Hata kimde? Boşanmalı mı?

Boşanın lütfen, memursunuz ne güzel ne çekiyorsunuz bunları, çekilecek gibi değiller...

Siz bile El ne der derseniz, okumamış etmemiş cahil insanlar napsın, kolaysa "el "gelip çeksin derdini, bu hayatta kafama takacağım en son şey el ne der saçmalığıdır, ay ananem de hep el ne der deyip durdu yıllarca, nerede bu el bir ben göremedim

Bir çift terapisine gitmeyi denediniz mi ? Eşiniz ona da pahalı der diye tahmin ediyorum ama çok işe arıyor cidden.

Ya şimdi bu tarz şeylerin peşine düşerseniz çok yipranirsiniz altı üstü bir buzdolabı siz biraz her işi ayyuka yapanlardan olabilirsiniz sessiz sedasız kendiniz beğenin buzdolabı sonra da eskisini hemen elden çıkarın çok dillendirmek doğru dehl hiçbir adımı hani biz araba aldık örneğin aldıktan sonra haberleri oldu arabaya bakmaya giderken bile söylemedik gezmeye çıktık dedik hiçbir şeyinizi çok fazla anlatmayın

İnanın ben 12 yıldır eşime bunu anlatıyorum. Her şeyi sessiz sedası yapıp çıkalım işin içinden diyorum ama o gitmiş ocağımızı kelepir fiyata arkadaşına satmış, herkes bize evden neleri satacağımızı soruyor saçma bir şeyin içinde bulduk kendimizi sayesinde. Baştan söyledim ama dinleyen kim ki

Yok o öyle olmaz. bir kere sizi okuttu vs gibi minnetlere girmeyin siz ortak paydada bir hayat paylaşıyorsunuz. O çalıştı ise sizde evde çalıştınız,yemek,çamaşır evi idame ettiniz. Kpss bende çalıştım bilirim ne denli zor bir yol olduğunu. O okuttu diye bir şey yok sonuçta siz çocuklara baktınız evi idame ettiniz. Ayrıca ders çalışmak çok zor ve yorucu bir süreç.
Bende aynı durumdayım sizle bende ders çalıştım eşim kitaplarımı dershanemi karşıladı. Ama asla senin sayende vs demem sonuçta ben bu evlilikte bir sürü evde sorumluluk aldım.
Kazandım atandım o benim bilek gücüm.
Yemeği aşı çamaşırı her şeyi ile ilgilenmişim kitapta alacak tabi ki.

iki çocuğunuz var boşanmanız için erken ve sebepleriniz aşılamayacak sorunlar değil yalan,sadakatsizlik,kötü madde kullanımı vb. yok eşinizle konuşup ilişkinizi ve sevginizi canlandıracak aktiviteler yapmanızı tavsiye ederim boşanıp 2 çocuğun sorumluluğunu tek başınıza bu dönemde almanız sizi çok yıpratacaktır.

Bakin size bir örnek verebilirim benim kayinvalidem asla adımını belli etmez kimseye kendisi önceden gider beğenir bakar pazarlık eder sonra hiçbirini yapmamış gibi arıyorum ya şuraya bir halı mi kestirmek lazım acaba der kayinbabam git bak yarın sor der gider alır gelir örneğin ben de biraz öyleyim eşim de öyle. Simdi eşiniz öyle değilse nasıl düzelir bilemedim

Sakin terapi ise yaramaz demeyin biz terapi desteği aldık ve çok iyi geldi evliliğimize terapi bambaşka bir boyut denemeye değer ama içinizden devam etmek gelmiyorsa bu evliliğe bilmiyorum anlattıklarının çok büyük sorunlar değil geneli maddi gibi duruyor yani ufak hesaplar ama büyük sorunmus gibi geliyor yukarıda birisi yazmış 3 gece disarida yesen 5 bin zaten cok doğru hani dolap için falan üzülmeyin değmez çocukların masrafları dolayısı ile zaten memur maaşı ile nereye kadar gidebilirsiniz elbet bir yerde tıkanacak siz bence eşinizle olan sorununuzu çözmeye çalışın evli iken maddi sorun var diye ağlayan boşanmış şekilde maddi sorunlarla boğusamaz gibi geliyor bana

Açıkçası eşya konusunda haksizsiniz ikiniz de memurmussunuz
Biz de eşimle ikimiz de memuruz ama bu ay eski buzdolabını sattık ve ilaç gibi geldi çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz çünkü.. zaman zaman böyle dönemler olabiliyor, ki konu sahibinin de evi yok. Kira fiyatları uçmuş gidiyor. O 6 bine gerçekten de ihtiyaç duymuş olabilir

Eşinizin eşya konusunda size danışmaması çok kırıcı ben burada size hak verdim. Biz de bundan daha fazlasını yaşıyoruz birkaç yıldır. Eşim beni çok kırdı çok yoksaydı onu bu konularda affedemiyorum açıkçası. Ama bu tek başına bir boşanma nedeni olmasın bence bunu başka türlü halledin. Kızınızla olan sorunda kızınızın öğretmeni ya da rehber öğretmeni de yardım edebilir size bu durumun çocuğun ruh sağlığını nasıl etkileyeceğini anlatsın. Kayinvalide ile olan sorununuz için araya mesafe koyabilirsiniz o size nasıl yaklaşıyorlar siz de ona göre yaklasabilirsiniz ya da duygularınızı direk kendisine ifade edebilirsiniz. Bir de neden bütün tatili kayimvalidenizin yanında geçiriyorsunuz sizin aileniz yok mu?

sizi anlıyorum. bu buzdolabı mevzusu bizde olsa aynen şöyle olurdu. ben ailesine gönül rızası ile verirdim mesela derdim insanlar kullansın yazık. o buzdolabı benim aileme verilecek olsa eşim neden satmıyoruz derdi. erkekler böyleler ya da sizinki ile benimki çok benziyor. ben onun ailesine yağdırır elimden gelenin fazlasını yaparım. o benim aileme gelince kısmaya çalışır. ha ben ne yapar eder annemlere de fazlasını yaparım ona halt etmek düşer de sinirimi bozduğu yanına kar kalır. bosanin devam edin diyemem. kimse dört dörtlük değil kimsenin evliliği mükemmel değil ama bir şekilde yürüyor. bana göre eşimin ailesi benim gibi gelini bulamaz mesela. maddi manevi het türlü yanlarindayim hatta oğullarından/abilerinden çok beni severler ama esim için değil bunlari onları sevdiğim için insan olduğum için yapıyorum. sizde öyle düşünün bosverin. iyi insan olmak iyi olmak çok güzel kazanan siz olursunuz.

Mihrimah bugün de bir aileyi boşandırdı çok şükür boşanma avukatı olsan parayı kırardın hee
Geçen kayın aile ile oturuyorduk eşim de dedi ki kızım doktor olacak inşallah, ben de ne desem beğenirsin Dedim ki hayır benim kızım hakime olacak tüm kadınları boşayacak , bir gülme tufanı koptu ki hiç sorma sorumsuz sıkıntılı kocayı boşamak ruh sağlığına iyi gelir

Merhabalar öncelikle çok teşekkür ederim. Öğretmeniz ve bir ay bir ay şeklinde kalıyoruz aslında. Ama kayınvalidemlere deniz yakın olduğu için orda daha fazla vakit geçiriyoruz

Boşanmak istemiyorsanız bunu anlarım da bu kadar bahane neden? Üstelik çalışan bir kadınsınız. İnsanlar desteksiz bosaninca bile bu kadar bahane öne sürmüyor.

Merhabalar öncelikle çok teşekkür ederim. Öğretmeniz ve bir ay bir ay şeklinde kalıyoruz aslında. Ama kayınvalidemlere deniz yakın olduğu için orda daha fazla vakit geçiriyoruz
Bizde sadece ben öğretmenim ama ikisi de öğretmen olan ailelerde yaz tatilleri biraz daha yorucu olabiliyor bazı ailelerde. Bence yaz tatillerini hepsini ailelerin yanında geçirmek yerine çekirdek aile olarak ayrı bir şeyler de yapın. Ben bütün sene evimi özlüyorum o yüzden yazın tatilin bir kısmını evimde geçiriyorum.
Bir de birikiminiz varsa ev ya da araba için borca girebilirsiniz.
Mesajımda da belirtmiştim aslında benzer durumları yaşıyoruz. Biz hem evimizdeki bazı esyalari verdik hem eşim bana söylemeden bazi eşyalarını aldı kayinpederimin yazligina ve hâlâ da yardım edemediğini savunarak daha fazlasını yapmak istiyor eşim.

Bence biraz rahatlayın sakinleşin evet o paraya ihtiyacınız olabilir ama çok kafaya takmayın biraz stres yapmışsınız eşiniz ile de sakin tatlı tatlı konuşun orta yolu bulun dediğim gibi tabi sizin kayınvalidenizi tanımıyorum ama ben verirdim yazında gidince kullanırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…