hayatımı mahvettim

fen lisesi çıkışlıyım lisede çok utangaç, özgüvensiz biriydim haliyle çok zorbalandım bir de ortaokula okula gitmeden tek başıma evde çalışıp fen lisesini kazandığım için okula adapte olamadım yurtta kalınca da çok sıkıntı yaşadım.
sonra psikolojim bozulup depresyona girip mezun olduktan sonra üniversite sınavına hiç hazırlanmadım.
kendimi tükenmiş hissedip üzerimde dehşet bir özgüvensizlik vardı.
yaş oldu 23 çok geç toparlandım hayatıma yeniden başlamak istiyorum ama geç kalmış hissediyorum hayalim tıp okumak başladım da çalışmalara ama o geç kalmışlık hissi sinirimi bozup ağlatıyor beni.
arkadaşlarım neredeyse mezun olacak ama ben iğrenç bir yaşama sahip oldum çok çok üzülüyorum bunları düşününce.
çevrem de bunları anlatacağım kimsem yok içimi döktüm.
Şu kadarını söyleyim herkesin sınavı kendinedir. Ben sağlık sorunlarım nedeniyle 21 yaşında üniversiteye gidebildim ama 18 yaşında fakülteye başlayan pek çok arkadaştan daha çabuk mezun olup kamuya atanıp düzgün bir hayat kurdum. Yaşını kesinlikle sorun olarak görme oldukça genç yaştasın 👍🏼

Canım yaşıtlarından sanane ? Boşver başkalarını gerçekten bu seni ileriye götürmez olduğun yerde sayıklarsın ! Ben 20 yaşında evlendim aptal gibi bişeyler yapmadım kendim için ve inan bana hiç kolay bir hayatım olmadı gerek ailemle yaşarken gerek evliliğimde hatta evliliğimde daha iyi olur dedim ama orda da bi kaç sıkıntılar yaşadım .. bir çıkış olarak gördüm çok acele ettim.. seviyormuyuz birbirimizi evet şükür iyi de birisi çokta destek ama benim içimde Ükte kalan şeyler varmış :) şuan 27 yaşındayım ve yeniden kariyer yapmaya başladım hiç bir şey için geç değil 23 yaşındasın ehliyetini yap güzel kariyer yap kendine herşey adım adım yavaş yavaş tırmanarak basamak çıka çıka ilerleyeceksin. Kimse bugünden yarına harikalar yaratamaz ama adım atarsan ilerlersin. Bende kendi yaşıma takılıyordum 27 oldum evlendim ne çocuk meydana getirebildim ne meslek diyordum bi baktım eşim destek oldu bana hop hadi iş buldum:) sonra başka şeyler de yapcam inşallah bi baktım kariyer yerime benden büyük koca koca kadınlar var 45-50 hatta 60+ yaş hayatta hiç bir şey geç değil seminerlere katıldığımda şok geçirmiştim yaş aralığı 23-30 ken bi baktım seminere 60 yaşında kadın geldi benden başarılı hayatında ilk defa seminer ve eğitimlere katılmış.. hayran kaldım biliyormusun imrendim bende özendim yapcam dedim 💪🏼 sende hayatında güzel ilerleyeceksin hiç birşey den korkma ve içinden gelen hayalinde olan herşeyin peşinde koş🙏🏼🥰
iyi ki varsınız yaaaaa okurken çok motive etti yazdığınız ve yazılanlar :)
bugün iyi hissediyorum yapılan yorumlar sayesinde doğru yolda olduğumu anladım burdaki herkese çok teşekkür ederim yaaaaa çok tatlısınız.

Şu kadarını söyleyim herkesin sınavı kendinedir. Ben sağlık sorunlarım nedeniyle 21 yaşında üniversiteye gidebildim ama 18 yaşında fakülteye başlayan pek çok arkadaştan daha çabuk mezun olup kamuya atanıp düzgün bir hayat kurdum. Yaşını kesinlikle sorun olarak görme oldukça genç yaştasın 👍🏼
inşallah tamamıyla atlatabilmişsinizdir sağlık sorunlarınızı :)
teşekkür ederim verdiğiniz motivasyon için

hiç bir şey için geç değil
yeter ki iste yeter ki başarabileceğin o kapasite sende olsun..

kız kardeşim 32 yaşında
türkçe öğretmenliği okudu

ben atanmak istemiyorum dedi, bu sene hukuk için çalışıp avukat olmak istiyor

inşallah tamamıyla atlatabilmişsinizdir sağlık sorunlarınızı :)
teşekkür ederim verdiğiniz motivasyon için
Kronik ender bir hastalık, ömür boyu benimle üstelik kendimi ve motivasyonumu öyle topladım ki şu an hamileyim, hayatını yoluna koy akabinde darısı da başına 🙏

Bir arkadaşım vardı dershaneden ege tıp olacak diye takıntısı vardı her sene tek tercih yapıyordu ben okulu bitirip geldim yeter dedim yaz baska yerleri de hayır dedi bir sene daha geçti kendisi ozaman kazandı demekki 23 yasinda falanmiş oda gencsiniz henüz 10 sene ssonra da keske 23 yasimdayken bu karamsarliga dusmeseydim diyeceksiniz ben okurkende sinifta 25 26 yasinda bile insanlar vardi hatta birde hemsire ablamiz vardi 40 lı yaslarda evli .. kızı olmasına ragmen nobetlerden cikar geliirdi okula hayalini gerceklestirmek icin cok yanlis dusunuyorsunuz

iyi ki varsınız yaaaaa okurken çok motive etti yazdığınız ve yazılanlar :)
bugün iyi hissediyorum yapılan yorumlar sayesinde doğru yolda olduğumu anladım burdaki herkese çok teşekkür ederim yaaaaa çok tatlısınız.
Nedemek 🥰☺️ herzaman kafanı dik tut her taşa herkes takılı kalsa ilerleyemez zaten gülüm bazısı hedefine geç ulaşır bazısı erken .. hayat şartları farklı herkesin :) güzel haberlerini bekliyorum güzel gelişmelerini de paylaş 🍀

fen lisesi çıkışlıyım lisede çok utangaç, özgüvensiz biriydim haliyle çok zorbalandım bir de ortaokula okula gitmeden tek başıma evde çalışıp fen lisesini kazandığım için okula adapte olamadım yurtta kalınca da çok sıkıntı yaşadım.
sonra psikolojim bozulup depresyona girip mezun olduktan sonra üniversite sınavına hiç hazırlanmadım.
yaş oldu 23 çok geç toparlandım hayatıma yeniden başlamak istiyorum ama geç kalmış hissediyorum hayalim tıp okumak başladım da çalışmalara ama o geç kalmışlık hissi sinirimi bozup ağlatıyor beni.
arkadaşlarım neredeyse mezun olacak ama ben iğrenç bir yaşama sahip oldum çok çok üzülüyorum bunları düşününce.
Ben 31 yaşindayim bankaciyim. Suan cogu arkadasim evli cocuklu kariyer yapani da var yapmayani da herkes Allahin verdigi ömrü birsekilde tüketiyoruz. Çok gençsin daha onunde 25ler,30lu yaşlar var. Helede 30lu yaşlari daha çok sevicen belki hem genc hem de çaliştigin icin paran da olucak. Ben suanki yasim icin akıllı gençlik dönemi diyorum. Geriye donup keşke deme ne istiyosa onun için calis. Zaman ahla vahla da geciyor, çalisarak da geciyor. Biseyler olmuş zamaninda okuyamamissin ama bak hala gencsin ve bi hedef koymuş keşke demenin ne kadar acı ve boş bisey oldugunu da denemissin. Artik uzulme ve hedefine bak önüme bak aninda kal yaşitlarini dusunme herkesin baska baska sikintisi vr.

Hala gec kalmıs sayılmazsın 30 yaşımdayım 2025te mezunum insallah :) dgs ile 2 yıl daha okumak istiyorum 4 yıllıga tamamlamak icin. Kuzum motivasyonunu bozma

Yani kanka şöyle bir düşüncem var bilmem faydası olur mu, diğer insanların ne düşündüğüne fazla önem veriyorsun. Bunun olumsuz etkilerini zaten görmüşsün, başka insanlar yüzünden neden okulundan hayatından geri kalasın ... zorba dediklerim kim Allah aşkına sümüklü bastıbacak bebeler ittirsinler, senin hakkında da ne düşünürlerse düşünsün ne önemi var ... kendi hayatını yaşa bence bundan sonra terafa da kulaklarını tıka. Zaten fen liselisin beynin çalışıyordur, istediğin yere girersin bu sene bence onu bunu boşver süper odaklı hazırlan istediğin yeri kazanırsın.

Bir yazi okumustum cok hosuma gitti.Herkes kendi zamanini yasiyor diye.Cok hakli. Gec kLmislik diye bir sey yok aslinda.

Kendini başkalarıyla kıyaslamak hastalık gibidir,boş ver etrafını. Odaklan sadece. Hayalini gerçekleştirdiğinde muhtemelen bu günlere merhamet ve gururla bakacaksın. Başarılar 💓

X