Hayata dair hersey bu günlükte

ALES sorularını bilmiyorum:) ben KPSS deyince normal KPSS zannettim:)) mantık sorularını lisede aldığım kadarıyla anımsadım ama.
yaşım 32 bu arada
Çok fark yokmuş aramızda:) kpss evet normal kpss ama bi kaç yıldır mantık soruları da eklediler içine lisedeki mantık falan değil mantik sorularını şöyle anlatabilirim herşeyi ince ince doğrayıp karışık bi çorba yapıyorlar sonra bu çorbayı intizamlı hale getirmek sana kalıyor. Zevkli aslında ama pratik olmak önemli bu sınavda.yani yaşım itibariyle benim de çoktan vedalaşmam lazimdiye aslında bu sınavlar ama bu sefer olacak insallah

Çok fark yokmuş aramızda:) kpss evet normal kpss ama bi kaç yıldır mantık soruları da eklediler içine lisedeki mantık falan değil mantik sorularını şöyle anlatabilirim herşeyi ince ince doğrayıp karışık bi çorba yapıyorlar sonra bu çorbayı intizamlı hale getirmek sana kalıyor. Zevkli aslında ama pratik olmak önemli bu sınavda.yani yaşım itibariyle benim de çoktan vedalaşmam lazimdiye aslında bu sınavlar ama bu sefer olacak insallah
Soruları bir yerden hatırladım liseden zannettim ama belki de ales çalışan bir arkadaş gösterdi bilemiyorum. Ama bu tarz sorulardan sınava tabi tutulmadım, gk-gy ve alan bilgisi vardı benim girdiğim zaman. Değişiklikleri de inan hiç bilmiyorum.
Nasip senin için bu yaşta bu soruları çözmekmiş diyelim o zaman:) bence çok istikrarlı ve güzel gidiyorsun, hatta çocuğa rağmen fazla bile ev işi yapıyorsun bence bu kadar yorma kendini:)

Soruları bir yerden hatırladım liseden zannettim ama belki de ales çalışan bir arkadaş gösterdi bilemiyorum. Ama bu tarz sorulardan sınava tabi tutulmadım, gk-gy ve alan bilgisi vardı benim girdiğim zaman. Değişiklikleri de inan hiç bilmiyorum.
Nasip senin için bu yaşta bu soruları çözmekmiş diyelim o zaman:) bence çok istikrarlı ve güzel gidiyorsun, hatta çocuğa rağmen fazla bile ev işi yapıyorsun bence bu kadar yorma kendini:)
Ne güzel söylüyorsun inşallah dediğin gibi olur.ben yapıyorum ediyorum ama kendimi hep hiçbir şey yapmiyormuş gibi hissediyorum yetersiz hissediyorum

Teşekkür ederim :KK49: Başka birinden duymak daha inandırıcı geliyor.inşallah cümlemizin..arada uğra böyle tek başıma sıkılıyorum buralarda :işsiz:
Hayat enerjisi yüksek biri olsam da seni hevese getirmek için sık sık yazsam keşke:) ben burdan birşeyler kapmak için geliyorum çok zaman sayfana. Asıl ben teşekkür ederim.

Bugün boş geçti gündüz ne ders çalıştım ne de doğru düzgün iş yaptım güya bugün mutfagi gözüme kestirmistim kısmet yarına artık.

Ev toparlandı
Bulaşık makinesi bosaltildi
Yemek yapildi
Oglusa kemik kaynatildi
Mutfak üst dolaplari ic dis silindı
Banyo yikandi

Saat 10 ve hala ders çalışmadım artık kpss vakti.

KPSS
Dun aksam matematik murat yayınları basit esitsizlikler konu anlatimi bitirildi yediiklim konu anlatımına baslandi

Bugün oğlumu yaptırmadan iş yapabildim kendimi tebrik ediyorum
Yapılanlar
Mutfak toplandi zira savaş alanı gibiydi :)
Bulaşık makinesi çalıştırıldi
Çamaşır makinesi çalıştırıldi
Ocak ve aspiratör silindi
Mutfak koridor salon supuruldu
Sonra oğlum masanın üstündeki brokoliyi isladigim leğenı yere boca etti
Mutfak silindı tekrar supuruldu
Oglus uyudu şimdi çorbayı koyup biraz ders çalışacağım Oglus kalkıncada Mutfak alt dolaplari ve çekmeceli dolabi iç dış silcem baharatligi temizleyeceğim buzdolabını da aradan çıkarıp çamaşırları aşıp bi makine daha çalıştırırsam bi de çöpleri atarsam pfff yazarken yoruldum

Bugün yazdığım bütün işleri yaptım şükür :halay:

Şimdi biraz kpss güncel bilgiler çalıştım.matematik basit esitsizliklere devam.

Aralık 1e kadar yapilmasi gereken isler hergun en az 1 + koymak umuduyla

Ev ve balkon terlikleri yikanacak
Yikanacaklar bitirilecek++++
Kapilar silinecek++++
Prizler lamba dugmeleri silinecek++++
Koridor uzun hali silinecek
Koridor buyuk hali silinecek
Salon halisi silinecek
Salon tul perde yikanacak++++
Salon koltuklar silinecek
Mutfak balkon camlari silinecek++++
Mutfak dolaplari ic dis temizlenecek+++
Kiler dolabi temizlenecek++++
Mutfak masa-sandalye silinecek
Gardolap nevresimler duzenlenecek++++
Oglusun dolabi duzenlenecek++++
Bos oda silinip supurulecek++++
Bos oda koliler duzenlenecek++++
Vestiyer temizlenecek++++
Ocak firin kapsamli temizlenecek++++
Baharatlık temizlenecek++++
Buzdolabı temizlenecek++++

KPSS
Mobil uygulamadan güncel bilgiler çalışıldı
Matematik-basit esitsizlikler yediiklim konu anlatımı bitirildi.82 soru çözüldü yapamadığım sorulara eşimle bakıldı.

Bugün çok is yapamam sanırım dışarıda işlerimiz var eşim de evde.ancak yemek yaparım alışveriş yapılacak alınanları yerleştiririm belki akşam Oglus uyuyunca koltuk hali falan bişeyler silerim :) bakalım kısmet

DİYET
Bugün kilo bildirimi yapıyorum çok şükür :KK76:

Başlangıç 85.6-güncel 75.2-aralik1 hedef 75

Hedefe son 200 gr :halay::halay:

EV İŞLERİ

Dün kendime yazdığım notu uyguladım:KK66: bugün kendime çeki düzen verdim :)

Bulaşık makinesi bosaltildi tekrar dolduruldu
Börek sarıldı buzluğa atıldı
Mutfak supuruldu
Copler atildi
Koridor salon supuruldu
Kuruyan çamaşırlar toplandi utulenmeyenler kaldırıldı
Renkliler yikandi asıldı
Yemek yapildi
1 koltuk ve yastıkları silindi
Koridordaki uzun hali silindi

Aralık 1e kadar yapilmasi gereken isler hergun en az 1 + koymak umuduyla

Ev ve balkon terlikleri yikanacak
Yikanacaklar bitirilecek++++
Kapilar silinecek++++
Prizler lamba dugmeleri silinecek++++
Koridor uzun hali silinecek++++
Salon halisi silinecek
Salon tul perde yikanacak++++
Salon koltuklar silinecek
Mutfak balkon camlari silinecek++++
Mutfak dolaplari ic dis temizlenecek++++
Kiler dolabi temizlenecek++++
Mutfak masa-sandalye silinecek
Gardolap nevresimler duzenlenecek++++
Oglusun dolabi duzenlenecek++++
Bos oda silinip supurulecek++++
Bos oda koliler duzenlenecek++++
Vestiyer temizlenecek++++
Ocak firin kapsamli temizlenecek++++
Baharatlık temizlenecek++++
Buzdolabı temizlenecek++++

KPSS

Matematik basit esitsizlikler 106 soru çözüldü ünite bitirildi.
Türkçe dilbilgisi yediiklim konu anlatımına baslandi

EV İŞLERİ
eşim evdeyse hele bi de dışarı çıkıyorsak ben hiçbir şey yapamıyorum aksam hali silerim diyordum ama bugun asi oldum kolum agriyor onu da yapamadim malesef eşim 10 gün izinli o evdeyken iş yapamazsam 10 gün sonra çöp eve döneriz:)
Bugün yapılanlar
Bulaşık makinesi bosaltildi dolduruldu
Yemek yapildi
Pazar malzemeleri yerlestirildi
Kuruyan çamaşırlar toplandi
Renkliler yikandi asıldı

Yarın için plan yapacağım böylece iş
yaparım belki
Utu yapılacak-yerlestirilecek
Oglusun çamaşırlar yikanacak
Nevresimler değişecek
Yatak odası çocuk odası supurulecek-tozu alınacak-silinecek