Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Türkçesi siz kısır olmayı kabul etmişsiniz.
Siz kısır değilsiniz. Eşinizin durumunu bilmiyorum.
Durumunuzla bu şekilde baş etmeyi seçmek sizin hakkınız ama kısır olmadığınızı size üzülerek söylüyorum.
[/QUOT eşimde situs inversus totalis denen bi durum var yani organları farklı yerde buda sperm oluşumunu engelliyor oluşsa bile içerde kalıyor dışarı çıkmadan ölüyor 6 ay boyunca bunu doktordan dinledik normal yolla çocuk imkansız dendi üsküdar medicana hastanesinde ameliyat oldu bulundu ama hiç bir şekilde benim prolaktik inmedi ilaçla bile olsun deneyelin dedik az bi inmişti denendi 7 yumurtadan 1 sadece işe yarar oldu çünki haşimato hastaliğini fark etmeyip 100 kilolara çıkınca yumurtalılara zamanında 5 yıl boyunca zarar verilmiş

Ben şöyle düşünüyorum:
SEN: Senin yumurtalıklarından yumurtalar 1 defada toplandı ve 7 tane yumurta içerisinde 1 tane iyi çıktıysa kesinlikle hamile kalırsın! Tek ihtiyacın dölleyecek sperm. Kısır değilsin! 100%
EŞİN: Eşinin durumuna bakılırsa spermler seçilip alınıp muhafaza edilecek çünkü azospermi var yani çıkan sıvıda canlı denecek sperm saısı yok gibi değil mi? Peki eşinde normalde motil sperm miktarı nasıl? Yani testis içinde ya da çıkanda.

Daha önce nasıl yapıldı tüp bebek_

Mikro tese olduk yeni yapıldı ağustosta transfer oldu sadece ordaki ürolog tüp bebek dışında sizin çocuğunuz olamaz dedi

Mikro tese olduk yeni yapıldı ağustosta sadece ordaki ürolog tüp bebek dışında sizin çocuğunuz olamaz dedi
Yalnızca tüp bebekle olmak zorunda değil, aslında aşılama ile de olur ama...
Hatta normal az sıvı da olsa geliyorsa cinsel ilişki de öyle bile olabilme ihtimali var ama küçük bir şans tabi.

Doktorlar ilah değiller. Söylediklerine din gibi inanmayın bence. Sizden akıllı olduğumdan vs değil ama gerçek bu.

Yalnızca tüp bebekle olmak zorunda değil, aslında aşılama ile de olur ama...
Hatta normal az sıvı da olsa geliyorsa cinsel ilişki de öyle bile olabilme ihtimali var ama küçük bir şans tabi.

Doktorlar ilah değiller. Söylediklerine din gibi inanmayın bence. Sizden akıllı olduğumdan vs değil ama gerçek bu.
Elbette doğru allah ne verirse onu kabul. Ediyorum zaten eşimin ikinci evliliği benimle olan ilk evliliği 13 yıl sürmüş kadın çocuktan sebeb ayrılmış 2 tüp 3 aşılama ve bende de 1 tüm denendi korunmuyoruz tüp maddi gücümü harcadım şimdi sadecedoktorların dediğini kabul edip sabretmek zorundayım bu kısırlığı kabul etmek değil kabul edilmezse hayat zindan oluyor hem cevre hem aile bakışlar kolay değil ben sadece tevekküle aşık biriyim bu saate. Sonra ne borc alacak bi yerim nede bozacak altınım kaldı maddi güç olmadan caba imkansız

Elbette doğru allah ne verirse onu kabul. Ediyorum zaten eşimin ikinci evliliği benimle olan ilk evliliği 13 yıl sürmüş kadın çocuktan sebeb ayrılmış 2 tüp 3 aşılama ve bende de 1 tüm denendi korunmuyoruz tüp maddi gücümü harcadım şimdi sadecedoktorların dediğini kabul edip sabretmek zorundayım bu kısırlığı kabul etmek değil kabul edilmezse hayat zindan oluyor hem cevre hem aile bakışlar kolay değil ben sadece tevekküle aşık biriyim bu saate. Sonra ne borc alacak bi yerim nede bozacak altınım kaldı maddi güç olmadan caba imkansız
Durumunuzu anlıyorum şimdi baktımda eşinizin durumuna Kartegener Sendromu deniyor.

Bu doktorlar zannediyorum bu alanlarda uzmanlar belki faydası olur.

Maddi durumunuzu bilemiyorum tabi zor bir durum. Belli bir yaştan sonra SGK destekliyor diye biliyorum tüp bebeği ve sizin özel bir durumunuz var bir arşatırın isterseniz.

Diğer konulara gelince haklısınız. Size boşa ümit vermek istemem ama bence sizin çocuğunuz olacak öyle hissediyorum. Birşey sebep olacak ve hamile kalacaksınız

Durumunuzu anlıyorum şimdi baktımda eşinizin durumuna Kartegener Sendromu deniyor.
teşekür ederim inşallah önce sizlerin olsun inşallah

Bu doktorlar zannediyorum bu alanlarda uzmanlar belki faydası olur.

Maddi durumunuzu bilemiyorum tabi zor bir durum. Belli bir yaştan sonra SGK destekliyor diye biliyorum tüp bebeği ve sizin özel bir durumunuz var bir arşatırın isterseniz.

Diğer konulara gelince haklısınız. Size boşa ümit vermek istemem ama bence sizin çocuğunuz olacak öyle hissediyorum. Birşey sebep olacak ve hamile kalacaksınız

Hatta daha iyisi eşinizin durmuna sebep olan şeyi de buldum.
Primary ciliary dyskinesia deniyor. Yalnız bu aileden geöen genetik bir hastalık! Ailesinde kimlerde var başka biliyor musunuz?? Onların çocukları olmuş mu?

Bu yazıların hepsini biliyoruz aynen bazen olanda da olmayanda da bi hayır vardır kim bilir rabbim bizi boşuna sınamıyor devletten yararlanmak için 40 yaşımı beklemem lazım evlilikte 5 yıl dolması lazım yani oda araştırıldı ben ümitsiz değil sadece isyan etmemeye çalışan aciz bi kulum umarım ilk sizlerin evlatları olur inş

Hatta daha iyisi eşinizin durmuna sebep olan şeyi de buldum.
Primary ciliary dyskinesia deniyor. Yalnız bu aileden geöen genetik bir hastalık! Ailesinde kimlerde var başka biliyor musunuz?? Onların çocukları olmuş mu?
Abisinde vardı Sadece 5 yıl evli kalmış olmamış sonrada iş kazasında vefat etmiş

Abisinde vardı Sadece 5 yıl evli kalmış olmamış sonrada iş kazasında vefat etmiş
Ingilizceniz var mı bilmiyorum ama
During the ICSI cycle, the hypo-osmotic swelling test (HOS) was used for the identification of viable spermatozoa in the pool of immotile spermatozoa for ICSI.
Başarılı gebelikle sonuçlanmış. Yani bir gün bebeğiniz olur şu anda dondurulmuş yumurtanız yok galiba. Allah hayırlı zamanda verecek bebeğinizi, siz de çaba gösterin lütfen. Başınızı eğmeyin.

Ingilizceniz var mı bilmiyorum ama
During the ICSI cycle, the hypo-osmotic swelling test (HOS) was used for the identification of viable spermatozoa in the pool of immotile spermatozoa for ICSI.
Başarılı gebelikle sonuçlanmış. Yani bir gün bebeğiniz olur şu anda dondurulmuş yumurtanız yok galiba. Allah hayırlı zamanda verecek bebeğinizi, siz de çaba gösterin lütfen. Başınızı eğmeyin.
İnşallah ama dediğim gibi belki evet olur ama maddi bi güç olması gereken bi durum bu oda olmayınca sadece olması gereken manevi güce dayanıyoruz Tese ameliyatı benim işlerler ki bendede kis çıktı onun ameliyatı ilaçlar 25 bine patladı nerdeyse

Bu arada başınız sağolsun!

Abisi bu hastalığa sahip tek kişi olamaz. Başka akrabaları da olmalı. Genetik olduğundan aileden geçen kalıtsal bir durum. Yani atalarını araştırısanız bulabilirsiniz. Aralarında çocuk sahibi olmayan var mıydı bakmak lazım. Kadınlarda da görülen bir durum bu.

İnşallah ama dediğim gibi belki evet olur ama maddi bi güç olması gereken bi durum bu oda olmayınca sadece olması gereken manevi güce dayanıyoruz Tese ameliyatı benim işlerler ki bendede kis çıktı onun ameliyatı ilaçlar 25 bine patladı nerdeyse
Ümidinizi yüksek tutun, ve buna inanın bir gün olacak.
Bu durumun eşinizle ilişkinizi etkilemesine ne olur izin vermeyin. Zor olduğunu biliyorum ama şunu bilin aslında kısır değilsiniz. Sadece bir vesile olacak ve o bebek olacak.

Buna inanın nolur.

Bu arada başınız sağolsun!

Abisi bu hastalığa sahip tek kişi olamaz. Başka akrabaları da olmalı. Genetik olduğundan aileden geçen kalıtsal bir durum. Yani atalarını araştırısanız bulabilirsiniz. Aralarında çocuk sahibi olmayan var mıydı bakmak lazım. Kadınlarda da görülen bir durum bu.
Allah razı olsun bilinen sadece eşim ve abisi hep o

Ümidinizi yüksek tutun, ve buna inanın bir gün olacak.
Bu durumun eşinizle ilişkinizi etkilemesine ne olur izin vermeyin. Zor olduğunu biliyorum ama şunu bilin aslında kısır değilsiniz. Sadece bir vesile olacak ve o bebek olacak.

Buna inanın nolur.
Asla eşimi bırakmam rabbim bizi ayırmadan bazen hayatten bişey isterken nankör olmamak lazım rabbim vermiyorsa illa sebeb vardır ben babamı 13 yaşındayken kaybettim aniden annemi 61 yaşında doktor hatasından ölümünü seyrettim 2 abinin elinden çok büyük zulümler yaşadım hayat bana öyle acılar gösterdiki isterim elbet bi evladım olsun ama vermezsede isyan etmekde istemem

Şu anda hayran kaldım :) Bir sorum olacak. Glutensiz diyet gerçekten hashimato da etkili oldu mu? Ben de magnezyum ve selenum kullanıyorum antikorlar için. Magbezyumun çok faydası oldu. Selenyuma yeni başladım 100 ug.

Sizin AMH FSH değerleriniz nedir acaba? Yumrutalarınızın kalitesi ile ilgili bir bilginiz var mı?
Bir de yaşınızı somak istiyorum uygunsa.
öncelikle yaşım 33..glutensiz beslenme ilk olarak kilo alımını yavaşlatıyor bende mide yanması problemi vardı o bile kayboldu..herşey yiyiyorum ama glutensiz..çoğuna kendim yapıyorum..yıllardır 60 kilodaydim bu hasimoto yüzünden 9kilo aldım ve veremedim neyaptiysam..3aydir kan grubuma göre besleniyorum birkaç şeyi çıkardım beslenmemden ve tam 5kilo verdim..uykularım çok düzene girdi..yorgunluk ve halsizlik kalmadı en çok bu yönde faydasını gördüm..amh değerim 0.814(0.68-2.27 normal) yazıyor,Nisan ayında yaptırdım..FSH 7.42 (3.5-12.5 folikuler faz) yazıyor,Mart ayında yaptırdım..prolaktin 20.2(4.79-23.3) dostinexten 2ay sonraki değerim bu..antitpo 258.7(<34) burda tikaniyorum iste,600lerden buraya dusurebildim..prolaktin için beyin mr cektirdim çok şükür temizdi..hersey stresten dedi endokrinologum..yaz boyunca kendimi dinlenmeye verdim..şimdi regl bekliyorum (inşallah gelmez) kan verip bakilacak hormonlara..tahlillerimi her zaman reglim 2-3 veriyorum..jinekologum yumurtlamamin iyi olduğunu söylemişti..senin durumun nasıl?

öncelikle yaşım 33..glutensiz beslenme ilk olarak kilo alımını yavaşlatıyor bende mide yanması problemi vardı o bile kayboldu..herşey yiyiyorum ama glutensiz..çoğuna kendim yapıyorum..yıllardır 60 kilodaydim bu hasimoto yüzünden 9kilo aldım ve veremedim neyaptiysam..3aydir kan grubuma göre besleniyorum birkaç şeyi çıkardım beslenmemden ve tam 5kilo verdim..uykularım çok düzene girdi..yorgunluk ve halsizlik kalmadı en çok bu yönde faydasını gördüm..amh değerim 0.814(0.68-2.27 normal) yazıyor,Nisan ayında yaptırdım..FSH 7.42 (3.5-12.5 folikuler faz) yazıyor,Mart ayında yaptırdım..prolaktin 20.2(4.79-23.3) dostinexten 2ay sonraki değerim bu..antitpo 258.7(<34) burda tikaniyorum iste,600lerden buraya dusurebildim..prolaktin için beyin mr cektirdim çok şükür temizdi..hersey stresten dedi endokrinologum..yaz boyunca kendimi dinlenmeye verdim..şimdi regl bekliyorum (inşallah gelmez) kan verip bakilacak hormonlara..tahlillerimi her zaman reglim 2-3 veriyorum..jinekologum yumurtlamamin iyi olduğunu söylemişti..senin durumun nasıl?

Tillandsia Tillandsia tekrar düzenledim Z Zehra Betul Sevde @Lices_s
Benim amh:0.35 ti en son şimdi biraz daha düşmüş olmalı.
Orta okuldan bu yana tiroid hormonu kullanıyorum. Zamanında dağıtılan fındıklar çaylar vardı çernobilli acaba onlardan mı bu kadar tiroidli insan var diye bazen düşünüyorum. Çevremde o kadar çok ki.

Magnezyum ve selenyum kullanıyorum bir süredir. Magnezyum kullanalı anksiyete sorunumda ciddi anlamda azalma gördüm. Bağırsak hareketlerim normal. 1-2 senedir bacaklarımda şişmeler oluyor zaman zaman onun için de at kestanesi kullanmaya baladım ve çok iyi geldi.
TSH T3 T4 benim normaldi şu anda 87.5 ug hormon alıyorum.
Multivitamini ve balık yağını bırakmıştım tekrar başladım. Bir ara ben de arı sütü polen keçi boynuzu yedim bol bol ancak o dönem yazık ki hamile kalamadım. Aynı dönemde DHEA'da kullandım, d vitamini de kullandım. Birçok makale okudum ingilizce fransızca forumlara girdim kadınlar neler yazmışlar onlara baktım. Burada neyse genelde oralarda da aynı yöntemler deneniyor.

Günde 100 ug ubiquinol alıyordum onu da bıraktım ama sanırım tekrar başlayacağım.

Bugün yediğimiz içtiğimiz 3 ay sonra döllenecek yumurtaya yarıyor işte. 3 Ay sonra bebek yapmayı planlayarak yiyip içiyoruz genelde birşeyleri.

Tabi bu yazdıklarımda eksik olan tek şey haşimotonun ürettiği antikorlar. Antikor sayım biraz yüksek çıkıyordu rakamı hatırlamıyorum ve ben şimdi bu akamı indirmek için Selenyuma başladım günde 100 ug. 3-6 ay arasında %40 llar civarı bir azalma olduğu söylenior bilimsel makalelerde. Antikorlar vajinada da bulunuyorlar ve spermlere saldırıp daha tülplere gelmesine dahi izin vermiyorlar. Bunun da bir sebep olabileceğini düşündüm. Geçen günlerde 43 yaşındaki bir hanımın videosunu seyrettim. Amerikadan. Amerikada bir doktora gitmiş ve doktor özel bir vajinal duş önermiş. İlişkiden 15-20 dk önce yapmasını söylemiş. Bu sayede spermlerin ölmesini engelleyebilir daha fazla şans verebilirsin demiş. 3 ay içerisinde hamile kalmış. Tabi bu arada akupunktur, masaj da yapmış. Bu duş vajinadaki ortamı bozabilir çünkü asiditesini değiştiriyor. Daha alkali oluyor. Bu nedenle mantar şu bu gelişedebilir bu konuda çok bilgim yok daha fazla araştırınca yazacağım. Asidikse vajina sıvısı spermlerin yaşama lansı olmuyor tek bildiğim bu. Ben doğal yolla hamile kalma taratarıyım doktorumda öyle.

Fakat yumurta azlıgından acaba şu anda Tüp bebek denesem mi acaba noktasındayım hatta doktorumla da konuşmaya başladım. Doktorlar bu forumları okuyorlar mı bilmiyorum ama ben burada imkansız denen kadınların hikayelerini okudum ve şuna inandım Allah isterse o yumurtaya can veriyor birşeylerle vesile oluyor ama olduruyor.

Ben bir gün sağlıklı bir çocuğum olacağına inanıyorum ama neyin vesile olacağını bilmiyorum tek bildiğim içimde bir ses olacak sabret diyor ve ben de iç sesimi dinliyorum.

Son düzenleme:
Benim amh:0.35 ti en son şimdi biraz daha düşmüş olmalı.
Orta okuldan bu yana tiroid hormonu kullanıyorum. Zamanında dağıtılan fındıklar çaylar vardı çernobilli acaba onlardan mı bu kadar tiroidli insan var diye bazen düşünüyorum. Çevremde o kadar çok ki.

Magnezyum ve selenyum kullanıyorum bir süredir. Magnezyum kullanalı anksiyete sorunumda ciddi anlamda azalma gördüm. Bağırsak hareketlerim normal. 1-2 senedir bacaklarımda şişmeler oluyor zaman zaman onun için de at kestanesi kullanmaya baladım ve çok iyi geldi.
TSH T3 T4 benim normaldi şu anda 87.5 ug hormon alıyorum.
Multivitamini ve balık yağını bırakmıştım tekrar başladım. Bir ara ben de arı sütü polen keçi boynuzu yedim bol bol ancak o dönem yazık ki hamile kalamadım.
Günde 100 ug ubiquinol alıyordum onu da bıraktım ama sanırım tekrar başlayacağım.

Bugün yediğimiz içtiğimiz 3 ay sonra döllenecek yumurtaya yarıyor işte. 3 Ay sonra bebek yapmayı planlayarak yiyip içiyoruz genelde birşeyleri.

Ben şu anda Tüp bebek denesem mi acaba noktasındayım hatta doktorumla da konuşmaya başladım. Doktorlar bu forumları okuyorlar mı bilmiyorum ama ben burada imkansız denen kadınların hikayelerini okudum ve şuna inandım Allah isterse o yumurtaya can veriyor birşeylerle vesile oluyor ama olduruyor.

Ben bir gün sağlıklı bir çocuğum olacağına inanıyorum ama neyin vesile olacağını bilmiyorum tek bildiğim içimde bir ses olacak sabret diyor ve ben de iç sesimi dinliyorum.
Seni çok iyi anlıyorum..kullandığın şeyler gayet yararlı bence faydasını kendinde goruyorsan bırakma kessinlikle..bende ilk zamanlarda hiç kanullenmedim tiroit hastası olduğumu 7yil önce belirdi..ilacimi bile düzenli almadım..ama bebege karar verdigimde özellikle de hasimoto olduğumda kendimle barıştım..ben özelim ve bebek istiyorsam bedenime çok iyi bakmaliyim dedim..pre bebek sahibi olanları düşündüm ve eğer ben bu bedende Allah nasip edip bir bebek gelistiriceksem kendimi çok sevip özenli beslenme ve dikkatli olmaliydim..hala nasip olmadı ama bir gün olucak inşallah..bende aşılamayı düşünüyorum ama Aralık ayına kadar beklicem..Dr Lara çok güvenmiyorum çünkü birçoğu hemen tüp bebek diyor maddiyata cevirmisler..çok iyi araştır sende karar vermeden önce..biliyorsun bu rahatsızlık stresle çok alakalı..mditasyon spor seni rahatlaticak birseyler bul mutlaka..2litre şu içiyorum günde..kendimle konusuyorum..kendimden özür diloyorum bedenime çok yuklendigim icin bunlar çok rahatlatıyor stresi..bol bol dua ediyorum..kan vermek için çok hwyecanliyim çok dikkat ettim 3ay sonuçlar bakalım nasıl cikicak..sende de hiç gebelik olmadı dimi?

X