hastalik hastasi kaynanam

txuxrkis

ömür törpüsü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
300
2
46
ya kizlar bende bir kaynana var .kadin hastalik hastasi.bir insanin her hafta ayri bir yeri agriyabilirmi?aslina bakarsaniz kadin benden saglam,mübarek at gibi.ama o kadar üsengec ki ev ve disari islerini bana yaptirmak icin sürekli bir yerleri arizalidir.tamam bende hayvan degilim bazi seyleri elimden geldigince yapmaya calisiyorum ama vaktim yok ya da isim var dedigimde de laf anlamiyo,bu sefer basliyo ama yapsaydin iyi olurdu.....ama biliyosun ben rahatsizim...ama.... ama ....ama bunaldim artik,benimde iki cocugum var,benimde kendime göre islerim yada canimin hic bir sey yapmak istemedigi zamanlar oluyor.her telefon caldiginda sinirlerim zipliyo.bu sefer ne isteyecek diye..artik bunaldim.yapmak istemedigim bir seyi yapmamak icin hayirdan baska bir kelime var da ben mi bilmiyorum?????kötükedihüso

bence durumu eşinize anlatmanızın vakti gelmiş ama anlatırken senin annen şöyle yapıyo böyle yapıyo demeyin o zaman hemen savunmaya geçiyolar...

Hayir kelimesi benim en sevdigim kelimelerden biri olmaya basladi:lepi:

Bende hic hayir diyemeyenlerdendim, ne olursa olsun kirmamak icin tamam oldu birseyler yapariz derdim, ama artik anladimki bazi insanlar bunu kullanarak bunu suistimal ederek sürekli kendi amaclari icin kullaniyor....benneyaptımki

Artik yeri ve zamani geldimi hayir diyebiliyorum ve bundan cokta mutluyum...:dance:

Tabikide vaktin oldugu zaman bir isin ucundan tutsan ne olur lakin isim var zamanim yok dediginde, hala daha yapsaydin iyi olurdu gibi cevablarla duygu sömürüsü yapmanin hic bir anlami yok....mirmirmirmir

Yine kayinvaliden öyle dedigi zaman, "Anne dedim ya vaktim yok isim var, olmasaydi yaparimdim zaten uzatmaya gerek yok" deyip tavrini koy bundan sonra....

Inanki bunu bir iki defa yaptinmi, zaten artik böyle birseylede karsilasmazsin:teselli:

hayır kelimesi kayınvalideler için bi anlam taşımıyorkiii canım,
onlar o hayırada bi kulp bulup evet dedirtmeye çalışıyorlar,
heleki bi kere evet dedinmide tamam yandın kolunu kaptırdın elini kurtaramassınkötükedihüso

bence baştan hiç yüz vermeyeceksin ben kendi işime ancak yetişiyorum gelemem diyeceksin ki böyle alışıp iyi niyeti suistimal etmesinler, hayret ya nasıl içlerine siniyor bu kız istiyormu istemiyormu ben kendim yavaş yavaş yapayım demiyorlar kendine sinir ettiriyorlar haberleri yok.

bi gün iki gün hasta olurda neyse dersin yaparsın
sürekli sürekli hizmetçisimi var karsısında
bence taviz verme
gelcem de gitme işim cıktı dee

benim kaynanam da aynı anlatıgın gibi hergün hasta rahatına düşkün allahtan yakın degiliz .
ama napalım işte onu da öyle kabul ediyoruz.allah kolaylık versin sana canım ama eşine durumu anlat
ama şaka yoluyla felan söle arkadaşın dedigi gibi annen şöle böle deyince savunmaya geçiyor erkek milleti.

benim kaynana da afedersin kendini kaldırmaya kaldırmaya fil gibi oldu
bizi eşek gibi çalıştırıyor allah böylelerinin kalbine merhamet etsin

konunuzu yanlış bölüme açmışsınız
olması gereken bölüme taşınmıştır
bilginizeyerimseniben

her ne kadar hayır desende yüzsüzlük yapıp yine sana yaptıracak bence eşine anlatsan sen benim annemi sevmiyorsun diyecek.......arada kalacak olan sensin ....ama kendine dert etme böyle gelmiş böyle gider

yazmayim yorum yapmayim diyorum ama duramiyorum iste.mubarek at gibi demisin arizali demisin.belkide gercekten hasta ve size yapsan iyi olur diyomus daha ne istiyosunuz.kusura bakmayin ama eger kendi ailenizden birileri hastalansa kosa kosa gidersiniz uzulursunuz hasta diye,hic demezsiniz hastalik hastasi.ama kaynana olunca nedense sarteller atiyor bazilarinda.yazzik gercekten yazzik.....

göz var nizam var anacim.insan karsisindakinin hasta olup olmadigini anlayamazmi ki her gün gördügüm biri bu bahsettigim.bu arada benim ailemden birine bi sey olacak olsa ancak is isten gectikten sonra yanina ulasabilirim...ailemden kimse yok burda.

bence hemen eşinle bu konyu konuş canım tatlı dille fazla yüklenmeden anlatırsan eminim eşin seni anlayacaktır

dogruyu söylemek gerekirse esim kesinlikle annesini savunmaz hep benden yanadir ama ben evin icinde annen bana bunu yapti,sunu söyledi tarzinda sürekli sikayet eden biri olmak istemiyorum.zaten ben bunu esime anlatsam oda gidip hesap sorsa,,,,,oglum bana gelip kizdi olmaz,gelin sikayet etti olur.yani gene kabak benim basima patlar....

belliki çok zor işin ..sanırım ayrıda oturuyorsun.. bazı insanlar karşısındakileri kullanmayı sever... seninkide öyle sanırım..birde yaşlımı kayınvaliden... benim kayınvalidem 75 yaşında kadın 1 bardak su ne benden istemiştir nede torunlarından..kendi işini kendi yapar.. bizler yaparsak bişey demez ama onu yap bunu yap demez sağolsun...

ayrıca sana benden bi arkadaş tavsiyesi,sakın kayınvalidene karşı kendini ezdirme yoksa herşey zamanla dahada kötü olur.gayet olgun gayet sakin bi şekilde kayınvalidene kendini anlatmaya çalış.dürüst olup konuşmak bence herzaman faydalıdır

size söyle bir örnek vereyim hani Semra kaynana varya,benimki onun bir benzeri diyebilirim...simdi anladinizmi nasil biriyle karsi karsiyayim...

valla allah kolaylık versin canım ama biranönce eşinle yada kayınvalidenle konuş (bence eşinle)...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…