hastalik hastasi kaynanam

canım zor olduğuna eminim ama yazında ki tabirlerin gen de hoş değil..üstüne çok geliyor olabilir tatlı dille konuşmaya çalış.eğer konuşamıyo yada çözemiyosan eşine şikayet tarzından çok esprili bi diile durumu anlat örneğin evde istediği bişeyi bu sebepten dolayı yapamamılsan laf sokar vari değilde espri şeklinde falan olabilir sebep göster.ve güzellikle annesiyle konuşsun ama o şikayetçi olsun mesela senden ( hep senin evinde anne senin karınmı benimmi seni öyle çok seviyoki senin işlerin yüzünden sana yardımcı olmak için kendi evinin işine çocuğuna bana yetişemiyo şeklind falan)esprili kalp kırmayacak dille anlatsın mesela

yalnız şunu da unutmayalım el eli yıkar el döner yüzü yıkar bizimde çok kereler kayınvalidelerimize işimiz düşüyor.annelerimzin yetişemediği yada yakın arkadaşlarımızın vs.yetişemediği yerde.onlarda sevelim sevmeyelim anne diye hitap ettiğimiz insanlar..anne yani onlarda eşlerini sevdik aldık..en azından eşler hatırına nazlarını taşımalı yada kalplerini kırmadan uzlaşmaya gitmeliki hayat arkadaşlarımızda arada yıpranmasın..

dilerim kırılmadın yazdıklarıma ama tabirlerin hoş değil gerçekten at gibi vs kelimeleri..kızgınlığına yazmışsın belliki ama emin ol tatlılıkla hallldebilirsin bun eğer reelde de bu şekil olursan ki sanmıyorum ama sonunda öfkeyle kalıkıp zararla oturma durumunda olabilir o yüzden sakin ol bu konuyu eşi,nle yada kayın validenle de konuşurken..

herşey gönlünce olsun iyi geceler

sende taktik yap,her yeri ağrıyan,arızalı gelin ol..dr.a gittim bel fıtığım varmış de cık işin işinden:KK66:

dinsizin hakkından imansız gelir,derler ya o hesap:))

kadin benden saglam,mübarek at gibi.

ne olursa olsun bu benzetme çok yanlış...

işte bu yaştaki büyüklerimizi hep böyleler ama malesef katlanmak zorundayız bizleride aynı günler beklior malesef katlan güzelim sabır ..........

kimse kimsenin hizmetçisi değil. devamlı hastalanıyorsa, eşi, bir yardımcı tutabilir.. bizde geline asla bu teklif edilmez... ben inanın bu tür yazıları, okuyunca , şaşırıyorum.....

kayınvalidenin yaşı kaç çok merak ettimde arkadaşım neden dersen? eğer yaşlı ise kadıncağaz hakediyor ev işlerinde yardım almayı yok genç ama hastalık numarasına yatıyor diyor isen haklısın derim allah kolaylık versin cnm

ya kizlar bende bir kaynana var .kadin hastalik hastasi.bir insanin her hafta ayri bir yeri agriyabilirmi?aslina bakarsaniz kadin benden saglam,mübarek at gibi.ama o kadar üsengec ki ev ve disari islerini bana yaptirmak icin sürekli bir yerleri arizalidir.tamam bende hayvan degilim bazi seyleri elimden geldigince yapmaya calisiyorum ama vaktim yok ya da isim var dedigimde de laf anlamiyo,bu sefer basliyo ama yapsaydin iyi olurdu.....ama biliyosun ben rahatsizim...ama.... ama ....ama bunaldim artik,benimde iki cocugum var,benimde kendime göre islerim yada canimin hic bir sey yapmak istemedigi zamanlar oluyor.her telefon caldiginda sinirlerim zipliyo.bu sefer ne isteyecek diye..artik bunaldim.yapmak istemedigim bir seyi yapmamak icin hayirdan baska bir kelime var da ben mi bilmiyorum?????kötükedihüso

canım bende de var öyle bir kayınvalide hasta olduğu halde buzdolabını boşaltıyo hastayım silemiyom diyo boşalttım gel diyo..hadi bi gitme bakalım 1 hafta küser yüzüne bakmaz...keyfi gelincede konuşmaya başlar.. eşin eğer annesine düşkünse ona anlatmakta fayda etmiyor tatlım tecrübeyle sabittir...

gel mantı kescez,gel yaprak sarcaz, ev temizlenecek, bize misafir geliyor...... vs vs. vs...

allah yardımcın olsun tatalım ama bi insan herşeye evet diyemez.. hayır diyebilmeliyiz...yaşlıda olsalar anlıyacaklar bence bunu..ne biz kırılalım ne onlar...tamam hastalarsa elimizden geleni yapalım ama bu alışkanlık haline gelmesin dimi
yani..benneyaptımki

canım o ilgi çekmek için yapılıyor hastalığa sığınıyorla altındaq kıskançlık ve ilgiyi toplama isteği var yani
benimkinde doğada olan her hastalık var :)Sorsan biri şu hasatlığım var desin hemen evet bende de var diyor grip olsa yatalak olur
kaç kez doktora gitti hiçbişeyi çıkmadı çıkmasın zaten sonuçta eşimin annesi
ben hoş görüyorum ya yaştan kaynaklanıyor diye düşünnüyorum belki birgün bende öyle olurum kimbilir
birkez cok kızdım ama böyle yapmasına ben dogum yaptıgımda güya bana bakmak için bize geldi benden izmet bekledi eşimin ilgisini cekmek için agladı hastalandı lohusalıgım rezil oldu yaptığı bişeyde yoktu annem yapıyodu herşeyi
doktora gitti gene bişey yok
yani anlıycan ollabilir böyle şeyler idare etcez eşimizin ailesi benim annem babamı eşim cok seviyor ve cok saygılı bende o yüzden bende ne varsa görmezden geliyorum sende öyle yap

dogruyu söylemek gerekirse esim kesinlikle annesini savunmaz hep benden yanadir ama ben evin icinde annen bana bunu yapti,sunu söyledi tarzinda sürekli sikayet eden biri olmak istemiyorum.zaten ben bunu esime anlatsam oda gidip hesap sorsa,,,,,oglum bana gelip kizdi olmaz,gelin sikayet etti olur.yani gene kabak benim basima patlar....

haklısın canım eşine söylememn en doğrusu bu konu kayın validenle seni ilgilendiriyor eşini diil. bu sorunu sen çözmelisin senden yardım isteyip aradığında git yardımını et sonrada oturup güzel güzel konuş benmde bir evim var çocuğum var yetişemiyorum lütfen bana yardımcı ol . yada kendi bildiğin bi yaklaşımla konuş yani insanlar konuşa konuşa anlaşırlar. allah yardımcın olsuna.s. ben bu şekilde hallettim aynı sorunu bende yaşamıştım benm kayınvalidem 52 yaşında ve maşallah taş gibi iken iş beklerdi düşün düştüğüm durumu sanki gelin değil yardımcı almış gibi davranıyordu bana ama ben dayanamayıp en sonunda konuştum sonuç ne oldu dersen bana hak verdiğini gösteren bi tavır sergilemedi ama üsteleyemedi de bir daha böyle bişeyde talep etmedi artık sadece hastalanırsa yada ziyeretine gittiğimde ufak tefek işlrini görüyorum .:lepi:

kayınvalidenin yaşı kaç çok merak ettimde arkadaşım neden dersen? eğer yaşlı ise kadıncağaz hakediyor ev işlerinde yardım almayı yok genç ama hastalık numarasına yatıyor diyor isen haklısın derim allah kolaylık versin cnm

canim kayinvalidem 53 yasinda ,sürekli doktorlara gidip bir sey cikarttiramiyor...bu arada ben 40 derece atesle yatarken önüme hazir corba paketi atip,pisirirsin cocuklara yedirirsin....bizim yemek saatimiz geliyo,baban acikmaya baslamistir,eve gidipte ona yemek yapayim diyen bir insandan bahsediyorum.bu ve daha neler neleeeer.yani bir anlik bir sinirle yazilmis bir sey degil bu..

Bizimki istediği yapılmazsa hastalanıyor hemen..
Şekeri fırlıyor , kalbi ağrıyor , tansiyonu düşüyor daha binbir türlü hastalık..
Allah günah yazmasın ama benden sağlam , işine nasıl geliyorsa o şekilde davranıyor , rolün bini bir para..
Geceleri yağlı çemenli ekmekleri höpür höpür yüyor hasta adam şekeri olan insan yer mi bu tür şeyler..
Sigarası ağzından düşmez ama sorsan kalbi var , göğsünde kist var ohoo daha neler neler.
Doktora da gitmiştir bu arada , bildiğimiz tansiyon hapı var onu içiyor , ziyaretine gittiğimiz zaman da oğlu yanımda oturuyor ya hemen çıkarıyor tansiyon aletini ay bak bak nabzım nasıl da düşük ay tansiyonum 1 dk önce 1 inikti şimdi bi yüksek diye nazlanıyor eşime..
Ya sabır çekiyorum tabiki , elimden gelen yardımı etmeme rağmen utanmadan senden ne yardım gördüm ki diyebilen bir insan , ki ben 1 yıllık evliyim , çalışıyorum sadece hafta sonum var o da mesai yapmazsak , kendi evimi bile toparlayamıyorum bazen.. Kendisinin ise her hafta gelen bir temizlikçisi old. gibi , perde yıkayınca asan ütüleyen kişisi benim. Bulaşık mak. çamaşır mak. herşeyi var , buna rağmen artık beklentisi nedir bilemiyorum hala şu geline ne sölesem de sinir etsem onu diye düşünür durur. Bana kalsa canı sıkılıyo , saracak bir yer arıyo bulamıyo , oğlunu elinden almış el kızı damgası vurup bana bulaşıyor kendisi.
Beni terbiyesizlikle itham edenleriniz olabilir , çünkü görünüşte o yaşlı , bakıma muhtaç (ki kesinlikle değil , kendisi arkadaşlarıyla tatile gitti şu aralar) , saygıyı hakeden , ne olursa olsun eşimin annesi şeklinde düşünebilirsiniz..Haklısınız kendimden büyüğe saygı duymayı ailemden öğrendim çok şükür , saygımda da hiçbir zaman kusur etmemişimdir , onun bana annelik yapması gerekirken (benim annem uzakta kaldı değil mi ?) oğlunu elinden alan kuma muamelesi görmemden geçin akrabalarına karşı kendisini hasta eden laf çeviren terbiyesiz gelin şeklinde tanıtmasına bile birşey demişliğim yoktur. Bayramlarda seyranlarda misafirleri gelir kendi işimi bırakıp zaten çalışıyorum kocamla başbaşa kalmak istiyorum bir hafta sonu demeden hizmet etmeye yardıma giderim , bulaşıkları zporlanmasın diye yıkamadan gitmeden kendi anneme demediğim anneciğim kelimesini anlasın diye demişimdir ama artık Allah bilir nedenini beni yalancı diye itham ettiği bile oldu kendisinin. Onun yüzünden yuvam yıkılıyordu , şimdi de istemeye istemeye gidiyorum , soğudum çünkü , saygısızlık etmiyorum ama atık haksız bulduğum sözlerine cevap vermekte çekinmiyorum , bu gibi durumlarda da eşimin gözünün içine bakıp cevap çok diyor..
Bu gibi çocukça olaylara hiç gerek yok , ben annemleri özlüyorum uzakta diye , yanımda olup en azından anne şefkati gibi olmaz tabi ama , bana büyük gibi davransa keşke , keşke beni oğlundan ayırmadan davransa çok istedim ama olmuyor arkadaşlar. Kayınvalidem beni oğlunu elinden almış olarak gördüğü müddetçe de olmayacak ne yazık ki..
Umarım ben onun gibi bir kaynana olmam..
Canım yazdıkların çok tanıdık gelince içimi döktüm bende kusura bakma.. Yalnız değilsin , derdini çok iyi anlıyorum , Allah sabır versin ikimize , onları da ıslah etsin inşallah..

Allah yardımcınız olsun.
Kendisine neden bir yardımcı kadın tutmuyor acaba ev işlerini yapacak
Neden herşeyi sizden bekliyorki
Bende bunu anlamadım
Siz eşinizle konuşup ortak bir çözüm bulmaya çalışın bence nereye kadar sürer ki bu durum

kayınvalidenize haftada bir yardımcı teklif edin ve söyleyin;anne ben senin isteklerine yetişemiyorum kendi evimi aksatıyorum sana gel bir yardımcı bulalım deyin..:bbo:
ne kadar yüz verirseniz o kadar yıpranırsınız.:teselli:
vallahi değil semra kaynana onun bin beteri olsa alimallah inadım inat kıçım iki kanat modunda olurdum ben kendi adıma..yapmazdım..
:dilcikar:

yumuşak, sessiz ,hayır diyemiyen gelinleri ezmekte ve kullanmakta kaynanaların üzerine yok...

bana iş buyururdu arkamdan da komşulara "bu kız hiçbirşey bilmiyor" diye dert yanardı. 8 aylık hamileydim bakardım eve komşuları toplamış benden ikram yapmamı bekliyor.....

amaaaaaan düşündükçe fenalık geliyor.... ezdirme kendini artık yoksa temelli senin üzerine kalır herşey çocuklarına da annelik yapamazsın sonra çocuk yetiştiremiyorsun diye seni suçlarlar...

Son düzenleme:
bir tek ben derliyim saniyordum bu konuda aslinda benim gibilerde varmis dedim yazdiklarinizi okurken yillardir kaynanamdan cektimi tüm kk bilir iki yildirda hastalik hastasi oldu kisaca bir olayini anlatim dinleyin kizlar böyle biriyle urasmak nasil bir sey siz karar verin kaynanamim esimden haric iki oglu var onlara demez sadece her ihdiyacini esime der
esim hem oglu hem esi olmus cünkü kaynanam ömrü boyunca esime ve her keze sen olmasan ben bu adami bosardim der durur adamda kayin babam yazik adamcaza
neyse gelelim konumuza
iki yildir belim agriyor tansiyonum düstü kimde ne ilac görse esime getirir bunu bana al iyi ilacmis daha söyleyimmi esim yillardir doktora götürüyor hic bir seyi yok düsüünün doktor hastalik bulamiyor sadece doktor cok kilolu kilo vermesi lazim diyor masallah bir yemesi var bir görün gecen pazar bacagim morarmis oglum diye telde bir agliyor esimin elinde bcay bardagi düstü annem hastaymis ben cikiyorum dedi gitti eve gitmis anne hani göster neresi morardi diye bakmis bir sey yok ay bacagim diyor baska bir sey demiyormus mor felan yok diyor hastanede doktorlar a dan zyeeee bakmislar hic ilacfelan vermemis esim yalvarmis doktor bey anneme agri kesici veya vitamin serumu verin evde bizi yer yoksa demis cünkü beni kötü doktora götürdün diye bizi yer demis doktorda demiski ihdiyarlar ilgi cekmek icin hastayim der ayni kücük cocuklar gibi ilgi gecmek icin cocuklar yaramazlik yaparya onlarda öyle demis tek bu olsa neyse sadece gelin temizlesin pisirsin hanimda ogluyla rahat etsin aksama kadar geziyor esim veya esi gelince hastayim diyor ay ben ne derlismisim cok dolmusum herallllllll

Benim anneannem de aynen böyle çok da titizdir dırdır eder durur evi gelip temizlemiyorsunuz diye temziliğe gideriz evi resmen yalarız başdan aşşağı bu arada ev köy evi 2 katlı içerden merdivenli çooookkk büyük ev annemler teyzemlar toplanıp tezlerler ama yoookkk kesinlikle beğenmez hatta temizlik bitene kadar peşlerinde dolaşır eşyaların yeri değişiyor mu heryeri temizliyorlar mı diye:roflol: birde temizlik bitince sorarlar beğendin mi anne nasıl olmuş diye anneannem şu cevabı verir istisnasıs== eh işte şöyle yüzeyden bi temizliyiverdinizşutarafagitti:roflol::roflol: bayılıyorum bu kadına birde kendisiyle nasıl barışık nasıl barışık anlatamam
Kötü diye anlatmıyorum tabiki bazen üzüyor ve kırıyor artık bıktırıyor ama biz alıştık atık sülalecek:roflol:

Ben 21 yaşındayım ve kendimi bildim bileli anneannem hep ama hep hastadır haftada 2-3 gün telefon açardı annem nasılsın diye sorun ca hep hastayım derdi şuram ağrıyor buram ağrıyor yatıyorum derdi:nazar: hiç iyiyim dediğini duymadım
Ama sonra ne oldu biliyor musunuz anneannem sürekli böyle davrandığı için bütün çocuklarında 6 çocuğu var damat gelin sayarsak 12 eder torunları şimdik sayamıcam:nazar: kimse inanmaz oldu hastalığına hep hastayım dediği için kimse aldırmadı bir süre evet bazı hastalıkları var ameliyatlar geçirdi ama ilaçlarına düzenli almaz böbreklerim çürüyecek diye CADIARZU
Doktorunun o ilaçları ona göre verdiğine inandıramadık
Sonra bi gün köylüler acile getirmiş annemleri aramışlar falan şimdi çok ciddi bir rahatsızlığı var henüz sonuçlar çıkmadı ama öyle tahmin ediyoruz.
Kendi yaptığının sonuçları bunlar naz uğruna kötü şelere sebeb olduk bilmeyerek istemeyerek inanmadığımız için anneannem hep öyle davrandığı için doktorlara giderdi bilmiyor onlar anlamıyorl derdi ilaçlarını almazdı hep bunlardan dolayı şimidi dua ediyoruz :Saruboceq: kötü bişey çıkmasın diye
Hiç kötü düşünmedik kötü istemedik nasıl istersin ki zaten yanlış anlaışılmasın diye yazıyorum yani...
Umarım kötü bişey değildir anneanneciğim....a.s.

X