal.... eğitimin her aşamasında mobbingle karşılaşabilirsiniz,once karakterinizi güçlendirmeyi,yaşadığınız ilk kötü olayda emeğinizi çöpe atmadan dik durmayı başarmayı öğrenin gerisi gelir........

çok teşekkürüm sizlere ya herkesin mesajı ayrı bir motive verdi bana :)
iyi ki varsınız <3
toparlandım verilen cevapları okuduktan sonra doğru yolda olduğuma emin oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…