Hanımlar Yalvarırım Şu İradesiz Kıza Akıl Fikir Verin

Küçük bir yerde yasadigim icin ne yazık ki çok seçenek şansım yok

Imkaniniz varsa aslinda en dogrusunu yaparsiniz gerci gep derim kilolu insanlar bir diyetisyen kadar bilgiye sahip ama iste insani zayiflatan diyetisyenden ziyade kisinin birinevhesap veriyor olma hissi

Ben diyetisyene gittigim zamanlar hic desiginden cikmazdim cunku her hafta onun onunde tartilmak ister istemez insana bi kontrol sagliyor bu arada doguma cok var mı

ha ha geçen ay rejime başladım akabinde çift çizgiyi gördüm.
aslında rejim dediğim Karatay usulü dengeli beslenme, hamilelikte de gayet yapılır yani,
ama bu ara bir halsizlik var üzerimde o yüzden öğün aralarını uzatmaya cesaret edemiyorum.

eğer öyle düşünüyorsan Karatay hocayı takip et, çok kızıyor iyi beslenmeyenlere, o kadını gerçek hayatta tanısam bir de ona hesap verecek olsam 0 bedene düşerim bir kaç ayda eminim :)

ha ha geçen ay rejime başladım akabinde çift çizgiyi gördüm.
aslında rejim dediğim Karatay usulü dengeli beslenme, hamilelikte de gayet yapılır yani,
ama bu ara bir halsizlik var üzerimde o yüzden öğün aralarını uzatmaya cesaret edemiyorum.

eğer öyle düşünüyorsan Karatay hocayı takip et, çok kızıyor iyi beslenmeyenlere, o kadını gerçek hayatta tanısam bir de ona hesap verecek olsam 0 bedene düşerim bir kaç ayda eminim :)

Aaa hayırlı olsun Allah hayirlisiyla saglikla kucaginiza almayi nasip etsin insallah

Ya karatayi ben bir ay kadar yaptim ekmegi pirincini unu sekeri falan kestim oncesiyle beraber 10 kilo verdim ama iste sonradan bu sorunla karsilasinca iste verdigimide yediklerimle beraber geri aldim simdide her gun karataya baslayayim diye niyetleniyorum oglene kalmadan diyet falan hak getire

Bu arada diyet yapmayin sadece saglikli beslenmeye calisin mesela sekeri unlu mamulleri falan daha az kullanmaya calisin en azindan kontrollu kilo almanizi saglar

Ama aserme gunleri gelince ne kadar kontrol saglayabilirsiniz orasini bilemem :)

Canım kilo konusundan muzdarip biri olarak benimde söyleyeceklerim var. Şimdi kontrolsüz yiyip kilo alıyorsun ya hah işte o kilolar arttıkça vermen gereken kiloyla birlikte diyet yapman gereken süre de artacak. İnsan beyni açlık ve susuzluk durumunda aynı sinyali verir. Öncelikle bol su iç. Hep aynı saatte ana ve ara öğünler yap. Birde öğün dışında acıktığın zaman Zamanlarda yoğurt ye nescafe iç. Başlarda günün herhangi bir saati çok hafif tempoda keyifli bi gezintide gibi yürü. Zamanla bedenin yürümeye alışcak sen farkına bile varmadan daha hızlı ve daha uzun yürüyeceksin.
KPSS çalışma konusunda bu sınavda başarısız olursan 1 sene daha bekleyeceğini yine ders çalışmak zorunda olacağını düşün.
Baban konusunda.. Hayatın boyunca seni üzen yıpratan şeyler olcak önemli olan senin düştüğün yerde kaldığın mı yoksa Ayağa kalkıp yola mı devam ettiğin.. Silkelen. Hayatı bugün değilse ne zaman yaşayacaksın? Ne bekliyorsun?

Canım kilo konusundan muzdarip biri olarak benimde söyleyeceklerim var. Şimdi kontrolsüz yiyip kilo alıyorsun ya hah işte o kilolar arttıkça vermen gereken kiloyla birlikte diyet yapman gereken süre de artacak. İnsan beyni açlık ve susuzluk durumunda aynı sinyali verir. Öncelikle bol su iç. Hep aynı saatte ana ve ara öğünler yap. Birde öğün dışında acıktığın zaman Zamanlarda yoğurt ye nescafe iç. Başlarda günün herhangi bir saati çok hafif tempoda keyifli bi gezintide gibi yürü. Zamanla bedenin yürümeye alışcak sen farkına bile varmadan daha hızlı ve daha uzun yürüyeceksin.
KPSS çalışma konusunda bu sınavda başarısız olursan 1 sene daha bekleyeceğini yine ders çalışmak zorunda olacağını düşün.
Baban konusunda.. Hayatın boyunca seni üzen yıpratan şeyler olcak önemli olan senin düştüğün yerde kaldığın mı yoksa Ayağa kalkıp yola mı devam ettiğin.. Silkelen. Hayatı bugün değilse ne zaman yaşayacaksın? Ne bekliyorsun?

Silkelenmek adına elimden geleni yapmaya calisiyorum yuruyusu seviyorumda niyeyse bi suredir baya pasiflestim

Ama diyet konusunda dedikleriniz " kilolar arttikca diyet suresinin uzayacagi" dusuncesi sanki kafama kazindi gibi

Kpss konusundada doğruyu soylemek gerekirse cok sansim yok ama yinede deneyecegim

Bakalim hayirlisi artik

Silkelenmek adına elimden geleni yapmaya calisiyorum yuruyusu seviyorumda niyeyse bi suredir baya pasiflestim

Ama diyet konusunda dedikleriniz " kilolar arttikca diyet suresinin uzayacagi" dusuncesi sanki kafama kazindi gibi

Kpss konusundada doğruyu soylemek gerekirse cok sansim yok ama yinede deneyecegim

Bakalim hayirlisi artik
Basit hedefler koy adım adım ilerle. Mesela ilk hedefin kilo vermek değil kilo almayı durdurmak. Bunun için kalorili yiyecekleri azalta azalta bırak bak birden bırak demiyorum. Sonraki hedefin belirlediğin öğünler dışında yemek yememek olsun mesela. Bunu başarabilmen için protein ağırlıklı beslen. Beyaz ekmek yeme. Beyaz ekmek şekerli gıdalar yediğinde daha çabuk acıkırsın ve yine en kolayından onlara yönelirsin. Her yemeğin yanında mutlaka yoğurt ye. Kahvaltıda peynir yumurta ceviz ye mutlaka. Meyve bile yesen yanında yada bi süre sonra yoğurt ye ki meyvenin şekeri de acıktırır insanı. Miktar demiyorum farkında mısın? Şunu ye bunu ye demiyorum. Diyet listesi değil bu sadece kilo alımını durdurmak ve kontrolsüz açlığının önüne geçmen için yapman gerekeni söylüyorum. Bu dediklerimi yapmaya başlamadan önce tartılırsan sadece bu söylediklerimi yaparak bile kilo vermeye başladığını göreceksin. Ancak su ve yürüyüşü unutma. Sonrasında bi diyet listesi vs motivasyonun arttığı için halledersin

X