Hastaneye gitmemi önemsemedi.(Ekran görüntüsü ekledim)

İlişkinizin olağan seyri nedir, bu artık bardağı taşıran son damla mı olmuştur onu bilmiyorum tabi ama siz biraz hassas yaklaşmışsınız bence ama onun da cevaplarını çok umursamaz ve itici buldum ben açıkçası. Kendini ifade etme çabası yok. Çok da üzülmeye değer bir şey göremedim ortada, zaten çok sağlıklı bir ilişki gibi görünmüyor.

Kısaca özet geçeceğim çok uzatmadan.
Kendisi yan yanayken ilgili fakat biz sürekli yan yana gelemiyoruz. Ailem akşam çıkmama çok izin vermiyor o da akşamları müsait olduğundan.
Geçen gün covid şüphesi vardı bende ve hastaneye gittiğimi haber verdim. Kendisi muhasebe işi yapıyor o yüzden işi yoğun. Bir kere aradım açmadı. Sonra mesaj atayım dedim. Hatta ekran görüntüsünü paylaşacağım arkadaşlar.
Onunla son mesajlaştığım saat 12:46.
Ben testi verdim ve eve geçip akşama kadar uyudum. Uyandığımda ne bir mesaj ne bir arama. Hiç yani. Sonrasında tabii mesaj attım ve peki haklısın özür dilerim dedi. Ben konuyu açtıkça haklısın diyordu geçiştirir gibi. Her neyse o mesajları da ekleyeceğim okuyabilirsiniz
Sonrasında test sonucumu bile sormadı. Ben ertesi gün akşam sonucu atmıştım ve sabah uyandığında günaydın yazmamış bana gitmiş snapchatten snap atmış arabasını paylaşmış.
Bende o anlık bir kararla ayrıldım.
Kendimi değersiz hissediyordum ve o ortamdan uzaklaştım. Ekran görüntülerinde karaladığım yerler isimler ve son ekran görüntüsünden sonra beni aramasını söyledim sms’ten o yüzden devamı yok. Zaten sonrasında ayrılmıştım.
Sizce ani bir karar vererek hata mı yaptım? Sizin düşünceleriniz nelerdir
Ha birde ayrılmak istediğimde çabalamadı. Görüşmek istemiyorum demem her şeye yetmiş. Yanında güvenebileceği birini istermiş falan öyle söyledi.
Çok doğru karar bence adam sizi takmiyor .ilerde o sizi birakirdi iyi yapmışsınız

İyi ki bir hastaneye gitmişsin yani
"ne oldu ,nasil oldu, testin nasıl oldu, bilmemne
Bu şekilde yazıp durmak zorunda mı? Hastaysan iyileşmeye çalış. Sanki adam üstüne düşse iyileşecek misin?
Herkes böyle donemde ilgi bekler, inan seni anlıyorum. Ama ilgilenen insan zaten ilgilenir, ilgilenmeyene de bağırarak çağırarak, bin kere 'benle ilgilen' diyerek, trip atarak, profil resmini kaldırarak falan saçma sapan davranilmaz, ilgi dilenilmez. Bağırıp çağırıp ertesi gün 'niye yazmadin' diye tekrar konu açılmaz. Demek ki enerjin var,o kadar da hasta değilsin.
Belki bıraksan adam eve geçince arayacakti. Benim sevgilim/annem vs hastalığını bana trip atmak icin Kullansa benim de içimden gelmez. Hastasin da ölmedin ya, covid bile olsan yani atla deve mi , yoğun bakıma mi düştün... bu kadar ilgi dilenmek bana saçma geliyor.
Adama da saçma gelmistir. Ben böyle zamanlarda ısrarcı olmak yerine iki adım geriden adamın tepkisini izlemeyi daha doğru buluyorum. Belki eve geçince arayacak, belki zırt pırt aramasa da endişesini sana yansıtacak bir şey yapacak. Adama bir firsat ver yani bagirmadan ,olay cikarmadan önce.
Hiçbir şey yapmazsa da ona göre notunu ver, ilgi dilenmeden, saçma sapan profil resmini vs silmeden, 'bak onca triplendim yine de yazmadin' diye ezilene kadar insan gibi konuş, yol ver gitsin yani.
Ben artık whatsapp listemde sürekli profil fotoğrafıyla oynayan birini görünce anlıyorum ki birileri trip yiyor 😂

Siz hiç telefonda konuşmuyor muydunuz? Ne bu böyle mesaj mesaj

Bi de adamın imla hataları beni benden aldı zaten özensiz umursamaz ve kıro biri gibi.

Her akşam evde görüştüğüm kocam bile daha çok mesaj atıp gün içinde arıyor, daha sevgiliyken ilgisiz olan sonra hepten umursamazdı.
Ayrılmak bence doğru karar

İlişkinizin olağan seyri nedir, bu artık bardağı taşıran son damla mı olmuştur onu bilmiyorum tabi ama siz biraz hassas yaklaşmışsınız bence ama onun da cevaplarını çok umursamaz ve itici buldum ben açıkçası. Kendini ifade etme çabası yok. Çok da üzülmeye değer bir şey göremedim ortada, zaten çok sağlıklı bir ilişki gibi görünmüyor.
evet kendini ifade etme çabası olmadığı için bitirdim her şeye haklısın diyordu ve ben de artık bu durumdan yoruldum yani sorun aslında aramaması değil genel olarak böyle olmasıydı

Bazen hisler yanılmaz. Hislerimizin peşinden gitmeliyiz. Yani açıkçası mesajları çok okumadım öyle bir bakıp geçtim ama ne kadardır berabersen o geçen sürede ne yaşadığını en iyi sen bilirsin. Bu ilk miydi son olacak mı vs otur bi düşün. Sadece hastayken aramaması mı sorun yoksa birikmişlik vardı da bu mu bahane oldu bi düşün. Yoksa buradaki herkes bi arayıp sormadı diye trip atıyorsun der linçlenirsin🙏🏼
Bu ilk değildi tabii ki genel olarak bir sorun olduğunda umursamaz davranır yani şöyle bir şey için tartışmak istesem hep haklısın derdi asla kavgaya dahil olmazdı. Peki haklısın gibi geçiştirirdi. Konuyu konuşamazdık bile. Bu yüzden bende artık dolmuşum ve bir anda bitirdim sorun aslında arayıp aramaması değil. Haklısınız belirtmem gerekerdi bu durumu varsın linçlesinler buradaki kimseyi tanımam etmem onlarda beni tanımaz pek önemi yok yani :)

Bu adama Minas destanı yaz
Kendisi yan yanayken ilgili fakat biz sürekli yan yana gelemiyoruz. Ailem akşam çıkmama çok izin vermiyor o da akşamları müsait olduğundan.
Geçen gün covid şüphesi vardı bende ve hastaneye gittiğimi haber verdim. Kendisi muhasebe işi yapıyor o yüzden işi yoğun. Bir kere aradım açmadı. Sonra mesaj atayım dedim. Hatta ekran görüntüsünü paylaşacağım arkadaşlar.
Ben testi verdim ve eve geçip akşama kadar uyudum. Uyandığımda ne bir mesaj ne bir arama. Hiç yani. Sonrasında tabii mesaj attım ve peki haklısın özür dilerim dedi. Ben konuyu açtıkça haklısın diyordu geçiştirir gibi. Her neyse o mesajları da ekleyeceğim okuyabilirsiniz
Sonrasında test sonucumu bile sormadı. Ben ertesi gün akşam sonucu atmıştım ve sabah uyandığında günaydın yazmamış bana gitmiş snapchatten snap atmış arabasını paylaşmış.
Kendimi değersiz hissediyordum ve o ortamdan uzaklaştım. Ekran görüntülerinde karaladığım yerler isimler ve son ekran görüntüsünden sonra beni aramasını söyledim sms’ten o yüzden devamı yok. Zaten sonrasında ayrılmıştım.
Ha birde ayrılmak istediğimde çabalamadı. Görüşmek istemiyorum demem her şeye yetmiş. Yanında güvenebileceği birini istermiş falan öyle söyledi.
Bu adama Manas destanı yazsan etkilenmez. Ya kabul edeceksin yada çekil gideceksin deve Diyar olayı kuzum

sen de adama doğru düzgün bilgi vermemişsin ki. kötü oldum bilmem ne sadece bu. aşırı ilgi delisi birine benziyorsun, normal zamanlarda da ilgisiz bi tipse salla gitsin zaten bunu.

Muhasebe işi gerçekten çok yoğun, arkadaşım eşi mali müşavir. Çok nadir telefonla konuşurlar. Çocuğun doktoru, marketi, pazarı.. hep arkadaşım ilgilenir.
Genelde böyleyseniz çok yorucu görünüyorsunuz. Kendinize odaklanıp sizi ne tetikliyor, ve bunu nasıl ifade edebilirsinizi araştırın derim

Muhasebe işi gerçekten çok yoğun, arkadaşım eşi mali müşavir. Çok nadir telefonla konuşurlar. Çocuğun doktoru, marketi, pazarı.. hep arkadaşım ilgilenir.
Genelde böyleyseniz çok yorucu görünüyorsunuz. Kendinize odaklanıp sizi ne tetikliyor, ve bunu nasıl ifade edebilirsinizi araştırın derim
Bu gibi işlerde çalışanların illa ki molası olur değil mi? Aslında sorun arayıp aramaması değil önemsizmişim gibi davranması. 2 saniye bile olsa nasıl oldun demesini bekledim sadece bekledim zaten sonra da her şey üst üste gelince patladım

ya bana hiç ilgisiz gibi gelmedi açıkçası, tam tersi siz aşırı tripli geldiniz.
hastane dediğiniz anda ne olduğunu gayet merak etmiş ve sormuş. iş yerinde, özellikle yoğun bir yerde kasaya bakıyorsa zaman o kadar hızlı akıp geçiyor ki. her an telefona da bakamaz, aklına da gelemez, kusura bakmayın.
bir de zaten iletişimdesiniz bir şey olsa haber verirsiniz diye de düşünmüştür.
profil fotonuzun neden olmadığını da sormuş, ona da sormadın diye trip atmışsınız. yani bunca tripten sonra o konuya dönmek istememiştir, iyi olduğunuzu varsaymıştır bence.

kendinizi değersiz hissediyorsanız kesinlikle ayrılmanız doğru olmuş bu arada, demek ki süregelen bir durum var ortada diye düşünüyorum.

Sizin de eski sevgilinizin de çok tripli ve aşırı kötü iletişim kurduğunuzu gözlemledim mesajlarda... Siz kırılabildiğiniz gibi karşınızdaki de kırılabilir ki öyle olmuş, çok keskin ve "ya hep ya hiç düşünce şekli"+"duygudan sonuca varma" (google'layabilirsiniz) ile konuşmuşsunuz. Genelde olaylara böyle bakıyor olabilirsiniz gibi geldi, bunu düzenlemek size iyi gelebilir . "Beni sevse yapardı, yapmadı hiç sevmiyor", "Kötü hissettim demek ki değer görmüyorum" gibi düşünceler pek sağlıklı değil. Sevgilinize gelirsek o da duygu ve ifade kabızı erkekler gibi davranıp kısa cevaplar vererek durumu kötüleştirmiş.

Sadece daha çok ilgiye ihtiyacım vardı, keşke yazsaydın, incindim demek varken konuyu nerelere getirmişsiniz. Bunu derdiniz, yine ilgisizlik ve değer vermeme, dediklerinizin dikkate alınmaması tekrar ederse ayrılırdınız. Duygularınızı düzenlemeyi öğrenmeye ihtiyacınız olduğunu düşündüm çünkü ilgi beklemeniz çok doğalken bunu böyle ifade etmeniz o kadar sağlıklı gelmedi. Ortada ayrılmaya gidecek bir şey olmayabilirken partnerinizle birlikte buna neden olmuşsunuz.

Son düzenleme:
bende olsam değersiz hissederdim hayırlısı olsun

Sizin de eski sevgilinizin de çok tripli ve aşırı kötü iletişim kurduğunuzu gözlemledim mesajlarda... Siz kırılabildiğiniz gibi karşınızdaki de kırılabilir ki öyle olmuş, çok keskin ve "ya hep ya hiç düşünce şekli"+"duygudan sonuca varma" (google'layabilirsiniz) ile konuşmuşsunuz. Genelde olaylara böyle bakıyor olabilirsiniz gibi geldi, bunu düzenlemek size iyi gelebilir . "Beni sevse yapardı, yapmadı hiç sevmiyor", "Kötü hissettim demek ki değer görmüyorum" gibi düşünceler pek sağlıklı değil. Sevgilinize gelirsek o da duygu ve ifade kabızı erkekler gibi davranıp kısa cevaplar vererek durumu kötüleştirmiş.

Sadece daha çok ilgiye ihtiyacım vardı, keşke yazsaydın, incindim demek varken konuyu nerelere getirmişsiniz. Bunu derdiniz, yine ilgisizlik ve değer vermeme, dediklerinizin dikkate alınmaması tekrar ederse ayrılırdınız. Duygularınızı düzenlemeyi öğrenmeye ihtiyacınız olduğunu düşündüm çünkü ilgi beklemeniz çok doğalken bunu böyle ifade etmeniz o kadar sağlıklı gelmedi. Ortada ayrılmaya gidecek bir şey olmayabilirken partnerinizle birlikte buna neden olmuşsunuz.
evet dediğiniz gibi ayrılmak için bir neden olmayabilir ama sürekli olarak aynı duyguları hissettiğim için bitirme kararı verdim

X