Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
E ozanan nasıl saldırıyorlar o antikorlar hamile kaldıysa? Bence de olmamalı

Ben de uzman doktor arkadaşıma sordum. Antikorlar oraya saldırmaz dedi onlar troid bezine saldırıyor alanları farklı dedi. Bu sadece bir varsayım arkadaşlar, haşimato sırrı çözülmüş değil bana göre.

Ben bu doktora gitmeyi dusunuyorum subat gibi
Yeşim hoca bile antikorlarla uğraşma ilgisi yok dediyse ben artık bu işten istifa ediyorum arkadaşlar . TSH seviyesi ile ilgilenelim bence. Dedim ya benimkisi 1300Tü. dile kolay. 600e düştü ama yine çok yüksek normal değer maksimum 57 olması lazım. Bu işe kafayı taktıkça kafayı yiyoruz. Virüs gibi bir düşünce beynimizi yiyor.

Merhaba ben de haşimatoyum iki yuldır bebek olmadı:KK43: dün ilk tüp bebek transferimin negatif oldupunu öğrendim şuan uyuyamıyorum üzüntüden:KK43: tüp bebek olucak hiç sorun kalmasın diye ben eylülde yeşim hanıma lazer tedavisi oldum. Ama benim haşimatoyla işgili zaten hiç belirtim yoktu tek derdim anne olmak:KK43: ilk tsh değerim 4 kusurdu t3 t 4 normal. Yeşim hoca antikorlarla uğraşma dedi hamile kalmayla bir ilgisi yok dedi. Ama şuan negatifi gördükten sonra aklımda deli sorular acaba haşimatodan mı olmadı:KK43: çok zor süreçler çok acı çekiyorum:KK43: bir de buğra buyrukçu diye birini gördüm alternetif tıpçı gibi duruyor o da tiroid antikorlarının embriyo tutunöasını etkilediği ile ilgili paylaşım yapmış. Siz ne düşünüyorsunuz?

Olmaması çok ama çok üzücü. Ama yılmak yok. Tüp bebeğin tutmama sebebi sadece o aya ait değerleriniz olabilir. Böyle düşüncelere kapılmayın derim. Tekrar deneyin. Tekrar deneyin. Bunun başka bir yolu yok. Tekrar deneyeceğiz hepimiz.

Son düzenleme:
Neden bu düşükler geçmiş olsun çok benşm de 8 embriyom bar bi tane dondurulmuş transferim oldu dün gene negatifi aldım. Psikologa gitmeye karar verdim artık

Psikolog desteği hepimiz almalıyız ama lütfen iyi bir psikoloğa gidin. Çok iyi yapmışsınız. AMa dediğim gibi yılmak yok. Embriyolarınız var ve denemeye devam edeceğiz. Benim de düşüğüm var

Benim arkadaşımın 1000 lerdeydi Tutundu embriyoları nasıl oluyo bu anlamıyorım doktor öyle diyorsa

Dediğim gibi haşimato üzerine kafa yormak eğilmek uğraşmak virüs gibi bir şey. Beynimize zarar açıklaması yok. Bu bilinmeyen bir hastalık ve hatta hastalık değil bence. Ya da bilmiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Belki de uzaylıyızdır hiç bi fikrim yok.

Benim bildiğim de şöyle bir bilgi var. A vitamini içeren multi vitamin kullanmayın diyor endokrinciler. Ki benimki de dedi bunu. Ama havuç, brokoli, lahana da yemeyecek miyiz? Onu çözemedim. Bir süre yemedim. Artık yiyorum.

Dediğim gibi haşimato üzerine kafa yormak eğilmek uğraşmak virüs gibi bir şey. Beynimize zarar açıklaması yok. Bu bilinmeyen bir hastalık ve hatta hastalık değil bence. Ya da bilmiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Belki de uzaylıyızdır hiç bi fikrim yok.
Buna bayıldım işte nasıl hoşuma gitti uzaylı olabiliriz haha 😍🤣

3 kez antikorlarım tavanken tüp bebek yaptım tabiki embriyo kalitesi 0 :KK43: şimdi başka doktora gidiyorum bu antikor seviyesiyle tüp bebek yapsam paran emeğin boşa gider ben vicdan azabı çekerim dedi önce düşmesini bekleyeceğiz dedi kesinlikle antikor seviyesi tüp bebekte çok önemli ben bunu gördüm

3 kez antikorlarım tavanken tüp bebek yaptım tabiki embriyo kalitesi 0 :KK43: şimdi başka doktora gidiyorum bu antikor seviyesiyle tüp bebek yapsam paran emeğin boşa gider ben vicdan azabı çekerim dedi önce düşmesini bekleyeceğiz dedi kesinlikle antikor seviyesi tüp bebekte çok önemli ben bunu gördüm
Antikorlarin kacti denemelerde?

Benim antikor seviyem 600 küsür iken sağlıklı 2 tane embriyo elde edildi. Genetik olarak da bakıldı

Ayrıca hematolog arkadaşım antikorların bölgesinin troid bezi civarı olduğunu diğer yerlerle ilgili olmadığını dolayısı ile anlamlı bulunmadığını söyledi. Benim doktorum tıp bilimine yön veren ilk 100 doktordan birisi. Ödülleri var. ABD'de eğitim görmüş yıllarını bu işe vermiş. Eğer antikor seviyesi önemli değil diyorsa bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Ama işte dediğim gibi bu beynimizi yiyen virüs haşimato denilen hayalet içimizi rahat ettirmiyor. Hep biz tüm doktorlardan daha iyi biliyoruz. Doktor bilemiyor. Bir şey olacağı varsa oluyor. Böyle baksak daha rahat etmez miyiz? Embriyo oluşmaması ya da hamile kalamıyor olmak bizim bir şey yapmamız ya da yapmamamızndan ileri gelmiyor bence.

Benim antikor seviyem 600 küsür iken sağlıklı 2 tane embriyo elde edildi. Genetik olarak da bakıldı
Her bünye farklıdır ben kendi yorumumu yazdım ama en iyi doktor bile yanılamaz mi sonuçta hematolog arkadaşınıza katılmıyorum 4 tane doktor arkadaşım ve şuan gittiğim ve geçmişte gittiğim doktorlar da buna takılmıştı bir tanesi hariç. Yumurtalıklar 23 tüm vücut ise 46 kromozom antikorlar yabancı algıladığından direk oraya saldırıyor diye açıklama yaptı doktorum ki ben de çok makale okuyor ve araştırıyorum bence çok mantıklı.ben pgt 'den sağlıklı gelme olayına yüzde yüz katılmıyorum o incelemede de gözden kaçan bir şey olabilir bir de şu var evet embriyo kalitesi iyi de olsa tutunamamışsa bunun sebebi de antikor olabilir sonuçta bunlar yabancı olarak algılayıp saldırıyor ve yok ediyor bence doktorunuz da bunları biliyordur

Ah şu antikorlar düşürmek için ne öneride bulundu Dr? Bak bende çabalıyorum düşürmeye bilmem ne kadar yardımcı olur ama istersen araştır ve dene..ben kan grubuma göre besleniyorum,gluten hiç yok,pilates,yoga, meditasyon yapıyorum kafein hiç tuketmiyorum,rahatlatıcı çaylar falan içiyorum.. selenyum devamlı almıyorum ama arada kullanıyorum..haftanın iki günü vegan besleniyorum en önemlisi de balık sofrada balık olmalı..600lerden 200 düşürdüm inan seninde duser..onemse kendini ve inan..

Bana yapılan açıklama da hashimotonun vücudun tüm dengesini bozduğu en basiti bağırsak gecirgenliginden sizanlarin rahimi,yumurtayı,embriyoyu etkiliyecegi yönünde olmuştu..bilimsel anlatımını tam yapamadım kusura bakmayın ozetlemeye calistim..bu nedenle vücut temizliği yani beslenme ilk sirada yer alıyor Drlarimla her konuşmamda...

Bana yapılan açıklama da hashimotonun vücudun tüm dengesini bozduğu en basiti bağırsak gecirgenliginden sizanlarin rahimi,yumurtayı,embriyoyu etkiliyecegi yönünde olmuştu..bilimsel anlatımını tam yapamadım kusura bakmayın ozetlemeye calistim..bu nedenle vücut temizliği yani beslenme ilk sirada yer alıyor Drlarimla her konuşmamda...
Doktorum önce bana alerjen testi yaptı yani vücudun neye tepki veriyor bunu belirledik o da bağırsak üzerine düştü yazdıklarınızla aynı kapıya çıkıyor aslında yaptıkları mesela balık çok severim ama alerjim varmış yeni öğrendim beslenmeme dikkat ediyorum kan grubuma göre besleniyorum bir ay sonra tekrar test yapacağım bakalım ne durumda olacaklar

Doktorum önce bana alerjen testi yaptı yani vücudun neye tepki veriyor bunu belirledik o da bağırsak üzerine düştü yazdıklarınızla aynı kapıya çıkıyor aslında yaptıkları mesela balık çok severim ama alerjim varmış yeni öğrendim beslenmeme dikkat ediyorum kan grubuma göre besleniyorum bir ay sonra tekrar test yapacağım bakalım ne durumda olacaklar
Kan grubuna Göre beslenme de ben çok farklar gördüm kendimde o nedenle devam ediyorum antikorlarda düşüşe geçtiği için daha bir moral oldu bana.. inşallah en kısa sürede iyi sonuçlar alirsin...yumurtaya karşı alerjin çıktı mı? Genelde balığa karşı alerjisi olanda yumurtaya da çıkıyor..daha önce de dediğim gibi araştırdıkça bişey çıkıyor daha neler çıkacak bakalım..kolay hamile kalan kadınlar bunları anlamıyor kafaya takıyorsun deyip gecistiriyor..yaşayanlar biliyor..

Kan grubuna Göre beslenme de ben çok farklar gördüm kendimde o nedenle devam ediyorum antikorlarda düşüşe geçtiği için daha bir moral oldu bana.. inşallah en kısa sürede iyi sonuçlar alirsin...yumurtaya karşı alerjin çıktı mı? Genelde balığa karşı alerjisi olanda yumurtaya da çıkıyor..daha önce de dediğim gibi araştırdıkça bişey çıkıyor daha neler çıkacak bakalım..kolay hamile kalan kadınlar bunları anlamıyor kafaya takıyorsun deyip gecistiriyor..yaşayanlar biliyor..
Kafaya takmamakla olsaydı ilk iki yıl içinde hemen hamile kalırdım :) yok yumurtaya çıkmadı işin tuhaf tarafı ben 0 grubum balık yemeli diyor bilgiler ama benim alerjim var yumurta yememeli diyor ona alerjim yok:)

Ben A pozitifim. Dikkat ettiğim şey selenyum desteği almak benim de antikorlar düşüşe geçti. En son demir seviyem düşük çıktı. Doktor demir hapı verdi umarım kabuz yapmaz kedim yazdırmıyor şu an bana

Bende 0+ grubum ve beslenmemde asla olan şeyler (kafein,gluten,sut ürünleri,asidik meyveler) yemem gerekenler bol protein yani et sebze balık yumurta vs...ben eskiden her ogunumde süt ürünü tuketirdim..ilk öğrendiğimde dedim kesin ben kabız olurum yapamam ama uygulayinca bir baktım ki eskisinden de iyi oldu bagisrak terbiyeside yaptım her gün saati bile belli artık:) demir hapı tek başına kabızlık yapmaz sadece bazı yiyecekler tetikler demir ilacını ve öyle olur..

X