Hayatimi etkileyecek bi karar vermem gerekiyor yardim edin lutfen

Bolumun oldugu sehirler eskisehir samsun ve trabzon. Samsunda zaten ben oturuyorum. Trabzonda okumak istiyorum
Trabzon'u kazandığınızı varsayalım
Aileniz hayır der mi yani?
İstediğiniz bölüm olduğu için sevinmeleri lazım normalde. Ama sık sık gözetim altında tutacaklardır.

Trabzon'u kazandığınızı varsayalım
Aileniz hayır der mi yani?
İstediğiniz bölüm olduğu için sevinmeleri lazım normalde. Ama sık sık gözetim altında tutacaklardır.
Ailem hayir diyebilir. Iste sorun da orda basliyo. Ama ciktiktan sonra ne kadar hayir diyebilirler diye dusunuyorum. Gozetim altinda tutsunlar onemli degil. Yeterki istedigim yerde olayim

Canım aileni ne kadar kötü görürsen gör,bu onların özel hayatı. Babanın başka kadınlara yazdığı mesajlar vs. bunlar onun senin baban olduğu gerçeğini değiştirmez. Her aile çocuğunun iyiliğini ister. 18 yaşındasın,2 yıldır çıkıyorsunuz ve ailesiyle telefonda görüştün. Bu nasıl bir aile ki karşısındakinin henüz çocuk olduğunu bildikleri halde böyle bir girişimde bulunuyorlar? Yarın öbür gün de sen Trabzon'a okumaya gitsen,hadi evlenin evliyken okursun diyebilirler bana bunu düşündürdü. Lütfen bu olaydan önce bir erkek arkadaşını çıkar,de ki ben böyle bir hayat istiyor muyum? Onu kurtuluş olarak görme. Gerekirse 1 yıl daha otur hazırlan,daha iyisini oku. Eğer seni gerçekten seviyorsa destek olacaktır. "İlla yanıma gel" diyen değil, "hayatın için hangisi iyiyse o olsun,sonunda nasılsa evleneceğiz" gibi düşünceleri olan biri olmalı karşındaki. Şunu da unutma eğer şu an bile sevgilinin ailesiyle telefonda görüşecek kıvama geldiysen,eğer onlar da Trabzon'da yaşıyorsa orada sorunlar olur. Sizi nişanlı gibi görürler falan çekilecek iş değil. Gençliğinin tadını çıkarıp bu yıllarını mahvetme. Ama aşkından vazgeçmeni de söylemiyorum. Hakkında hayırlısı olur umarım.

Tesekkur ederim...

Burda yazılan hiç bir yorumu yapmayacaksın.neden konu açıyosun?hem erkek arkadaşının olduğu yeri kazanacağının garantisi mi var anlamadım ben puanım en üst sıralardayken istediğim şehirde okuyamadım.nyse kolay gelsin canım.

Kendimi tutmaya çalışıyorum ama konunu gördükçe yazmak istiyorum.

Üniversite yılları insanın yaşayabileceği en güzel yıllar. Şimdi geri dön deseler düşünmeden dönerim, o kadar keyif almıştım hayatımın o dört senesinden. Bunu o hayatı bilmeyen biri ile yarım yamalak yaşamak da hayatında yapacağın en büyük hata. Ders çıkışı arkadaşlarınla gezip tozmak yerine sevgilin sorun çıkarmasın diye evine, yurduna döneceksin. Sınıfındaki erkek arkadaşlarınla ders çalışman bile sıkıntı olacak. Bir akşam arkadaşlarınla eğlenmeye gidemeyeceksin. (Gerçi trabzonda bunu zaten yapamazsın) Arkadaş ortamına sevgilini sokamayacaksın çünkü küçümseyecekler. Sen onunla gurur duysan da arkadaşların onunla aynı ortamda olmak istemeyecek muhtemelen. Onunla birlikte sen de yalnız kalacaksın, dışlanacaksın. Bu erkek arkadaşına daha da bağlanmana onu hayatının merkezine koymana sebep olacak. Bu da evlilik konusunda doğru karar vermene engel olacak. Muhtemelen yanlış bir kararla mutsuz bir evliliğin içinde bulacaksın kendini. Bunları yaşayan bir sürü okul arkadaşım vardı biliyorum sonuçlarını. Değer mi bir adam için bunları yaşamaya ya da yaşayacağın o keyifli okul hayatından mahrum kalmaya?

Tanıştırdığı kadın ya annesi veya ailesi diilse ? Ya kötü niyetli insanlar ise başka amaçları var ise ? Allah bilir kaç tane daha sevgilisi var ? Asla onun bulunduğu şehre gitme ayol millet sevgilisinin görüntülerini çekip sosyal alemde paylaşıyor veya tehdit ediyor ! hiç iyi niyetli düşünme çok pişman olursun ! Ne insanlar görüceksin aklın durucak söylemişti dersin.

Tesekkur ediyorum zamaninizi ayirdiginiz icin. Yorumlarinizi gordukce dahada cikmazda hissediyorum kendimi. Ne yapcak oldugumu bilmiyorum. Neyse. Allah bi yol gosterir elbet

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Öğretmenliği YGS-4 380,89004 -430,67493
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN) Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Öğretmenliği YGS-4 378,06571- 413,04709
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON) Fatih Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Öğretmenliği YGS-4 376,06390 -411,72247
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) Atatürk Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Öğretmenliği (Tam Burslu) YGS-4 357,13839 -366,56934

Trabzon'da ki en düşük en yüksek puanlara baktığımızda tam burslu olarak tarafsız bölge olan Kıbrıs' ta okumanı tavsiye ediyorum. erkek arkadaşında gelsin bu tarafsız bölgeye kalfa olarak orada da iş bulabilir. birbirinizi her iki tarafında uzağında tanırsınız.

Keske dediginiz kadar kolay olsa :) bazi seyler icin durumda gerekiyo ne yazikki. Kibrista okumak biraz tuzlu diye biliyorum. O konuda yapcak bisey yok :) tesekkurler yorumun icin :)

Sevgilinin olduğu şehir olarak şartlandırma kendini atıyorum sevgilin Ankaradadır Gazi,Hacettepe,Ankara gibi iyi üniversitelere puanında yetıyordur git tabi ama okul için sevgilin için değil.
Mesela puanın Istanbul üniversitesine yetiyorken gidip köklü olmayan üniversiteye yerleşme.
Aile hayatına özendiğin için sevgilinle her şey güzel olacak sanıyorsun ama yanılıyorsun önceliğin kendin ideallerin olsun zaten uzakta olsanız sevgilin gelir sen gidersin buluşursun daha rahat oluyorsun sonuçta.
Ama mezun olduğun bölüm kadar okulda çok mühim

Çok doğru yazmışsınız.

18 yaşında üniversite ye gidecek birinin okul bitirme ve sonrasında kariyer için planları olmalı. Evlilik hayalleri ile gideyimde sevgilimi tanıyım kafasındaki kızı babası okutmuyor diye adma haksı diyemiycem. Otur evde çeyiz yap.

Okadar medya , sivil toplum örgütü, dernekler. Çocuk gelinler olmasın diye kız çocuklarının hakkı peşinde koşuyor. Yada kızlar kendi ayakları üzerinde durabilsin diye. Bu imkanı olmayan onca kız varken üniversite geleceğinde tek hayali sevdiği ve evlenmek istediği çocuğu tanımak için aynı şehirde okumak isteyen şımarık bir kız. 18yaş ergenliğin halen devam ettiği yaş olduğu için umuyorum tez zamanda hayatta önceliklerinin ne olması gerektiğini tez zamanda anlarsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…