Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok güzel olmuş tavsiye ederim :) Yalniz tuzunu çok atmışım :)

Tarifi de ekledim :) 365 Fahrenheit da pişti ne kadar bilmiyorum. Üzeri iyice kızarıp tepsiden ayrılınca kenarlar diyelim.
Görüntüsü muhteşem iştah açıcı sicacikken balla ne kadar lezzetlidir kim bilir :) haftasonu bende yapicammmm denicem :KK66:

Görüntüsü muhteşem iştah açıcı sicacikken balla ne kadar lezzetlidir kim bilir :) haftasonu bende yapicammmm denicem :KK66:
Nohut unu,nişasta,yulafta cup hesabi değil mi? Kuru maya mi kullandın yaş mi ne kadarı yeterli oldu? Ben göz kararı yapamıyorum illa ölçü olucak kusura..

Nohut unu,nişasta,yulafta cup hesabi değil mi? Kuru maya mi kullandın yaş mi ne kadarı yeterli oldu? Ben göz kararı yapamıyorum illa ölçü olucak kusura..
Evet cup 1 paket kuru maya attım. 30 dk dinlendirdim çok kabarmadı ama kabardı az çok. Böyle kıvamı kumsalda su almış kum gibiydi :) Tadı güzel de tuzu az atmak lazım ben yanlışlıkla çok attım galiba...

Benim 5.40 di ilacla dustu 50mg euthrox kullaniyorum. Bu arada antikora benim doktorumda bakmisti tiroid bazilarinda yapabiliyormus bunu. Spermi olduruyor , bende herhangi bir sorun cikmamisti ama doktor ciksada yapabilecegimiz bisey yok bilmis oluruz demisti.

Benim 5.40 di ilacla dustu 50mg euthrox kullaniyorum. Bu arada antikora benim doktorumda bakmisti tiroid bazilarinda yapabiliyormus bunu. Spermi olduruyor , bende herhangi bir sorun cikmamisti ama doktor ciksada yapabilecegimiz bisey yok bilmis oluruz demisti.
Antikor yüksekse selenyum kullanarak düşürmek mümkün oluyor ya da immün sistemini baskılayıcı ilaçlarla.
Antikor fazlalığı haşimoto oluyor

Kızlar selam benim tsh 7 eutrox 50 kullanıyorum üzerine 25 lik daha verdi kırıp iç dedi gebeliği tsh etkiler değil mi ben bu ay kullanmaya başladım hamile kalırmıyım ilk aydan 4 gün var reglime belirtim yok kasık ağrım var farklı bir ağrım

Merhaba hanımlar bu konu tam benlik ☺️6 senedir hasimato hastasıyım 35 yaşındayım 12 yaşında kızım var ikinci çocuğu düşünüyoruz 4 aydır korunmuyoruz ama malesef hamile kalmadım önümüzdeki ay rahim filmi çektirmek istiyorum TSH oranım 3 antikorların en son 3000 lerdeydi hergun 100 mcg euthyrox kullanıyorum rabbim isteyen herkese hayırlı bebisler sağlıklı bebisler nasip etsin 😊

Merhaba hanımlar bu konu tam benlik ☺6 senedir hasimato hastasıyım 35 yaşındayım 12 yaşında kızım var ikinci çocuğu düşünüyoruz 4 aydır korunmuyoruz ama malesef hamile kalmadım önümüzdeki ay rahim filmi çektirmek istiyorum TSH oranım 3 antikorların en son 3000 lerdeydi hergun 100 mcg euthyrox kullanıyorum rabbim isteyen herkese hayırlı bebisler sağlıklı bebisler nasip etsin 😊
Oo antikorlar baya uçmuş :)

Doktor birşey dedi mi düşürme konusunda?

Arkadaşlar antikorlar düşer bunun en iyi orengini kendimde görüyorum 600lerden 200 e düşürdüm dahada düşürme cabasindayim..sabır istikrar ve önem..burada neler uyguladiklarimizdan bahsediyoruz tahlillerimizden nelerin iyi gelip nelerin iyi gelmediginden..hep beraber üstesinden gelicez bunların.. inşallah iyi haberler verip mutlu olucaz..bedenimizin dilinden anlamaliyiz nelere ihtiyacı var neler zararlı..belkide en güzeli bu bir fırsat kendimizi daha iyi tanımak için..TSH yüksek olduğunda engel gebeliğe 2 haftada vücut alışiyor ilaç degisince..inşallah hamilesindir değilsen eğer TSH baktır regl olduğunda ne kadar dusus var teyit et mrsbride mrsbride .. Mucize84 Mucize84 bir çocuğun var ne güzel şanslısın rahim filmini çektir ama antikorları düşürmeye odaklan mutlaka eğer azimli bir yapın varsa ciddi kararlar alıp uygula düşüşü gördüğünde çok daha iyi hissediceksin..

Şu anda ekmeğe başlıyorum ben :) Bu arada bugün gittim 5 ayrı çeşit un aldım. Karıştırıp kullanacağım:

Pirinç unu
Amarant Unu
Nohut Unu
Mısır Unu
Yulaf Unu

Şu anda yaklaşık 10 kg falan un var galiba elimde istediğim herşeyi yapabilirim.

Bu arada ben de çikolata yemeye bayılıyorum ben de senin gibi %85 lik çikolata yiyorum ama portakallıyı da çok sevdiğimden bazen kaçamak yapıyorum :)

Bu arada ben de hiç kahve içmiyorum ve Selenyum kullanmayı bıraktım bir kaç gün önce. Bana iyi geldiği ile ilgili ciddi şüphelerim var...

Bahsettiğin Instagram hesabına bakarım verirsen. Çok teşekkür ederim :)
Üzerinde duramamistim selenyumla ilgili ne gibi şüphelerin oldu?

arkadaşlar dr.ercument ilguz ben takip ediyorum instagramda paylaştığı bilgiler icin..hashimoto konusunda bilgili ve ilgili bir Dr kanaatimce..bir çok Dr maalesef ilgilenmiyor hashimoto ile..bir fikir olarak göz atabilirsiniz..tr ye gitme imkanım olunca görüşmek istiyorum kendisi ile bende..

Vegan
Screenshot_20191114-223747.png
diyet hakkında

Arkadaşlar antikorlar düşer bunun en iyi orengini kendimde görüyorum 600lerden 200 e düşürdüm dahada düşürme cabasindayim..sabır istikrar ve önem..burada neler uyguladiklarimizdan bahsediyoruz tahlillerimizden nelerin iyi gelip nelerin iyi gelmediginden..hep beraber üstesinden gelicez bunların.. inşallah iyi haberler verip mutlu olucaz..bedenimizin dilinden anlamaliyiz nelere ihtiyacı var neler zararlı..belkide en güzeli bu bir fırsat kendimizi daha iyi tanımak için..TSH yüksek olduğunda engel gebeliğe 2 haftada vücut alışiyor ilaç degisince..inşallah hamilesindir değilsen eğer TSH baktır regl olduğunda ne kadar dusus var teyit et mrsbride mrsbride .. Mucize84 Mucize84 bir çocuğun var ne güzel şanslısın rahim filmini çektir ama antikorları düşürmeye odaklan mutlaka eğer azimli bir yapın varsa ciddi kararlar alıp uygula düşüşü gördüğünde çok daha iyi hissediceksin..
Çok teşekkür ederim canım evet azimli bir yapım var Allah'ın izniyle basaricaz🥰🙏

X