Hatalı kararlar vermek ve Sosyal Fobi

homofobikler, islamafobikler, xenofobikler, ırkçılar, naziler, cinsiyetçiler de gurur duyuyor zaten. heterofobinin gelişmemiş bir zihnin ürünü olduğunu düşündüğümü sana kabul ettirme ihtiyacı duymuyorum.
Öyle olsun. Sizin gibi okumuş ve kendini geliştirmiş insanlara daima saygılıyım. Toplum olarak da ihtiyacımız var? Yalnız şunu merak ediyorum yüksek lisansınızı mezun olduğunuz üniversitede mi yaptınız? Ya da bu mümkün mü?

Hiçbir şey düzelmeyecek. 😢
aynı şeyleri yaparsan tabi ki de değişmez, psikiyatra gidip yardım alır ve hataları olabilen normal bir insan olduğunu kabul edersen, egon bu kadar kırılgan olmazsa (özgüvenli insanlar hataları kabul eder, kendilerini övmeye ihtiyaç duymazlar) ve hayatının kontrolünü ailene ya da yaşadığın psikolojik rahatsızlığa bırakmayıp kendi eline alırsan her şey değişir.

Öyle olsun. Sizin gibi okumuş ve kendini geliştirmiş insanlara daima saygılıyım. Toplum olarak da ihtiyacımız var? Yalnız şunu merak ediyorum yüksek lisansınızı mezun olduğunuz üniversitede mi yaptınız? Ya da bu mümkün mü?
hocam nereden nereye geldik sjsjsj hayır, başka okulda yaptım çünkü farklı bir akademik kadro daha tanımak istedim, aynı yerde de yapabilirsiniz.

hocam nereden nereye geldik sjsjsj hayır, başka okulda yaptım çünkü farklı bir akademik kadro daha tanımak istedim, aynı yerde de yapabilirsiniz.
Ben de akademik kariyer istiyorum. Yani aynı üniversitede( aynı kurumda) okumanın bir sınırı yok değil mi ?

saygı duyuyorsan bence beni dinleyip psikiyatra git, yüksek lisansa girmek birçok alanda artık çok kolay ama bir sorunu olduğunu kabul edip uzmana gitmek daha büyük bir idrak istiyor.

Lisans okuduğumuz bir üniversitede lisans okuyup mezun olduktan sonra YKS' ye girip aynı üniversitede başka bir lisans da tercih edebiliriz değil mi? Bu eğitim konularında sizin gibi birinden bilgi almak gerçekten istiyorum.
kusura bakmayın ama bilgimi sağlığınız konusunda sunmayı tercih ederim ve bundan faydalanmayı çok net biçimde reddettiğiniz için yaşadığınız psikolojik sorunu besleyecek bir iletişime girmek istemiyorum. üniversitenizde akademik danışmanınız kimse, ders tercihlerinizi kim onaylıyorsa bu konulardaki sorularınızı ona yöneltebilirsiniz çünkü sorduğunuz sorular yanıtları oldukça aleni ve bir kere üniversite kazandığınıza göre zaten bilmeniz gereken şeyler, bu nedenle bu konulardaki sorularınızın da psikolojik rahatsızlığınızdan etkilendiğini düşünüyorum. bu da yardım almanız gerektiğini daha net gözler önüne seriyor.

kusura bakmayın ama bilgimi sağlığınız konusunda sunmayı tercih ederim ve bundan faydalanmayı çok net biçimde reddettiğiniz için yaşadığınız psikolojik sorunu besleyecek bir iletişime girmek istemiyorum. üniversitenizde akademik danışmanınız kimse, ders tercihlerinizi kim onaylıyorsa bu konulardaki sorularınızı ona yöneltebilirsiniz çünkü sorduğunuz sorular yanıtları oldukça aleni ve bir kere üniversite kazandığınıza göre zaten bilmeniz gereken şeyler, bu nedenle bu konulardaki sorularınızın da psikolojik rahatsızlığınızdan etkilendiğini düşünüyorum. bu da yardım almanız gerektiğini daha net gözler önüne seriyor.
Pekala

X