Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok gerek görmedi doktorum.yapmanın anlamı yok çünkü bir ilacı yok beslenmene dikkat edeceksin dedi.Yumurta rezervin orta halli dedi.2 tüp bebek yaptırdım transfer bile olamadım.Ama normal yoldan 4 kere hamile kaldım ne yazık ki düşük oldu hep.en sonunkinin iki aylıkken kalbi durdu.Benim eşiminde problemleri var hızı ve morfolojisi düşük.
Okey, mitokondria gençleştirme çabası iyi gelebilir belki.

Merhaba kızlar bende hashimoto hastasıyım. 1. Bebeğim 2018 doğumlu şimdi 2. Bebeğimi bekliyorum ilkinde biraz bekletti bizi ama 2. Korunmaya bıraktığımız ay nasip oldu. Rabbim her isteyene hayırlısıyla bebisler nasip etsin :anne:
Amin teşekkürler güzel dilekleriniz için 🙏🏻 Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. İlkinde ne kadar süre beklediniz acaba?

Tillandsia Tillandsia @Lices_s @Dilek1934 Carmen_ Carmen_ Yukarıda yeni yazımı ekledim. Ne düşünüyorsunuz?
Aslında bana da endokrinologum selenyumu besinlerden almamı tavsiye ediyor ek olarak almam taraftari değil fakat ben kullanıyorum..çünkü besinlerde çok az miktarda bulunuyor bizim durumumuz için yetersiz bence..en azından bir ay kullanılıp bir ay ara verilebilir vücut ne kadarını depolayip ne kadarını kaybediyor gözlemlenebilir diye dusunuyorum..kortizon konusunu Dr banada bahsetmişti kortizon gerekebilir diye fakat onunda çok taraftarı değildi bekliyelim biraz demişti..benim nodulum büyümüyor çok küçük ve bu nedenle biyopsiye ihtiyaç duymuyor Dr..tuz bende kullanıyorum sadece vitaminlerde ve deriye surulebilecek her türlü iyot içeren urunu kullanmıyorum..Dr özellikle belirttiği bir konu bu..tahlil sonuçlarını etkiliyormus..hsg filmimden sonra çeken Dr temizleme amaçlı iyotlu ilaç kullanmıştı bunu endokrinologum söyledim ve dosyaya sonuçların yanına bunu not almıştı..en ufak şeyler bile sasirtabiliyor..bazen çok cekiliskiye düşüyorum bende okuduklarimda selenyum,iyot konusunda..

Merhaba kızlar bende hashimoto hastasıyım. 1. Bebeğim 2018 doğumlu şimdi 2. Bebeğimi bekliyorum ilkinde biraz bekletti bizi ama 2. Korunmaya bıraktığımız ay nasip oldu. Rabbim her isteyene hayırlısıyla bebisler nasip etsin :anne:
Allah kucağına almayı nasip etsin inşaallah..değerlerin nasıldı? Biraz bahseder misin yaşın,neler kullandın ve ne kadar sürede ilk hamileligin gerçekleşti?

Aslında bana da endokrinologum selenyumu besinlerden almamı tavsiye ediyor ek olarak almam taraftari değil fakat ben kullanıyorum..çünkü besinlerde çok az miktarda bulunuyor bizim durumumuz için yetersiz bence..en azından bir ay kullanılıp bir ay ara verilebilir vücut ne kadarını depolayip ne kadarını kaybediyor gözlemlenebilir diye dusunuyorum..kortizon konusunu Dr banada bahsetmişti kortizon gerekebilir diye fakat onunda çok taraftarı değildi bekliyelim biraz demişti..benim nodulum büyümüyor çok küçük ve bu nedenle biyopsiye ihtiyaç duymuyor Dr..tuz bende kullanıyorum sadece vitaminlerde ve deriye surulebilecek her türlü iyot içeren urunu kullanmıyorum..Dr özellikle belirttiği bir konu bu..tahlil sonuçlarını etkiliyormus..hsg filmimden sonra çeken Dr temizleme amaçlı iyotlu ilaç kullanmıştı bunu endokrinologum söyledim ve dosyaya sonuçların yanına bunu not almıştı..en ufak şeyler bile sasirtabiliyor..bazen çok cekiliskiye düşüyorum bende okuduklarimda selenyum,iyot konusunda..
Insan vucudu oyle karışık oyle kompleks bir sistem ki. Insan hem hayran oluyor hem korkuyor.

Bence bazen iç sesini dilemek ve kendine iyi geldiğini düşündüğün şeyi yapmak lazım...

Insan vucudu oyle karışık oyle kompleks bir sistem ki. Insan hem hayran oluyor hem korkuyor.

Bence bazen iç sesini dilemek ve kendine iyi geldiğini düşündüğün şeyi yapmak lazım...
Kessinlikle sana katılıyorum..bu arada selenyum c vitamini ile kullanılmamalı diye okudum..benim şu an kullandığım 200mg selenyum,400mg A,80mg C ve 24mg E vitamini bir arada..ne düşünüyorsun bu konuda?

Kessinlikle sana katılıyorum..bu arada selenyum c vitamini ile kullanılmamalı diye okudum..benim şu an kullandığım 200mg selenyum,400mg A,80mg C ve 24mg E vitamini bir arada..ne düşünüyorsun bu konuda?
Se ve E vitamininin birlikte alınması gerektiğini biliyorum ama C vitamini konusunu senden duydum.

İşin açıkçası ben herşeyin bir arada içilmesi konusunda şüpheliyim. Çünkü bazen kimyasal reaksiyonların aktivasyon enerjisi farklı farklı oluyor. Herşeyi aynı anda alırsak bazılarının daha fazla kullanılıp bazılarının kullanayacağını düşündüğümden ben gün içerisinde bölmeye çalışıyorum.

Bu nedenle prentatal vitaminlere de çok hoş bakmıyorum ama o kadar hapı ayrı ayrı almak da zor ve böbrekleri de yorar sanırım bu nedenle bende elimden geleni yapıyorum.

Neyi neyle alacağımızı iyice araştırıp öğrenmemiz lazım aslında... Sonra bir de geçende bahsettiğim gibi kimyasal bağlanma özellikleri sebebiyle kimisi emiliyor kimisi emilemiyor alklyl cynao methyl vs gruplarla ilgili olarak. Yani olabildiğince doğal almak lazım ama sebze meyveden besindne herşeyi istediğimiz gibi alamıyoruz. Bunun ideali nedir bilmiyorum bende...

Bugünkü konumuz Nitrik Oksit ve Yumurtalıkların Yaşlanması.

Atresia: Yumurta hücrelerinin yok olması. Bu yumurtalıklarda yaşlandıkça devam eden bir süreç. Bu nedenle oluşabilecek folikül sayısı git gide azalıyor.

Bunu durdurduğu iddia edilen şey ise Nitrik Oksit. Acaba doğru mu? Hangi koşullarda işe yarıyor? Özetini uygun bir zamanda Türkçe olarak başka kaynaklardan da faydalanarak yazacağım.

PKO'lu kadınlarda durum biraz farklı olabilir

Daha önce reglim gecikti yazmıştım, yanlış alarm ☺️ Fakat hayatımda ilk defa 5 gün gecikmişti,bir umut işte insan umutlanıyor tabiki. Euthyrox a geçen ay daha yeni başlamıştım, gecikmesi ondan olsa gerek zaten şüphelenmiştim. Bu ay olmazsa artık rahim filmi çekeceğiz demişti doktorum, artık kaçınılmaz oldu. Mecbur yaptıracağız, tek o kaldı çünkü.

Daha önce reglim gecikti yazmıştım, yanlış alarm ☺ Fakat hayatımda ilk defa 5 gün gecikmişti,bir umut işte insan umutlanıyor tabiki. Euthyrox a geçen ay daha yeni başlamıştım, gecikmesi ondan olsa gerek zaten şüphelenmiştim. Bu ay olmazsa artık rahim filmi çekeceğiz demişti doktorum, artık kaçınılmaz oldu. Mecbur yaptıracağız, tek o kaldı çünkü.
Ben bu sene yaptırdım. Temiz ve güvenilir bir yerde yaptır lütfen. Plastik esnek katater kullanan bir yer olmasına da dikkat et. Ben gitmeden ağrı kesici içtim.

Bu arada keşke hamileyim desenydin. Çok sevinirdim senin adına... Hatta bir ara ümitlendim herhalde paragrafın sonunda diyecek diye :)

Allah tüm isteyen, dua eden ve bu iş için çaba gösteren arkadaşlara yavrularını nasip etsin.

Ben bu sene yaptırdım. Temiz ve güvenilir bir yerde yaptır lütfen. Plastik esnek katater kullanan bir yer olmasına da dikkat et. Ben gitmeden ağrı kesici içtim.
İzmir’de Özel bir merkezde yaptıracağım, doktorum çok güvendiğim bir profesör, aynı zamanda aile dostumuz. Benim gittiğim yerde anestezi ile çekiyorlarmış, ben sormadan öyle yapıyoruz dedi doktorum.

İzmir’de Özel bir merkezde yaptıracağım, doktorum çok güvendiğim bir profesör, aynı zamanda aile dostumuz. Benim gittiğim yerde anestezi ile çekiyorlarmış, ben sormadan öyle yapıyoruz dedi doktorum.
Ben anestesisiz yaptırdım. İşin açıkçası gerek yok anesteziye ama sen bilirsin. Millet abartıyor... İki dk regli sancısı çekiyorsun buna dayanamayan doğum nasıl yapacak merak ediyorum...

Ben anestesisiz yaptırdım. İşin açıkçası gerek yok anesteziye ama sen bilirsin. Millet abartıyor... İki dk regli sancısı çekiyorsun buna dayanamayan doğum nasıl yapacak merak ediyorum...
Aslında regl sancısı gibi hissetmek sorun değil ama ben asıl aletler yerleşirken acıyor mu diye korkuyorum. Çünkü jinekolojik muayenede bile kasılan biriyim maalesef :KK43:

Aslında regl sancısı gibi hissetmek sorun değil ama ben asıl aletler yerleşirken acıyor mu diye korkuyorum. Çünkü jinekolojik muayenede bile kasılan biriyim maalesef :KK43:
:) Hafif bir çimdikleme hissi vardı sanırım. Sonrada sıvıyı basıyorlar ve o sırada basıncın etkisi ile biraz adet sancısı gibi bir his oluyor.

Sonra kalkıp eve gidiyorsun. Azıcık kanama gelebiliyor endişelenecek bir durum olmuyor.

Bende birşey çıkmamıştı, Umarım sende de çıkmaz. Çıkacağını da sanmam :)

Anesteziyi her şeyde alıp durmak iyi değil bağışıklık kazanırsan ciddi bir ameilyatta işe yaramama ihtimali var diye okumuştum. Risk almaya gerek var mı?

Ama bana kızmanı da istemem ağrı hissedersen o nedenle sen isteidğini seç.

:) Hafif bir çimdikleme hissi vardı sanırım. Sonrada sıvıyı basıyorlar ve o sırada basıncın etkisi ile biraz adet sancısı gibi bir his oluyor.

Sonra kalkıp eve gidiyorsun. Azıcık kanama gelebiliyor endişelenecek bir durum olmuyor.

Bende birşey çıkmamıştı, Umarım sende de çıkmaz. Çıkacağını da sanmam :)

Anesteziyi her şeyde alıp durmak iyi değil bağışıklık kazanırsan ciddi bir ameilyatta işe yaramama ihtimali var diye okumuştum. Risk almaya gerek var mı?

Ama bana kızmanı da istemem ağrı hissedersen o nedenle sen isteidğini seç.
Aslında almama taraftarıyım ama doktor “anestezi ile yapıyoruz, 5 dk lık çok kısa tatlı bir uyku” diyince dedim herkese öyle yapıyorlar madem ben de biliyorum kendimi kasacağım, öyle olsun dedim. Çünkü kasınca net sonuç da çıkmayabiliyormuş öyle duydum.

Aslında almama taraftarıyım ama doktor “anestezi ile yapıyoruz, 5 dk lık çok kısa tatlı bir uyku” diyince dedim herkese öyle yapıyorlar madem ben de biliyorum kendimi kasacağım, öyle olsun dedim. Çünkü kasınca net sonuç da çıkmayabiliyormuş öyle duydum.
Doğru çünkü kasarsan sıvı sanırım ilerlemiyor :)

Rahat olmayacağını düşünüyorsam öyle yap o zaman.

X