Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba, Surec nasil gidiyor merak ettim. Biz de hala deniyoruz. Degerlerim sapitti.
Son kurtajdan sonra bogazimda 2 tane nodul cikti. Bogazimdan igneyle baktilar temiz cikti. agustosun son haftasi korona oldum ve 40 gun pozitiftim ve ilk 9 gun cok agir gecirdim. Kasim ayinda bebek icin ilac tedavisine basladim ama tek tupum oldugu icin gebelik sansim azdi ve olmadi. Defalarca kurtaj oldugum icin doktorum histeroskopi yapti ve rahimdeki damarlanmanin ve kanlanmanin yeterli olmadigini soyledi. Ilac verdi. Normal yoldan gebelik ocin nisan ayina kadar sure verdi. Koronadan sonra yumurtlama problemlerimde basladi. Doktorum lenfosit asisi ve intralipid serum uygulayarak pgtli tup bebek yapmak istiyor.

Son kurtajdan sonra bogazimda 2 tane nodul cikti. Bogazimdan igneyle baktilar temiz cikti. agustosun son haftasi korona oldum ve 40 gun pozitiftim ve ilk 9 gun cok agir gecirdim. Kasim ayinda bebek icin ilac tedavisine basladim ama tek tupum oldugu icin gebelik sansim azdi ve olmadi. Defalarca kurtaj oldugum icin doktorum histeroskopi yapti ve rahimdeki damarlanmanin ve kanlanmanin yeterli olmadigini soyledi. Ilac verdi. Normal yoldan gebelik ocin nisan ayina kadar sure verdi. Koronadan sonra yumurtlama problemlerimde basladi. Doktorum lenfosit asisi ve intralipid serum uygulayarak pgtli tup bebek yapmak istiyor.

:KK43: Neler atlatmissinizzz ustuste gelmis cok cok gecmis olsun. Insallah bitmis gitmis olsun sikintili gunler, hayirlisiyla saglikla bebeginize kavusursunuz. Benim 1 yil oldu denemeue baslayali. Her ay degerlendirdik diyemem ama bazi aylar cok iyi degerlendirsek de olmadi. Regl duzenim bzuldum troid degerlerim duzensiz. Doktora gittim.sadece ultrasonla muayene etti. Bir sorun yok dedi. Yas ilerliyor ben artik yumurtlamadigimi dusunuyorum cunku yumurtlama.testlerinde tam koyulasma olmuyor gibi. Allah hepimize kolaylik versin. Sabrin sonu selamet

:KK43: Neler atlatmissinizzz ustuste gelmis cok cok gecmis olsun. Insallah bitmis gitmis olsun sikintili gunler, hayirlisiyla saglikla bebeginize kavusursunuz. Benim 1 yil oldu denemeue baslayali. Her ay degerlendirdik diyemem ama bazi aylar cok iyi degerlendirsek de olmadi. Regl duzenim bzuldum troid degerlerim duzensiz. Doktora gittim.sadece ultrasonla muayene etti. Bir sorun yok dedi. Yas ilerliyor ben artik yumurtlamadigimi dusunuyorum cunku yumurtlama.testlerinde tam koyulasma olmuyor gibi. Allah hepimize kolaylik versin. Sabrin sonu selamet
Ben artik ya bahceci de ya da sisli memorial da tup bebek yaptiricam. Beklemekten her defasinda ayni seyleri yasamaktan bıktım. Bu son mucadelem olur ins. Allah isteyip hakeden hicbir kadinin kucagini bos birakmasin ins.

Hashimato'nun en büyük sıkıntısı antikorlar ve buldukları herşeye saldırmaları.
Ayrıca toplanan sayı güzel. 1 tanesinin döllenmesi çok güzel. Bu ümit var demektir.
Spermler içeriye girdiklerinde yumurtayı bulana kadar vajinadaki sıvı ile karşı karşıya kalırlar burada antikorlarla savaşarak tüplere ilerlerler bu sırada çoğu zaten ölür. Hashimoto da genelde sayı yüksek olduğundan tüplere canlı giden sperm bile olmayabilir. Yani aslında siz doğla yolla hamile kalabilirsiniz!

Yapmanız gereken sizi dinleyecek bir endokronologa gidip bu testleri yaptırtıp doğru düzgün takip ettirmeniz.
Antikorlarim spremlere saldirabilecegini hic dusunmemistim ne kadar ilginc geldi. Cok sama belki ama acaba bu gebeligi kolaylastirici rahime uygulanan sivilar bu durumun onune gecebilir mi? Ortamim ph'ini duzenliyor ki spremler yasayabilsin diye.

Hem haşimatom var hemde haşimatoya bağlı prolaktin yüksekliği ben maddi gücümü zorlayıp 1 kere deneye bildim tüp bebeği olmadı rabbim istemedi napıyım çok ağladım üzüldüm allah muafaza istan bile ettim nerdeyse tövbe rabbime bir daha deneme şansım yok napim kısmet tevekkül şart
Merhaba siz ne yaptınız bebeginiz oldu mu hasimato ya baglı deg3rleriniz nasıl simdi

X