Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bence bir an once çektir hem yapışıklık durumu varsa sıvı açıyor ve hamile kalman kolaylasiyor tabii bir sorun yoksa..arkadaşın dediği gibi aletler takılırken birşey hissetmiyorsun çok hafif derin bir nefes alınca pıt oturuyor yerine..bende sıvıyı verirken kasmistim çok ay acı geliyor falan gibilerinden sol tıkalı çıktı hala düşünüyorum kasilmadan mi acaba diye..banada çok aciyor dedikleri için inandım ve korktum doğal olarak tekrar cektirisem uyuyarak istiyorum çünkü stres kendimi kasma sonunda tansiyonum düşmüştü bir anda tabiiki bu kendimin yarattığı bir durumdu..hiç korkma aklımızda yarattigimiz korku daha çok yoruyor bizi ve benimki gibi sonuclanabiliyor iyi sonuçlar alırsın inşallah..

İnşallah , teşekkür ederim. Bu perşembe çektireceğim randevumu aldım. Ama anestezi ile çektirmek benim için daha iyi olacak ,kendimi biliyorum çünkü dediğim gibi jinekolojik muayenede bile kasan biriyim çünkü. Bir de bu yuzden sonuçlar iyi çıkmazsa daha zor olur.

Evet kadınlar dehşet hikayeleri anlatmışlar. Ben psikolojimi kontrol altında tutarak acı macı hissetmedim. Sadece yapılan işlemin amacına odaklanıp işi bitirip çıkmak lazım oradan o kadar...

Benim tam gitmemişti önce sıvı içeriye doktor karnıma bastırınca bir anda ilerledi sana yapmadılar mı?

Bu arada birşey soracağım göbeğimde çok eskiden yaptırdığım bir piercing im var, ve maalesef çıkarmayı bilmiyorum. Rahim filminde çıkarmamı isterler mi? Küpe kolye vs çıkarırım onlar sorun değil de piercing i ben çıkaramıyorum.

yani bence gerek yok sonuçta piercingin olduğu noktaya bakılmayacak. Tüpler ayrı yerde ve uterus pirecingden çok büyük. Piercing oraya denk geliyor mu ondan bile emin değilim...

Sizinle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.. serapeptase enzim hakkında..otinom hastalıklarda kullanılan biz enzim..özellikle glutensiz yaşama karar verildiğinde önerilen
Banada yaptılar yattigim yerde üstten bir aparat inerek bastırdı ama dediğim gibi çok sıkıyordum kendimi zaten sonrasında tansiyonum düştü gözlerim karardı psolikoloji ile çok alakali..beni çok korkutmustu arkadaşım bağırdım falan demişti hiçte öyle bagirilacak bir durum değildi sadece adet sancısı gibiydi ama çok siktim kendimi ben..hiç ilaç almadan ve aç karnına gitmiştim dediğim gibi tekrar çekilmek istiyorum açıkçası çünkü rahim masajı arviho masajı bunları yaptırdım belki gerçekten kapalıydı bir açılma olmuştur..yani şimdilik sadece hasimoto değil aslında benim sağ tupum açık görünüyor ve buda yuzdeyi düşürüyor..

Geçmiş olsun, senin karnına bastırmadılar mı yani?

Bana bastırınca bir anda sıvı doluverdi heryere ben bile gördüm ekranda :)

Sizinle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.. serapeptase enzim hakkında..otinom hastalıklarda kullanılan biz enzim..özellikle glutensiz yaşama karar verildiğinde önerilen bir enzim..bende iki ay kullanmıştım isterseniz araştırın zamanım olduğunda Türkçe çeviri yapıp paylaşırım sizinle..bagirsaklari temizleme hatta vücudun bircok yerinde iltihapları yok eden biz enzim..biliyorsunuz sindirim sorunu ve bağırsak geçirgenliği maalesef zararlı maddeleri rahime geçirebiliyor..bu arada aşırı süt ürünü kullanmakta rahim ve vücut ph değişikliğe sebep olup hamileliği etkileyebiliyor..

Geçmiş olsun, senin karnına bastırmadılar mı yani?

Bana bastırınca bir anda sıvı doluverdi heryere ben bile gördüm ekranda :)
Ekrana sırtım dönüktü ve ben izleyemedim sadece sonuçlarda gördüm hatta hidrosalpenks olabilir dedi şişme görülmüş hafif..fakat jinekologum baktiginda hidrosalpenks değil sadece sol tüp tıkalı dedi..

Hmm ilginç bir bilgi :) Oto imün yazmak istedin sanırım.

O kadar çok şey varki. Birkaç gündür gluteni azalttım. Yanlışlıkla yemesem aslında 3 gündür tamamen hayatımdan çıkartmıştım deneme amacıyla. 1 ay deneyip bakacağım nasıl olacak.

Süt ürünü yiyorum. Yoğurdumu evde yapıyorum ve bende intolerans yok o nedenle yemeye devam edeceğim. Glutene karşı da bir sorunum yok çok şükür şu tiroid mevzusu sebebi ile bir süre bırakıyorum sonra geri başlayacağım. Ben birşeyleri tamamen kesmenin dada zararlı olduğnu düşünüyorum.

Üzerimden inen makinenin bir aparatı sol kasigimi bastırdı o kadar ama çok baskı hissetmedim..nasıl anlatım şöyle düz biseydi el büyüklüğünde ve sol kasigimi üzerine kondu çok baskı yapmadi sadece sabitledi gibi..Dr zaten sıvıyı veriyordu yardimcisida yanımdaydı ekrani yattigim yerden goremiyordum..senin nasıl bastirdilar el ile mi?

Doktor ekrana baktı geçmediğini görünce bastırıverdi eliyle karnıma :) Hop hepsi geçti :)

Doktor ekrana baktı geçmediğini görünce bastırıverdi eliyle karnıma :) Hop hepsi geçti :)
Bak şimdi bir kez daha şüphe girdi içime..bana öyle birşey yapmadı..tekrar cekilicem kessin..kelime hatalarım ve kesik cevaplarım için kusura bakmayın:) yeni uyandım hemen hepsini yazmak istedim :)) rahim filmini Türkiye'de mi cekilmistin? Ben burda yurt disinda yaptırdım..

Yarın artık benim için son aşama olan rahim filmini çektireceğim bayanlar, biraz stres yapıyorum endişelerim var.
Gerçi anestezi ile olacağım ama gene de Çektirenlerin moraline ihtiyacım var

Yarın artık benim için son aşama olan rahim filmini çektireceğim bayanlar, biraz stres yapıyorum endişelerim var.
Gerçi anestezi ile olacağım ama gene de Çektirenlerin moraline ihtiyacım var ☺
Anestezi ile yapılacaksa neyin stresi ? :) Zaten 3 2 1 sayarken hoop uyuyup kalacaksın. Uynacaksın hop bitmiş kalkıp gideceksin... 4 e kadar derin nefes al, 4 sn içinde tut 4 snde de geri bırak. Bunu tekrarla herşey güzel olacak

Gerçi anestezi ile olacağım ama gene de Çektirenlerin moraline ihtiyacım var ☺
Anestezili ise hiç endişe etme 15 dakıkada uyanıyor sun,ağrı sızı hissetme dim bende, hafif lekelenmen olabilir korma canım,sonrasında güzel sonuçlar alırsın inşallah

Hamile kalırsam kendime söz veriyorum normal doğum yapacağım:) Bu sağlık sistemi milleti anesteziye mahkum etti, milyon yıldır hangi hayvan hangi insan anestezi ile doğum yapıyordu Allah aşkına?

O kadar kötü garip yorumlar görüyorum ki insan korkuyor, daha önce çektirmedim hiç bilmiyorum ki nasıl birşey. İnsan korkuyor haliyle. Bir de anestezi ile çektirdikten sonra bile ağrısı olan vs. olmuş. O korkuttu açıkçası, en iyisi hiç birşeyi okumamak artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…